MA Пенсилванија, PA - MA програми во Пенсилванија, PA MA, Пенсилванија, PA

MA Пенсилванија, PA - MA програми во Пенсилванија, PA MA, Пенсилванија, PA

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

Пенсилванија е официјално познат како заеднички богатство на Пенсилванија. Повеќето од високото образование институти во државата го следат комонвелт систем на високото образование. На лесно достапно и здрава рекреација во државата го прават тоа идеално место за високото образование.

MA Пенсилванија, PA - Земи си MA во Пенсилванија, PA. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

студии на холокаустот и геноцид

Gratz College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Philadelphia

Програмата Холандија и студијата за геноцид во колеџот Гратц се фокусира на холокаустот, неговото современо значење и поширокиот феномен на геноцид во денешно време. [+]

Програма за преглед

Програмата Холандија и студијата за геноцид во колеџот Гратц се фокусира на холокаустот, неговото современо значење и поширокиот феномен на геноцид во денешно време.

Програмата е наменета за едукатори во јавни и приватни училишта, вработени во музејот, професионалци во заедницата, религиозни и лидери, оние кои се вклучени во меѓуверски дијалог и возрасни ученици кои земаат часови за лично збогатување или кредит.... [-]


мајстор на уметноста и господар на образование на англиски јазик

Millersville University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Millersville Универзитетот на Катедрата за англиски едуцира студенти на додипломски студии, чии деривати на истражување, аналитички, и вештини за пишување им се овозможи да ги унапреди во докторски програми или други [+]

Мајстор на уметноста и мајстор за образование на англиски јазик

Millersville Универзитетот на Катедрата за англиски едуцира студенти на додипломски студии, чии деривати на истражување, аналитички, и вештини за пишување им се овозможи да ги унапреди во докторски програми или други професионални потфати. На Millersville Катедрата за англиски јазик нуди две постдипломски степени, мајстор на уметноста и на Мастерс за образование. Покрај тоа, на одделот обезбедува наставна програма која води кон сертификација за студентите кои сакаат да станат наставници, но кои не имаат завршено високо образование или на англиски јазик. ... [-]


мајстор на уметноста во историјата

Millersville University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Претседателски негово отповикување, за контрола на оружјето, расна поделба, улогата на етничките малцинства во нашето општество - овие и сите на критички дебати на нашето време може да се разбере само во контекст на [+]

Магистер по историја

&nbsp

Претседателски негово отповикување, за контрола на оружјето, расна поделба, улогата на етничките малцинства во нашето општество - овие и сите на критички дебати на нашето време може да се разбере само во контекст на историјата.

&nbsp

Познавање на минатото ни помага да се здобијат со перспектива на работите на сегашноста и на иднината, познавање на корените на нивната култура им помага на граѓаните да се вклучат во прашања од денес, така што тие можат да ја обликуваат иднината. ... [-]


Магистер по англиски јазик

Youngstown State University (YSU)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Youngstown

Мајсторот на уметностите програма на англиски јазик нуди курсеви во истражувачки литература, историја и теорија, жанр и на фигурата [+]

(Студентите можат да изберат на УО литература со седиште или магистер песна во Професионална Пишување и уредување да го завршат својот степен. На оваа страница се барања за магистер литература-базирани) Мајсторот на уметностите програма на англиски јазик нуди курсеви во истражувачки литература, историја и теорија, жанрот и фигура студии, креативни и професионални пишување, лингвистиката и составот теорија, филмот, и наставата на пишување и литература.... [-]


Магистер по американски студии

Youngstown State University (YSU)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Youngstown

Мајсторот на уметностите во американски студии програма е дизајнирана да обезбеди студентите со обука во содржината, теорија и методи за проучување на историјата и културата на САД и е дизајниран за да обезбеди обука и искуство во развој и спроведување [+]

Мајсторот на уметностите во американски студии програма е дизајнирана да обезбеди студентите со обука во содржината, теорија и методи за проучување на историјата и културата на САД и е дизајниран за да обезбеди обука и искуство во развивање и имплементирање на јавната хуманистички и едукативни програми. Посебен акцент е ставен на примената на хуманистичките науки во заедницата, музеј, и училишна средина. Програмата нуди јадро на курсеви во американски студии, уметност и литература, историја, работничката класа студии и јавната практика, заедно со можности за работа во локалните музеи, училишта, локални проекти и други јавни хуманитарни науки. Курсеви за програмата беа извлечени од пет различни колеџи, обезбедување на студентите со можност да се добие вистински широк и разновиден образование, додека продлабочување на нивното знаење на американската култура. Магистер по американски студии, исто така, нуди настава песна наменета за средните училишта. ... [-]


