Биологија програми, барај за врвот Биологија програми тука! - Биологија

Биологија програми, барај за врвот Биологија програми тука! - Биологија

Биологија

Мајстори степени постдипломски степени кои им овозможуваат на степен-бараат да ги извршуваат повеќе високо специјализирана област на студии. Мајстори степени се идеални за кариера ориентирани поединци кои бараат да ги унапредат во областа тие се веќе дел од или кои имаат многу јасна идеја каков вид на работа што го барате кога ќе го напушти училиштето и да влезат во работниот свет.

Одговорот на прашањето, што е магистер по биологија, лежи во разбирање на тоа како образование во биолошки науки е структурирана. Во многу институции, магистерски дипломи се уште специјализирани во растенијата биологија, животните и биологија, молекуларна биологија, и други сродни области. Степен на програмата е составена од предавања, лабораториски работа и независни истражувачки проекти.

Магистер по биологија ви овозможува повисок степен на специјализација од диплома за додипломски студии во било која од природните науки полиња.Покрај тоа, многу институции имаат лаборатории и објекти кои се достапни само за студентите perusing нивните постдипломски степени, па мајстори студентите имаат пристап до повеќе опрема.

Цената на еден магистер по биологија варира помеѓу институциите. Степенот обично трае две години на полно работно време студија за да се заврши, сепак, така што трошоците за школарина треба да се планира соодветно.

Студентите кои ги извршуваат магистер по биологија одбираат кариера во истражување или настава. Многумина, исто така одат за да се заработи докторски студии во истата област, која често се потребни за позиции во врвот лаборатории и училишта во САД и ширум светот.

Постојат голем број на причини да се разгледа извршуваат магистер по биологија на интернет. Онлајн класи им овозможи на студентите да студираат според свој распоред, па тие се идеални за работа професионалци или други зафатен поединци.Исто така е идеален за луѓето во оддалечените области кои не се погодни за училници.

 

Многу убави училишта во светот нудат магистерски дипломи по биологија. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Master in Integrated Systems Biology

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communication
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Луксембург

[+]

Клучни факти Мултидисциплинарен истражувачки-базирани магистерски курс 2 години редовна програма / 4 семестри (120 преносливи ЕКТС поени) Мали димензии и индивидуален ментор: Макс. 24 ученици избрани годишно Студентите користат state-of-art експериментални и пресметковни капацитети Силни врски со Единицата за истражување на науките за животот (LSRU) и Луксембургскиот центар за системи за биомедицина (LCSB) на Универзитетот во Луксембург Сите курсеви положени на англиски јазик Рок на пријавување: 28 јули [-]

Master in Biology

Hampton University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Hampton

[+]

Училишни програми и организации

Одделот нуди програми дизајнирани за истовремено да го подобрат учењето на учениците и интеракцијата надвор од училницата и лабораториските поставувања. Тие вклучуваат:

Програма за пред-здравство; Програма СЕЕДС (Стратегии за образование за екологија, развој и одржливост); Клуб МАПС (Малцинска асоцијација на пред-медицински студенти); Биологија весник клуб; Клуб за биологија на СДИ. ... [-]

Биологија (м-р)

University of Szeged
Студии врз за студентски град 4 семестри September 2018 Унгарија Szeged

Првата година од 4-семестар програмата се состои од предавања, семинари и практична обука за напредна генетика, молекуларна биологија, биотехнологија, биоинформатика, имунологија, клеточна биологија, микробиологија и растителна биологија. [+]

За програмата

Програмата им нуди на нашите студенти ригорозни и предизвикувачки наставни програми за да им помогнат да успеат во пост-академските и професионалните напори. Првата година од 4-семестар програмата се состои од предавања, семинари и практична обука за напредна генетика, молекуларна биологија, биотехнологија, биоинформатика, имунологија, клеточна биологија, микробиологија и растителна биологија. И основните и применетите / индустриските научни аспекти на овие дисциплини ќе се изучуваат опширно. Во втората година, студентите ќе имаат неколку лабораториски курсеви во различни аспекти на молекуларната биологија, клеточна биологија, биотехнологија, микробиологија и растителна биологија. Дипломирани студенти на Факултетот обично ги избираат своите кариери во истражувачки лаборатории, образовни институции, болници, клиники, агенции за животна средина и фармацевтска, храна, земјоделска и хемиска индустрија. Успешните дипломци, исто така, можат да ги продолжат своите студии и истражувања со аплицирање за нашата меѓународна биологија д-р. програма на University of Szeged .... [-]


Master of Science in Biology with an Emphasis in Education

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град 8 недели September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

[+]

Часовите започнуваат често на различни локации, вклучувајќи го и нашиот главен кампус.

