MA Канзас, KS - MA програми во Канзас, KS MA, Канзас, KS

MA Канзас, KS - MA програми во Канзас, KS MA, Канзас, KS

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Канзас Државниот е високо земјоделски регион прекарот "пченица држава" или "сончогледот држава" се должеше на големиот приноси на овие производи. Државата има 37 институции меѓу кои и шест државни универзитети кои се приспособат 93.000 студенти. Тука, различни степен, мајстори и докторски програми се нудат.

MA Канзас, KS - Земи си MA во Канзас, KS. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор за ликовни уметности

Fort Hays State University Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 60 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус.А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум [+]

Мајстор за ликовни уметности Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус. А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум или да ги извршуваат други професионални можности. Изберете од цртежот, сликарството, скулптурата, гравура, керамика, фотографија или графички дизајн како твојата област на акцентот. ... [-]


мајстор на уметноста во комуникација и лидерство

Washburn University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави Topeka

Заработувајќи мајстор на уметноста во комуникација и лидерство е вашиот следен чекор во поттикнување на вашата кариера и разликување на себе од своите врсници. Ќе разберете не само како да се адаптирате на менување на глобалната работна сила, туку и како да ги искористите овие промени во иновативни идеи и решенија. [+]

На Универзитетот Вашингтон, нашата цел е да ви помогнеме да станете најдобро за себе. Мајстор на уметноста во комуникација и лидерство ви помага да стане соработник и иновативен лидер кој покажува ефективни комуникациски вештини, самосвест и стратешко размислување. Програмата е изградена врз знаењето дека одличната комуникација е основа на вонредното раководство. Курсевите ќе ви обезбедат знаење, вештини и искуства за континуирано подобрување на себе и системот.... [-]