MA Охајо, OH - MA програми во Охајо, OH MA, Охајо, OH

MA Охајо, OH - MA програми во Охајо, OH MA, Охајо, OH

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Охајо е Midwestern САД држава. Зборот Охајо значи голема река или големи потокот. Охајо има 13 државни универзитети, 24 универзитети гранка и регионален кампуси, 46 приватни колеџи / универзитети, 6 Самостоен помош на медицинските училишта и многу други високо образовни институции.

MA Охајо, OH - Земи си MA во Охајо, OH. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во човековите ресурси

Carl H. Lindner College of Business, University of Cincinnati
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати мајстор на уметноста во управување со хумани ресурси подготвува студентите за лидерски улоги во управување со луѓе и можности за градење на вработените. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за човекови ресурси?

Универзитетот во Синсинати мајстор на уметноста во управување со хумани ресурси програма ќе се подготвува за лидерски улоги во управување со луѓе и можности за градење на вработените. Како човечки капитал се повеќе се признати како потенцијална конкурентска предност, водечки фирми се фокусираат се повеќе и повеќе на талент стекнување и развој, обука за лидерство, култура и обликување.... [-]


мајстор на уметноста во тезол / двојазично образование

The University of Findlay
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Findlay

Господар на уметностите на Универзитетот во Финдли во TESOL (настава на англиски на звучници на други јазици) ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант. [+]

Магистер по TESOL / двојазично образование

Господар на уметностите на Универзитетот во Findlay во TESOL ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант и да се подготвите за образовни лидерски позиции во рамките на втор или странски јазик и двојазични образовни програми.

Универзитетот во Findlay обезбедува цврста основа во:

лингвистиката Втор јазик добивање Педагогија Методологија Дизајн на наставната програма Проценка Мултилингвално / мултикултурно образование ... [-]

Мајстор на уметноста во советување (Mac)

Heidelberg University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Tiffin

Добредојдовте на мајстор на уметноста во советување програма! Ние сме посветени на едукација, мотивирање и подготовка на високо квалификувани, етички и културно надлежните, професионални советници. Ќе бидат обезбедени со вештини и знаења неопходни за решавање на клиент прашања во различни и глобално општество и справување со новите проблеми во менталното здравје и благосостојба. [+]

академски дивизијаДругиВид на студии: ДипломираОддел: Мајстор на уметноста во советување (MAC)

Добредојдовте на мајстор на уметноста во советување програма! Ние сме посветени на едукација, мотивирање и подготовка на високо квалификувани, етички и културно надлежните, професионални советници. Ќе бидат обезбедени со вештини и знаења неопходни за решавање на клиент прашања во различни и глобално општество и справување со новите проблеми во менталното здравје и благосостојба. Дипломирани студенти на нашата програма можат да бидат лиценцирани како професионални советници, стручни советници клинички ментално здравје, или професионална училиште советници.... [-]