MA New York, NY - MA програми во New York, NY MA, New York, NY

MA New York, NY - MA програми во New York, NY MA, New York, NY

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Њујорк е североисточните и 3-та најнаселена држава на САД. Статуата на слободата, Нијагарините водопади и генералниот Shuylers Куќа во Saratoga Национален Историски парк се меѓу најпосетените места од страна на универзитетот / колеџ ниво студенти. Државен универзитет систем на државата, вклучува 68 заедници, технички, додипломски, лекар-доделување колеџи. Постојат многу приватни колеџи во провинцијата, како и.

MA New York, NY - Земи си MA во New York, NY. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Hell's Kitchen + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2018 Соединети Американски Држави East New York

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

Мајстор за ликовни уметности во медицински илустрација

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Со комбинирање на цртање и наука, Медицински илустрација студенти се преведе анатомски и хируршки скици во наставни илустрации визуелно да го поддржи сојузничките здравствени и медицински образовната област. [+]

Програмата МНР во медицински илустрација овозможува на студентите да покажат критичко и креативно размислување и решавање на преку точен превод на медицински и научни концепти во ефективна визуелна поддршка за настава или реклама проблем. Студентите користат ефикасни техники на истражување и да демонстрира ефикасно користење на времето и ресурсите за време на концептот и развој на проекти да ги задоволи се разбира задачи. Најави барања вклучуваат една година на биологијата и три од следните области на студии: хистологија, ембриологија, имунологијата, генетика, патологија, или мобилните физиологија.... [-]


MA in Mathematics

Yeshiva University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Murray Hill

[+]

Изградба на модели за да се вози бизнис успех

.

Парцијални диференцијални равенки

... [-]


Магистер по хемија

Binghamton University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Binghamton

дипломиран програма Binghamton Универзитетот во хемија нуди мајстор на уметноста (MA), мајстор на науки (МСП) и доктор по филозофија (р) степени по хемија за студентите кои се иновативни, конкурентни и високо мотивирани во традиционалните области на аналитички ... [+]

Магистер по хемија

дипломиран програма Binghamton Универзитетот во хемија нуди мајстор на уметноста (MA), мајстор на науки (МСП) и доктор по филозофија (р) степени по хемија за студентите кои се иновативни, конкурентни и високо мотивирани во традиционалните области на аналитички, неоргански, органски и физичка хемија, како и други релевантни интердисциплинарни предмети.

До крајот на првата година, секој студент е поврзан со советник на факултет врз основа на истражувачки интереси и достапност. Нашето одделение советници обезбеди насоки за студентите во текот на нивната академска кариера, од текот селекција за развој на истражување.... [-]


Мајстор на уметноста во настава

Clarkson University Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година June 2018 Соединети Американски Држави Schenectady

Започнете мајстор на уметноста Кларксон Универзитетот во наставата едногодишната програма сега, клоцам во јуни со нашата интензивна летна програма дизајнирана за да учат стремат наставниците да учат. Оваа есен, започнете менторирани пракса настава, постдипломски во мај, заработи државата Њујорк сертификација професор и да бидат подготвени да почнат да ги учат со полно работно време во само една година. [+]

Нашата програма

Започнете мајстор на уметноста Кларксон Универзитетот во наставата едногодишната програма сега, клоцам во јуни со нашата интензивна летна програма дизајнирана за да учат стремат наставниците да учат.

Оваа есен, започнете менторирани пракса настава, постдипломски во мај, заработи државата Њујорк сертификација професор и да бидат подготвени да почнат да ги учат со полно работно време во само една година.... [-]


Англиски

The College At Brockport State University Of New York
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Магистер по англиски, креативно пишување и литература песни, воведува дипломирани студенти на напредни студии во уметноста на јазикот. Курсевите даваат можност за длабоки и одржливи анализи на различни литературни текстови, нагласувајќи напредни критички и теоретски пристапи. [+]

