Информациони системи програми, барај за врвот Информациони системи програми тука! - Информациони системи

Информациони системи програми, барај за врвот Информациони системи програми тука! - Информациони системи

Информациони системи

Магистер по информациони системи е дипломиран на ниво на диплома по компјутерски науки. Со заработка овој степен, дипломираните студенти се покаже дека тие се мајстори на знаењето во дигиталниот свет. Овој сертификат дава кандидатите за работа предност кога се натпреваруваат за позиции вработување.

Компјутерски научници кои сакаат да напредуваат во својата кариера често ги сметаат присутните постдипломски училиште. Тие може да праша, "Што е магистер по информациони системи?" Овој мајстор на наука степен е дизајниран за да им даде на научниците значително познавање на најновите технолошки достигнувања во компјутерската наука, програмирање, оперативни системи, управување со информации системи, и бизнисот. Многу компании претпочитаат да се вработи кандидати со Магистер на науки степени, бидејќи тие се увери на кандидатите интелигенција, експертиза и способности.

По заработуваат Магистер по информациони системи степени, дипломираните студенти имаат средства за да бидат поуспешни во нивните кариери. Работодавците повеќе лесно вработуваат високо образовани работници. За оние кои се веќе вработени, кои имаат напреден степен често води до промоции и поголеми плати. Не само тоа, завршувањето на овој предмети дава научници широко познавање и вештини, така што тие се способни за поставување на мрежи, администрирање на хардвер и софтвер надградби на системот, дизајнирање на веб страни и спроведување на интранет и интернет страници.

Бидејќи школувањето и котизација за магистер по информациони системи разликуваат во зависност од учење објект, идните студенти треба да се јавите на Универзитетот во нивниот избор да дознаете тековните цени планови. Фактори кои влијаат трошоци вклучуваат глобалната локација, програмата избрани и должина на предмети.

Магистер по информациони системи степен може да ја отвори вратата за широк спектар на можности за кариера. Барателот може да се добие висок ниво позиција со профитабилен плата во владата, бизнисот, здравството, образованието и непрофитни организации. Постојат можности за системи за директори, високи програмери, програмери, инженери, менаџери на ИТ тимови, универзитетски професори, и администраторите. Високо образовани специјалисти со свежи средства на знаењето се во голема побарувачка во ова брзо растечка индустрија.

Дали сте подготвени да ги прошират своите ум и да ги зголемат вашата кариера? Нема време како подарок за преземањето на следниот чекор. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Магистер по архитектура за управување

GISMA Arden
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Германија Berlin + 1 more

Овој м-р ќе ви помогне да ги развиете вештините за усогласување на ИТ и организациските цели, заедно со рационализација на деловните процеси и работниот процес и имплементирање на решенија за архитектура. [+]

Магистер по архитектура за управување

Овој м-р ќе ви помогне да ги развиете вештините за усогласување на ИТ и организациските цели, заедно со рационализација на деловните процеси и работниот процес и имплементирање на решенија за архитектура.

Оваа програма е погодна за поединци кои сакаат да напредуваат по ИТ лидерство, со фокус на стратегијата.

Овој м-р е дадено и доделени од страна на Универзитетот Арден, кој е специјализиран за учење на далечина; 79% од нивните ученици објавија дека забележале подобрувања во својата кариера, откако студирале со Арден.... [-]


онлајн Магистер по информатички системи за управување - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години Open Enrollment Швајцарија Цирих Швајцарија онлајн Обединетото Кралство Salford Велика Британија (Велика Британија) онлајн Carlisle + 6 more

Овој курс ви дава можност да се развие детално разбирање на улогата на информатичките системи и технологија (ИС / T) во бизниси во целиот свет, заедно со критичката свест на тековните и новите прашања во овој постојано се развива сектор. [+]

3 добри причини да учат за управување со информации системи во Салфорд Развивање на критичко размислување и вештини за вработување во високата побарувачка од голем број на работодавците Стави информациски системи теорија во вистинска пракса со возбудлива Проектот бизнис-иновации Имаат корист од курсот поддржани од страна на врвни истражувања во информациони системи во Салфорд бизнис школа ВРЕМЕТРАЕЊЕ ... [-]

MSc менаџмент и информатика

B2 Ljubljana School Of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Словенија Љубљана

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката. [+]

Професионален наслов: Магистер по менаџмент и информатика

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката.

