MA Тексас, TX - MA програми во Тексас, TX MA, Тексас, TX

MA Тексас, TX - MA програми во Тексас, TX MA, Тексас, TX

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Тексас е втората по големина држава во население, и има соодветна колеџи да се едуцираат за нивната популација.Без разлика дали тоа е мал приватен колеџ од 1000 студенти или големи државни училишта од 60.000, Тексас има училиште за никого

MA Тексас, TX - Земи си MA во Тексас, TX. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по теологија

St. Mary's University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Соединети Американски Држави San Antonio

Мајстори на уметноста во Теологијата на Света Марија е академски ригорозни. Тој поучува студенти во внимателното читање на теолошки текстови и документи црква, важноста на историски и филозофски влијанија на текстуалната интерпретација, како и користењето на основните истражувачки алатки. [+]

Од 1959 година, Одделението теологија на Универзитетот Св Марија подготви лежеше на мажите и жените, како и членовите на верските заедници да им служи на Католичката црква во југозападниот регион. Од тоа време, нашите студенти се качил на да учат во католички парохиски и средните училишта, за работа во парохијата и епархиски административни позиции, и да служи како катехетски лидери. Други се качил на за преземање на докторски работа и потоа ги учат во колеџи и универзитети. Без разлика на нивниот интерес, за повеќе од 50 години студентите се соочуваат програма посветена на традиционалните Marianist вредности на важноста на богословско образование, слуга раководство, и на христијанската црква заедници кои живеат и растат во семејство дух.... [-]


Магистер по меѓународни односи

St. Mary's University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии Соединети Американски Држави San Antonio

Мајсторот на уметностите програма меѓународни односи служи како информација складиште за настани меѓународните односи и нивните импликации во денешниот свет. Интегрирање дисциплини на политички науки, историја, антропологија, меѓународното право, социологија, и географски, мајстор на уметноста во меѓународни односи им нуди на студентите со интердисциплинарни образование потребни за подобро разбирање на комплицираната природа на глобалните прашања и настани. [+]

На Господарот на програмата уметности меѓународни односи служи како информација складиште за настани меѓународните односи и нивните импликации во денешниот свет. Интегрирање дисциплини на политички науки, историја, антропологија, меѓународното право, социологија, и географски, мајстор на уметноста во меѓународни односи им нуди на студентите со интердисциплинарни образование потребни за подобро разбирање на комплицираната природа на глобалните прашања и настани.... [-]


господар на англиски јазик литература и јазик

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Соединети Американски Држави San Antonio

На програмата доведува до степен мајстори на уметноста во англиска книжевност и јазик е многу флексибилна и служи на различни професионални и интелектуални цели. Студентите развиваат литература и јазичната способност и, покрај тоа, можат да изберат за поле специјалност. [+]

На програмата доведува до Мајстори на уметноста во англиска книжевност и јазик е многу флексибилен и служи на различни професионални и интелектуални цели. Студентите развиваат литература и јазичната способност и, покрај тоа, можат да изберат за поле специјалност. Програмата е посветена на важноста на читање со чувствителност и разбирање и на пишување јасно и концизно.

Компонента литература нуди сеопфатен поглед на книжевната богатство на англиски и американски традиции во рамките на глобалната критичката перспектива, воведување на учениците во меѓународната литература и тековната литературна критика. Компонента јазик обезбедува основа во областа на реториката, составот и педагогија, кои ги покриваат теорија, како и примената особено корисно за наставници и писатели. Компонентата за поле е дизајниран да се прошири области на концентрација на студентот преку развивање на позадина кои може да вклучуваат говор, комуникација студии или читање.... [-]


господар во образованието лидерство

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Соединети Американски Држави San Antonio

Мајстор на уметноста во едукативен лидерство е комбинација на основите на општата администрација образование со посебен концепти и вештини потребни за ефективно лидерство во системите на јавен и приватен училиште. Звучи теоретски и поле-базирана на искуства ќе бидат обезбедени. [+]

На мајстор на уметноста во едукативен лидерство комбинира основите на општата администрација образование со посебен концепти и вештини потребни за ефективно лидерство во јавниот и приватниот системи училиште. Звучи теоретски и поле-базирана на искуства ќе бидат обезбедени.

