MA САД онлајн - MA програми во САД онлајн MA, САД онлајн

MA САД онлајн - MA програми во САД онлајн MA, САД онлајн

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

MA САД онлајн - Земи си MA во САД онлајн. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Онлајн Магистер по образование

University of Illinois Springfield
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 40 часа June 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн + 1 more

Мајстор на уметноста во образованието (MAE) онлајн програма е енергична, холистички, глобален магистерски степен и професионален развој програма. Дипломирани студенти се познати како лидери кои ексел во нивните наставни средини организации и заедници. [+]

За

Степен MAE е специјално дизајниран за едукатори кои сакаат да преземат лидерски улоги во и надвор од училницата, но кои не се заинтересирани за добивање на административна поддршка. Се карактеризира со предавања, читање текст, дискусии и проекти, со акцент на рефлексија и пишување. Курсеви вклучуваат студии во наставата, лидерството, истражувањето, наставната програма / настава, методологијата, најдобрите практики, подобрување на училиштето, користење на технологијата и проект за затворање на мајсторот. Курсевите ги исполнуваат условите за обновување на наставниот сертификат. За завршување на програмата се потребни вкупно 40 часа семестар.... [-]


м-р / м-р д-р или / Dmin двојна програма во студии на мудроста

The Wisdom School at Ubiquity University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн + 1 more

Од своето основање во 1996 година, како мудрост универзитет, на Факултетот на мудроста разви можеби повеќето dimensionalized педагогија на Факултетот било знаеме. Ние го нарекуваме овој целиот спектар на учење трансформација. [+]

Поголемиот дел од студентите запишани на Мудроста Додипломски студии на училиште се професионалци со воспоставен кариера и еден или повеќе академски степени. Тие дошле до мудроста, бидејќи тие веќе не се задоволни со рационална и конвенционалното. Заклучувајќи дека тие треба подлабоките духовни предизвици со цел да се задржи моментумот и значење во нивните животи, нашите студенти наскоро откривате дека тие можат да продолжат да растат духовно и професионално во мудрост, со комбинирање на духовна храна со подобрена професионални квалификации.... [-]


ма во студиите мудрост

The Wisdom School at Ubiquity University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Магистерски тези во мудроста студии вклучува 28 кредити и тезата за обезбедување на 4 кредити за вкупно 32 кредити потребни за магистерски степен. [+]

. Запишување Потребно Студентите мора да имаат диплома диплома или нејзиниот противвредност. На еквивалентност се состои од документирани обука надвор од средно училиште степен што е еквивалентно во часови и барања за диплома диплома. А пополнет Сеприсутност Универзитетот Запишување Апликацијата мора да се поднесе со Канцеларијата на Запишување. Студентите се охрабруваат да припаѓаат на една академска истражувачка библиотека во областа во која живеат. Степен барања ... [-]

Master of Arts in Professional Writing

New England College
Он-лајн студии Дел-студии 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

[+]

Колеџот New England College Магистер по професионално пишување е забрзана 12-месечна онлајн програма која обезбедува индивидуализирана настава фокусирана на учениците фокусирана на нови и традиционални медиуми базирани на пишување. 36-кредитна програма комбинира иновативни теоретски, креативни и практични основи за да ги подготви студентите за предизвиците во динамичното и брзо се развива областа на професионално пишување. Студентите се менуваат од страна на високо квалификувани инструктори да ги применат своите знаења и вештини за пишување до врвни комуникациски предизвици. Процесот Capstone на програмата им овозможува на студентите да создадат сеопфатно професионално дигитално базирано портфолио на работа кое ги одразува индивидуализираните интереси и цели во кариерата.... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски на говорници на друг јазик (matesol)

Campbellsville University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Campbellsville САД онлајн + 2 more

Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). [+]

МАТЕСОЛ - Магистер по настава по англиски јазик на говорници на други јазици . Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). Овој степен ќе се развие на вештини треба да учат англиски како втор јазик (ESL) во САД или англиски како странски јазик (EFL) во странство. Со нашиот акцент на тоа да биде вистински глобална програма, ја развивме нашата наставна програма за да ги истражиме и механиката на јазикот и важноста на културата.... [-]


мајстор на уметноста во класичната археологија

Unitelma Sapienza
Он-лајн студии Целосна 2 години Open Enrollment Соединети Американски Држави САД онлајн

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети. [+]

Цели

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети.... [-]


