MA Мичиген, MI - MA програми во Мичиген, MI MA, Мичиген, MI

MA Мичиген, MI - MA програми во Мичиген, MI MA, Мичиген, MI

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Мичиген е Среден држава на САД. Името потекнува од француски збор што значи голема вода или големо езеро. Туризмот е една од главните индустрии на државата. Постојат бројни универзитети и приватните колеџи се шири низ целата земја. Повеќе од 10 на универзитетите се класифицирани и истражувачки универзитети.

MA Мичиген, MI - Земи си MA во Мичиген, MI. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

господар на уметноста во советување

Aquinas College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Grand Rapids

Мајсторот на уметноста во Клинички ментално здравје советување степен програма во Aquinas колеџ е основана за да одговори на зголемената побарувачка за ментално здравје професионалци. Според Бирото за труд статистика, бројот на нови работни места за лиценцирани професионални советници е проектиран да се зголеми за 39% над сегашните броеви до 2025 година. [+]

Зошто да студирате клинички ментално здравје советување?

На Мајстор на уметноста во клинички ментално здравје советување степен програма во Aquinas колеџ е основана за да одговори на зголемената побарувачка за ментално здравје професионалци. Според Бирото за труд статистика, бројот на нови работни места за лиценцирани професионални советници е проектиран да се зголеми за 39% над сегашните броеви до 2025 година.... [-]


мајстор на уметноста во управување со културните ресурси

Central Michigan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

Степен на мајстор во управување со културното ресурси е дизајниран да ги подготви професионалци за кариера во областа, расте на управување со културните ресурси. [+]

Степен на мајстор во управување со културното ресурси е дизајниран да ги подготви професионалци за кариера во областа, расте на управување со културните ресурси.

Лекари во овој повеќеслојна областа помогне приватни и владини субјекти во идентификување на културните ресурси, како што се археолошките и историските локалитети, културно или историски значајни објекти, и културно значајни локации или ресурси, проценка на таквите страници и ресурси, како и развивање планови за нивно зачувување, curation и етичко користење. ... [-]


мајстор на уметноста во радиодифузијата

Central Michigan University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

Без разлика дали сте индустрија професионални бараат нови вештини или неодамнешната додипломски извршуваат напредни студии, мајстор на уметничката програма во училиште за пренос и филмски уметности Централна Мичиген Универзитетот [+]

На Факултетот за емитување и кино уметност на Централна Мичиген Универзитетот нуди сестран мајстор степен на уметностите, кои ги комбинира напредни теоретски и применети предмети, со цел да ви даде предност во конкурентна мултимедијалниот пазар на труд. Ние нудиме четири области на концентрација за магистри, секоја направена за да ги задоволи образовните потреби и цели во кариерата на студентите. ... [-]


мајстор на уметноста во математиката

Central Michigan University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

Мајстор на степен на уметностите во програмата по математика задржува доволно флексибилност да ги подготви студентите да учат математика на ниво на додипломски или да преземе докторска работа во математиката [+]

Магистер по математика е две-годишна програма. Тој нагласува повеќе аспекти на компјутерската математика за студентите кои се заинтересирани за работа во бизнисот, индустријата и владата. Програмата, исто така го задржува флексибилност да ги подготви студентите за наставата по математика на ниво на додипломски или да преземе докторска работа во математиката.

На магистер по математика бара вкупно 30 кредит часови со две различни истражувања барањата:... [-]


мајстор на уметноста во политички науки

Central Michigan University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

Наставната програма е дизајнирана да обезбеди сите студенти, со ригорозни академска обука во политички науки дипломиран програма CMU и ќе ви подготвиме за докторски програми, законот на училишта, или други програми за постдипломски [+]

Мајстор на уметноста во политички науки

Наставната програма е дизајнирана да обезбеди сите студенти, со ригорозни академска обука во политички науки дипломиран програма CMU и ќе ви подготвиме за докторски програми, законот училиштата, или други програми за постдипломски студии.

Овој дипломиран програма во CMU карактеристики:

Концентрациите во САД и меѓународната политика; Рацете на можности за истражување; Почитувани членови на факултет од областа на компаративната политика, јавната политика, меѓународните односи, американската политика и политичка теорија; Погодно закажани вечерните часови и викенд курсеви; Пристап до богата библиотека ресурси на кампусот; Звучници, работилници, и многу други глобални врски; Постдипломски асистент и финансиска помош. ... [-]

мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици

Central Michigan University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

Оваа програма е дизајнирана да се подготват наставниците за кариера во наставата на англиски како втор или странски јазик во САД или во странство. Студентите учат на формалните аспекти на јазикот, неговата [+]

Мајстор на уметноста во наставата на англиски Воведничари на други јазици

Оваа програма е дизајнирана да се подготват наставниците за кариера во наставата на англиски како втор или странски јазик во САД или во странство. Студентите учат на формалните аспекти на јазикот, нејзиното стекнување и употреба, и се стекнат со знаења и искуство во тековната теории, пристапи и методи на јазикот на наставата и оценувањето јазик.... [-]


мајстор на уметноста во економијата

Central Michigan University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Mount Pleasant

На Министерството за економија нуди степен Магистер. На програмата се специјализира во подготвувањето на студенти за да влезат д-р програми во економија и обично околу две третини од нашите [+]

На Министерството за економија нуди мајстор на уметноста степен. На програмата се специјализира во подготвувањето на студенти за да влезат д-р програми во економија и обично околу две третини од нашите студенти видите на програмата како отскочна даска кон оваа цел.

Имаме постигнато многу добра поставеност рекорд во овој поглед. Во изминатите две децении нашата магистри влегле д-р програми со финансиска помош на високо рангиран училишта како што се Јеил, Мичиген, Индијана, САД, Јужна Калифорнија, Северна Каролина, Пурдју, Илиноис, Вандербилт, Мичиген државата, Емори, и Тексас А & М, меѓу другото, .... [-]