На Образовни мајстори Лидерство програма на Универзитетот Св Марија е 36-час, не-теза програма наменета за наставниците кои имаат аспирации да станат лидери на тимови, ментор на наставниците, оддел столици, координатори наставни или администраторите. Оваа програма обезбедува одличен пат за прва и втора година на наставниците да се развие професионална експертиза и да се исполнат континуирано професионално образование (CPE) часа, додека се дел од заедницата на едукатори посветени на професионални вештини. Ако сте заинтересирани да се дел од специјалната програма која ја нагласува заедницата, услуги и квалитет, тогаш ве молиме контактирајте со нас. Ние би сакале да се слушне од вас!... [-]


Мајстор во образованието

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Соединети Американски Држави San Antonio

Мајсторот на уметностите во образованието е 36-час, не-теза програма со 18 часа во образованието и 18 часа на настава специјализација. Настава поле Концентрациите се достапни во компјутерски науки, англиска книжевност и јазик, политички науки и меѓународни односи. [+]

На Мајсторот на уметностите во образованието е 36-час, не-теза програма со 18 часа во образованието и 18 часа во настава специјализација. Настава поле Концентрациите се достапни во компјутерски науки, англиска книжевност и јазик, политички науки и меѓународни односи.

Неодамнешен дипломираат Св Mary'sThe Образование мајстори програма е наменета за наставниците кои бараат практично, интерактивна, професионално искуство на раст кој нагласува реалниот свет примена на сегашната теорија и најдобрите практики. Посебен акцент е ставен на проширување и збогатување на содржината на знаење, подобрување на настава во училница, и служи на потребите на повеќе различни студентска популација. Оваа програма ги луѓето со повеќеслојна и, на моменти, конфликтни перспективи заедно во побогат и покомплексен пребарување за она што е сигурен, вредно, и вистина. Кога таквите луѓе се собираат заедно, ние сме во состојба да се постигне една од највисоките цели на образованието - една заедница која го почитува секој поединец во неа.... [-]


Магистер по клинички ментално здравје советување

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Соединети Американски Држави San Antonio

Мајстор на уметноста во советување со специјализација во Клинички ментално здравје советување е 60 часовна семестар не-теза програма. [+]

На Мајстор на уметноста во советување со специјализација во Клинички ментално здравје советување е 60 часовна семестар не-теза програма.

Мисија

Преку квалитет во образованието, мисијата на Одделот за советување и социјалните услуги е да се подготват дипломците на степен на Клинички ментално здравје советување господар да работат како професионални советници кои се во состојба да се интегрираат Marianist вредности поврзани со промовирањето на правдата, мирот и човековото достоинство, како тие служат во повеќе плуралистички, се менува, и глобално општество.... [-]


мајстор во комуникација студии

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Соединети Американски Држави San Antonio

Во светот во кој комуникација е од централно значење за човечкото настојување, мајстор на уметноста во Порака студии програма се поврзува студентите на големи можности. Нашите дипломирани студенти, кои заработуваат магистрирал во комуникација, уживајте во успехот во голем број на комуникација професии и полиња, од дигитални медиуми производство на односи со јавноста за организациски развој на комуникациска теорија. [+]

Во светот во кој комуникација е од централно значење за човечкото настојување, на Мајстор на уметноста во Порака студии се поврзува студентите на големи можности. Нашите дипломирани студенти, кои заработуваат магистрирал во комуникација, уживајте во успехот во голем број на комуникација професии и полиња, од дигитални медиуми производство на односи со јавноста за организациски развој на комуникациска теорија.... [-]


господар во католичко училиште раководство

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна Соединети Американски Држави San Antonio

Мајстор на уметноста во католичко училиште Лидерство при Универзитетот Св Марија комбинира основите на општата администрација образование со посебен концепти и вештини потребни за ефективно лидерство во Католичката образование. [+]

