MA Илиноис, IL - MA програми во Илиноис, IL MA, Илиноис, IL

MA Илиноис, IL - MA програми во Илиноис, IL MA, Илиноис, IL

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Државата Илиноис е рангирана како петта најнаселена држава во САД прекарот како земјата на Линколн државата е многу просперитетна хостинг голем број на индустрии, атракции и сајтови. Покрај тоа што е дом на една од најпрометните аеродроми во светот, државата има бројни институции високо рангиран во светот. На Универзитетот во Чикаго, е рангирана меѓу првите 10 во светот.

MA Илиноис, IL - Земи си MA во Илиноис, IL. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста - бренд стратегија

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Chicago

Оваа програма во Париз, Лондон и Чикаго е наменета за идните сметка директори, сметка планери и производ менаџери кои сакаат да имаат корист од меѓународно искуство во англискиот [+]

Мајстор на уметноста - бренд стратегија

&nbsp

Оваа програма во Париз, Лондон и Чикаго е наменета за идните сметка директори, сметка планери и производ менаџери кои сакаат да имаат корист од меѓународно искуство во кој зборува англиски животната средина. Курсот вклучува и неколку агенција посети и два натпревари каде што двете стратешко размислување и креативност доаѓаат во игра. ... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Chicago

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


MA in Human Resource Development

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 1 more

[+]

. 3 [-]

MA in Early Childhood Education

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 1 more

[+]

[-]

MA in Counseling

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

[-]

MA in Teaching English to Speakers of Other Languages

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

[-]

MA in Political Science

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

Триесет и шест кредит часови на работа се разбира, писмена сеопфатна испит и усно испитување.

[-]

MA in Music

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

Мус-414 музички театар [-]

Магистер по лингвистика

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

[-]

Магистер по географија и животна средина студии

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 1 more

Магистер по географија и студии за животна средина е 33-часовна програма понудена во вечерните часови и за време на викендите. Програмата е наменета за ученици со различни академски средини кои се заинтересирани за кариера која ги опфаќа човечката и природната средина - општествените и физичките науки - и кои сакаат просторните аналитички вештини на географијата. [+]

Магистер по географија и студии за животна средина е 33-часовна програма понудена во вечерните часови и за време на викендите. Програмата е наменета за ученици со различни академски средини кои се заинтересирани за кариера која ги опфаќа човечката и природната средина - општествените и физичките науки - и кои ги сакаат просторните аналитички вештини на географијата. Дипломирани студенти развиваат област на владеење во рамките на широк опсег на политиката за животна средина, планирање и управување или во рамките на географската област на просторна анализа. Програмата е теоретски и практична; студентите се стекнат со знаења, концептуални вештини и технички вештини. Програмата обезбедува солидна основа за кариера, промена во кариерата, подобрување на кариерата или подготовка за постдипломски студии.... [-]


Магистер по англиска книжевност

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

Оваа програма за постдипломски студии на англиски јазик е дизајнирана да обезбеди напредна студија во Составни студии. Таа обезбедува личен и професионален напредок, особено во наставата, истражувањето, пишувањето, новинарството, издаваштвото и уредувачката работа. Програмата, исто така, ги подготвува студентите за студии на д-р. ниво. [+]

Оваа програма за постдипломски студии на англиски јазик е дизајнирана да обезбеди напредна студија во Составни студии. Таа обезбедува личен и професионален напредок, особено во наставата, истражувањето, пишувањето, новинарството, издаваштвото и уредувачката работа. Програмата, исто така, ги подготвува студентите за студии на д-р. ниво.

Две големи опции:

Концентрација во составот, м-рКонцентрација во литературата, м-р... [-]

MA in Communication, Media & Theatre

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 6 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

3 CMTC-404 Теорија на комуникација 3 [-]

Психологија советување

The Chicago School of Professional Psychology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Los Angeles Irvine Washington DC + 3 more

Студентите во магистер по советување психологија програма добиваат солидна основа во принципите и практиките на клиничка психологија. Тие се развиваат основните дијагностички, терапевтски и консултации вештини потребни за широк спектар на клинички население и емоционални и психолошки услови. [+]

м-р советување во психологија

Студентите во магистер по советување психологија програма добиваат солидна основа во принципите и практиките на клиничка психологија. Тие се развиваат основните дијагностички, терапевтски и консултации вештини потребни за широк спектар на клинички население и емоционални и психолошки услови. Наставната програма учи студентите етиката и професионалните упатства на советодавни услуги и клиничка психологија практика во корелација со развојот на во-длабочината на знаење на теоретските рамки и научни основи. Тие исто така ќе ја научат важноста на разбирање како различностите и културните разлики или прашања влијаат на полето на менталното здравје. М-р советување психологија програма обезбедува рацете на работа и мултикултурно образование, кои се интегрирани во текот на програмата се разбира материјал. Дополнително, учениците можат да изберат од различни концентрации за да ги задоволат потребите или желбите на нивните образовни и професионални цели. Наставната програма подготвува дипломирани за лиценцирање во окрузите Колумбија, Мериленд, Вирџинија и Делавер, со вклучување на осумте области на содржини наведени од Националниот одбор на овластени советници.... [-]


Ма форензичката психологија

The Chicago School of Professional Psychology
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Los Angeles Irvine Washington DC + 4 more

Дипломирани студенти на програмата судска психологија м-р имаат широк спектар на можности за да ги користат своите вештини и знаење на психологијата како што се однесува на низа правни ситуации и предизвици ментално здравје, и други специјалитети. [+]

ма судска психологија

Дипломирани студенти на програмата судска психологија м-р имаат широк спектар на можности за да ги користат своите вештини и знаење на психологијата како што се однесува на низа правни ситуации и предизвици ментално здравје, и други специјалитети. Студентите во разбирањето на програмата добивка и знаење за тоа како да се справи со ситуации и проблеми, како што се малолетничка деликвенција, криминално однесување, старателство над деца, семејно насилство, злоупотреба на супстанции, траума, Виктимологија, лудило и компетентност да се суди. Покрај тоа, дипломираните студенти да научат како да се направи проценка на насилство и ризик, се разбере психологијата и третман на сексуалните престапници, и да се обезбеди експерт сведоштво во соработка со сите овие субјекти.... [-]


Магистер по психологија

Concordia University Chicago
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Chicago

На Concordia University Chicago напреден степен во психологијата е широко почитуван за неговата способност да се подготват дипломците со квалификации од суштинско значење за извршување кариера во академски истражувања и настава на психологијата. Студентите ќе ја најдат ригорозната комбинација на оваа наставна програма на теорија и рацете на истражување искуство идеална основа за извршување на кариера во образованието, истражувањето и менталното здравје во двете академски и институционални сектори. [+]

На Concordia University Chicago напреден степен во психологијата е широко почитуван за неговата способност да се подготват дипломците со квалификации од суштинско значење за извршување кариера во академски истражувања и настава на психологијата. Студентите ќе ја најдат ригорозната комбинација на оваа наставна програма на теорија и рацете на истражување искуство идеална основа за извршување на кариера во образованието, истражувањето и менталното здравје во двете академски и институционални сектори.... [-]