MA Северна Каролина, NC - MA програми во Северна Каролина, NC MA, Северна Каролина, NC

MA Северна Каролина, NC - MA програми во Северна Каролина, NC MA, Северна Каролина, NC

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

Северна Каролина, на североисточната држава на САД, е исто така познат како Рак петтата држава. Во овој историски држава првиот државен универзитет беше отворен во 1795.Presently 17 јавни универзитети и 58 јавни и служат на оваа држава.

MA Северна Каролина, NC - Земи си MA во Северна Каролина, NC. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по менаџмент

Wake Forest University - School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Winston-Salem Charlotte + 1 more

Нашата 10-месечен Магистер на науки (м-р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. [+]

Стекнат конкурентска предност

Нашите 10 месеци Мајстор на уметноста (р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. Како еден од најиновативните програми во бизнис образование дипломиран, м-р програма се базира на вештини и знаење стекнато во вашиот додипломски студии ќе се подготвува за широк спектар на области и професии.... [-]


М-р во применета економија

University of North Carolina Greensboro
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Greensboro

М-р во применета економија програма во UNCG останува еден од најдобрите инвестиции ученикот може да се направи. Тоа е професионална степен, со цел да се поттикне вашата кариера како професионален економист. интегриран мешавини на наставната програма се применува micreconomic теорија со обука за анализа на политиките и податоци и анализатор да ги подготви студентите за решавање на реалниот свет проблеми за федерални резерви, Банката на Атланта, Банката на Америка, RTI International, Велика гаранција, американската Агенција за заштита на животната средина, Фиделити инвестиции, а десетици други работодавачи кои се потпираат на донесување на одлуки на податоци врз основа. Ова е најдобар економија дипломиран програма за студентите кои сакаат да започнат или да ги продолжат своите студии на економската теорија и економски проблеми, без ограничување на нивните кариери на академијата. Можете да влезат во магистер по применета економија, дури и ако не се главни во економијата како додипломски. Ветувачки кандидати кои имаат и влади во други субјекти брилираа во нашата програма по преземањето предуслов курсеви. Поранешните од нашата програма кој заработил нивните додипломски степени во хемија, инженерство, англиски јазик, политички науки, психологија, и музиката се сега работат како професионални економисти. [+]

М-р во применета економија

Универзитетот на Северна Каролина Гринсборо

М-р во применета економија програма во UNCG останува еден од најдобрите инвестиции ученикот може да се направи. Тоа е професионална степен, со цел да се поттикне вашата кариера како професионален економист. интегриран мешавини на наставната програма се применува micreconomic теорија со обука за анализа на политиките и податоци и анализатор да ги подготви студентите за решавање на реалниот свет проблеми за федерални резерви, Банката на Атланта, Банката на Америка, RTI International, Велика гаранција, американската Агенција за заштита на животната средина, Фиделити инвестиции, а десетици други работодавачи кои се потпираат на донесување на одлуки на податоци врз основа.... [-]