[-]

господар на науката во систематска биологија и екологија

University of Hradec Králové, Faculty of Science
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Храдец Кралове

Магистерски студии на систематски биологија и екологија следи диплома програма. Студентите се едуцираат и во други биолошки дисциплини во близина на оваа специјализација, што ќе се покаже како многу корисно за успешен пренос на нивното знаење во пракса. [+]

Студентите од систематска биологија и екологија континуирано се едуцираат, на пример, во ентомологијата, хидробиологијата, однесувањето на екологијата, акроологијата, бриологијата, минералогијата и палеонтологијата, паразитологијата, орнитологијата, биотехнологијата или динамиката и управувањето со шумските екосистеми.

Персоналот и учениците кои активно учествуваат во истражувањето од почетокот на студиите се ангажирани во различни истражувачки проекти кои ги истражуваат еколошките и биолошките прашања на регионот Источна Бохемија . Главните истражувачки интереси на академскиот кадар вклучуваат ботаничко истражување, главно во заштитени подрачја, физиологија на растенија, ентомологија, паразитологија, зоологија на хордати, клеточна и молекуларна биологија, микробиологија, агрохемија, геоморфологија или геодендрологија.... [-]


Магистер по системи биологија

Maastricht University, Faculty of Science and Engineering
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Холандија Мастрихт

Дали сакате подобро да ги разберете основните механизми на животот? Дали би сакале да дознаете повеќе за тоа како можете да го користите биологијата и математиката за да стекнете подлабок увид во еволуцијата на животните и растенијата, развојот на болести и евентуално развојот на нови терапии? Потоа системи биологија е вистинската програма за вас! Оваа програма ќе ви даде знаење и практични вештини потребни за да се разоткрие комплексноста на овие системи и да го користите за академски, индустриски и општествени напредок. Откако сте завршиле, вашата способност да ги обедини науките и математиката во животот ќе ве направи одличен кандидат за кариера во медицинските истражувања, развојот на лекови и биотехнологијата. [+]

Дали сакате подобро да ги разберете основните механизми на животот? Дали би сакале да дознаете повеќе за тоа како можете да го користите биологијата и математиката за да стекнете подлабок увид во еволуцијата на животните и растенијата, развојот на болести и евентуално развојот на нови терапии? Потоа системи биологија е вистинската програма за вас!

Системски биологија ќе стане мејнстрим во биолошките науки во овој век. Може да се користи за систематско собирање на знаења на сите нивоа, од молекули до цели екосистеми и нејзина интеграција во квантитативни (компјутерски) модели. Овие модели овозможуваат точна симулација на биолошки процеси.... [-]


биолошки науки

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Ние нудиме двете истражувања и не-истражување базирано степени. Наша примарна цел е насочена кон обука за истражување; студентите кои го следат патот на истражување врз основа заработи или д-р или MS степени. Студентите постигнување на д-р степени обично се продолжи по што посетуваат постдокторски студии на песна кариера во насока на академски истражувања и учење или индустриско истражување. [+]

биолошки науки

Додипломски програма

Ние нудиме двете истражувања и не-истражување базирано степени. Наша примарна цел е насочена кон обука за истражување; студентите кои го следат патот на истражување врз основа заработи или д-р или MS степени. Студентите постигнување на д-р степени обично се продолжи по што посетуваат постдокторски студии на песна кариера во насока на академски истражувања и учење или индустриско истражување.... [-]


Магистер на науки во биолошки науки

California Polytechnic State University, San Luis Obispo
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави San Luis Obispo

