MA Калифорнија, CA - MA програми во Калифорнија, CA MA, Калифорнија, CA

MA Калифорнија, CA - MA програми во Калифорнија, CA MA, Калифорнија, CA

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Калифорнија има највисока населението меѓу сите држави во САД со економија rivaling цели држави. Тој е дом на најголемиот универзитет систем во САД.

MA Калифорнија, CA - Земи си MA во Калифорнија, CA. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Master of Arts in Psychology

Pepperdine University Graduate School of Education and Psychology
Он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Los Angeles

Наставната програма подготвува дипломирани студенти да ги извршуваат докторски студии, licensure како клинички психолог, или кариера во областа на човековите услуги. [+]

Pepperdine Универзитетот нуди својата програма Магистер по психологија на интернет, овозможувајќи им на учениците низ целата земја да добијат образование за постдипломски студии Pepperdine без присуство на часови во кампусот.

Финансиска помош

Финансиската помош, вклучително и заемите и стипендиите, се нуди за да им помогне на учениците со финансирање на програми за психологија @ Pepperdine . Повеќето кандидати од Факултетот за образование и психологија на Универзитетот Pepperdine (GSEP) аплицираат за федерална студентска помош.... [-]


мајстор образовна технологија

University of San Francisco - School of Education
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

програмата нашиот мајстор е наменета за наставниците кои се возбудени околу потенцијалот нуди технологија за зголемување и ангажирањето на ученикот во учењето. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантните активности технологија подобрена во своите средини за учење. [+]

програмата нашиот мајстор е наменета за наставниците кои се возбудени околу потенцијалот нуди технологија за зголемување и ангажирањето на ученикот во учењето. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантните активности технологија подобрена во своите средини за учење.

Рацете на квалитетот на програма образовна технологија се однесува на разликата меѓу разбирање на функционалноста на технологијата и знаејќи како тоа може да се предава на студентите. Попрецизно, тоа не е само затоа што би го користите технологија, но како тоа би можело да се спроведе стратешки.... [-]


Мајстор на уметноста во урбаните и јавните работи

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајсторот на уметностите во урбаните и јавните работи ги обучува учениците во јавната политика, студиите во урбаните средини и организирањето на граѓанското општество, испитувајќи ги начините на кои политиката и ангажирањето на заедницата можат да влијаат позитивни промени. [+]

Мајсторот на уметностите во урбаните и јавните работи ги обучува учениците во јавната политика, студиите во урбаните средини и организирањето на граѓанското општество, испитувајќи ги начините на кои политиката и ангажирањето на заедницата можат да влијаат позитивни промени.

Нашата програма комбинира дипломски семинари во урбаните студии, политика, социологија и јавна политика со практично искуство во истражувања базирани на заедницата, креирање политики, анализа на политики, застапување и имплементација. Дипломирани студенти се уникатно опремени за да формулираат политика и иницијативи за поправедни и енергични урбани области, инспирирани од внимателен ангажман со теоријата и практиката на социјалната правда.... [-]


диплома на музиката: акцент во вокалната изведба

Los Angeles College of Music
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Pasadena

На вокалната изведба голема фокусира на давање на вокалисти на алатки за да се "добие на музиката", како целосни партнери со голема инструменталисти и продуценти. На програмата е форма вградени на страстите на секоја студенти и да им се презентира со можности да се добие повратна информација од професионалци во A & R, снимање, филм и телевизија во живо и турнеи. [+]

На Диплома на музиката (БМ) програма е 12 четвртина со полно работно време. Три специјалност се достапни за степенот Б.М., музика на ефикасноста, музичка продукција и композиција. големи музика на ефикасноста нуди Притоа во гитара, бас, тапани и вокал. На музичката продукција голема нуди акцент во музика производство и снимање, и составот мајор нуди акцент на пишување.

На Главен вокал изведба се фокусира на давање вокалисти на алатки за да се "добие на музиката", како целосни партнери со голема инструменталисти и продуценти. На програмата е форма вградени на страстите на секоја студенти и да им се презентира со можности да се добие повратна информација од професионалци во A & R, снимање, филм и телевизија во живо и турнеи. Курсевите се специјално секвенционирани да го зголеми учење потенцијал во текот на програмата.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (р TESOL)

Westcliff University
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа Соединети Американски Држави Irvine

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини. [+]

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини.... [-]


M.A. in Organizational Leadership – Civic Engagement

Claremont Lincoln University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 15 - 30 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Claremont + 1 more

[+]

Надоместок за апликација

А $ 50 такса за аплицирање (неповратен) мора да се примени пред да може вашата апликација да биде обработена - јавете се на (909) 667-4444 за да се распрашате за откажување од надоместокот.