Магистер по англиски, креативно пишување и литература песни, воведува дипломирани студенти на напредни студии во уметноста на јазикот. Курсевите даваат можност за длабоки и одржливи анализи на различни литературни текстови, нагласувајќи напредни критички и теоретски пристапи. Програмата ги охрабрува студентите да работат тесно со факултет ментори и кулминира во значителен (и потенцијално може да се објават) независен проект се фокусира на површина од интересот на студентот и новите експертиза. Додипломските студенти дополнително имаат можност да се сретнат со национално и меѓународно признати автори низ серијата писатели на Brockport, писателскиот форум.... [-]


МБА / МА во меѓународни односи

Yale School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави New Haven New York, NY + 1 more

Заедничката МБА / МБА диплома програма е особено ориентирана кон поединци кои планираат меѓународни кариери каде што управувањето е или ќе стане важен елемент или кои планираат за управување со кариерите во организации или полиња со силни меѓународни ориентации. [+]

Заедничката МБА / МБА диплома програма е особено ориентирана кон поединци кои планираат меѓународни кариери каде што управувањето е или ќе стане важен елемент или кои планираат за управување со кариерите во организации или полиња со силни меѓународни ориентации. За да ги завршат студиите за заеднички студии, студентите мора да ги исполнат барањата за IR степен, иако се потребни само вкупно 12, а не 16 предмети. Ниту еден од овие курсеви не може да биде курсеви за управување со училиштата, иако две основни или концентрациски барања може да се добијат преку курсеви во СОМ. За да се комплетира МБА компонентата на програмата, студентот мора да ги исполни сите нормални барања на СОМ. Едногодишната наставна програма на Основните курсеви на сите кандидати за МБА во првата година може да биде или првата или втората година за студент на заедничка диплома. Заедничката диплома кандидати се само 13, а не вообичаените 18 курсеви во СОМ.... [-]


Мајстор на уметноста во меѓународниот криминал и правда

John Jay College of Criminal Justice
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави New York

Мајстор на уметноста во меѓународниот криминал и правда одразува посветеноста на колеџот за интернационализација на образованието на кривичната правда и се базира на силите на нашата додипломски студии во меѓународното кривично право, преку отворање на можноста за постдипломски образование во оваа област. [+]

Мајстор на уметноста во меѓународниот криминал и правда одразува посветеноста на колеџот за интернационализација на образованието на кривичната правда и се базира на силите на нашата додипломски студии во меѓународното кривично право, преку отворање на можноста за постдипломски образование во оваа област. Навистина, ова е првата програма од ваков вид во САД. Магистер по меѓународна криминал и правда комбинира напредна суштинско познавање на меѓународните предизвици криминал и домашни и меѓународни реакции, со аналитички и истражувачки техники во интердисциплинарен рамка. Таа има за цел да произведуваат дипломирани студенти со вистински глобална перспектива на кривичната правда, морална посветеност на меѓународната правда, како и професионална компетентност во повеќе мултикултурни работната сила. ... [-]


мајстор во Владата и политиката

St. John's University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Queens Village Staten Island Junction Oakdale New York Mills Oakdale Acres + 3 more

Мајсторот на уметностите програма во влада и политика на Универзитетот Свети Јован е комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. [+]

На Мајсторот на уметностите програма во владата и политика на Универзитетот Свети Јован комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. Ќе имаат корист од нашата мала класа големини, индивидуално внимание од нашите истакнати факултет, и флексибилност да се развие ширина и длабочина во областа на владата и политиката. Ќе ви стане експерт во компонирањето политика Кратко и извештаи; изготвување и евалуација на предлог проекти, резолуции, и изјави за јавноста; и завршување на во-длабочината на оценките на домашни и странски настани и трендови. На програмата ќе ви подготвиме за низа на можности во граѓанска или странски служби, позициите на политичка или административна одговорност во јавниот или во приватниот сектор, кариера во образование, или за понатамошни студии како докторски или студент по право.... [-]


Мајстор за ликовни уметности (МНР)

New York Studio School (NYSS)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York + 1 more

