MA Флорида, FL - MA програми во Флорида, FL MA, Флорида, FL

MA Флорида, FL - MA програми во Флорида, FL MA, Флорида, FL

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Флорида е град кој се наоѓа во состојба на поголем Флорида. Градот е дом на повеќе од 7000 жители и е познат по тоа најјужниот град во Америка. Постојат мал број на јавни и приватни училишта тука со различни универзитети во непосредна близина.

MA Флорида, FL - Земи си MA во Флорида, FL. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Управување со информатички технологии

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis Orlando + 1 more

Компјутерски технологии и ИТ професионалци кои управуваат со нив се од витално значење средства во светот на бизнисот. На Webster University , магистрирал во управувањето со информатичката технологија се фокусира на новите технологии и управувањето на ИТ и луѓето ангажирани во компјутерската технологија претпријатија. [+]

Управување со информатички технологии

Компјутерски технологии и ИТ професионалци кои управуваат со нив се од витално значење средства во светот на бизнисот. На Webster University , магистрирал во управувањето со информатичката технологија се фокусира на новите технологии и управувањето на ИТ и луѓето ангажирани во компјутерската технологија претпријатија.

Дипломирани студенти се здобијат со разбирање на информатичката технологија како алатка за управување во олеснување на протокот на информации во текот на деловниот потфат. Магистрирал во ИТ програма за управување е наменета за менаџери и други со слични одговорности во областа на информатичката технологија. ИТ професионалци, исто така, фино нагодување на нивните компјутерски вештини во Webster University на постдипломски програма преку проучување на најновите компјутерски технологија апликации, бизнис операции, како и комуникација и менаџмент стратегии кои се користат за технолошки центри.... [-]


Управување со хумани ресурси

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis Orlando Irvine + 2 more

Менаџерот за човечки ресурси е столбот на секој успешен бизнис или организација. За да се гарантира нивната издржливост, менаџерите на човечки ресурси треба да размислуваат за себе како стратешки партнери. [+]

Управување со хумани ресурси

Менаџерот за човечки ресурси е столбот на секој успешен бизнис или организација. За да се гарантира нивната издржливост, менаџерите на човечки ресурси треба да размислуваат за себе како стратешки партнери. Господар на уметностите на Управување со човечки ресурси Webster University подготвува професионалци за човечки ресурси за справување со комплексноста и предизвиците на управувањето со денешната работна сила.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во филмска продукција

Full Sail University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Winter Park

Спроведување на филмови од концепт до завршување бара вештина во собата во уметноста и технологијата. Иновации во техники, комуникација и дистрибуција канали зарамнето полето за играње за независно [+]

Филмска продукција постдипломски

Студентите добиваат напредна едукација во зад сцената филмови, кои работат во тимови за да се заврши вистински филмови, а се фокусира на основите како раскажување приказни, визуелната естетика, како и технички улоги.

Определување на предметната програма: Филмови концепти и практики експериментална кинематографијата скрипта Производство Визуелните раскажување приказни техники насочување Талент Бизнис на филм ... [-]

Мајстор на уметноста во психологија

University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

На USFSP мајстор на уметноста во психологија обезбедува студија на биолошки, социјални, развојни и когнитивните основи на здравјето и однесувањето на човекот, со концентрирана акцент на тоа како прилагодување во овие сфери служи како платформа за подоцна здравје и хронична болест резултати. Програмата, исто така негува напредна компетентност во методика на истражување и да ги толкуваат и оценка на применетите истражувања податоци. [+]

На USFSP мајстор на уметноста во психологија обезбедува студија на биолошки, социјални, развојни и когнитивните основи на здравјето и однесувањето на човекот, со концентрирана акцент на тоа како прилагодување во овие сфери служи како платформа за подоцна здравје и хронична болест резултати. Програмата, исто така негува напредна компетентност во методика на истражување и да ги толкуваат и оценка на применетите истражувања податоци. За студенти во теза и не-теза опции, изборни предмети во домените на експериментални и применети психологија, здравствената психологија, детска семејство ментални здравствени, културни компетентност, и други основни и применети области коло од барањата предмети за степен. Студентите на тезата песна, исто така, заврши на емпириски магистерски труд.... [-]