Овој степен програма е дизајнирана да ги подготви студентите за многу видови на биолошки работа кои бараат напредна обука надвор од диплома, вклучувајќи ги и кариери во индустријата и / или државните служби, наставата биолошки науки во основното, средното и нивото на колеџ во заедницата, независно истражување во областа на специјализација, или продолжи на постдипломски работа во други институции. Потребна е истражување теза. [+]

За програмата

На Магистер на науки во биолошки науки Програмата е дизајнирана да ги подготви студентите за многу видови на биолошки работа кои бараат напредна обука надвор од диплома, вклучувајќи ги и кариери во индустријата и / или државните служби, наставата биолошки науки во основното, средното и нивото на колеџ во заедницата, независно истражување во областа на специјализација, или продолжи на постдипломски работа во други институции. Потребна е истражување теза.... [-]


MS интегративен биологија

Kennesaw State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Kennesaw

Наставната програма на Магистер на науки во интегративните биологија Kennesaw државата (MSIB) аванси разбирање од страна на обезбедување на интегративен курсеви и искуства специјално дизајнирана за да се поттикне врски низ целиот спектар на науката на животот. Овој пристап се подготвува за нашите студенти како научници добро опремени за решавање на итни прашања во биолошките науки. [+]

Зошто интегративните биологија?

интегративните биологија е нова парадигма идентификуван од страна на Националната академија на науките. Бидејќи биолошките системи се толку сложени, решавање на живот, науката проблеми бара поврзување концепти и информации помеѓу дисциплини и организациски скали. Наставната програма на Мајстор Kennesaw држава е степен на наука во интегративните биологија (MSIB) аванси разбирање од страна на обезбедување на интегративен курсеви и искуства специјално дизајнирана за да се поттикне врски низ целиот спектар на науката на животот. Овој пристап се подготвува за нашите студенти како научници добро опремени за решавање на итни прашања во биолошките науки.... [-]


Магистер по хидробиологијата - управување со квалитетот на водите

University Of Debrecen
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Унгарија Дебрецен

Ова М-р за управување со водите курс се развива знаењето и разбирањето во физички, хемиски и еколошки аспекти на водата науката во умерените, тропски и полупустински зони. [+]

Управувањето со водите е исклучително повеќе комплексни предизвик и има приоритет на политиката со кои се соочува глобалното општество. Невиден клима, економски, технолошки и демографските промени бараат нова генерација на посветени професионалци кои се посветени да и обучени во интердисциплинарен карактер на вода науки и менаџмент. Ова М-р за управување со водите курс се развива знаењето и разбирањето во физички, хемиски и еколошки аспекти на водата науката во умерените, тропски и полупустински зони. Тоа обезбедува основа во основните процеси во секоја од клучните области, како и интеракција во текот на хидролошкиот циклус, а разните хидролошки процеси и функции, како и влијанието на оваа има врз здравјето. ... [-]


Магистер по биологија

Vrije Universiteit Brussel
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Белгија Брисел

Оваа уникатна програма нуди различни специјализации. Студентите можат да изберат од: 1. Herpetology, 2 / човековите екологија, 3. Генетика, мобилен и развојни биологија, 4. Животната средина, биолошката разновидност и екосистеми и 5. Тропски биолошката разновидност и екосистеми [+]

Опис на програмата

Во VUB, ние нудиме силни, истражувања фокусирани и тезата-базирани Мајстор програма во која дипломираните студенти да комуницирате тесно со нивните наставници и супервизори од првиот ден на нивниот влез. Покрај тоа, се наоѓа во срцето на Европа, Белгија обезбедува близината на академски и медицинските установи, биотехнолошки know-how, како и владини агенции да им понуди на идеален интелектуална и кариера животната средина.... [-]


Msc во компјутерската когнитивна неврологија

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Оваа Мастер програма ќе поттикне нова генерација на научници кои ќе бидат обучени и во двете neurocomputational моделирање, како и когнитивни невронски мрежи. [+]

Разбирањето на односот помеѓу мозокот, сознавањето и однесувањето е еден од главните предизвици со кои се соочува научната заедница. Кои нервни процеси лежат во основата на "слободните" одлуки, формирањето на нови сеќавања, појавата на свесно искуство? Компјутерска когнитивна невронаука е млада и возбудлива дисциплина која ги решава овие долгогодишни истражувачки прашања преку интегрирање на компјутерското моделирање со експериментални истражувања.... [-]


м-р зоологија

University of Vienna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Австрија Виена

програма зоологија Магистер има за цел на студентите заинтересирани за современите истражувања во врска со животот на животните форми. [+]

Да се ​​биде дел од научна истражувачка група пренесува процесите на модерната наука. Господар 's програма се состои од длабоко познавање на одредени групи на животни и професионална примена на посебни методи на истражување во областа на високо-технолошки морфологија, слики и молекуларна биологија.

