Компјутерски науки програми, барај за врвот Компјутерски науки програми тука! - Компјутерски науки

Компјутерски науки програми, барај за врвот Компјутерски науки програми тука! - Компјутерски науки

Компјутерски науки

Магистер на науки програми нудат значителни предности за учениците кои успешно завршување на нивните барања. Како и други господар програми, тие им овозможи на студентите да се изгради врз основа на претходно знаење и да се фокусира на нивна едукација за одредени области кои се од голем интерес за нив. Оние со љубов за компјутерски науки, на пример, можат да ги извршуваат Магистер на науки во таа област да ги направи повеќе посакувани кандидати за конкурентни можности за кариера.

Што е магистер по компјутерски науки? Овие степени им овозможи на студентите да се зголеми нивното знаење и разбирање на компјутери и нивните системи, да ги подготви за напредни позиции во работната сила. Многу програми се модул базира, и студентите се вклучат во интензивна обука преку предавања, под надзор на истражување, и мали обука на врсници,. Предмети често вклучува софтвер инженеринг, развој на системот, природни пресметка, математички фондации, и вештачката интелигенција.Типични програми бараат од студентите да се заработени диплома по компјутерски науки, и може да се заврши во една до три години, во зависност од полн, половина или делумно запишување способности.

Студентите кои успешно завршување на напредни компјутерски науки на програмата често имаат зголемена способност критички да размислуваат, брзо и ефикасно решавање на проблемите, и развивање на софтвер.

Додека цената на секоја програма може да варира во зависност од институцијата и нејзината локација, програми се достапни во целиот свет и се лесно достапни за многумина. Идни студенти се охрабрени да истражување секој степен на програмата и институцијата пред запишувањето.

Побарувачката за лица со постдипломски-ниво на степени по компјутерски науки се зголемува секој ден.Студентите можат да се најдат наградува кариери со локалните и федералните влади, развој на софтвер компании, и информатичката технологија компании. Многу студенти најдете голем успех како претприемачи во овие области, додека други истражуваат понатаму образование од соодветната докторска програма.

Меѓународни можности за компјутерски науки програми се многубројни. Многу програми нудат онлајн курсеви, толку зафатен поединци од сите области на светот можат да работат кон одреден степен додека тие имаат интернет конекција. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

М-р компјутерски науки

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Ако сте во потрага за практично, практични магистерски степен, тогаш не гледам подалеку од нашиот м-р компјутерски науки. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

Бизнисите сега се потпираат на компјутери за да успеат, а со тоа и на познавања, квалификувани и страсни индивидуи способни да управуваат со ваква витална технологија во нивната организација. Проучување на м-р компјутерски науки нуди одлична можност да се научи на повеќето up-to-date компјутерски знаења потребни од страна на работодавците истовремено, исто така, се подготвува за широк спектар на управување со улоги.... [-]


MS во Анализа на податоци и визуелизација

Yeshiva University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York + 2 more

Наменета за високо мотивирани поединци заинтересирани за градење на нивните квантитативни, дизајн и деловни вештини, МБА Кац школа на податоци анализи и визуелизација се фокусира на управување со податоци, моделирање, толкување и известување, како и развој на алгоритми и податоци науката. [+]

На модерните бизниси им се потребни квалификувани експерти за да ги разберат и интерпретираат масовните количини на податоци со цел да ја информираат стратегијата и да помогнат во водењето на одлуките. Наменета за високо мотивирани поединци заинтересирани за градење на нивните квантитативни, дизајн и деловни вештини, МБА Кац школа на податоци анализи и визуелизација се фокусира на управување со податоци, моделирање, толкување и известување, како и развој на алгоритми и податоци науката./>... [-]


Магистер Машинско учење и автономни системи (со година на вработување)

University of Bath
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Обединетото Кралство Claverton Down

Ќе научите да користите нови знаења за решавање на комплексни проблеми со машинско учење и автономни системи. Ќе развиете голем број на вештини, вклучувајќи теорија на машинско учење, вештачка интелигенција, дизајн на автономни системи и инженеринг, како и импликации за луѓето да комуницираат се повеќе и повеќе со интелигентни и автономни системи. [+]

Научете како да истражување, дизајн и развој на машинско учење и автономни системи технологии. Ќе бидете подготвени за широк спектар на професии во индустријата.

Интелигентните и автономни системи се сè поважни во сите области на човечкиот живот и активностите од медицината и истражување на вселената до земјоделството и забавата.

