Магистерски програми

А Магистер на науки (м-р или за кратко) е степен доделени на универзитети од целиот свет за завршување на постдипломски-ниво студија во областа на науката или технологија поврзани. Уписот во степен магистерска програма преведува за правење значајна инвестиција во една професионална кариера. Во прилог на зголемена кариера што може да биде стекнато со преземање на Магистер на науки, исто така, студентите се развие вредни лични вештини и да се исполнат се клучен предуслов за докторски студии. Биолошки и животни науки Бизнис, инженерството и технологијата, како и природни науки се клучните академски области на студии кои нудат Магистер на науки програми. Магистер на науки Кандидатите кои вообичаено треба да направите независно истражување и претстави теза како услов за дипломирање. На различни Магистер на науки програми може да биде огромно - Don 't нека ти застани! Започнете вашето пребарување со гледање на најпопуларните Магистер на науки степени и се наведени подолу.

Newly added MScs

The New School

Медиумски менаџмент (MS)

Август 17, 2018
Запознајте се со вештините што ви се потребни за да бидете лидер во областа за која сте страстни. The New School 's Магистер на науки програма во медиумски менаџмент ви нуди алатки, професионална мрежа, и практично искуство што треба да се успее во денешната медиумска индустрија. Без разлика дали сакате да ја унапредат својата кариера или да изградите … [+]ново претпријатие, нашиот факултет за медиумски експерти ќе ви покаже како. [-]

Grand Canyon University

МСП во психологија со акцент во животот тренинг

Август 16, 2018
Магистер на науки во психологија со акцент во животот Тренер е програма дизајнирана за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Lingnan University

Магистер на науки во меѓународна и развојна економија

Август 15, 2018
Иницијативата "Појас и пат" и планираните економски случувања во областа Голема Беј се во центарот на вниманието во Хонг Конг и го привлекоа интересот на инвеститорите од целиот свет. Бизнисите и владите можат да го видат потенцијалот, а многумина веќе покажуваат дека сакаат да учествуваат во претстојните проекти.… [+] [-]

Што е Магистер на науки?