господар на либерални уметности: фокусирана или интердисциплинарни студии

University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

На MLA во Либералната студии нуди два "изгради-свој" песни. На лентата со Фокусирани студии, студентите истражуваат одредена тема од рамките на поширока перспектива на либерални уметности, заработувајќи 18 од 33 часа се потребни во одредена дисциплина. Како дел од нивните основни барања, студентите ќе можат да се земе курсеви во педагогија и образование, теорија, или истражувачки методи, со што ќе им овозможи да учат на ... [+]

На MLA во Либералната студии нуди два "изгради-свој" песни. Во Фокусирани студии пат, Студентите истражуваат одредена тема од рамките на поширока перспектива на либерални уметности, заработувајќи 18 од 33 часа се потребни во одредена дисциплина. Како дел од нивните основни барања, студентите ќе можат да се земе курсеви во педагогија и образование, теорија, или истражувачки методи, со што ќе им овозможи да учат на ниво на заедницата колеџ (со 18hrs), за да продолжи на д-р, или за работа во областите поврзани со одбраната на нивните поле на студии.... [-]


господар на либерални уметности во студии Флорида

University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

Песната Флорида студии на мајстор на либерални уметности програма им овозможува на студентите да се испита широк спектар на интердисциплинарни класи. Студентите се Флорида-базирани настава во областа на историјата, англиски, географија, политички науки, новинарство и медиумски студии, и антропологијата. [+]

За секој кој живее, работи, или студии во Флорида, на најдобар начин да се разбере нашата држава и за прашања кои се соочуваме е да ги стави во контекст на нашата историја и специфичен регионален култура.

Програмата на Флорида студии среќаваат факултет од историјата, економија, географија, политички науки, антропологијата, и други дисциплини да се создаде интегрирана, во-длабочината на истражување на промена на идентитетот на нашата држава како дел од американскиот југ, како и мостот на Карибите слив.... [-]


Мајсторот на уметностите во новинарство и медиумски студии

University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

програмата за хибрид во JMS подготвува студентите за кариера во печат, електронски и дигитални медиуми или за настава колеџ-ниво, и обезбедува основа за оние студенти кои ќе изберат да ги продолжат своите студии на д-р ниво или да предава во пост-средно ниво. Оваа програма вклучува микс на кампусот, интернет, и хибридни курсеви, бара теза или кулминирајќи професионална проект и трае најмалку две години да го заврши. [+]

програмата за хибрид во JMS подготвува студентите за кариера во печат, електронски и дигитални медиуми или за настава колеџ-ниво, и обезбедува основа за оние студенти кои ќе изберат да ги продолжат своите студии на д-р ниво или да предава во пост-средно ниво. Оваа програма вклучува микс на кампусот, интернет, и хибридни курсеви, бара теза или кулминирајќи професионална проект и трае најмалку две години да го заврши. Да се ​​во согласност со академски очекувања, овој степен бара 36 часа семестар.... [-]


мајстор во дигитална новинарство и дизајн

University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Saint Petersburg + 1 more

Овој мајстор 's степен програма е дизајнирана да биде завршен за една година, или во текот на есен, пролет и летниот семестар. (Работа професионалци може да сакаат да потрае подолго за да се заврши.) Тоа ќе се подготвува дипломирани студенти или вршење на стручни лица за да ексел во возбудлив областа на дигитални новинарство и во други media- или комуникација поврзани области. [+]

Научат основните вештини за интернет возраст: интернет издаваштво и дизајн, социјални медиуми, мултимедија производство, информации графика и многу повеќе.

Овој мајстор 's степен програма е дизајнирана да биде завршен за една година, или во текот на есен, пролет и летниот семестар. (Работа професионалци може да сакаат да потрае подолго за да се заврши.) Тоа ќе се подготвува дипломирани студенти или вршење на стручни лица за да ексел во возбудлив областа на дигитални новинарство и во други media- или комуникација поврзани области. Како апликант во господар 's степен во новинарство и дигитален дизајн, ви застане да се добие непосредна професионална корист: USFSP-Poynter сертификат за познавање на дигитална технологија за новинарите. ... [-]


Мајстор на уметноста во министерството

Trinity International University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Deerfield Dolton Davie Santa Ana + 3 more

Фокусирани на опремување на лидери во областа на стручно, црковни работи. Вашиот м-р во Министерството специјализација е единствен за вашиот тековниот контекст министерството во локалната црква, parachurch или други црковни работи. [+]

Фокусирани на опремување на лидери во областа на стручно, црковни работи.

