MA Конектикат, CT - MA програми во Конектикат, CT MA, Конектикат, CT

MA Конектикат, CT - MA програми во Конектикат, CT MA, Конектикат, CT

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Државата Конектикат е познат по тоа што на повеќето агенда во концепцијата на федералната влада на Америка. Тоа е исто така познат за кои имаат првото училиште на правото во Америка.

MA Конектикат, CT - Земи си MA во Конектикат, CT. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во писмена форма и усни традиции

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Bethany

Две години мајстор на уметноста во пишување и усмени традиции програма е за сите заинтересирани за: [+]

Преглед

Две години мајстор на уметноста во пишување и усмени традиции програма е за сите заинтересирани за:

Учење како приказните влијаат врз начинот на кој размислуваме, чувствуваме, делуваме и се однесуваме Истражување на креативниот процес и нивната креативност Разбирање на моќта и примена на наративното раскажување приказни Да се ​​биде дел од мотивирана и тесно поврзана заедница за учење Мелење само-режија учење со заживување учење во училница Објавување или на друг начин доведување на нивните приказни во живот ... [-]

Мајстор на уметноста во Организациона Лидерство

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Соединети Американски Држави Bethany

TGI нуди прв и единствен Магистер по лидерство во Конектикат. Нашата единствена програма се приближува раководство како уметност и наука. [+]

Преглед

TGI нуди прв и единствен Магистер по лидерство во Конектикат. Нашата единствена програма се приближува раководство како уметност и наука.

Факултетот за Магистер по организациски лидерство (МАОЛ) беше составен за да обезбеди најразновидно и стимулирачко развојно искуство. вклучува советници на некои од најголемите светски компании - како и некои од најпознатите start-ups. На факултетот, исто така, вклучува академици и истражувачи. Заедно, тие соработуваат со учениците од TGI за да им помогнат на секој студент да ја идентификува, дефинира и постигне својата визија за лидерство - во заедницата, на работа или дури дома.... [-]


мајстор на уметноста во учењето и размислувањето

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Соединети Американски Држави Bethany

Мајстор на уметноста во учење и размислување (MALT) е 36-кредитна степен програма која опфаќа филозофија на образование вкоренето во врска, holism и значење. MALT е основа за создавање на нова култура на учење која ги развива знаењата, вештините, компетенциите и имагинацијата за свет во постојан флукс. За таа цел, програмата ја негува појавата на колегијално учење заедница посветена на ко-создавање на ново значење во рамките на конструктивистички и трансдисциплинарен контекст. [+]

Преглед

Мајстор на уметноста во учење и размислување (MALT) е 36-кредитна степен програма која опфаќа филозофија на образование вкоренето во врска, holism и значење. MALT е основа за создавање на нова култура на учење која ги развива знаењата, вештините, компетенциите и имагинацијата за свет во постојан флукс. За таа цел, програмата ја негува појавата на колегијално учење заедница посветена на ко-создавање на ново значење во рамките на конструктивистички и трансдисциплинарен контекст.... [-]


господар на уметностите во студиите за свесност и трансперсонална психологија

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2018 Соединети Американски Држави Bethany

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички. [+]

Преглед

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички.... [-]


ма модерен јазик - Шпански

Central Connecticut State University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави New Britain + 1 more

Мајстор на уметноста во модерни јазици е наменета за студентите кои сакаат да продолжи јазик, култура и литература работа на ниво на постдипломски. [+]

Мајстор на уметноста во модерни јазици е наменета за студентите кои сакаат да продолжи јазик, култура и литература работа на ниво на постдипломски.

Кредити: 30 кредити Програмата Резултати за учење:

Студентите во оваа програма се очекува да покажат:

разбирање на различните пристапи за литературни и истражување; способноста да се анализира главните дела на литературата во јазикот на кој ќе се преземат постдипломски работа; познавање на теми поврзани со културата на јазикот на кој се врши дипломиран работа; и компетентност во граматиката и познавање на структурата на секој јазик на кој постдипломски работа е преземено. Запишување Потребно: ... [-]

мајстор на уметноста: спортски комуникација и медиумите промоции

Sacred Heart University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Со академски / стручни песни во спортски радиодифузија и Атлетик комуникации и промоции, мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми, е специјално дизајниран од традицијата хуманистичките да ја покажат мултимедија производство и профитираат на идеална географска локација Свето срце Универзитетот во срцето на спортски САД медиумската индустрија. [+]

На Мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми (SCM) Програмата ги подготвува студентите за огромен број на одговорностите на професија спортски медиуми во 21-от век. SCM студентите учат напредни професионални вештини потребни за ефикасно да комуницираат во различни спортски медиуми платформи.