Тоа е во интерконекцијата на овие вештини, овозможувајќи истовремено разбирање на деловните процеси и организациските структури заедно со развиената способност за користење на информатичката технологија, при што препознаваме една од клучните правци за развој на организационо и социјално опкружување поддржано со информации.... [-]


М-р за управување со информациски системи

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Sheffield

ИТ и информативни системи се од витално значење за опстанокот на современите организации, но ние не сме само зборуваме за технологија. Имплементација и користење на информациски системи може значително преобликува структурата и процесите на бизнисот - важно е дека менаџерите на иднината комбинираат разбирање на овие системи со работно познавање на управување со пракса. [+]

ИТ и информативни системи се од витално значење за опстанокот на современите организации, но ние не сме само зборуваме за технологија. Имплементација и користење на информациски системи може значително преобликува структурата и процесите на бизнисот - важно е дека менаџерите на иднината комбинираат разбирање на овие системи со работно познавање на управување со пракса.Цртеж знаење и работно искуство од училиште во Шефилд Универзитетот менаџмент и меѓународно признати iSchool, оваа програма обезбедува основните теорија и критички вештини за да ексел во менаџерската улога, како и сеопфатна разбирање на информатичките науки.Нашите м-р во Менаџмент информациони системи комбинира најновите размислување со практични вештини што ќе го користите во вашата идна работа. Студентите се стекнат со основни вештини во клучните аспекти на управување, како и знаења за тоа како да дизајн, развој и имплементација на информациски системи, управување со проекти на информативниот систем и фундаменталните промени можат да доведат до.курсотСе предава со полно работно време во текот на два семестри, проследено со дисертација, студентите се образуваат преку серија на предавања, семинари, студии на случај, работа во групи за заедничко учење и веб-базирани групи за дискусија. Проценка е преку индивидуални задачи, група проекти, крајот на семестралните испити и дисертација.Нашиот тим на научници, кои исто така имаат консултантски улоги во големи организации, се приклучи вредни индустрија знаење во нивните наставни и се членови од висок профил на релевантните професионални тела.... [-]


Онлајн господар на науката во здравствената информатика

Logan University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 5 години September 2018 Соединети Американски Држави Chesterfield + 1 more

Програмата Магистер на науки во Компјутери и информатика (MSHI) е дизајниран за да обезбеди постдипломски студенти со вештина во собата која им помага на оние нови на полето на здравствената информатика да транзиција во неа и оние кои веќе таму да се зголеми на следното професионално ниво. Програмата се фокусира особено на здравствените информативни системи. [+]

Компјутери и информатика е брзо менување на полето каде што нејзините професионалци ја подобруваат здравствената заштита со искористување на богатството на информации што го опфаќа континуумот на пациентот за нега. Повеќе дисциплини, како што се бизнис и технологија, се вкрстуваат со здравствената заштита во оваа област.

Програмата Магистер на науки во Компјутери и информатика (MSHI) е дизајниран за да обезбеди постдипломски студенти со вештина во собата која им помага на оние нови на полето на здравствената информатика да транзиција во неа и оние кои веќе таму да се зголеми на следното професионално ниво. Програмата се фокусира особено на здравствените информативни системи. Студентите ќе научат - од повеќе перспективи - влијанието на здравствената информатика врз континуитетот на грижата.... [-]


М-р менаџмент на информациски системи

Warwick Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Истражуваат управување и иновации на информатичките технологии. Ќе развиете вештини за управување и консултации и ќе го поттикнете вашето критичко размислување за пошироки прашања надвор од тесните технолошки граници. [+]

Истражуваат управување и иновации на информатичките технологии

Заинтересирани за кариера во менаџмент или ИТ консултации? Ќе развиете вештини за управување и консултации и ќе го поттикнете вашето критичко размислување за пошироки прашања надвор од тесните технолошки граници. Овој курс е за разбирање на тоа како подобро да се користи технологијата за подобрување на бизнисот, а не за учење како да се кодира.... [-]


мајстори во информациони системи

WU - Vienna University of Economics and Business
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Австрија Виена

Четири семестри, со полно работно време, англиски-предава програма за степен [+]

