MA Масачусетс, MA - MA програми во Масачусетс, MA MA, Масачусетс, MA

MA Масачусетс, MA - MA програми во Масачусетс, MA MA, Масачусетс, MA

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Комонвелтот на Масачусетс е држава на САД се граничи со Род Ајленд, Конектикат, Вермонт, Њу Хемпшир и Атлантскиот Океан. Постојат повеќе од 121 високообразовни институции во градот кои вклучуваат универзитетите кои се меѓу првите четириесет институции на универзумот. Градот е исто така познат за Апалачките патека, во средината на држава патека, ловоров коло патека за пешачење. Пловење, свежа вода и длабоко морски риболов и Кит гледајќи некои други рекреативни објекти во оваа држава.

MA Масачусетс, MA - Земи си MA во Масачусетс, MA. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

МБА / магистер по развој и планирање на заедницата

Graduate School of Management at Clark University
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Worcester

Во оваа уникатна програма со двојна диплома, ќе ги научите знаењата и вештините што ви требаат да бидете и бизнис лидер на високо ниво и возач на социјални и политички промени. [+]

Заработете два степени одеднаш за да стекнете вештини за управување и да создадете трајни општествени промени

Во оваа уникатна програма со двојна диплома, ќе ги научите знаењата и вештините што ви требаат да бидете и бизнис лидер на високо ниво и возач на социјални и политички промени.

Ќе заработите вашиот МБА преку нашата AACSB-акредитирана програма во Факултетот за менаџмент и магистрирал во развојот и планирањето на заедницата од нашиот оддел за меѓународен развој, заедница и животна средина. Имаме силна посветеност на Принципите за одговорно управување со образованието (PRME), интегрирање на одржливоста и општествената одговорност во нашето истражување и настава.... [-]


MA in Interior Architecture

Suffolk University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston

The Suffolk Master of Arts in Interior Architecture attracts students from around the world who are interested in art, design, and architecture. The program is accredited by the prestigious Council for Interior Design Accreditation, ensuring students receive a degree that broadens their design skills and their demand in the marketplace. [+]

The Suffolk Master of Arts in Interior Architecture attracts students from around the world who are interested in art, design, and architecture. The program is accredited by the prestigious Council for Interior Design Accreditation, ensuring students receive a degree that broadens their design skills and their demand in the marketplace.

[-]

Магистер по графички дизајн

Suffolk University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Сафолк мајстор на уметноста во Графички дизајн е пракса-ориентирана програма која е индивидуализира па ќе дипломираат со реалниот свет студиската работа во вашето портфолио. Како на полето на дизајнот се проширува, Сафолк е фокусирана на изложување на студентите на софистициран дизајн, комуникациски вештини, и нови технологии. [+]

Сафолк Магистер по графички дизајн е пракса-ориентирана програма која е индивидуализира па ќе дипломираат со реалниот свет студиската работа во вашето портфолио. Како на полето на дизајнот се проширува, Сафолк е фокусирана на изложување на студентите на софистициран дизајн, комуникациски вештини, и нови технологии.

[-]

Curriculum and Instruction

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Мајстор на уметноста (р) степен од Одделот за наставен план и инструкција е погоден за потенцијалните студенти, кои веќе можат да имаат настава или еквивалентни професионална подготовка. [+]

Училиште за образование

Без разлика дали сте еден неодамнешен дипломираат средно училиште или на возрасен кој е во потрага за промена во кариерата, на Benerd Факултетот за образование има програма за вас. Benerd нуди традиционален колеџ средина, како и класи наменета за оние кои работат со полно работно време и да се истражуваат нивните опции живот.

На ниво на додипломски, програми се подготват наставниците во училница и дефектолози. На ниво на постдипломски програми се подготват наставни специјалисти, училишните психолози супервизори, директори, началници, централната канцеларија на персоналот и лидери во високото образование, непрофитни и други организации. ... [-]


Економија

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

На Министерството за економија нуди програмата на мајсторот со пет различни песни, на факултет кој е комбинација на висок квалитет на наставата и интерес за економска политика со сериозни стипендија, како и специјални награди на студиите по економија во Вашингтон. [+]

Магистратура по економија

На Министерството за економија нуди програмата на мајсторот со пет различни песни, на факултет кој е комбинација на висок квалитет на наставата и интерес за економска политика со сериозни стипендија, како и специјални награди на студиите по економија во Вашингтон.

