Информатика програми, барај за врвот Информатика програми тука! - Информатика

Информатика програми, барај за врвот Информатика програми тука! - Информатика

Информатика

Магистер по ИТ степен е мајстор на наука во информатичка технологија. ИТ е брзо растечка област во денешното дигитално поврзан свет. Овој сертификат не само оружје дипломиран со експертиза во компјутерски науки; исто така, обезбедува дипломирани студенти со конкурентска предност на пазарот на труд.

Поединци кои се заинтересирани да станат експерти во компјутерските мрежи може да побара, "Што е магистер по ИТ?" Со цел да се заработи оваа диплома, студентите мора да стане умешен во математиката, компјутерски науки, и комуникација. Управување е исто така вклучен во текот на студија и ако научниците се размислува менаџерските тимови на компјутерски научници и инженери. Откако беше доделена оваа диплома, дипломците се признаваат како експерти во информатичката технологија, телекомуникациите и компјутерски системи.

Кога поединци се одржи м-р во ИТ степени, работодавците се забележи.Со Магистер на науки степени, кандидатите за работа се признаваат како вешти во својата област, и се движи кон предниот дел на линија. Овие ингеренциите може да им помогне на дипломираните студенти добијат врвни позиции за вработување и профитабилен плати.

Трошоците за степен Магистер по информатичка технологија варира во зависност од универзитетот и предмети избрани. Некои курсеви се понудени на интернет, додека други програми да имаат во-лице класи кои ги исполнуваат на кампуси низ целиот свет. Овие фактори влијаат школувањето и котизација, а тоа е мудро да се распрашува за цените од одредени факултети.

Дипломиран држи еден магистер по ИТ можат да работат во широк спектар на индустрии, вклучувајќи за-профит бизнис, не-за-профит бизнис, образованието и здравствената заштита. Експерти во компјутерската технологија може да биде вработен од голема корпорација или се кандидира сопствен мали компании.Позиции дека дипломираните студенти може да се одржи вклучуваат ИТ менаџер, колеџ ИТ професор, постар софтверски инженер / програмер / развивач, директор за ИТ, информатичката технологија специјалист, или систем администраторот. Бидејќи компјутерите се потребни во речиси секоја организација, на небото е граница како можности за вработување се обилно на располагање на ИТ-експерти.

Информатичка технологија е постојано менување и просперитетна кариера на полето што треба високо образовани работници. Ако не сте подготвени да се постигне успех во оваа важна арена, преземе следниот чекор. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

М-р стратешки ИТ менаџмент

GISMA Arden
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Германија Berlin + 1 more

Оваа програма ќе ве научи на деталите за усогласеност со договори за услуги, односи со клиентите и добавувачите и други ИТ активности во рамките на една организација. Овој магистер е за оние кои се заинтересирани за влез во ИТ секторот во стратешки капацитет. [+]

М-р стратешки ИТ менаџмент

Оваа програма ќе ве научи на деталите за усогласеност со договори за услуги, односи со клиентите и добавувачите и други ИТ активности во рамките на една организација. Овој магистер е за оние кои се заинтересирани за влез во ИТ секторот во стратешки капацитет.

По студирањето за оваа м-р стратешки ИТ менаџмент програма, ќе биде добро опремени да влезат во водечката улога во ИТ секторот, или да ги преземе своите стратешки вештини на не-ИТ специјалист позиција.... [-]


MS Cybersecurity

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis Orlando Irvine + 3 more

МСП во Cybersecurity подготвува поединци за бараните позиции во јавниот и приватниот сектор кои ги надгледуваат, работат или заштитуваат критичните компјутерски системи, информации, мрежи, инфраструктури и комуникациски мрежи. [+]

MS Cybersecurity

МСП во Cybersecurity подготвува поединци за бараните позиции во јавниот и приватниот сектор кои ги надгледуваат, работат или заштитуваат критичните компјутерски системи, информации, мрежи, инфраструктури и комуникациски мрежи.