Мајсторот на програмата во информациони системи им нуди на студентите со ИТ поврзани со знаења и вештини, со посебен акцент на управување и истражувачки теми. Наставната програма им овозможува на студентите да засебно на нивните студии, и ги охрабрува да размислуваат за она што сте го научиле во холистички контекст. Работат самостојно и прифаќање на одговорноста за нивната работа се дополнителни важни вештини. Голем избор на достапни изборни дава можност да се здобијат со добро заоблени образование во областа на информатичките технологии студенти. специјализација опции почетокот на програмата им даде на студентите доволно време да се здобијат со длабока стручно знаење. А добро балансирана мешавина на теорија и пракса и вклучување на наодите на state-of-the-art истражувања даде дипломирани алатки тие треба да го доведуваат во прашање стандардни практики и да развијат иновативни решенија.... [-]


Господар на науката степен во информатичките системи

California State University Los Angeles - College of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Los Angeles

Магистер на науки во информациони системи (MSIS) е дизајниран за да обезбеди менаџери и професионалци потребните технички и менаџерски ... [+]

&nbsp

Магистер на науки во информациони системи

&nbsp

Магистер на науки во информациони системи (MSIS) е дизајниран за да обезбеди менаџери и професионалци потребните технички и менаџерски вештини потребни за исполнување на одговорностите на високи професионални и управување со проекти позиции во информациони системи / технологија. На MSIS степен програма е организирана во две опции: Професионална Опција (PMSIS) дизајниран за сегашните ИС / ИТ професионалци, и Извршниот Опција (EMSIS) наменета за менаџери и професионалци кои работат надвор од Е поле.... [-]


Магистер по информатички системи за управување

University of Liverpool Online Programmes
Он-лајн студии Дел-студии 58 недели November 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн Liverpool + 1 more

На Универзитетот во Ливерпул онлајн магистер по информатички системи за управување е дизајниран за да ви даде вештини и знаења да се вози раст, иновации и промени во рамките на организации, преку проширува моќта на технологијата. [+]

Научете како да ја искористите моќта на технологијата за да изградите конкурентна предност во бизнисите и да водите иновации и раст во организации низ целиот свет. Една студија во 100% онлајн средина, како да пристапите до множества на податоци и софтвер, и да се спроведе симулации преку облак-базирана платформа за услуги што го одразува вистинскиот живот. Ќе се поврзете и комуницирате со истомисленици меѓународни професионалци, ќе ги зголемите вашите стратешки знаења и вештини додека ги дознавате најновите трендови во управувањето со информатичките системи и стекнете знаења што можете веднаш да ги примените. Овој мајстор ви овозможува да го прилагодите вашето учење за да одговараат на вашата кариера, избирајќи два изборни модули од широк спектар на модули - вклучувајќи ги и сајбер-безбедноста и голема анализа на податоци.... [-]


Магистер по компјутерски и информациони системи и информатичката технологија (MSc)

University of Central Missouri
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Warrensburg

UCM на национално и на меѓународно признати Магистер на науки во компјутерски и информациони системи и информатичка технологија се базира на рацете на апликација, имплементација и управување. Наставната програма ја нагласува доведување на најновите развој на апликации и индустрија, најдобрите практики во училницата и класи во развој на софтвер, вмрежување, безбедност, напредни ОО дизајн и ... [+]

Магистер по компјутерски и информациони системи и информатичката технологија (MSc)

Компјутерски информациони системи и информатичка технологија степен UCM е уникатна програма се фокусира на технолошки иновации и предизвици во 21 век. На UCM, ќе имаат корист од рацете на искуство и врвни технологии интегрирани во вашиот предмети.

Зошто да изберете компјутерски и информациони системи и информатичка технологија во UCM? Програмата е акредитирана од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Имате способност да се избере помеѓу Софтверско инженерство, е-трговија / Интернет технологии и Географски Информациони Системи за вашата концентрација. Претходната дипломирани студенти на програмата се качил на да работат за различни Fortune 500 компании, како што се Боинг, Cerner и Microsoft. Што ќе студирате? ... [-]

Master of Science in Information Studies

Trine University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Fort Wayne Avon + 1 more

[+]

Магистер на науки во информатички студии

А Магистер на науки во информатички студии * (MSIS) од тројка Универзитетот е дизајниран за да обезбеди студентите со можност да се развие технолошки лидерство во анализа, дизајн, развој, одржување и користење на информациски системи.

