MA Висконсин, WI - MA програми во Висконсин, WI MA, Висконсин, WI

MA Висконсин, WI - MA програми во Висконсин, WI MA, Висконсин, WI

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Државата Висконсин се наоѓа во северниот дел централниот регион на САД и е рангирана како 20 најнаселена во земјата. Тој е познат како еден од најголемите млечни производители и популарна туристичка дестинација. Тоа е домаќин на голем број на универзитети во нејзините граници обезбедување на големо повисоки можности за учење.

MA Висконсин, WI - Земи си MA во Висконсин, WI. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во инклузивното образование

Cardinal Stritch University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Мајстор на уметноста (MA) во инклузивно образование програмата доведува до сертификација во редовното образование и крстот категорични посебни образование. [+]

Мајстор на уметноста (MA) во инклузивно образование програмата доведува до сертификација во редовното образование и крстот категорични посебни образование.

Постојат две песни во програмата:

Почетна сертификација песна

програма за постдипломски-ниво за кандидатите без претходна дозвола настава кои сакаат да станат подготвени да ги учат децата со широк спектар на образовни потреби. Овој пат води кон сертификација и во редовното образование и крст Категорични Специјални образование на ниво на Блискиот детството-рана адолесценција.... [-]


мајстор на уметноста во религиозни студии

Cardinal Stritch University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Оваа програма е наменета за студентите со широк спектар на стремежи и цели во кариерата, од образование и catechetics на подготовка за докторски студии по веронаука, теологија или поврзани со полето. Вкоренети во традицијата Католичката и францискански, магистер по религиозни студии е 30-кредитна програма особено, но не се фокусира исклучиво на христијанството во многу од нејзините историски контексти и религиозни аспекти, а се наоѓа во рамките на современите локални и глобални реалности. [+]

Оваа програма е наменета за студентите со широк спектар на стремежи и цели во кариерата, од образование и catechetics на подготовка за докторски студии по веронаука, теологија или поврзани со полето. Вкоренети во традицијата Католичката и францискански, магистер по религиозни студии е 30-кредитна програма особено, но не се фокусира исклучиво на христијанството во многу од нејзините историски контексти и религиозни аспекти, а се наоѓа во рамките на современите локални и глобални реалности.... [-]


мајстор на уметноста во клиничка психологија

Cardinal Stritch University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 - 3 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Оваа програма е наменета за студентите со професионални интереси во клиничката пракса мајстор на ниво или оние кои планираат да се добие докторат или Psy.D. [+]

Оваа програма е наменета за студентите со професионални интереси во клиничката пракса мајстор на ниво или оние кои планираат да се добие докторат или Psy.D.

Мајстор на уметноста (MA) во Клиничка психологија програма се стреми да развие надлежните здравствени услуги кои се критички мислители, интелигентни потрошувачи на истражување, и квалификувани даватели на психолошки услуги во различни здравствени поставувања. Повеќето студенти се во работен однос како терапевти, советници, psychometricians, или други позиции ментално здравје поврзани.... [-]


Мајстор на уметноста во настава

Cardinal Stritch University
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Мајстор на уметноста (MA) во настава степен програма е забрзана, пост-бакалауреат програма за сертификација професор специјално дизајнирана да ги задоволи потребите на студентите на враќање на возрасните. [+]

Мајстор на уметноста (MA) во настава степен програма е забрзана, пост-бакалауреат програма за сертификација професор специјално дизајнирана да ги задоволи потребите на студентите на враќање на возрасните.

Со двоен акцент на учител сертификација во PREK-12 образование и магистратура која го подобрува способноста да се примени теоријата во пракса, оваа програма им овозможува на дипломираните студенти да влезат во нова кариера во наставата, додека унапредување професионално и академски.... [-]


мајстор на уметноста - транзиција кон наставата

Wisconsin Lutheran College
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Транзиција Висконсин Лутеранска колеџот кон наставата Програмата е наменета за средината на кариерата професионалци и диплома дипломирани студенти заинтересирани за транзиција кон кариера во наставата. [+]

Транзиција Висконсин Лутеранска колеџот кон наставата Програмата е наменета за средината на кариерата професионалци и диплома дипломирани студенти заинтересирани за транзиција кон кариера во наставата. Во што малку како две години, студентите можат да се завршат предмети за licensure, со само шест дополнителни кредити за да заработите нивните Мајсторот на уметностите степен, од една од топ христијански колеџи во нација.... [-]


мајстор на уметноста - високи перформанси настава

Wisconsin Lutheran College
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Како студент во рамките на високи перформанси Упатство специјализација на мајстор на уметноста WLC е, ќе се развие обука и менторство вештини, истражуваат техники за проценка и евалуација за академски успех, професионален напредок, и да насочите наставни методологии за зголемување на студентските постигнувања во различни својата училница. [+]

Како студент во рамките на високи перформанси Упатство специјализација на мајстор на уметноста WLC е, ќе се развие обука и менторство вештини, истражуваат техники за проценка и евалуација за академски успех, професионален напредок, и да насочите наставни методологии за зголемување на студентските постигнувања во различни својата училница.

Зошто Висока Упатство ефикасноста? Зголеми академскиот успех на вашиот различни ученици; Подобрување на вашиот квалитет на наставниците; Развијат практични модели; Фостер когнитивните, аналитички и рефлективни размислување вештини. ... [-]

мајстор на уметноста - лидерство и иновации

Wisconsin Lutheran College
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Milwaukee

Како студент во рамките на Лидерство и иновации специјализација на мајстор на уметноста WLC е, ќе се насочите своите вештини за донесување одлуки, да се разбере политички импликации влијае образовни лидери, и развој на претприемачкиот пристап кон образованието лидерство во рамките на 21-от век училишта. [+]

Како студент во рамките на Лидерство и иновации специјализација на мајстор на уметноста WLC е, ќе се насочите своите вештини за донесување одлуки, да се разбере политички импликации влијае образовни лидери, и развој на претприемачкиот пристап кон образованието лидерство во рамките на 21-от век училишта.

Зошто на Лидерство и иновации? Се фокусира на докажани и ветувачки модели на професионален развој, менторство и тренинг; Збогатување на академската средина, на различни вашите ученици; Научат на донесување одлуки и политичките импликации влијае напред-размислување образовни лидери; Подобрување на вашиот когнитивните, аналитички, и мисловните размислување вештини и претприемачки начин на размислување. ... [-]