Студентите ќе бидат добро обучени да го применуваат своето знаење и критичко размислување поврзано со домашните и меѓународните правни системи, приватните и јавните политики и етиката, бидејќи ја применуваат сајбер-безбедноста за заштита на информации, тероризам, измама, кражба, разузнавање / контраразузнавање, дигитални криминолошки науки, ситуации на примена на превентивни и стратешки сили.... [-]


М-Р Cyber ​​Security-Лондон кампус-

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

М-р Cyber ​​Security програма на Northumbria Универзитетот им дава на студентите пристап до мрежа на академици, практичари и експерти во областа на информации и сајбер безбедноста. Студентите ќе се запознаат со клучните теоретски и практични аспекти користејќи реални сценарија и студии на случај. Тие ќе бидат охрабрени да ги допрат актуелните пристапи и процеси и да ги испитаат новите пристапи, процеси и решенија во оваа динамична средина. [+]

Датум на започнување: септември, јануари

Школарина 2018/19: Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

Неодамна, драматично се зголеми бројот на инцидентите од висок профил за сајбер безбедноста објавени во медиумите, на пример, насилството од ransomware WannaCry што осакате многу светски организации, како што е NHS. За возврат, побарувачката за високо квалификувани безбедносни професионалци е масовно расте додека бизнисите се обидуваат да го премостат постојано растечкиот јаз во вештините за да ги заштитат своите мрежи и податоци. За бизнисите, не станува збор за тоа дали, туку повеќе кога ќе се случи напад.... [-]


Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма

Golden Gate University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Почнувајќи од есента 2018 година, Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма. Студентите кои успешно ја заврши оваа едногодишна програма ќе заработат магистерска диплома и ќе бидат прифатливи за STEM OPT. Студентот може да се квалификува за две стипендии и ќе добие помош при вашето барање за работа на ОПТ. (GGU не гарантира работа) Бидејќи ова е високо конкурентна програма, апликациите мора да бидат примени до 9 јули 2018 година. [+]

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-година степен е матичната програма која започнува во падот 2018 семестар, 26 август, 2018 година . Студентите кои успешно ја заврши оваа едногодишна програма ќе заработат магистерска диплома и ќе бидат прифатливи за STEM OPT. Класите и потребните работилници се одржуваат секојдневно од понеделник до петок. Дополнителна поддршка е достапна за пребарување на ОПТ работа (ГГУ не гарантира работа) и неделен семинар за кариера.... [-]


Магистер на науки во него, за енергија

TUB Campus El Gouna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Германија Berlin Египет El Gouna + 2 more

Ако сте носител на диплома или имаат еквивалентни квалификации во инженерство и сте во потрага за одличен Господарот на програмата, на глобално ниво El Gouna на техничка Universität Берлин е одличен избор за вас. [+]

Магистер на науки во информатичка технологија за енергетика

степен програма на мајстор во информатичката технологија за енергетика

Ако сте носител на диплома или имаат еквивалентни квалификации во инженерство и сте во потрага за одличен Господарот на програмата, на глобално ниво El Gouna на техничка Universität Берлин е одличен избор за вас.

Информатички технологии и нивната примена во енергетскиот сектор е предизвик тема која фаќа повеќе и повеќе внимание како што е итно потребни за спроведување на енергетската индустрија. Информатички технологии за енергетска програма на ТУ Берлин кампус El Gouna е новововедени господар програма, единствена во својот вид во регионот МЕНА. се занимава ITE програма со дизајн, развој, оптимизација и реализација на обновливите извори на енергија и фосилни горива базирани на енергија конверзија растенија со поддршка на информатичката технологија. Во меѓувреме програмата ITE опфаќа примена на информатичката технологија развиена во енергетскиот домен. Главни области на примена се производство на електрична енергија, за складирање на енергија и управување со потрошувачката на енергија. Студентите ќе научат како да се анализира, дизајн и имплементација на информациски технологии за потребите на енергетскиот сектор. Зголемување на енергетската ефикасност и економичност и еколошка ефективноста на процесите за претворање на енергијата што се најзначајни и сложени ургентни случаи во областа на енергетиката. И двете зимски услови на 2-годишна програма се одвива во кампусот во El Gouna. Во текот на летниот семестар наставата се изведува на главниот кампус во Берлин. Па така, студентите се изложени на два многу различни средини, студија, нуди уникатна интердисциплинарен и интеркултурно искуство.... [-]


господар на информатичката технологија и наука

California Lutheran University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 часа Соединети Американски Држави Thousand Oaks + 1 more

Податоци, анализа и управување на информатичката технологија се клучните вештини во денешниот пазар. Нашите MSIT на програмата нуди на студентите со солидна и напред-размислување техничка основа се користат да се планираат, дизајн, имплементација и управување со информатички системи. [+]

Преглед

Податоци, анализа и управување на информатичката технологија се клучните вештини во денешниот пазар. Нашите MSIT на програмата нуди на студентите со солидна и напред-размислување техничка основа се користат да се планираат, дизајн, имплементација и управување со информатички системи.

