MA Западна Вирџинија, WV - MA програми во Западна Вирџинија, WV MA, Западна Вирџинија, WV

MA Западна Вирџинија, WV - MA програми во Западна Вирџинија, WV MA, Западна Вирџинија, WV

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Западна Вирџинија е една од 50 американски држави, која граничи со Пенсилванија на север и се рангира како 38-та најнаселена држава. Главниот град е Чарлстон и има прекрасен пејзаж се состои од планински масиви. Тоа е повеќе од 30 универзитети и високообразовни институции во рамките на своите граници.

MA Западна Вирџинија, WV - Земи си MA во Западна Вирџинија, WV. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма студиите за медиуми

West Virginia State University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Charleston

М-р во медиумски студии е интегрирана, интердисциплинарна програма наменета за студентите со традиционален образование додипломски студии и некои искуство во комуникација и дигитални медиуми. [+]

На М-р во медиумски студии е интегрирана, интердисциплинарна програма наменета за студентите со традиционален образование додипломски студии и некои искуство во комуникација и дигитални медиуми.

Студенти дипломираат со овој степен, единствена во Западна Вирџинија, се совршено прилагоден да ги искористат предностите на проширување на можностите за работа во графички дизајн, дигитална видео продукција, интерактивните медиуми и мултимедија производство, електронското издаваштво, и онлајн сервиси за информации. Медиумски студии дипломирани студенти се подготвени за кариери како комуникација експерти во такви места како трговија и индустрија, едукација и забава, и владата и не-за-профит сектор. Дипломирани студенти, исто така се подготвени да продолжат со нивните постдипломски работи кон докторска степен. Студентите ќе дипломираат со дизајн, технички и критички способности и ќе бидат добро опремени да се справи со многу предизвици со кои се соочуваат корпорации, мали и средни претпријатија, владини агенции, невладини организации и образовни институции како што се впуштаат во дигитален милениум.... [-]