На Мајстор на уметноста во католичко училиште Лидерство на Универзитетот Св Марија комбинира основите на општата администрација образование со посебен концепти и вештини потребни за ефективно лидерство во Католичката образование. Звучи теоретски и поле-базирана на искуства ќе бидат обезбедени. Католичката песна исто така обезбедува посебна серија на студии за подготовка на наставниците за нивната улога во католички училишта. Католичката Училиште Лидерство програма ги исполнува државата Тексас стандарди.... [-]


Господар во форензичката психологија

University of Houston - Victoria
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Victoria

Нашата програма ги подготвува студентите да станат лиценцирани ментални работници во областа на криминолошки науки. Ние ги подготвуваме студентите за форензичка психологија работа со форензички население. Ние ги испраќаме нашите студенти во реалниот свет преку практикум. Ова е неверојатно искуство за нашите студенти и за сајтови, како и. Нашите студенти применуваат теорија и техники што ги научиле во реалниот свет на секоја страница. [+]

Нашата програма ги подготвува студентите да станат лиценцирани ментални работници во областа на криминолошки науки. Ние ги подготвуваме студентите за форензичка психологија работа со форензички население. Ние ги испраќаме нашите студенти во реалниот свет преку практикум. Ова е неверојатно искуство за нашите студенти и за сајтови, како и. Нашите студенти применуваат теорија и техники што ги научиле во реалниот свет на секоја страница. ... [-]


Мајстор на уметноста во теолошки и библиски студии

Criswell College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Dallas

Целта на мајстор на уметноста во библиски и богословски студии е да им овозможат на студентите да бидат надлежни во главните области на академски истрага кои се однесуваат на Стариот Завет, Новиот Завет, и христијанско учење. [+]

Целта на мајстор на уметноста во библиски и богословски студии е да им овозможат на студентите да бидат надлежни во главните области на академски истрага кои се однесуваат на Стариот Завет, Новиот Завет, и христијанско учење. Наставната програма се фокусира на библиските јазици, основните компоненти на христијанската традиција, и развој на труд, како и посебна и интензивни песни во библиски студии, историски / систематска теологија, или интердисциплинарна комбинација на двете. Како резултат на тоа, студентите кои ќе завршат овој степен се подготвува за понатамошни истражувања во христијанската стипендија и можни напори на други магистерски или докторски програми.... [-]


Мајстор на уметноста во советување

Criswell College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Dallas

Мајстор на уметноста во советување, и не-licensure и licensure програми се дизајнирани да ги подготви студентите да се биде мудар и ефикасен во советување на поединци, парови и семејства, и да го стори тоа од христијански светоглед. Овие изразито различни програми се нагласи развојот на истражувања базирани на вештини и изучување на психологијата и советување теории, додека поттикнување на учениците да се расте во својата христијанска вера и зрелост. [+]

Мајстор на уметноста во советување, и не-licensure и licensure програми се дизајнирани да ги подготви студентите да се биде мудар и ефикасен во советување на поединци, парови и семејства, и да го стори тоа од христијански светоглед. Овие изразито различни програми се нагласи развојот на истражувања базирани на вештини и изучување на психологијата и советување теории, додека поттикнување на учениците да се расте во својата христијанска вера и зрелост. Студентите се подготвени да им служи во христијански и секуларни поставки, како што на локалната црква, Кристијан советување министерства, колеџи, приватните ординации, психијатриските болници, и други ментални здравствени агенции и организации. Дипломирани студенти од програмата licensure се квалификувани да аплицираат за лиценцирани стручни советници во државата Тексас по полагањето на испит за национален советник, Тексас Судска пракса испит, и завршување на 3000-часовен надзор стажирање.... [-]


Мајсторот на уметностите во христијански студии

Criswell College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Dallas

Мајсторот на уметностите во христијански студии (МДК) степен е наменета за физички лица повикани на министерството кои не се претходно имале теолошки обука. Дали ученикот студии на кампусот или целосно онлајн, наставната програма обезбедува основни познавања на теологијата, црковна историја, евангелизам, и на Стариот и Новиот Завет. Овој степен се базира на солидна основа за работа во било која област од министерството и подготвува студентите за лидерски улоги во локалните цркви и за областа на мисијата. [+]

