MA Вирџинија, VA - MA програми во Вирџинија, VA MA, Вирџинија, VA

MA Вирџинија, VA - MA програми во Вирџинија, VA MA, Вирџинија, VA

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Државата Вирџинија се наоѓа во јужниот Атлантик регион на САД и е познат за да биде дом на 8 американските претседатели што му дава прекарот "мајка на претседатели." Тоа има добро воспоставен образовен систем кој е рангирана меѓу првите 10 во земјата со блиски до 176 универзитети и институти во рамките на нејзините граници.

MA Вирџинија, VA - Земи си MA во Вирџинија, VA. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

господар во советување

Hampton University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Hampton

Магистер по советување, генерално советување концентрација ќе обезбеди преглед на советување професија. Оваа програма е понуда на главните кампус и онлајн. [+]

Магистер по советување, генерално советување концентрација ќе обезбеди преглед на советување професија. Оваа програма е понуда на главните кампус и онлајн. Концентрацијата само ќе обезбеди курсеви кои се основа, но може да се користи за сертификација во Вирџинија како квалификуван ментално здравје. Оваа концентрација ќе им обезбеди на заинтересираните студенти вовед во професијата советување како алтернатива на моментално понудени концентрации во Заедницата за ментално здравје советување, Студентски прашања / колеџ за развој на студентите советување и училиште советување. Програмата се состои од 30 часа семестар со барање на сеопфатен преглед. Барањата за прием се исти за сите програми.... [-]


мајстор на уметноста во TESOL

Virginia International University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 4 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Fairfax

Мајстор на уметноста во TESOL (м-р во TESOL) Програмата ги подготвува идните дипломирани студенти за светот на работа како јазик настава специјалисти во областа на наставата по англиски јазик. Дипломирани студенти на програмата за истражување, се квалификувани да работат во голем број на образовни средини и во САД и во странство. [+]

Дали сте секогаш сонував за истражување и доживува другите култури и земји? Дали сакате да патуваат да учат англиски јазик во САД или во целиот свет? Дали сакате да се биде успешен и да се направи вашите соништа реалност?

На Мајстор на уметноста во TESOL (м-р во TESOL) програма ги подготвува идните дипломирани студенти за светот на работа како јазик настава специјалисти во областа на наставата по англиски јазик. Дипломирани студенти на програмата за истражување, се квалификувани да работат во голем број на образовни средини и во САД и во странство.... [-]


мајстори на ликовната уметност: креативно пишување-bluegrass писатели студио

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за секое лице со додипломски студии бараат да се подобри неговиот или нејзиниот творечки способности за пишување на проза, поезија, или креативна документаристика заради објавување или едноставно за лична исполнетост. [+]

Степен Опции:

МНР во креативно пишување (Притоа во книжевна фикција, Популарни / жанр фантастика, креативна документаристика, и / или поезија)

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Оваа програма е за секое лице со додипломски студии бараат да се подобри неговиот или нејзиниот творечки способности за пишување на проза, поезија, или креативна документаристика заради објавување или едноставно за лична исполнетост. МНР во креативно пишување е, исто така, терминал степен што може да направи да се квалификува за промоција на англиски јазик или јазик-уметности поврзани позиции средно образование (консултирајте се со вашиот SCHOOL DISTRICT за нивните политики). МНР во креативно пишување е, исто така, терминал степен што може да те имаат право да учат на англиски јазик, составот, како и програми за креативно пишување во врска со на колеџ ниво, како додаток, инструктор, или професор мандат-песна. Сепак, треба да се напомене дека постојан позиции мандат-песна се неверојатно конкурентна во оваа област, и, генерално, зависи значајни публикации и успешна настава искуство пред да се појават на дипломираните студенти. На Bluegrass писателите Студио е програма на ниски престој, што значи дека поголемиот дел од нашите курсеви се земе на линија. Меѓутоа, студентите мора да заврши 12 кредити на живеалишта, или во-лице работилници. Живеалиштата се случи два пати годишно, со јануари Зимски Стипендија за престој во Лексингтон, Кентаки и јуни-јули Лето Стипендија за престој во странство во Лисабон, Португалија. Студентите можат да изберат која живеалишта за да присуствуваат. Кои се условите за да бидат примени во програмата? ... [-]

мајстор на уметноста: применета математика

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за наставниците кои сакаат магистратура или промена во ранг и математика наставници кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област [+]