Програмата на мајсторот економија степен е применета, политиката ориентирана програма што ја нуди четири различни патеки кои студентите господар да ги извршуваат: општи, развој на економијата, родовата анализа во економија, финансиски економската политика, и (само на интернет) применета економија.... [-]


театар

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Дали имате страст за да се биде на сцена, или се повеќе заинтересирани за работа зад сцената, на Факултетот за театар ви нуди можност да ги реализираат своите соништа. Тоа е една од само неколку програми во земјата со Филијалата професионален театар, Свинскиот палата, која ви овозможува да работат заедно со водечки професионалци, а заработува вашиот степен. [+]

Театар

Се базираат на креативноста и изразувањето, и веруваат дека светот е вашата сцена.

за театар

Дали имате страст за да се биде на сцена, или се повеќе заинтересирани за работа зад сцената, на Факултетот за театар ви нуди можност да ги реализираат своите соништа. Тоа е една од само неколку програми во земјата со Филијалата професионален театар, Свинскиот палата, која ви овозможува да работат заедно со водечки професионалци, а заработува вашиот степен.... [-]


историја

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Мајстор на уметноста во историјата е дизајниран за да им служи на потребите на голем број на ученици, вклучувајќи ги и оние кои планираат да ги извршуваат докторат, оние кои сакаат да ги подобрат своите вештини како наставници во средно училиште, а оние кои бараат да се збогати своите интелектуални животи. Во прилог на програмата Општи м-р, јавната историја и зголемен додипломски да дипломираат се понудени песни. [+]

Мајстор на уметноста во историјата

Мајстор на уметноста во историјата е дизајниран за да им служи на потребите на голем број на ученици, вклучувајќи ги и оние кои планираат да ги извршуваат докторат, оние кои сакаат да ги подобрат своите вештини како наставници во средно училиште, а оние кои бараат да се збогати своите интелектуални животи. Во прилог на програмата Општи м-р, јавната историја и зголемен додипломски да дипломираат се понудени песни.... [-]


бизнис економија

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

На Факултетот за мајстор на уметноста во економија програма Бизнис 'комбинира солидна основа во економијата, со акцент на примена на тоа знаење да реалниот свет ситуации. [+]

Бизнис економија

Продажбата и на приходите предвидувања, пазарот тренд анализа, економетриски моделирање на сите на овие вештини се втемелени во применета економија. Тие се исто така меѓу најбараните вештини во бизнисот и владата.

На Факултетот за мајстор на уметноста во економија програма Бизнис 'комбинира солидна основа во економијата, со акцент на примена на тоа знаење да реалниот свет ситуации. Иако програмата ги подготвува студентите за кариера како професионални економисти во владата и бизнисот, некои дипломирани студенти го користат степен како отскочна даска кон понатамошно образование во законот или докторски студии по бизнис или економија.... [-]


антропологија

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Како интердисциплинарна оддел, кои ги комбинира антропологија, човечки географија и социологија, ние сме горди да нудат и на д-р и м-р во Глобал и социокултурните студии. [+]

антропологија

ЗА НАС

Добредојдовте на Катедрата на Глобал и социокултуролошки студии. GSS нуди уникатна можност да се интегрираат во дисциплинарен пристап на антропологијата, географија, социологија и со интердисциплинарни теоретизирање и истражување.

Нашите БА, м-р и д-р програми се фокусираат на три се преклопуваат теми: идентитети и нерамноправност, миграциите и дијаспората и природата-општество.... [-]


политички науки

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Мајсторот на уметностите степен во политички науки е дизајниран за да им обезбеди на студентите со сеопфатна познавање на дисциплината. дипломиран програма на одделот за политички науки се базира на факултет предности и се разликува од страна на истакнувајќи компаративен приод кон проучувањето на политиката. [+]

политички науки

Мастерс во политички науки

Мајсторот на уметностите степен во политички науки е дизајниран за да им обезбеди на студентите со сеопфатна познавање на дисциплината. дипломиран програма на одделот за политички науки се базира на факултет предности и се разликува од страна на истакнувајќи компаративен приод кон проучувањето на политиката. Програмата е наменета за опремување на своите дипломирани студенти со солидна основа во основните теории и методи за политички науки, во врска со образование во длабочина во избраните традиционалните потполиња. Програмата има посебен фокус на компаративна политика и американската политика.... [-]