Магистер по длабочина психологија

Pacifica Graduate Institute
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 години October 2018 Соединети Американски Држави Carpinteria Santa Barbara САД онлајн + 3 more

Да ја проучуваме заедницата и екопсихологијата во светлината на ослободувањето и домородните психологии нè обврзува длабоко да истражиме и да одговориме на длабоките ефекти на неправдата, насилството и експлоатацијата врз психолошката, комуналната и еколошката благосостојба. [+]

Магистер по длабочина психологијаЗаедница, Ослободување,

Часовите започнуваат во почетокот на октомври

Да ја проучуваме заедницата и екопсихологијата во светлината на ослободувањето и домородните психологии нè обврзува длабоко да истражиме и да одговориме на длабоките ефекти на неправдата, насилството и експлоатацијата врз психолошката, комуналната и еколошката благосостојба.... [-]


Магистер по ангажирани хуманитарни науки

Pacifica Graduate Institute
Он-лајн студии Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Ние нудиме мајстори во хуманитарни науки (со една 4-дневна станбена зграда секоја четвртина) дизајнирани за предизвиците на 21-от век во креирање луѓе креативни, повеќе одговорајќи на менување на парадигмите и технологијата, поекгентни, втемелени, психолошки здрави, интуитивни, интуитивни и ефикасни . [+]

Магистер по ангажирани хуманитарни науки

Ангажирани хуманистички и Креативен живот класи започне онлајн почетокот на октомври Ние нудиме мајстори во хуманитарни (со еден 4 дена станбени секој квартал) наменета за предизвиците на 21-от век во правењето луѓе креативни, повеќе одговора на промена на парадигми и технологија, поекгентни, втемелени, психолошки здрави, остроумен, интуитивен и ефективен.... [-]


мајстор на уметноста во сила и климатизација (онлајн)

LaGrange College
Он-лајн студии Целосна 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

На една и пол година, целосно присутни мајстор на уметноста програма се фокусира на иста содржина истражувања базирани како на MS програма, но се специјално дизајнирани и прилагодени за полно работно време професионална сила тренери. [+]

Мајстор на уметноста во сила и климатизација (на интернет)

Се постигне своите цели во кариерата.

На LaGrange колеџ Магистер во Сила и состојбата на степени им овозможат на студентите за кариера во развој спортист и физичка подготовка по две постдипломски песни: Магистер на науки степен и мајстор на уметноста степен. Дипломирани студенти на MS степен се подготвени да почнат да работат како сила и климатизација тренери и експерти спортски перформанси во голем број на средини-од средно училиште на професионално ниво. Дипломирани студенти на м-р степен се подготвени да ги продолжат своите кариери со подобрени вештини и знаења неопходни за позиции повисоко ниво во сила и климатизација.... [-]


On-line ма за наставниците по историја

University of North Carolina Wilmington Online
Он-лајн студии Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Програмата е наменета за зајакнување и одржување на љубовта на историјата во животната средина за учење создадена за посветен наставниците. Тоа може да се квалификува на своите дипломирани студенти за зголемување на платите и го зајакнува постојната способности на учесниците да се донесе историја на животот во училница со нови и подлабоко знаење. [+]

On-line М-р за наставниците по историја

Историја департментот UNCW нуди 30-часовна, Степен наменски дизајнирани Магистер по историја за професионални едукатори. Конкретните цели на програмата се:

да се обезбедат напредни можности за изучување на историјата; да се подготви историски едукатори преку обезбедување на нив со познавање на најновите истражувања практики и прашања во однос на историските проблеми; да се развијат професионалните практики на наставниците по историја за да ја одрази длабоко разбирање на содржината. ... [-]

Мајсторот на уметностите во Либералната студии

University of North Carolina Wilmington Online
Он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Мајсторот на уметностите во Либералната студии (MALS) степен овозможува високо интегриран истражување на либерални уметности, кои не само што се придржува кон традиционалните вредности на широк либерални уметности образование, но е специјално дизајниран за високо мотивирани ученици кои сакаат да ги продлабочат своите разбирање на на социјални, научни и хуманистичките димензии на денешниот свет. [+]