Степен Опции: Математика Средно Применета математика и статистика Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници бараат магистратура или промена во ранг Математика наставници кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област Поединци кои сакаат да освојат најмалку 18 часа на постдипломски кредити во математика, со цел да ги учат двојна запишување курсеви или други курсеви колеџ ниво Кои се условите за да бидат примени во програмата? GRE резултати од најмалку 144 во вербална резонирање, најмалку 147 во квантитативно резонирање, и најмалку 3,5 во Аналитички пишување (ГРЦ поништен за кандидатите со додипломски Успех на најмалку 3,0) Додипломски Успех на најмалку 2,5 Потребни предуслови за изградба на основни курсеви по математика (кандидатите кои немаат овој препарат може да се додели за прием, но се бара да ги преземат потребни за зајакнување на нивните средини курсеви) Почетна сертификација во средното математиката бара за оние кои бараат промена во ранг Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Различните системи училиште во Кентаки Заедница колеџи [-]

мајстор на уметноста во настава: средната и средно образование

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Tgis програма е погодна за оние кои поседуваат диплома (без учител сертификација) кои сакаат да заработат наставник сертификација. [+]

Степен Опции:

Средната и средно наставник сертификација

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Оние држи диплома (без учител сертификација) кои сакаат да заработат наставник сертификација.

Кои се побарувањата што треба да се примени во програмата? Поднесе барање до Факултетот укажува диплома вклучувајќи ги и сите записници од акредитирани колеџи присуствуваа освен Универзитетот Источна Кентаки. Се обезбедат докази за 3,0 во целост или додипломски Успех на 3,0 на последните 60 часа на работа се разбира. Да обезбеди докази за следните GRE резултати: Најмалку 150 на вербална дел, 143 на квантитативните дел, како и минимум од 4,0 на аналитички пишување дел. Или да обезбедат докази за следново Праксис-Јас пред-професионални теста: Најмалку 176 на делот за читање, 174 на делот математика, и 174 на делот за пишување. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: дефектологијата интердисциплинарни образование во раното детство

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Лицата кои работат на програми служат млади деца на возраст од раѓање, преку градинка. Напредна опција студијата се подготвува поединци да работат како лидери во раното детство поставувања, вклучувајќи ги државните и локалните организации на ниво обезбедува професионален развој и поддршка на наставниците во раното детство. [+]

Степен Опции: Наставник Лидер песна со напредни студии Наставник Лидер на програма со дополнителни сертификати во IECE Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Лицата кои работат на програми служат млади деца на возраст од раѓање, преку градинка. Напредна опција студијата се подготвува поединци да работат како лидери во раното детство поставувања, вклучувајќи ги државните и локалните организации на ниво обезбедува професионален развој и поддршка на наставниците во раното детство. Дополнителна опција за сертификација им овозможува на поединците да додадете Интердисциплинарни раното детство образование (IECE) настава сертификација, додека, исто така, додавајќи Одобрување на Наставник Лидер. Настава сертификација IECE им овозможува на поединците да ги учат во предучилишна јавноста училиште и градинка програми и да работат како Развојна интервенционисти со програмата Првите чекори за рана интервенција.... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието: средно образование

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е погодна за актуелни Блискиот одделенски наставници и тековна средно образование во училница [+]

. Степен Опции: Средно образование-Земјоделството (5-12) Средно образование-уметност (P-12) Средно образование-Биологија (8-12) Средно образование-бизнис (5-12) Средно образование-англиски (8-12) Средно образование-семејство и потрошувачите наука образование (5-12) Средно образование-математика образование (8-12) Средно образование-музика (P-12) Средно образование-физичка култура (P-12) Средно образование-Физички науки: хемија (8-12) Средно образование-Физички науки: Земјата наука (8-12) Средно образование-Физички науки: физика (8-12) Средно образование-школа за здравство (P-12) Средно образование-социјален студии: историја (8-12) Средно образование-технологија образование (5-12) Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните дипломирани студенти треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација во средината оценки или средно оценки ниво. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: училиште медиуми библиотекарот

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите треба да ги исполнуваат барањата на Факултетот за Менаџмент и имаат завршено почетна основно, средно, или средно програма настава сертификација. [+]

Степен Опции: Мајсторот на уметностите во образованието со Наставник Лидерство Одобрување Подготовка библиотека наука Рангиран јас Класификација, на шестата година на програмата (библиотека наука) Сертификација Подготовка програма (библиотека наука) Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Секој наставник P-12 (која има дозвола настава) заинтересирани да станете училиште библиотекар. Оваа програма им нуди на наставниците со степен и не-степен (Рангиран I и / или сертификат во библиотека наука) опции на апликацијата.... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието: училиште советување

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за поединци кои се заинтересирани да стане советник училиште во Кентаки или било која друга држава. [+]

Степен Опции:

MAEd. во училиште советување: Степенот е 48 часовна национално акредитиран програма акредитирани од страна на Советот за акредитација на советување и образовни поврзани со програми. (CACREP)

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Поединецот кој е заинтересиран да стане советник училиште во Кентаки или било која друга држава.