Разбирање и развивање на автономни системи вклучува голем број на вештини и знаења, вклучувајќи дизајнирање на интерактивни системи со човечки и машински елементи, како и моделирање и градење на системи кои можат да го насетат и да научат.... [-]


МСП во компјутерски науки

Lewis University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави USA Online Romeoville Albuquerque Oak Brook Tinley Park + 6 more

Компјутерската наука стана се повеќе вредно поле за професионалци во ИТ, инженеринг, сајбер-сигурност и развој на апликации. [+]

Компјутерски науки, MS

Компјутерската наука стана се повеќе вредно поле за професионалци во ИТ, инженеринг, сајбер-сигурност и развој на апликации.

Магистер на науки во компјутерски науки програма ќе се подготвува со напредно разбирање на принципите кои придонесуваат за науката за компјутери. По завршувањето на програмата, ќе бидете во можност да:

Дизајнирање и имплементирање на ефикасни, ефективни, скалабилни и безбедни софтверски системи за да ги задоволат потребите на проектот.Дизајнирање, имплементирање и евалуација на мрежни дистрибуирани системи, компоненти и апликации кои се во интеракција со нивната околина.Оценка и подобрување на безбедноста на информатичките системи против нуклеарен сајбер напад.Креирајте решенија кои собираат, комуницираат, визуализираат, обработуваат, чуваат и обезбедуваат големи количини на податоци што може да се извршат.Интегрирајте сопствен софтвер и хардвер за да креирате системи кои автоматизираат и подобруваат различни процеси.Спроведување на врвни истражувања во компјутерската наука што ги турка границите на она што го знаеме за оваа најдинамична полиња.... [-]

МСП во компјутерски науки

Rivier University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Nashua

Магистер на науки во компјутерски науки ќе се подготвува за успешна кариера во една од најбрзо растечките индустрии во економијата. Програмата Ривиер ја комбинира теоријата со значително практично искуство, давајќи им можност на нашите дипломирани студенти да ги задоволат барањата на високотехнолошкото работно место. [+]

Подгответе се да бидете лидер во денешниот хај-тек свет.

Магистер на науки во компјутерски науки ќе се подготвува за успешна кариера во една од најбрзо растечките индустрии во економијата. Програмата Ривиер ја комбинира теоријата со значително практично искуство, давајќи им можност на нашите дипломирани студенти да ги задоволат барањата на високотехнолошкото работно место. Нашите членови на факултет се професионалци кои работат во глобални корпорации, компјутерски истражувачки лаборатории и технолошки индустрии; нивното истражување и работно искуство ги држи сегашните со индустриските трендови и новите технологии. Класите се нудат во лице-в-лице, на интернет и во хибридни формати, користејќи го Learn Linc ™ софтверот за синхронизирано прелистување на веб-страници, споделување на апликации и многу повеќе.... [-]


Господар на науката во информатичката технологија (деловна интелигенција и анализа на податоци) 21-месечна патека

Carnegie Mellon University in Australia
Студии врз за студентски град Целосна 21 месеци January 2019 Австралија Adelaide

MSIT на програмата-Bida комбинира сеопфатна информатичката технологија и менаџмент програма со Bida курсеви, задолжителен 400 часа на стажирање и индустрија базирана на податоци и анализатор Capstone проект. [+]

Магистер на науки во информатичка технологија - Бизнис интелигенција и податоци и анализатор (MSIT - Bida)

Карнеги Мелон Универзитетот во Австралија

MSIT на програмата-Bida комбинира сеопфатна информатичката технологија и менаџмент програма со Bida курсеви, задолжителен 400 часа на стажирање и индустрија базирана на податоци и анализатор Capstone проект.

MSIT-Bida е прилагоден за студентите кои сакаат да се развие на најсовремена вештини во управување со ИТ и анализатор на податоци. Како и анализатор професионалци и научници на податоци, интелигентни во нивната примена на технологијата, дипломираните студенти може да обезбеди вредност за организации со разбирање на тоа како технологијата се поврзува со бизнис процеси, стратегија и политика. Овие посакувани вештини, во комбинација со напредни знаења во деловна интелигенција и "големи податоци" технологија го прави дипломирани студенти многу баран поединци.... [-]


м-р во развој на софтвер

IT University of Copenhagen
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Данска Copenhagen

На две години магистрирал во развој на софтвер ви дава пристап до најсовремена знаење во софтвер за дизајн, програмски јазици, бази на податоци, дистрибуирани системи, вештачка интелигенција, алгоритми, процесите на развој на софтвер, барања, организацијата и управувањето. [+]

М-р во развој на софтвер

Развој на софтвер ви дава пристап до најсовремена знаење во софтвер за дизајн, програмски јазици, бази на податоци, дистрибуирани системи, вештачка интелигенција, алгоритми, процеси за развој на софтвер, барања, организацијата и управувањето.