мајстор на уметноста во историјата

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

На Програми господар на Одделот за историја понуди сериозни можност на студентите да ги прошират своите мајсторство на дисциплината и да ги подобрат своите разбирање на минатото. [+]

На Програми господар на Одделот за историја понуди сериозни студентите можност: - да ги прошират своите мајсторство на дисциплината - да ги подобрат своите разбирање на минатото

Нашиот факултет на активни научници се посветени на обезбедување на:

Ригорозни, интересни предмети кои ќе го зголеми знаењето на учениците за историја - и воведи до и напредна обука во методите и теории кои ги информира дисциплина ... [-]

мајстор на уметноста во филозофијата

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Нашите дипломиран програма беше меѓу првите во САД да се концентрира на феноменологијата и, пошироко, на деветнаесеттиот и во дваесеттиот век континентална мисла. [+]

На Катедрата за филозофија на Duquesne универзитет е еден од првите постдипломски програми во Соединетите Американски Држави да се специјализираат во феноменологијата и, пошироко, на деветнаесеттиот и во дваесеттиот век континентална филозофија.

Нашата програма останува посветена на оваа традиција и се фокусира на пост-Кантовата Европската филозофија. Ние, исто така, се интегрираат поширок акцент на истражување во историјата на филозофијата, и како програма се фокусира во свој ред и како потребните позадина за работа во подоцна континентална мисла. ... [-]


Мајсторот на уметностите во социјална и јавна политика

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Центарот политика доделува Мајсторот на уметностите степен во социјална и јавна политика, со концентрација во анализа на политиките и администрација или решавање на конфликти и мировни студии. [+]

Duquesne универзитет и дипломира на Центарот за социјална и јавна политика им нуди специјален 25 проценти школарина и надоместок награда на влезните дипломирани студенти во нашата програма.

На Центар политика доделува Мајсторот на уметностите степен во социјална и јавна политика, со концентрација во анализа на политиките и администрација или решавање на конфликти и мировни студии. ... [-]


мајстор на уметноста во теологијата

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

На Магистерска по теологија обезбедува постдипломски-ниво основа во централните области на теологијата. Тоа е особено погоден за оние кои сакаат да учат теологија на секундарно ниво или да се подготвува за докторски-ниво на студии по теологија. [+]

На Магистерска по теологија обезбедува постдипломски-ниво основа во централните области на теологијата. Тоа е особено погоден за оние кои сакаат да учат теологија на секундарно ниво или да се подготвува за докторски-ниво на студии по теологија.

Студентите на следните 10 курсеви за 3 кредити за секој, и може да почне студии во Година А, Б или Ц

Предмети ќе се понудат на следниов распоред во вторник на секој семестар, со првиот курс во 1: 00-3: 40 часот, а на вториот курс во 6: 00-8: 40 часот ... [-]


ма во комуникацијата и реторички студии

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Како студент во нашата дипломиран програма, ќе искуство на интеграција на хуманистичките науки образование со практична примена и посветеност на комуникација на пазарот. [+]

На Одделот за комуникации и Реторички студии нуди постдипломски степени (р и д-р) намерно се наоѓа во серија на она што Мартин Бубер нарекува единство на контрарни. Се залагаме за продуктивни тензии меѓу теоријата и практиката; подготовка за настава и за пазарот; регрутирање на традиционални и нетрадиционални студентите; квалитет во наставата и стипендија; професионални очекувања и Invitational интелектуална заедница. ... [-]


ма англиски јазик

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Англиски дипломиран програма е структурирана околу студијата на историски книжевни епохи, во рамките на кој е донесена разновидност на теоретски и методолошки пристапи. [+]

Англиски дипломиран програма е структурирана околу студијата на историски книжевни епохи, во рамките на кој е донесена разновидност на теоретски и методолошки пристапи. Студентите можат да ги извршуваат естетски, филозофски и културата, како и таквите интереси како хуманизам, книжевната теорија, родовите студии и канонско израз.

Степен Потребно: Опција 1: 24 - 36 кредит часови

Задолжителни предмети:... [-]


MSEd англиски како втор јазик

Duquesne University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 1 more

Програмата за ESL на Duquesne Универзитетот обезбедува голем број на различни услуги за државна сертификат наставници, како и за оние кои сакаат да учат ESL / ЕФЛ во јазикот центри или во високообразовните институции во светот. [+]

MSEd англиски како втор јазик

Програмата за ESL на Duquesne Универзитетот обезбедува голем број на различни услуги за државна сертификат наставници, како и за оние кои сакаат да учат ESL / ЕФЛ во јазикот центри или во високообразовните институции во светот. На ESL програма на Duquesne Универзитетот служи на универзитетот и на заедницата во три капацитети:

Глава 49 барања за обука ELL ESL специјалист Програма за сертификација ESL MS.Ed ... [-]