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Четириесет и осум часа на постдипломски работи вклучувајќи практикум и стажирање заврши во поставување на училиштето. Кандидатите ќе поднесе резиме, пишување примерок и три-мејл адресите на референци. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: среден ранг образование

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за сегашните наставниците во основното образование, Блискиот одделенски наставници, средното образование во училница [+]

Степен Опции:

Средината Образование Оценки (5-9) со Наставник Лидер Одобрување

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Сегашната основно образование во училница Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните дипломирани студенти треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: писменост (м-12)

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за сегашните наставниците во основното образование, Блискиот одделенски наставници, средното образование во училница, читање и пишување Наставни Специјалисти [+]

Степен Опции:

Писменост (P-12) со Наставник Лидер Одобрување

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Сегашната основно образование во училница Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Тековната читање и пишување Наставни Специјалисти Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните студенти на додипломски студии треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација. Каде се последните дипломиран на програмата вработени? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: комуникација нарушувања

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за оние кои сакаат да им помогне на другите да се комуницира ефективно и се во потрага по предизвик, прогресивна поле [+]

Степен Опции:

Мајсторот на уметностите во образованието, комуникација нарушувања програма

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Оние кои сакаат да им помогне на другите да се комуницира ефективно Оние кои се во потрага по предизвик, прогресивна поле Оние кои вредноста соработка што води кон успех во нивните клиенти Кои се условите за да бидат примени во програмата? Диплома во комуникација нарушувања Минимум Успех на 3,0 Минимум GRE вербална од 150, Квантитативни од 143, напишана од 4,0 25 клинички часа набљудување 3 писма на препораките Професионални есеј Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Болници / старечки домови државните училишта Центри за рехабилитација Први чекори Развојните центри инвалидско Приватна пракса Здравствените агенции дома [-]

мајстор на уметноста: Студентски персонал услуги во високото образование

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Лица кои се заинтересирани во колеџ: прием, стипендија администрацијата, вработување, домување и други неакадемски активности студент на персоналот ќе бидат заинтересирани во оваа програма. [+]

Степен Опции: Студентски персонал услуги во високото образование Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Лица кои се заинтересирани во колеџ: прием, стипендија администрацијата, вработување, домување и други неакадемски активности студент на персоналот ќе бидат заинтересирани во оваа програма.

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите мора да имаат заработено целокупната додипломски GPA 3.0 или 3.0 во последните 60 часа заврши. Ако кандидатите не го имаат во просек 3,0 во нивните додипломски студии или во последните 60 часа, тогаш тие можат да ги достави резултатите на GRE / МАТ, кои може да се смета во доделување прием. Кандидати со кумулативното додипломски GPAs на 3,0 или повисока, или 3,0 или повисока во последните 60 часа на додипломски работа и / или магистратура заработени се ослободени од обврската за поседување на GRE / МАТ. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Површина колеџи и универзитети [-]

мајстор на уметноста: историја

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници кои сакаат да се здобијат со повеќе историски знаења, а заработуваат повисок ранг; Студентите заинтересирани за подготовка за докторска програма во историјата; Студентите заинтересирани за заработка постдипломски студии за да се подготвите за работа во музеи, историски друштва, и други области. [+]

Степен Опции: Магистер по историја Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници кои сакаат да се здобијат со повеќе историски знаења, а заработуваат повисок ранг Студентите заинтересирани за подготовка за докторска програма во историјата Студентите заинтересирани за заработка постдипломски студии за да се подготвите за работа во музеи, историски друштва, и во други области Кои се условите за да бидат примени во програмата? GRE резултати: 153 Вербална и 4,0 аналитички пишување Успех: Генерално додипломски Успех на 2.5 или Успех на 2,75 во последните 60 часа семестар на програмата бакалауреат Степен: Завршување на најмалку задоволителен додипломски малолетник во историјата или еквивалент Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Morehead Државниот универзитет Државниот универзитет во Мичиген - дипломски студентите Медисон Северна Хопкинс гимназија ROCKCASTLE COUNTY HIGH SCHOOL EKU Одделот за историја EKU спортски оддел "Извонредност во близина на домот" е нашата Hallmark! ... [-]

мајстор на уметноста: Англиски

Eastern Kentucky University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Секој гледа за поддршка на животната средина која го поттикнува читање, пишување, и размислување на повисоко ниво; Сегашни или идни професори по англиски јазик кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната област на содржина; Студентите извршуваат кариера кои бараат критичко размислување, истражување и пишување вештини [+]

. Степен Опции: Тезата Не-теза Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Секој гледа за поддршка на животната средина која го поттикнува читање, пишување, и размислување на повисоко ниво Сегашни или идни професори по англиски јазик кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област Студентите извршуваат кариера кои бараат критичко размислување, истражување и пишување вештини Кои се условите за да бидат примени во програмата? ... [-]