програми МНР, понуди со концентрација во Сликарство или во скулптурата, продолжи етосот на наставните методи дефинирани со историја на Факултетот во рок од призната програма. МНР, се врз основа на одржување на полно работно време, ригорозни студиото пракса. [+]

програми МНР, понуди со концентрација во Сликарство или во скулптурата, продолжи етосот на наставните методи дефинирани со историја на Факултетот во рок од призната програма. МНР, се врз основа на одржување на полно работно време, ригорозни студиото пракса. Студентите се ангажирани во нивната работа најмалку 40 часа неделно за време на траењето на нивните две години на Факултетот.... [-]


Магистер по веб и мултимедијални дизајн

Touro College Graduate School of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New York

Мајсторот на уметностите во web и мултимедиа дизајн програма се подготвува дипломирани студенти за успешна кариера во различни области како што се e-трговија, компјутерски илустрација [+]

Магистер по Интернет и Мултимедија Дизајн

&nbsp

Мајсторот на уметностите во web и мултимедиа дизајн програма се подготвува дипломирани студенти за успешна кариера во различни области како што се e-трговија, компјутерски илустрација, интерфејс дизајн, анимација, игри и мобилни комуникации. Ако имате додипломски студии по компјутерски науки, графички дизајн или дигитални медиуми програма, или имаат еднакви веб дизајн или мултимедијални искуство во индустријата, овој степен е за вас! Ако не сте подготвени за успешна нова кариера во е-трговија, компјутерски илустрација, интерфејс дизајн, анимација, игри, и безжични комуникации, или сакате вештини за напредок во светот на веб и мултимедијални дизајн, да се придружите на Факултетот за технологија на веб и мултимедијални Магистер програма. Ако не сте подготвени за напреден степен во веб и мултимедијални дизајн, нашиот мајстор на уметноста во web и мултимедиа дизајн е природен одговара, кои ви даваат средства за да се надополни и да го прочисти вашиот сегашната технологија вештини и да ги испратите на вас на следното ниво во вашиот веб, мултимедија или дигитален дизајн кариера. Ние се едуцираат специјалисти, кои остануваат добро заоблени преку иновативни мешавина на учењето преку соработка и предизвик проектот врз решавање на проблемот курсеви. Всушност, нашите специфични групи на предметите кои се нудат во електронска трговија, анимација, и интерфејс дизајн ќе ви даде предност во однос на другите бараат работа само со додипломски студии во графика, веб дизајн, компјутерски науки, или Мултимедија.... [-]


Магистер по труд и политика

Empire State College, State University of New York
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Saratoga Springs

Тој е дизајниран да ви поефикасна во вашата моментална позиција и да се подготви за поголема одговорност или за нови работни места кои се занимаваат со прашања од значење за трудот, индустриските односи или човечки ресурси. [+]

Мајсторот на уметностите во труд и политички студии е дизајниран за унионисти, човечки ресурси професионалци, арбитри, едукатори, новинари, политички активисти, правници, и оние кои се вклучени во владата или приватниот сектор. Иако програмата обезбедува позадина во американската работните односи, за труд историја, законот за работни односи и колективните договори, основните концентрација е за актуелните проблеми и политики од промени во светската економија, технологија, работна сила и на работното место. ... [-]


концентрација раководство програма - образование мајстор

DeVry University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 36 часа September 2018 Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Sherman Oaks Fremont Manhattan + 6 more

Со заработка Господар во образованието, ќе имаат подобро разбирање на теоријата за учење, истражување и проценка, развој на наставните програми и образовна технологија. Оваа комбинација на вештини може да обезбеди силна основа за голем број на образовни лидерски кариера. [+]

Со национална центарот на вниманието на образованието, постои побарувачка за држави кои поседуваат и настава искуство и вештини за ефективно да ја креира и да влијаат на иднината на оваа област. Тоа е причината зошто ние сме развиени Степен програма нашиот мајстор во образованието, со концентрација во наставната програма Лидерство, едукативен лидерство и високото образование Лидерство - за да им помогне на наставниците напредуваат во својата кариера и да станат лидери на утрешнината.... [-]