Мајсторот на уметностите во Либералната студии

добредојде

UNCW дипломиран Либералната студии (GLS) две програми, мајстор на уметноста во Либералната студии (MALS) степен и пост-мајстор сертификат во Либералната студии, да обезбеди високо интегрирана истражување на либерални уметности, кои не само што се придржува кон традиционалните вредности на широка либерални уметности образование, но е специјално дизајниран за високо мотивирани ученици кои сакаат да ги продлабочат своите разбирање на социјални, научни и хуманистичките димензии на денешниот свет.... [-]


онлајн мајстор на уметноста во управување со човечките ресурси

Marygrove College
Он-лајн студии Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

дипломиран програма за управување со хумани ресурси се фокусира на практиката на управување со човечките ресурси во бизнисот, владата и не-за-профит организации. Курсеви нудат и концептот и вештина за компонентите што се дизајнирани да им помогне на студентите основа пракса на солидна теоретска основа. [+]

Мајсторот на уметностите степен во управување со хумани ресурси специјалисти вежбање помага HRM или други членови на организацијата на персоналот движат во управување со човечки ресурси да ги унапредат своите знаења и вештини во оваа област.

дипломиран програма за управување со хумани ресурси се фокусира на практиката на управување со човечките ресурси во бизнисот, владата и не-за-профит организации. Курсеви нудат и концептот и вештина за компонентите што се дизајнирани да им помогне на студентите основа пракса на солидна теоретска основа. Курсеви се предводени од членови на факултет кои се заработени напредни постдипломски степени и / или имаат значително искуство во областа на бизнис, организација однесување, и човечки ресурси.... [-]


онлајн магистратура во образованието лидерство

Marygrove College
Он-лајн студии Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Едукативен лидерство магистерска диплома е држава Одобрени административна потврда програма која предвидува кандидатите со познавање, положби и вештини за управување со води денешната училишта. Курсевите се нудат и на интернет и на кампусот. [+]

Едукативен лидерство магистерска диплома е држава Одобрени административна потврда програма која предвидува кандидатите со познавање, положби и вештини за управување со води денешната училишта. Курсевите се нудат и на интернет и на кампусот. Се подготвува образовниот лидер да се промовира успехот на сите ученици, преку олеснување на визија за успех што се ангажира на вработените во училиштата, семејствата, како и припадниците на заедниците во истражувања базирани на практики кои водат до зголемување на успехот на учениците. Програмата на едукативен лидерство мајстори степен подготвува администраторите за можностите за К-12 на училиштето, надзор и режисер. Кандидатите завршување на програмата ќе бидат прифатливи за административна потврда К-12.... [-]


Магистер по англиски литература

Mercy College
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2.5 - 6 години September 2018 Соединети Американски Држави Yorktown Heights САД онлајн + 2 more

Проширете ги вашите хоризонти со магистрирал по англиска книжевност. Водечка онлајн литературна програма, Mercy's е еден од првите господар во англиската книжевност која ќе биде понудена целосно онлајн. [+]

Ќе го напишете следниот голем американски роман? Или напишете критично проучувана студија за Дантиката, Данте или Хемингвеј? Или да станете посветен професор кој ја инспирира следната генерација на студенти?

Mercy College Магистер по уметност (англиски) во англиската книжевност програма обезбедува силна основа за студентите заинтересирани за овие и други определба. Некои од нашите М-р дипломирани студенти се качил на докторски програми, продолжиле во колеџ наставни позиции, или се качил на за да заработите напредни креативно пишување степени. Бројни наставници по англиски јазик заработија магистерски или дипломирани содржини кредити преку нашата програма за целите на (повторно) лиценцирање, промоција, или едноставно да се зголеми знаењето за нивната област.... [-]


Мајстор на уметноста во техничка комуникација

Texas Tech University Worldwide eLearning
Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Онлајн Тексас Универзитетот онлајн Магистер по технички комуникации, понуден од страна на Одделот за англиски, е одличен начин да се покаже вашата мајсторство на технички комуникациски вештини за индустриски позиции во техничко пишување, пишување, уредување и управување - или за понатамошно постдипломски студии. [+]

Мајстор на уметноста во техничка комуникација

Онлајн Тексас Универзитетот онлајн Магистер по технички комуникации, понуден од страна на Одделот за англиски, е одличен начин да се покаже вашата мајсторство на технички комуникациски вештини за индустриски позиции во техничко пишување, пишување, уредување и управување - или за понатамошно постдипломски студии. Специфични цели на студијата вклучуваат познавање на историјата, теоријата, истражувањата, жанровите, принципите, техниките и практиките на техничката комуникација.... [-]