Мајсторот на уметностите во христијански студии (МДК) степен е наменета за физички лица повикани на министерството кои не се претходно имале теолошки обука. Дали ученикот студии на кампусот или целосно онлајн, наставната програма обезбедува основни познавања на теологијата, црковна историја, евангелизам, и на Стариот и Новиот Завет. Овој степен се базира на солидна основа за работа во било која област од министерството и подготвува студентите за лидерски улоги во локалните цркви и за областа на мисијата.... [-]


ма во професионален развој

Amberton University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Garland

Програмата им овозможува на ученикот да избере триесет (30) кредитна часа на курсеви од дисциплини на бизнисот, комуникацијата, советување, човековото однесување, и психологија. [+]

Мајстор на уметноста (р) степен во професионален развој обезбедува широка интердисциплинарна програма која им овозможува на ученикот да избере триесет (30) кредитна часа на курсеви од дисциплини на бизнисот, комуникацијата, советување, човековото однесување, и психологија. Оваа програма обезбедува степен на студентите со можност за дизајнирање интердисциплинарна програма на студија која го носи заедно полиња на истражување во единствена на тастатурата поинаку не е понуден како програма на Универзитетот. Можности за кариера се раздвижени и се предмет на концентрација, се разбира утврдени од страна на студентот и en-секој ученик може да се подобри иднината цели во кариерата. Примери на можностите за кариера вклучуваат комуникации, тимски проекти, општествени науки и менаџмент. ... [-]


ма во организациски менаџмент

Dallas Baptist University College of Business
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Dallas

А програма дизајнирана за да обезбеди комуникација, лидерство, менаџмент и вештини потребни во бизнис организации денес [+]

Мајстор на уметноста во организациски менаџмент (MAOM) на програмата е 36-кредит-часовна програма наменета за да обезбеди комуникација, лидерство, менаџмент и вештини потребни во бизнис организации на денешниот ден. Бидејќи бизнис средина е динамичен, посебно внимание се посветува на усогласувањето на организациските промени и да стане агент за промена.

Фондацијата Предмети ... [-]


Ma / Mba програма

Cox School of Business, Southern Methodist University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави Dallas

Заедничката постдипломска програма на SMU во Бизнис и Уметничката администрација се базира на филозофијата дека успешната кариера во управувањето со уметностите бара темелно познавање на современите деловни практики, заедно со длабока благодарност за уметноста. [+]

М-р / МБА програмата е понудено заеднички од страна на Медоус Факултетот за уметности и Кокс школа за бизнис. Оваа програма ви нуди можност да се развие современи општо управување со вештини со длабинска студија на денешниот професионален уметнички свет. Оваа филозофија се заснова на претпоставката дека успешната кариера во управувањето со уметноста е основана со темелно познавање на современите деловни вештини, заедно со разбирање и разбирање на уметноста. Текот на програмата е 24 месеци, вклучувајќи и стажирање во втората година. Иновативен пристап кон уметноста и бизнисот Заедничката постдипломска програма на SMU во Бизнис и Уметничката администрација се базира на филозофијата дека успешната кариера во управувањето со уметностите бара темелно познавање на современите деловни практики, заедно со длабока благодарност за уметноста. Денес, повеќе од кога било, има потреба и побарувачка за квалификувани и информирани администратори и менаџери во лидерски улоги во уметноста. Со оглед на тоа што уметничките организации се соочуваат со зголемени финансиски и конкурентни притисоци, важно е да имаат професионални деловни професионалци со сеопфатно разбирање на уметноста на чело. Нашата иновативна комбинација на курсеви во бизнисот и уметноста, како и практиканти и интензивно искуство со уметнички организации и нивните конкретни предизвици, создава дипломирани студенти кои се добро подготвени да заземат лидерски позиции во уметноста, забавата, образованието и непрофитните организации околу светот. Прилагодете го вашето учење МБА / МБА кредитна час резиме Кокс Бизнис 48 кредит часови Meadows Arts 27 кредит часови ВКУПНО 75 кредит часови Наставната програма Кокс се состои од 24 кредит часови на потребните бизнис основни... [-]