Вашиот м-р во Министерството специјализација е единствен за вашиот тековниот контекст министерството во локалната црква, parachurch или други црковни работи. Нашите широко евангелски наследство и богата базен на факултет искуство, во комбинација со флексибилност да се фокусира на својата програма многу конкретно, бидете м-р во Министерството одличен начин да се зголеми во мудро раководство на министерството Божјата ви се даде.... [-]


мајстор на уметноста во теолошки студии

Trinity International University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Deerfield Dolton Davie Santa Ana + 4 more

Флексибилни опции кои се вклопуваат во вашиот живот; ригорозни, широка евангелски обука која одговара на вашите потреби министерството. Нашите м-р / богословски студии црпи од широчината на наставната програма во библиска, теолошките, историски и глобални подрачја, во комбинација со значителен број на изборни часа, што овозможуваат на секој студент да ја креира својата уникатно предмети. [+]

Флексибилни опции кои се вклопуваат во вашиот живот; ригорозни, широка евангелски обука која одговара на вашите потреби министерството.

Нашите м-р / богословски студии црпи од широчината на наставната програма во библиска, теолошките, историски и глобални подрачја, во комбинација со значителен број на изборни часа, што овозможуваат на секој студент да ја креира својата уникатно предмети. Тоа е нашиот најголем флексибилни програма и во фокусот и метод, бидејќи тоа може да се заврши во целост во нашите продолжување сајтови, во комбинација со курсеви на интернет, или во текот на летото предмети на нашата Deerfield кампусот (како и во традиционалните полно или скратено работно време формати). особено загрижува овој степен е да се однесуваат на широк областа на теолошки студии во работата на црквата, а студентите имаат многу можности да се фокусира на нивните студии на одредени области кои ги интересира.... [-]


мајстор на уметноста во ментално здравје советување

Trinity International University
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Deerfield Dolton Davie Santa Ana + 3 more

Подготвува студентите да бидат во центарот на Евангелието, професионално лиценцирани советници. Мајстор на уметноста во ментално здравје советување подготвува студентите да бидат професионално лиценцирани советници. Во прилог на подготовка на вас за сертификација, магистер по MHC им помага на учениците се поттикне самосвест, се здобијат со поголем увид во природата на човечките лица, развивање на клинички вештини потребни за професионално советување, [+]

Подготвува студентите да бидат во центарот на Евангелието, професионално лиценцирани советници.

Мајстор на уметноста во ментално здравје советување подготвува студентите да бидат професионално лиценцирани советници. Во прилог на подготовка на вас за сертификација, магистер по MHC им помага на учениците се поттикне самосвест, се здобијат со поголем увид во природата на човечките лица, развивање на клинички вештини потребни за професионална советување, како и развој на рамка за интегрирање на библиските-богословска вистина со социјални науки и советување теорија.... [-]


Мајстор на уметноста во настава

Florida Southern College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Lakeland Tampa

Нашиот динамичен мајстор на уметноста во настава е наменета за оние со диплома степени во научни области кои сакаат да ги постигнат наставник сертификација или во моментов се предава со привремен сертификат. [+]

Мајстор на уметноста во настава

Дали имате диплома во уметноста? Дали сте биолог во потрага по втора кариера? Дали љубовта математика и сакате да ги споделите вашите страст?

Нашиот динамичен мајстор на уметноста во настава е наменета за оние со диплома степени во научни области кои сакаат да ги постигнат наставник сертификација или во моментов се предава со привремен сертификат.... [-]


мајстор во науката / здравствени комуникација

University of Florida - College of Journalism and Communications
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Gainesville

На Колеџот за новинарство и комуникации, во соработка со другите колеџи на кампусот, нуди песна на мајсторот во науката и здравјето комуникации.На програмата е дизајниран да ги учат научници и здравствени специјалисти да комуницираат ефикасно преку медиумите, [+]

