MA Хаваи, HI - MA програми во Хаваи, HI MA, Хаваи, HI

MA Хаваи, HI - MA програми во Хаваи, HI MA, Хаваи, HI

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Познат по своите тропска клима и песочни плажи, Хаваи е најновата држава на САД се состои од островите. Тој има голем школски систем кој се состои од Универзитетот на Хаваи, која е најголем. Покрај ова, постојат седум заедница колеџи и разни приватни универзитети во рамките.

MA Хаваи, HI - Земи си MA во Хаваи, HI. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во настава

Chaminade University of Honolulu
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Honolulu

Мајстор на уметноста во наставата Програмата е наменета за студентите кои се дипломира со диплома за уметност или наука степен и се бараат licensure да учат. Кандидатот успешен во оваа licensure програма треба да биде во можност да се осврне на неговата или нејзината диплома и животно искуство. [+]

Мајстор на уметноста во наставата Програмата е наменета за студентите кои се дипломира со диплома за уметност или наука степен и се бараат licensure да учат. Кандидатот успешен во оваа licensure програма треба да биде во можност да се осврне на неговата или нејзината диплома и животно искуство.

Студенти во мајстор на уметноста во наставата Програмата мора да изберете еден од следниве одобрени од државата програми за наставници licensure:... [-]