Технологија раководство степен за вас

Фокусирани, вредности-управувано, и забрзана, овој една година дипломиран програма за возрасни држи диплома е дефиниран од страна на интензивно се фокусира на информациски системи.... [-]


Магистер на науки во информациони системи

Carl H. Lindner College of Business, University of Cincinnati
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во информациските системи програма е комбинација на клучните бизнис знаење со информациони системи фокусирани на технички предмети и реалниот свет искуство. Нашите Магистер на науки во информациските системи програма е познат по своите сили во планирање на ресурси на претпријатија (ERP), деловна интелигенција, бази на податоци дизајн и моделирање и управување со проекти. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за информациски системи?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во информациските системи програма е комбинација на клучните бизнис знаење со информациони системи фокусирани на технички предмети и реалниот свет искуство. Нашите Магистер на науки во информациските системи програма е познат по своите сили во планирање на ресурси на претпријатија (ERP), деловна интелигенција, бази на податоци дизајн и моделирање и управување со проекти.... [-]


Мајстор за бизнис и информациони системи Инженеринг (Лувен)

KU Leuven: Faculty of Economics and Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Белгија

Во нашето современо општество, ниедна организација не може да функционира без информациски системи. Во Магистер по бизнис и информациони системи Инженеринг програма, сте обучени во двата бизнис менаџмент, како и информациски системи во меѓународен контекст. [+]

Во нашето современо општество, ниедна организација не може да функционира без информациски системи. Во Магистер по бизнис и информациони системи Инженеринг програма, сте обучени во двата бизнис менаџмент, како и информациски системи во меѓународен контекст.

Што е "Магистер по бизнис и системи Инженеринг" за сите?

Како деловни инженер во областа на информатичките системи инженеринг, сеуште сте бизнис-инженер: вие сте во можност да ги анализирате и оптимизирате различните деловни процеси (маркетинг, производство и логистика, финансии итн.). Вие разбирате како една компанија работи и ќе ги земе предвид економските, организациските и човечките аспекти на бизнисот. Како деловни инженер во областа на информатичките системи инженеринг, исто така ги преведувате овие елементи на бизнис администрација во информациски системи кои го поддржуваат процесот на донесување одлуки. Можете да ги разгледате одлуките за информатичката технологија во однос на позадината на компанијата како целина, да ги предвидите нивните стратешки последици и да ги извршувате (општите) задачи за управување.... [-]


МСП во компјутерската информатичка технологија

Elmhurst College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави Elmhurst

Во Elmhurst, ќе се здобијат со потребните знаења за хардвер и софтвер потребни за дизајнирање, програмирање и администрирање на компјутерски мрежни системи, системи на бази на податоци и веб-страници. Ние нудиме инструкции во топли технологии како што се ASP.NET, SQL Server, веб услуги и Voice over Internet Protocol (VoIP). [+]

Магистер на системи во центарот на сето тоа

Стекнат технички know-how-и голема слика визија. Замислете степен каде што ги совладувате и хард и меки вештини - хардвер и софтвер, тимбилдинг и мрежно поврзување. Нашиот приод фокусиран на учениците го става првиот. Ќе стекнете техничко знаење, како и визијата со голема слика, да дизајнирате, програмирате и администрирате извонредни компјутерски мрежни системи, системи за бази на податоци и веб / мобилни апликации.... [-]


Магистер на науки во управување со информатички системи (MIS)

University at Buffalo School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Buffalo

Нашите MSMIS програмата е со полно работно време, еден-годишна програма со учинокот на кариера поставеност што гледа на нашите дипломци заработуваат позиции во компании како Google и Amazon. Ќе се научиш да се идентификуваат проблемите и потпора технологија за развој на решенија и реализација на стратешки можности во секој бизнис во целиот свет. [+]

Неамериканските кандидатите: степен на УБ MS МИС се квалификува како програма за матични назначени, која обезбедува дополнителни 24 месеци Факултативна Практична обука (опција) за меѓународни Ф-1 носители на виза.

Од 1923 година, на УБ на Факултетот за менаџмент има изградено импресивен репутација како еден од најдобрите школи за бизнис во светот. Во нашето национално-рангирана на програмата МБА со полно работно време, нашите четири специјализирани мајстори на науки во сметководство, финансии, менаџмент информациони системи (MIS), и синџирот на снабдување и операции за управување, или нашата р програма во шест дисциплини, ќе имаат можност да учат , искуство, и да се подготви за вашата кариера. УБ школа за менаџмент програми се одржа на глобално различни кампусот на премиерот, истражувања интензивна јавниот универзитет и на најголемите, повеќето сеопфатна институција во 64-кампусот на Државниот универзитет на системот Њујорк. Од денот кога ќе одиме на кампусот на денот кога ќе го добиете вашиот степен, искуство длабоко ангажман во енергична атмосфера и добредојде заедница.... [-]