MA Монтана, MT - MA програми во Монтана, MT MA, Монтана, MT

MA Монтана, MT - MA програми во Монтана, MT MA, Монтана, MT

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Состојбата на Монтана се наоѓа во западниот САД. Лов и риболов и зимско одморалиште како мечка шепа ски, изгубени на патеката, големи небото одморалиште, Snowbowl, месечината светлина слив се најпознатите почитувале нештата во државата. На колеџи и универзитети во земјата се добро познати по своите спортски екипи.

MA Монтана, MT - Земи си MA во Монтана, MT. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма и МНР програми во студиото уметност

University of Montana
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Missoula

На Универзитетот дипломиран програма Монтана во студио уметност и историја на уметност нуди интимна дипломиран искуство за самостојна, авто-режија ученик. м-р програми и МНР во студио уметност се користат двете дисциплина специфични и мултидисциплинарен практики за развој на визуелниот јазик, материјалните процеси и концептуални пристапи релевантни за намери и чувствителност на студентот. Наставната програма ги поттикнува ... [+]

На Универзитетот дипломиран програма Монтана во студио уметност и историја на уметност нуди интимна дипломиран искуство за самостојна, авто-режија ученик. м-р програми и МНР во студио уметност се користат двете дисциплина специфични и мултидисциплинарен практики за развој на визуелниот јазик, материјалните процеси и концептуални пристапи релевантни за намери и чувствителност на студентот. Наставната програма ги поттикнува течност границите помеѓу медиумите, материјали и процеси и го поддржува дијалогот меѓу различни групи на факултет и врсници. Студентите се соочат со предизвикот да изработат стратегии на експериментирање и истражување, како и способноста да се артикулираат идеи и критички реакции на работа, додека стекнување значителен разбирање на двете историски рамки и на современите дискурс на уметноста. Студентите и факултетот низ медиумите да работат во близина на едни со други во рамките на оваа мултидисциплинарна програма. М-р во уметноста со концентрација во Историја на уметност нуди широк познавање на историјата на визуелните уметности и ги подготвува студентите за напредни постдипломски студии на д-р ниво и кариера во уметноста поврзани професии во музеј студии, галерија работа, и конзервација.... [-]


М-р по психологија во училиште образовни специјалист (Ed.S.)

University of Montana
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Missoula

Образовни специјалист (Ed.S.) програма во училиште психологија следи моделот на научник-лекар во која разбирање на емпириски истражувања и теоријата влијае на најдобрите практики на училиште како психолог во обезбедувањето на услугите. Психологијата програма UM школа обезбедува планирани секвенци на курсеви во училиште психологија во прилог на practica и стажирање искуства. На Ed.S. Програмата е ... [+]

Образовни специјалист (Ed.S.) програма во училиште психологија следи моделот на научник-лекар во која разбирање на емпириски истражувања и теоријата влијае на најдобрите практики на училиште како психолог во обезбедувањето на услугите. Психологијата програма UM школа обезбедува планирани секвенци на курсеви во училиште психологија во прилог на practica и стажирање искуства. На Ed.S. Програма е одобрена од страна на Националното здружение на училишни психолози (NASP), како и обемот и редоследот на програмата е во согласност со стандардите на NASP. Студентите во програмата добиваат обука потребно да стана и Класа 6 лиценца во училиште психологија, како и на национално сертифицирани училиште како психолог (NCSP) Преку нашата силна посветеност на модел научник-лекар, училиште психологија образовни специјалист програма обезбедува сеопфатна обука преку предмети и клиничката обука. На Ed.S. Програма на проектот бара околу 72 кредит часови и вклучува тригодишен курс на студии. Првите две години се состои од полно работно време предмети и базирана на училиштето practica искуства. Во текот на третата година, студентите ќе ги заврши една година стаж во училиштата амбиент. Студентите исто така мора да помине писмена сеопфатна испит на крајот на нивната втора година на кампусот.... [-]