Програмата ви дава можност да работат со сите фази на процесот на развој - анализа, дизајн, развој, тестирање и лансирање, и ќе дознаете како да се дизајнира и програмата софтверски системи на сите нивоа, од мобилни апликации за веб-базирани бизнис решенија. ... [-]


Master in Computer Sciences

Hampton University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Hampton

Хемптон Универзитетот нуди Магистер на науки (MS) програма по компјутерски науки, која е погодна за компјутерски науки специјалност, како и оние кои имаат силна интердисциплинарна позадина. Следејќи ја Хемптонската традиција, одделот за компјутерски науки создаде пријателска средина, со мал процент на студент / факултет и наставна програма која може да се прилагоди на индивидуалните потреби. Експериментални програми за истражување, силен факултет посветеност да учат и истражување, и одлични компјутерски капацитети, принос на плодна средина во која да се добие напреден степен. [+]

Хемптон Универзитетот нуди Магистер на науки (MS) програма по компјутерски науки, која е погодна за компјутерски науки специјалност, како и оние кои имаат силна интердисциплинарна позадина. Следејќи ја Хемптонската традиција, одделот за компјутерски науки создаде пријателска средина, со мал процент на студент / факултет и наставна програма која може да се прилагоди на индивидуалните потреби. Експериментални програми за истражување, силен факултет посветеност да учат и истражување, и одлични компјутерски капацитети, принос на плодна средина во која да се добие напреден степен. За оние без силна позадина во компјутерската наука, сет на мост курсеви обезбеди потребните позадина за редовно прием во програмата на MS. Дипломирани студенти на програмата се активно регрутирани и ангажирани од големи софтверски и хардверски компании за позиции во развој на софтвер, тестирање и маркетинг.... [-]


Магистер по Напредно Комбинатори

Moscow Institute Of Physics And Technology - MIPT
Студии врз за студентски град 2 години October 2018 Русија Moscow

Оваа програма е фокусирана на современите аспекти на комбинаторика - или, поопшто, поопшто, дискретна математика - и нивните апликации во компјутерската наука и во теоријата на сложени мрежи. Можете да најдете листа на курсеви подолу, но прво би сакале да обезбедиме некои дополнителни детали за програмата и да ги нагласиме неговите конкурентни предности. [+]

. Преглед

Оваа програма е фокусирана на современите аспекти на комбинаторика - или, поопшто, поопшто, дискретна математика - и нивните апликации во компјутерската наука и во теоријата на сложени мрежи. Можете да најдете листа на курсеви подолу, но прво би сакале да обезбедиме некои дополнителни детали за програмата и да ги нагласиме неговите конкурентни предности.

Предности на програматаПрограмата трае две години. Сите курсеви се изучуваат на англиски јазик.Школувањето е бесплатно за петте најсилни кандидати избрани од програмскиот комитет. Покрај тоа, на овие студенти ќе се плаќа месечна стипендија од 5.000 рубли (околу 90 долари). Дополнителна стипендија е исто така достапна.Дополнителни студенти избрани од страна на комисијата се добредојдени да се приклучат на програмата. Годишната школарина изнесува 4.000 евра (околу 4.900 долари).MIPT им обезбедува на сите студенти сместување во модерни згради на кампусот. Месечниот надомест за изнајмување стан е 1.250 рубли, што е само 22 долари.Институтот им помага на странските студенти да добијат руска виза и да добијат здравствено осигурување.Покрај курсевите на големите професори од МИПТ - вклучувајќи ги Владимир Долњиќ, Алексеј Канев-Белов, Роман Карасев, Андреј Раигородски, Дмитриј Шабанов, Илија Шкредов и други - исто така ги покануваме врвните истражувачи од реномирани научни институции како гостин-предавачи. Меѓу нив се и Дејвид Гамарник од МИТ, Ѓула О. К. Катона од Институтот за математика Алфред Рени (Унгарија), Јанош Пач од Франколошката полиција и Институтот Рени (Унгарија), Бени Судаков од ЕТХ Цирих (Германија) , Прасад Тетали од Грузискиот институт за технологија (САД) и Нели Литвак од Универзитетот во Твенте (Холандија). Овој тим е навистина уникатен!Ние... [-]

Магистер на науки во комуникациски инженеринг

University of Parma
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Parma

Магистер на науки во комуникациски инженеринг се предавал и испитуваат целосно на англиски јазик. Комуникациски инженеринг е две години постдипломски курс прилагодени за оние кои имаат аспирации да работат во напредна инженеринг поле на меѓународно ниво. [+]

Службен Програма Опис

Магистер на науки во комуникациски инженеринг се предавал и испитуваат целосно на англиски јазик. Комуникациски инженеринг е две години постдипломски курс прилагодени за оние кои имаат аспирации да работат во напредна инженеринг поле на меѓународно ниво.

