MA Мериленд, MD - MA програми во Мериленд, MD MA, Мериленд, MD

MA Мериленд, MD - MA програми во Мериленд, MD MA, Мериленд, MD

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Мериленд е држава на САД и споделување на границите со Вирџинија, Западна Вирџинија и Дистриктот Колумбија. Многу историски и високо рангиран универзитетите им служи на оваа држава. Постојат голем број на специјализирани обука колеџи кои се обучуваат на лекари, стоматолози, адвокати, инженери, социјални работници и фармацијата.

MA Мериленд, MD - Земи си MA во Мериленд, MD. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во економијата

University of South Carolina Darla Moore School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Columbia

Продажбата и на приходите предвидувања, пазарот тренд анализа, економетриски моделирање на сите на овие вештини се втемелени во применета економија. Тие се исто така меѓу најбараните вештини во бизнис [+]

Мајстор на уметноста во економија

Продажбата и на приходите предвидувања, пазарот тренд анализа, економетриски моделирање на сите на овие вештини се втемелени во применета економија. Тие се исто така меѓу најбараните вештини во бизнисот и владата.

На Darla Мур Школата за мајстор на уметноста во економија програма Бизнис 'комбинира солидна основа во економијата, со акцент на примена на тоа знаење да реалниот свет ситуации. Иако програмата ги подготвува студентите за кариера како професионални економисти во владата и бизнисот, некои дипломирани студенти го користат степен како отскочна даска кон понатамошно образование во законот или докторски студии во бизнис или економија.... [-]