Резиме или кратка биографија

Ако имате било какви прашања во врска со барањата за прием, ве молиме контактирајте ја канцеларијата за прием на 909-667-4485 или admission@ClaremontLincoln.edu.... [-]


Мајстор на уметноста во советување психологија, концентрација во интегрална советување психологија

California Institute of Integral Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години January 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Нашата програма смета психолошки исцелување и раст во рамките на поголем контекст на духовно одвиваат. [+]

Интегрално советување психологија магистерска програма

Програмата за интегрална советувачка психологија (ИЦП) е искуствена, културно чувствителна и центрирана на внатрешната работа неопходна за да стане исцелител.

Врз основа на главните духовни традиции на Истокот и Западот, неодамнешните истражувања за културни и општествени науки и иновациите направени од современите психоаналитички, хуманистички, системски и трансперсонални психологии, гледаме психолошко лекување и раст во рамките на поголемиот контекст на духовниот развој.... [-]


мајстор образовна администрација

California State University Bakersfield
Студии врз за студентски град Целосна 5 години September 2018 Соединети Американски Држави Bakersfield

На специјализација во образованието администрација е на располагање за наставниците пост-бакалауреат или училиште советници кои имаат интерес во спроведувањето програми во основно или средно училишта. Најголем дел од кандидатите за сертификат за подобност (првата административна), исто така се седум единици во статистички податоци за образованието и истражување дизајн за да заработите степен магистер. [+]

На специјализација во образованието администрација е на располагање за наставниците пост-бакалауреат или училиште советници кои имаат интерес во спроведувањето програми во основно или средно училишта. Најголем дел од кандидатите за сертификат за подобност (првата административна), исто така се седум единици во статистички податоци за образованието и истражување дизајн за да заработите степен магистер. ... [-]


Магистер по советување психологија

Pacifica Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 3 години October 2018 Соединети Американски Држави Carpinteria Santa Barbara + 1 more

Посветен на студентите им нуди уникатна и докажана сеопфатна обука во уметноста на бракот, семејството и индивидуалната психотерапија и професионално клиничко советување со благодарност за системските и немерливи димензии на психата. [+]

Магистер по советување психологија

Часовите започнуваат низ септември

Посветен на студентите им нуди уникатна и докажана сеопфатна обука во уметноста на бракот, семејството и индивидуалната психотерапија и професионално клиничко советување со благодарност за системските и немерливи димензии на психата.

Нашата единствена советува психологија програма

За советување психологија... [-]

Мајсторот на уметностите во Министерството програма на англиски јазик или виетнамски

Union University California
Он-лајн студии Целосна 3 години July 2018 Соединети Американски Држави Westminster

Мајсторот на уметностите во Министерството е интегрирана програма за лидерство во локалните цркви, Библијата училишта, пара-црква организации или други непрофитни агенции. [+]

мајстор на уметноста во програмата на Министерството

понудени јазици: Англиски јазик, виетнамски

ОПИС

Мајсторот на уметностите во Министерството е интегрирана програма за лидерство во локалните цркви, Библијата училишта, пара-црква организации или други непрофитни агенции. Студентите ќе ги испита на различни теми поврзани директно библиските студии, теолошки размислување, Министерството и лидерство.... [-]


Мајсторот на уметностите степен во економија (ма)

California State University Los Angeles - College of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Los Angeles

Наставната програма за степен се состои од јадро, како и две опции: Глобалната економија и финансиска економија. [+]

Мајстор на уметноста студии по економија

Наставната програма за степен се состои од јадро, како и две опции: Глобалната економија и финансиска економија. Опцијата за глобалната економија подготвува студентите со тековните сознанија на глобалната економија, заедно со истражните и технички вештини, за бизнис економска анализа посакуваната од страна на консултантски компании, владини агенции, мултинационални бизнис корпорации и меѓународни организации. Опцијата за финансиска економија им нуди на студентите со основните аналитички и технички вештини во двете економијата и финансиски анализи посакуваната од страна на консултантски фирми, хартии од вредност компаниите, и други слични бизниси во инвестициските услуги, како што се инвестициското банкарство, заеднички фондови, и осигурување.... [-]


Мајстор на уметноста во мир и правда

Joan B. Kroc School of Peace Studies at the University of San Diego
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 5 години August 2018 Соединети Американски Држави San Diego + 1 more

Ние нудиме 2-годишен мајстор на уметноста во мир и правда (MAPJ, со полно работно време и со скратено работно време) за поединци кои сакаат да создадат промени и да ги решат највознемирувачките прашања денес. Крајниот рок за пријавување е 15 јануари. [+]

Рок на пријавување: 15 јануари

Нашето училиште се наоѓа во еден од најубавите градови во САД: Сан Диего, Калифорнија, десно на мексико-американската граница.