Во зависност од избраните курсеви во текот на програмата на мајсторот, можете да продолжите со докторска / д-р програма или работат во областа на применета наука. ... [-]


Магистер на науки по биологија

Fort Hays State University Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 - 36 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Во програмата за постдипломски во биологијата ви обезбедува флексибилност да ги извршуваат напредни студии во таквите области како што се биологија, ботаниката, конзервација биологија, екологија, рибарството биологија, микробиологија, [+]

Магистер на науки по биологија

&nbsp

Во програмата за постдипломски во биологијата ви обезбедува флексибилност да ги извршуваат напредни студии во таквите области како што се биологија, ботаниката, конзервација биологија, екологија, рибарството биологија, микробиологија, rangeland биологија, систематика, флора и фауна биологија, и зоологија.

Дипломиран наставните програми не се наведени како такви, туку програми се дизајнирани со вашите големи професор и дипломиран комитет, во зависност од вашите индивидуални потреби и цели во кариерата. Вашиот постдипломски студии може да доведе до терминалот степен Магистер на науки или да се подготват за прифаќање во докторска програма на друг универзитет. Сите дипломирани програми наменети за истражување професии или докторски програми вклучуваат истражувачки проект и тезата развиен во консултации со вашите големи професор и дипломиран комитет.На тезата на одбраната се состои од усно презентирање на вашите резултати, што е отворен за јавноста, проследено со затворена седница со вашиот советник и тезата комитет. Мора исто така успешно се комплетира една сеопфатна орален испит. Повеќе информации можат да се добијат од Факултетот за Менаџмент. Ако сакате да ги извршуваат дипломиран степен како секундарна наставник по биологија, или ако сакаш на "општо " господар 's степен, можете да изберете на не-теза опција, која бара дополнителни предмети и истражување на хартија наместо на една теза. Усна презентација не е потребна за не-теза опција, но сеопфатна орален испит е. За информации околу опциите за летна само за програма за наставници во средно, јавете се на стол оддел. ... [-]


Магистер на науки по биологија, специјализирани лабораториски техники во биологијата

Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Полска Wrocław

Да се ​​здобијат со теоретски знаења и практични вештини во микроскопски техники, техники на филогенеза реконструкција, лабораториски анализи, техники за култура на ткиво клетки и аналитички техники во хидробиологијата и ecotrophology, приматот генетиката, методи на анализа и проценка на продукти од животинско потекло. [+]

Времетраење: 2 години (4 семестри)

Професионален наслов: господар

Студија профил: општите академски

Започнете месецот: Октомври

Семестар Школарината: 1600 на ЕУР репрезентативци, 800 на ЕУР граѓаните на ЕУ / ЕЕА, Последниот семестар без школарината за сите студенти

Преглед

Лабораториски техники во биологијата 2 одделение курс обезбедува на студентите со теоретски и практични знаења во областа на микроскопски техники, техники на филогенеза реконструкција, лабораториски анализи, техники за култура на ткиво клетки и аналитички техники во хидробиологијата и ecotrophology, приматот генетиката, методи на анализа и проценка на продукти од животинско потекло. А се разбира учесниците ќе бидат обучени да се справи со професионална лабораторија апарати, со цел да ја развива својата професионални вештини независно. Знаење стекнато во текот на студиите ќе ги вклучува и методологија биологија и статистика, како и биоинформатиката. Овој курс е дизајниран да го совладате општата и специфична анализа, аналитичка хемија при ракување со оптички и електронски микроскоп. Предметната програма опфаќа областа на боење и одржување на примероци и in vitro техники култивирање. ... [-]