SCM нуди две различни пат опции во спортски пренос (СБ) и атлетски комуникација и промоција (АКП). Секоја песна ќе ве научи како да се планира, се создаде и дистрибуира мултимедијални продукции за објавување и емитување.... [-]


мајстор на уметноста: настава

Sacred Heart University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 30 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

(Шу) Фарингтон колеџ за образование Свето срце Универзитетот нуди постдипломски програма што доведува до мајстор на уметноста во настава (МАТ) за оние кои се сертифицирани наставници во Конектикат. Наменета за училницата наставникот, МАТ гради вештини во областите како што се настава во училница, наставните програми за развој и управување во училница. [+]

(Шу) Фарингтон колеџ за образование Свето срце Универзитетот нуди постдипломски програма што доведува до мајстор на уметноста во настава (МАТ) за оние кои се сертифицирани наставници во Конектикат. Наменета за училницата наставникот, МАТ гради вештини во областите како што се настава во училница, наставните програми за развој и управување во училница.

Курс на студии

Степен програмата овој мајстор бара завршување на 33-36 кредит часови. Курсеви може да се земе со полно работно време или со скратено работно време. Класите се закажани во текот на седмицата вечери со некои курсеви понудени на интернет. Програмата може да биде завршен во 1,5 години на полно работно време студија. ... [-]


мајстор на уметноста: комуникација - корпорации комуникации и односи со јавноста

Sacred Heart University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 48 недели September 2018 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Дизајниран од страна на лидери во областа и членовите на нашата советодавен одбор, MACOMM комбинира учење во училница со рацете на вештини за развој и професионални можности да ги подготви студентите за успех во постојано менување на медиумите на животната средина. [+]

Да стане господар Communicator

Моќни приказни треба моќни раскажувачи. Со концентрација во корпоративните комуникации и односи со јавноста (CCPR), електронски и дигитални новинарство (BDJ) и дигитални мултимедијалниот производство (DMP) на програмата на мајстор во комуникација (MACOMM) на Свето срце Универзитетот позиционира своите студенти да се издвоите како иновативни раскажувачи и креатори на содржини во денешниот медиумската индустрија.... [-]


Mba / ма во руски и источноевропски студии

Yale School of Management
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New Haven New York, NY

Кога аплицираат за програмата, учениците ќе специфицираат како област на примарна концентрација или (1) Русија и Источна Европа, или (2) Централна и Западна Европа. [+]

Европски и руски студии МА Компаративна литература; Економија; историја; политички науки; закон; Словенски јазици и литератури; социологија. Факултет за додипломски студии; 30 од различни одделенија кои учествуваат во програмата. Посебни барања за магистрирал Кога аплицираат за програмата, учениците ќе специфицираат како област на примарна концентрација или (1) Русија и Источна Европа, или (2) Централна и Западна Европа. Оние кои сакаат да се фокусираат на Русија и Источна Европа ќе треба да покажат познавање на руски или источно-европски јазик; оние што се фокусираат на Централна и Западна Европа ќе треба да покажат познавање на еден од соодветните јазици. Сите студенти мора да завршат шестнаесет мандат курсеви (или нивни еквивалент) во различни области поврзани со европски и руски студии. Од студентите се бара да преземат курсеви во најмалку три од главните дисциплини релевантни за програмата (историја, литература, општествени науки и закон). Еден од шеснаесетте мандат курсеви може да се преземат за ревизија. За студентите кои се фокусираат на Русија и Источна Европа, два од шесте потребните курсеви (со исклучок на курсеви по јазик) мора да се однесуваат на државите од Централна и Западна Европа. За оние кои се фокусираат на Централна и Западна Европа, два предмети мора да се однесуваат на Русија и Источна Европа. Студентите можат да го заменат годишниот курс на изучување на јазикот за два термини за постдипломски студии. Под оваа опција, курсот по јазик не може да се преземе за ревизија. Студентите со претходна подготовка на јазикот може во одредени случаи да добијат кредит за оваа работа. Во... [-]


МБА / МА во меѓународни односи

Yale School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави New Haven New York, NY + 1 more

Заедничката МБА / МБА диплома програма е особено ориентирана кон поединци кои планираат меѓународни кариери каде што управувањето е или ќе стане важен елемент или кои планираат за управување со кариерите во организации или полиња со силни меѓународни ориентации. [+]

Заедничката МБА / МБА диплома програма е особено ориентирана кон поединци кои планираат меѓународни кариери каде што управувањето е или ќе стане важен елемент или кои планираат за управување со кариерите во организации или полиња со силни меѓународни ориентации. За да ги завршат студиите за заеднички студии, студентите мора да ги исполнат барањата за IR степен, иако се потребни само вкупно 12, а не 16 предмети. Ниту еден од овие курсеви не може да биде курсеви за управување со училиштата, иако две основни или концентрациски барања може да се добијат преку курсеви во СОМ. За да се комплетира МБА компонентата на програмата, студентот мора да ги исполни сите нормални барања на СОМ. Едногодишната наставна програма на Основните курсеви на сите кандидати за МБА во првата година може да биде или првата или втората година за студент на заедничка диплома. Заедничката диплома кандидати се само 13, а не вообичаените 18 курсеви во СОМ.... [-]