Англиски

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Магистер по лингвистика е базиран на силна јадро на курсеви во традиционалните области на лингвистиката (фонетика, фонологија, синтакса, семантика, како и историски) со дополнителен акцент на креолски студии, јазикот стекнување, социолингвистика, англиски лингвистиката, и романски лингвистика. [+]

Англиски

ЗА

Катедрата за англиски јазик во Флорида Меѓународниот универзитет предава на додипломски и постдипломски курсеви за литература, креативно пишување, пишување и реторика, лингвистика, филмски студии, и прогонство студии. Првично основана во 1965 година, Катедрата за англиски јазик работи на две кампуси во Мајами-Даде Каунти и во Центарот за Pines во Broward County. Покрај тоа, членовите факултет учат во неколку програми во странство во партнерските универзитети и колеџи. Истакнати факултет во Катедрата за англиски јазик редовно заработи награди и достигнувања на локално, државно ниво, национално и на меѓународно ниво.... [-]


Магистер по театарско образование

Emerson College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 2.5 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. [+]

За програмата

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. Како дел од програмата, секој студент може да заработи почетна лиценцираност во Масачусетс како театарски наставник за Pre-K преку одделение 12. Дипломирани студенти на нашиот магистер по театарско образование одат на:... [-]


Магистер по стратешка комуникација за маркетинг

Emerson College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Нашата стратешка комуникација за маркетинг програма подготвува дипломирани студенти за широк спектар на кариери во маркетинг и комуникации на двете од страна на агенцијата и страната на клиентот, кои ви даваат уникатен капацитет да се применуваат вашите маркетинг вештини во речиси секоја индустрија во светот. [+]

Детали за програмата

Нашата стратешка комуникација за маркетинг програма подготвува дипломирани студенти за широк спектар на кариери во маркетинг и комуникации на двете од страна на агенцијата и страната на клиентот, кои ви даваат уникатен капацитет да се применуваат вашите маркетинг вештини во речиси секоја индустрија во светот.

Како студент во програмата за стратешко комуницирање за маркетинг, ќе имате шанса да:... [-]


Магистер по издаваштво и пишување

Emerson College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Обид за кариера во издаваштвото? Без разлика дали сакате да ја обликувате прозата на свежи гласови како уредник, да ги претставувате писателите како литературен агент или да работите со возбудливи он-лајн публикации и нови медиумски формати, престижниот Магистер по издаваштво и пишување на Емерсон ќе ви помогне да успеете во овој витален , постојано менување на полето. [+]

За програмата

Обид за кариера во издаваштвото? Без разлика дали сакате да ја обликувате прозата на свежи гласови како уредник, да ги претставувате писателите како литературен агент или да работите со возбудливи он-лајн публикации и нови медиумски формати, престижниот Магистер по издаваштво и пишување на Емерсон ќе ви помогне да успеете во овој витален , постојано менување на полето.... [-]


Магистер по односи со јавноста

Emerson College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Како дополнување на вештините за зборување, пишување, слушање и преговарање, MA програмата за односи со јавноста ве учи како да ги користите платформите за социјални медиуми, аналитиката и мобилните апликации за ефикасно да ја достигнете вашата публика. [+]

Резиме на програмата

Како дополнување на вештините за зборување, пишување, слушање и преговарање, MA програмата за односи со јавноста ве учи како да ги користите платформите за социјални медиуми, аналитиката и мобилните апликации за ефикасно да ја достигнете вашата публика.

Во побарувачката на денешниот пазар

На пазарот преплавен со информации, секоја организација сака нејзината порака да се чуе над бучавата. Затоа постои таква голема побарувачка за квалификувани професионалци за комуникација кои можат да занасят и да извршат релевантни стратегии за комуникација. Нашите дипломирани студенти на програмата за односи со јавноста се занимаваа со кариера во широк спектар на индустрии и занимања. Без разлика на вашата област на фокусирање - фармацевтски производи, здравје и фитнес, политички кампањи, забава, гостопримство, финансиски услуги, технологија или владини организации - степенот на односи со јавноста ќе има одржлива вредност за време на кој било економски циклус.... [-]