MAPJ нуди наставна програма каде учениците ќе стекнат:

Длабоко разбирање на глобалните и локалните контексти во кои се случуваат насилство, угнетување и социјална неправда.Познавање на теории и рамки за да се објаснат сложени ситуации.Капацитет за дизајнирање на нови пристапи и решенија за прашања од мирот и правдата.Компетентност во спроведувањето и оценувањето на влијанието на програмите и иницијативите.... [-]

ма во филмски студии

Chapman University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Orange

Мајсторот на уметностите во филмски студии програма нуди сеопфатен курс на студии во филмската историја, теорија и естетика. Студентите се посвети многу време гледање филмови од различни жанрови, стилови, периоди и националните индустрии, за нив да чита и да дискутираат за нивните значења и значење. [+]

На Мајсторот на уметностите во филмски студии програма нуди сеопфатен курс на студии во филмската историја, теорија и естетика. Студентите се посвети многу време гледање филмови од различни жанрови, стилови, периоди и националните индустрии, за нив да чита и да дискутираат за нивните значења и значење. На две-годишна програма е дизајнирана да се поттикне критичко и аналитичко разбирање на филмови и им нуди на студентите со напредна обука во академски истражувања и пишување. ... [-]


Мајстор на уметноста во брачна и семејна терапија

University Of San Diego School of Leadership and Education Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Diego + 1 more

Мисијата на Програмата за брачна и семејна терапија (MFT) е да помогне во водењето на трансформацијата на семејна терапија преку креирање, едукација и активна поддршка на заедница на идните професионалци кои ја отелотворуваат филозофијата и практиката на биопсихосоцијалниот, системски пристап кон семејно-менталната ментална здравствена грижа. [+]

Мисијата на Програмата за брачна и семејна терапија (MFT) е да помогне во водењето на трансформацијата на семејна терапија преку креирање, едукација и активна поддршка на заедница на идните професионалци кои ја отелотворуваат филозофијата и практиката на биопсихосоцијалниот, системски пристап кон семејно ментално ментално здравствена грижа.

Програмата за брачна и семејна терапија ги подготвува семејните терапевти да работат со поединци, парови и семејства од различно потекло. Програмата промовира употреба на биопсихосоцијален модел во терапијата, со акцент на разбирање на клиентите од релациона или системска перспектива, што е опишано во најпродаваните книги, основни вештини во семејната терапија и вештини за есенцијално оценување во семејната терапија, и Напишани од програмските членови на факултетот. Студентите завршуваат 12-месечен клинички практикум во кој тие акумулираат минимум 500 директни контактни часови на клиентот и добиваат повеќе од 200 часа надзор од супервизори на факултет и практикум. Учениците имаат можност да направат акцент на медицинската семејна терапија.... [-]


Господар на уметностите во управувањето со преводот и локализацијата (ма)

Middlebury Institute of International Studies at Monterey
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Monterey

Локализацијата е процес во кој софтверот, веб-сајтовите, мултимедијалните презентации, документи или предмети не се преведуваат само, туку и се прилагодени на друга култура. Работодавците од оваа 40 милијарди долари и брзо растечката индустрија се потпираат на Мелбуршкиот институт како свој извор за откривање талент за управување со локализацијата. За да ја задоволиме оваа потреба, развивме три специјализации, од кои секој бара различни нивоа на јазична експертиза: превод, локализација и управување. [+]

Вие може да биде гласот на една организација, да се обезбеди светски проект на проектот, и да се прошири уделот на пазарот.

Локализацијата е процес во кој софтверот, веб-сајтовите, мултимедијалните презентации, документи или предмети не се преведуваат само, туку и се прилагодени на друга култура. Работодавците од оваа 40 милијарди долари и брзо растечката индустрија се потпираат на Мелбуршкиот институт како свој извор за откривање талент за управување со локализацијата. За да ја задоволиме оваа потреба, развивме три специјализации, од кои секој бара различни нивоа на јазична експертиза: превод, локализација, И управување. ... [-]