Брзи факти Студентите може да почне програмата, во август, ноември, февруари или мај секоја година. ... [-]

М-р информатичка технологија за управување

Sheffield Hallam University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Sheffield

М-р управување со информатичка технологија ќе ви овозможи да се понапред во оваа постојано се менува и проширување на поле. Нашите стручни соработници ви помагаат да ја истражите технологијата и нејзините потенцијални апликации, користејќи ги нашите врвни капацитети. Комбинацијата на практични и теоретски студии ќе ви овозможат со напредни знаења и солидна основа за вашата идна кариера. Ќе се истражуваат како ИТ придонесува кон конкурентска предност на компанијата, овозможувајќи им да иновираат и да растат. Овој курс не е за чиста компјутерска наука или бизнис теорија. Секој модул се фокусира на тоа како учењето може да се примени во реални ситуации, со што ја подобрува подготвеноста за работа. Ќе дипломираат вооружени со вештини и знаење што треба да започне или понатаму да се развие успешна кариера во ИТ индустријата. [+]

М-р информатичка технологија за управување

Овој курс ќе ви овозможи да се применуваат реалниот свет бизнис и менаџмент знаење за информатичка технологија прашања и предизвици, подготвувајќи се за кариера во ИТ индустријата.

Комбинирајте практични ИТ обука со применета бизнис теорија за управувањеНаучете како да развивате, дизајнирате и управувате со ИТ системите и технологиитеРазбирање и истражување на потенцијалните апликации на нови и новите технологииПрименувајте ги своите вештини и знаења до вистински светски комерцијални сценаријаРазвијат академски и професионални вештини кои ќе ви овозможат за глобалниот бизнис индустријаДипломиран како компетентен, способен и применлив специјалист за ИТ и бизнис менаџмент... [-]

управување со информации и бизнис технологија

Loughborough University School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години October 2018 Обединетото Кралство Loughborough + 1 more

Изработено со индустријата и комерцијално релевантни, оваа програма има за цел да произведуваат дипломирани студенти кои имаат стекнато разбирање на професионални, раководни и технички димензии на управување со информации и бизнис технологија. [+]

Развиена заедно со индустријата да биде комерцијално релевантни, нашите специјалист програма е дизајнирана да се произведуваат дипломирани студенти кои се разбере професионални, раководни и технички димензии на управување со информации и бизнис технологија.

Во моментов постои недостаток на хибридни менаџери во индустријата и оваа програма е развиена специјално за решавање на овој јаз.... [-]


Магистер на науки (Информатичка технологија)

Universiti Utara Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Малезија Kedah Куала Лумпур

Целта на оваа програма е да се произведуваат дипломирани студенти со напредни знаења, принципи и вештини во рок од теоретска и практична основа за дизајнирање, имплементација и управување со информатичката технологија решенија и ресурси и, исто така, признавање на влијанието на технологијата на поединци, организации и општеството. [+]

Магистер на науки (Информатичка технологија)

Целта на оваа програма е да се произведуваат дипломирани студенти со напредни знаења, принципи и вештини во рок од теоретска и практична основа за дизајнирање, имплементација и управување со информатичката технологија решенија и ресурси и, исто така, признавање на влијанието на технологијата на поединци, организации и општеството.... [-]


МСП информатичка технологија

McCombs School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Austin

Тексас Магистер на науки во информатичка технологија и менаџмент одговара на потребата за талент со 10 месеци, STEM назначен степен што создава бизнис лидери подготвени за непушачите иновации поради новите технологии, како што се когнитивните компјутери и интернет на нештата. [+]

Информатичката технологија сега постојано го менува искуството на бизнис, социјални, па дури и физички интеракции низ целиот свет. Големи податоци и Интернет на работите веќе не се фати фрази, туку реални светски трендови кои влијаат на мулти-трилиони долари трансакции. Пазарот на работни места ја рефлектира итната потреба за адаптивни вештини потребни за да се одговори на развојот на информатичката технологија. Стапките на невработеност во ИТ индустријата се на историски падови, а повеќе од половина од 25 највисокоплатени работни места се наоѓаат во секторот на информатичка технологија.... [-]


MS in Data Analytics

College of Saint Elizabeth
Студии врз за студентски град Дел-студии 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Morristown

The Master of Science in Data Analytics Program at CSE will prepare graduates with the knowledge and skill set necessary to become analytics and data science professionals. The program will explore the intricacies of data analytics and expose students to various topics related to data collection, manipulation, processing, analysis, and visualization. [+]

Data Analytics is an exciting area that has gained a lot of attention. The U.S. Department of Labor's Bureau of Labor Statistics (BLS) reports that jobs in data analytics are one of the fastest growing in the United States. According to a report by the McKinsey Global Institute, by 2018 the US is expected to have a shortfall of 140,000-190,000 people with data analysis skills. Our new M.S. program is developed to meet the need in NJ and the tri-state area.