Магистер по науки / здравство комуникација На Колеџот за новинарство и комуникации, во соработка со другите колеџи на кампусот, нуди песна на мајсторот во науката и здравјето комуникации. На програмата е дизајниран да ги учат научници и здравствени специјалисти да комуницираат ефикасно преку медиумите, и да учат масовните медиуми специјалисти позадина науката да се преведе на јазикот на науката и здравството во смислени и разбирливи приказни за нивната публика. Овие цели се постигнуваат преку теоретски пишување и применети курсеви. Најмалку два аспекти на програмата го прават тоа единствен меѓу науката програмите за комуникација на национално ниво. Прво, другите постојни науката програмите за комуникација во фокусот на САД на обука новинари.Програма на UF е отворена за новинари кои сакаат да се специјализираат во покривање науката и здравството, нуди обука за луѓето планираат да работат како јавни работи или информации од јавен карактер офицери за наука и здравствени организации, за други комуникациони специјалисти, и за научниците, кои треба да бидат во можност да комуницира со јавноста за нивната работа. Второ, на програмата се фокусира на обука на студентите да се разбере и да се комуницира ефективно за науката и здравствена политика. Студентите во програмата имаат можност за пишување од традиционалните истражување теза, производство на серија на статии на науката или здравствена теми, или завршување на проектот (како на план за комуникација за научни или здравствена организација). Со комитетот одобрување и специфични задачи и ограничувања исцртани, овој проект би можело да биде, на пример, заеднички проект помеѓу новинар / јавни прашања и... [-]


господар во меѓународниот / интеркултурна комуникација специјализација

University of Florida - College of Journalism and Communications
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Gainesville

На полето на меѓународната комуникација опфаќа проучувањето на меѓународната новинарство (и печатените и електронските) и меѓународните бизнис и маркетинг комуникација. На полето на интеркултурна комуникација се фокусира на интеракцијата меѓу луѓето од различни култури, вредности и истории. [+]

Магистер по меѓународна / Интеркултурна комуникација Област На полето на меѓународната комуникација опфаќа проучувањето на меѓународната новинарство (и печатените и електронските) и меѓународните бизнис и маркетинг комуникација. На полето на интеркултурна комуникација се фокусира на интеракцијата меѓу луѓето од различни култури, вредности и истории. Преку нивната студија, студентите учат да го ценат и да се вклучат различни култури и медиуми, стекнување на знаење и вештини треба да напредува во предизвикувачки денешната глобална заедница. Меѓународната / меѓукултурниот песна во масовна комуникација кулминира со ученикот пишување тезата на меѓународни / меѓукултурниот тема во комуникацијата, со примена на една или повеќе од методите кои се користат во комуникацијата истражување. Како дел од барањата за степен, студентите се стекнуваат вештини во интеркултурна комуникација, како и познавање на одредена култура или регион во светот. Од студентите се бара да покажат познавање на најмалку еден јазик освен на англиски, и да заврши на стажирање. Примателите на степенот најде работа во САД и меѓународни медиумски организации (печати, емитува и интернет), мултинационални корпорации, меѓународни консултантски компании, или во јавниот сектор вклучувајќи ги и меѓународните агенции и невладини организации, на американскиот Стејт департмент, државни и локални владини , како и непрофитните организации. Дипломирани студенти, исто така, може да избере да продолжат со повисоки степени во постдипломски или стручни училишта. Оваа програма признава дека студентите за есен и пролет семестри.... [-]


Магистер по веб дизајн и онлајн комуникации

University of Florida - College of Journalism and Communications
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Gainesville + 1 more

Студентите во Веб Дизајн и интернет комуникации програма научат принципи и напредни техники за интернет дизајн и стратешка комуникација како што се однесува до вести, трговија и забава медиуми. [+]

Магистер по веб дизајн и интернет комуникации Студентите во Веб Дизајн и интернет комуникации програма научат принципи и напредни техники за интернет дизајн и стратешка комуникација како што се однесува до вести, трговија и забава медиуми. Студентите може да започне магистратура или сертификат за програмата во есен, пролет и лето термините. Степенот се учи целосно on-line и многу курсеви, особено во дизајнот секвенца, функција живо студент-инструктор интеракции во Adobe Connect. Оваа технологија им овозможува инструктори и студенти да се види и чуе еден со друг и споделување на креативни дела. На програмата е предводена од членови на факултет со долгогодишно искуство во веб дизајн индустрија, како и во академските и теоретски истражувања.Дизајниран првенствено како дел од времето програма за обучени професионалци во традиционалните медиуми професии, исто така, студентите можат да се запишат со полно работно време и завршување на 37-кредитна степен во три термини, со оптоварување од четири курсеви по јазик, вклучувајќи и проект највисок премин класа. Студентите присуствуваа дел од времето може да избере два часа рок. Во постдипломски сертификат програма, студентите ќе ги заврши четири предмети, сите фокусираше на веб дизајн.... [-]