MA Девствени Острови - MA програми во Девствени Острови MA, Девствени Острови

MA Девствени Острови - MA програми во Девствени Острови MA, Девствени Острови

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Девствени Острови се наоѓаат во Карибите и вклучуваат една група на мали острови. Таа има население од околу 106.000 и служи како главна туристичка дестинација. Во рамките на своите граници, таа е домаќин на Универзитетот во Девствени Острови, која нуди додипломски и постдипломски програми.

MA Девствени Острови - Земи си MA во Девствени Острови. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во психологија

University of the Virgin Islands
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Charlotte Amalie

Мајстор на уметноста во психологија е дизајниран за да им обезбеди на студентите со потребните академски база на знаење, решавање на проблеми вештини, како и искуствено можности за работа во различни поставувања, социјалните услуги и советување. [+]

Мајсторот на уметностите во психологија

Мајстор на уметноста во психологија со советување концентрација на Универзитетот во Девствени Острови е дизајниран за да им обезбеди на студентите со потребните академски база на знаење, решавање на проблеми вештини, како и искуствено можности за работа во различни поставувања, социјалните услуги и советување. Оваа програма за постдипломски психологија не се води на лиценцирање, но не сакаат да се подготват за лекари да ги користат науката за психологија за промоција на добросостојбата на луѓето, посебно во обезбедувањето на психолошки услуги за децата, адолесцентите и семејства во менталното здравје и судски системи, во училиштата и во широк спектар на други нагодувања заедница на територијата. модел на научник-лекар обезбедува филозофска основа за програмата, и успешни ученици ќе ја заврши со ригорозни теоретски и емпириски академска основа во човековиот развој, истражувачки методи, тестирање и мерење во советување, и психопатологија (вклучувајќи ги и биолошки влијанија врз човековото функционирање), во прилог на значајна компонента на терен искуствено. Компетентност во ефикасна и ефективна испорака на сеопфатна психолошки услуги за поединци во сите развојни нивоа, и семејствата од сите културни средини во заедницата е силен програмски фокус. Овие услуги може да вклучи стручни и психолошка проценка и интервенција, злоупотреба на супстанции, депресија, самоубиство и кризна интервенција / превенција, а по потреба консултативни услуги за поединци и семејства "ризик" за промовирање и подобрување на нивната благосостојба.... [-]


мајстор на уметноста во Математика за наставници во средно

University of the Virgin Islands
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Charlotte Amalie

Мајстор на уметноста во Математика за наставници во средно (MMAT) програма е дизајнирана да ги унапреди и продлабочување на знаењата на наставниците, како и да ги обучуваат овие едукатори да биде високо квалификувани наставници по математика во средното ниво. [+]

Мајстор на уметноста во Математика за наставници во средно

Мајстор на уметноста во Математика за наставници во средно (MMAT) програма е дизајнирана да ги унапреди и продлабочување на знаењата на наставниците, како и да ги обучуваат овие едукатори да биде високо квалификувани наставници по математика во средното ниво.

На програмата доведува до степен Магистер по математика за наставници во средно (MMAT) обезбедува за наставниците по математика во средното ниво, или на идните наставници со додипломски студии по математика... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието

University of the Virgin Islands
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Charlotte Amalie

Мајсторот на уметностите степен во образованието е основана во директен одговор на потребата за зголемување на ефективноста на наставници, советници и образовни администратори, со бакалауреат степени, кои сакаат да го продолжат своето образование и да се подобри нивното учење, советување и надзорни потенцијал, без трошоци и семејството пореметувања мора да се вклучени во посета на универзитетите надвор од регионот. [+]

Мајсторот на уметностите во образованието

Мајсторот на уметностите степен во образованието е основана во директен одговор на потребата за зголемување на ефективноста на наставници, советници и образовни администратори, со бакалауреат степени, кои сакаат да го продолжат своето образование и да се подобри нивното учење, советување и надзорни потенцијал, без трошоци и семејството пореметувања мора да се вклучени во посета на универзитетите надвор од регионот.... [-]