The Master of Science in Data Analytics Program at CSE will prepare graduates with the knowledge and skill set necessary to become analytics and data science professionals. The program will explore the intricacies of data analytics and expose students to various topics related to data collection, manipulation, processing, analysis, and visualization. Along with probability theory and statistical analysis methods and computing tools, students will learn how to solve crucial data-driven problems and assist with analytics-driven decision making that are needed in the workforce as the progression of big data jobs continues to grow. Our program emphasizes not only on data analytics theories but also data analytics skills and techniques with both a mathematics and computer science focus.... [-]


Master of Science in Cybersecurity

Syracuse University College of Engineering and Computer Science
Он-лајн студии Целосна 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

[+]

Предности

Заедница - Основана во 1901 година, училиштето ја одржува својата репутација како лидер во областа, нуди програма изградена на теорија, основи, како и примена со светска заедница на повеќе од 20.000 компјутерски науки и инженерство алумни

Престиж - колеџ за инженерство и Компјутерски науки Универзитетот Сиракуза е назначен од страна на Националната агенција за безбедност и Одделот за домашна безбедност, како центар на академската извонредност во Информации за осигурување образование (CAEIAE) од 2001 година и како центар за академската совршеност во истражување информации за осигурување (CAE -R) од 2009 година.... [-]


МСП во управување со проекти за ИТ на интернет

Purdue Polytechnic Institute – Center for Professional Studies
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 11 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави West Lafayette + 1 more

Управување со вашиот пат кон подобра кариера со Магистер на науки, фокусирани на ИТ проектен менаџмент, да ги задоволи индустриски / деловни барања во оваа динамична област. Дознајте алатки и техники што можете да ги примените во секоја фаза од животниот циклус на проектот. [+]

Управување со вашиот пат кон подобра кариера со Магистер на науки, фокусирани на ИТ проектен менаџмент , да ги задоволи индустриски / деловни барања во оваа динамична област. Дознајте алатки и техники што можете да ги примените во секоја фаза од животниот циклус на проектот. Оваа 100% онлајн програма содржи материјал вклучен во Телото на знаење развиен од страна на Институтот за проектен менаџмент (PMI®) - вклучувајќи ги и барањата за откривање и управување, развој и управување со распоред, управување со портфолио и управување со надворешни ресурси.... [-]


МСП во безбедноста на информациите (MSIS)

Lewis University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн Romeoville Albuquerque Oak Brook Tinley Park + 6 more

Помогнете да ги заштитите организациите со заштита на нивните податоци. Професионалци за информациска безбедност се во голема побарувачка - поединци квалификувани да анализираат, планираат и имплементираат компјутерски безбедносни стратегии за да ги заштитат организациите и нивните податоци. [+]

Магистер на науки во безбедноста на информациите (MSIS)

Помогнете да ги заштитите организациите со заштита на нивните податоци. Професионалци за информациска безбедност се во голема побарувачка - поединци квалификувани да анализираат, планираат и имплементираат компјутерски безбедносни стратегии за да ги заштитат организациите и нивните податоци.

Lewis University MSIS на Lewis University е дизајнирана да:... [-]


Магистер по менаџмент на проекти (информатичка технологија)

University of Liverpool Online Programmes
Он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн Liverpool + 1 more

Однапред ја вашата кариера како експерт лидер во сложени ИТ проекти со оваа целосно онлајн Магистер по проектен менаџмент со специјализација во информатичка технологија. Фокусирајќи се на реалниот свет современи информациски системи апликации, овој степен ќе. [+]

Однапред ја вашата експертиза како лидер на комплексни ИТ проекти со оваа целосно онлајн Магистер по проектен менаџмент со специјализација во информатичка технологија. Фокусирајќи се на реалниот свет современи информациски системи апликации, овој степен ќе ви овозможи и теоретска рамка за успешно управување со современи информациони системи / информатички проекти и алатки и техники за имплементација. Ќе се стекнат барани знаења и вештини за сите аспекти на управувањето со ИС / ИТ проектите од циклусите за технолошки развој, свесноста за архитектурата, со управувањето со виртуелни тимови во глобално распределените (брегот / оф-шор) средини и за преговарање и управување со промени во комплекс , културно разновидни деловни средини. Универзитетот во Ливерпул е разгледан и одобрен како снабдувач на обука за управување со проекти од страна на Институтот за проектен менаџмент (PMI). Сите онлајн Магистер по проектен менаџмент програми се понудени од страна на Универзитетот на Ливерпул менаџмент школа, акредитиран член на AACSB International-Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB). Само 5% од деловните школи низ целиот свет имаат добиено AACSB акредитација. *... [-]