Комуникациски инженеринг нуди италијански и меѓународни студенти уникатен можност. Прво на сите, тоа обезбедува солидно познавање и методологија во област која се соочува со импресивни технолошките иновации и најверојатно ќе продолжи овој тренд за многу години да дојде. Покрај тоа, таа им овозможува на странските студенти да се подобри нивната команда на англиски јазик во професионален контекст. Сите предавања и семинари се одржуваат на англиски јазик, така што студентите можат да вежбаат јазик во неговата техничка терминологија, а со учењето за сегашната технологија. Многу научни студии потврдуваат вредноста на таквиот Содржина и интегрирано учење јазик. Комуникациски инженеринг нуди можност да работат во насока на напредна обука во комуникациски инженеринг и, исто така, се здобијат со напредни јазични вештини во текот на две години, се разбира.... [-]


МСП во компјутерски науки

University of Illinois Springfield
Он-лајн студии Целосна Дел-студии January 2019 Соединети Американски Држави USA Online

Компјутерската наука е сеуште нај револуционерната наука или областа на инженерството од последните четириесет години и следните педесет години. Компјутерски научници се одликува со повисокото ниво на теоретска експертиза и иновации што се однесуваат на комплексни проблеми и создавање или примена на нова технологија. [+]

Магистер на науки

Компјутерската наука е сеуште нај револуционерната наука или областа на инженерството од последните четириесет години и следните педесет години. Компјутерски научници се одликува со повисокото ниво на теоретска експертиза и иновации што се однесуваат на комплексни проблеми и создавање или примена на нова технологија.

Онлајн компјутерски науки степен програма на University of Illinois Springfield обезбедува силна основа во компјутерски науки. Учениците имаат пристап до извонредни различни компјутерски системи. Програми за господар се ориентирани кон софтвер и се најсоодветни за студентите заинтересирани за дизајнирање, анализа и имплементација на софтверски програми.... [-]


Магистер на науки во компјутерско инженерство

Syracuse University College of Engineering and Computer Science
Он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Колеџ за инженерство Универзитетот Сиракуза и компјутерски науки нуди онлајн МСП во компјутерски инженеринг наставата студентите да се создаде ваков хардверски и софтверски решенија. [+]

Колеџ за инженерство и Компјутерски науки Универзитетот Сиракуза нуди Магистер на науки во компјутерско инженерство програма донесено на интернет. На програмата се предава на студентите да се создаде ваков хардверски и софтверски решенија за нови и нови системи, додека развивање на експертиза за да се реши предизвик технички проблеми во оваа некогаш менување на индустријата.... [-]


Магистер на науки во факултет - Применети слика и процесирање на сигнали

Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Австрија Salzburg

Слика и процесирање на сигналот влијаат на нашиот секојдневен живот во постојано зголемување на пат. Учествуваат во процесот на дизајнирање овој фасцинантен технологија и обликот тоа е иднината функција во бизнисот и општеството. [+]

Господар на науки во факултет - Применета слика и процесирање на сигнали

Замислете можностите ... Слика и процесирање на сигналот влијаат на нашиот секојдневен живот во постојано зголемување на пат. Учествуваат во процесот на дизајнирање овој фасцинантен технологија и обликот тоа е иднината функција во бизнисот и општеството. Мрежни сликата и сигнал за генерирање уреди денес обезбеди историски неспоредлив обемот на необработени податоци за автоматско донесување одлуки и системи за контрола. Очекувањата се високи: како ние можеме да дизајнираме нови алатки и софтвер, со цел најдобро да се дестилира корисни информации. А многу интересна истражувачки и развојни проекти во приватниот и јавниот сектор се јавувате за вашата експертиза. Алтернативно, овој степен ќе се отвори кариерата патеки во универзитети и истражувачки центри.... [-]


Магистер по компјутерско инженерство

Tufts University - School of Engineering
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Medford

Комплексноста на софтверските и хардверските системи бара денешните компјутерски инженери да се занимаваат со потрошувачка на енергија, безбедност и сигурност, а не само функционална коректност. Програмата на овој мајстор ги обучува учениците да дизајнираат хардвер, софтвер и мрежни системи за компјутерите од денес и утре. [+]

Комплексноста на софтверските и хардверските системи бара денешните компјутерски инженери да се занимаваат со потрошувачка на енергија, безбедност и сигурност, а не само функционална коректност.

Програмата на овој мајстор ги обучува учениците да дизајнираат хардвер, софтвер и мрежни системи за компјутерите од денес и утре.

Барања за апликација:

- GRE не се бара за тековните Tufts студенти кои аплицираат за MS степен програма... [-]


Mas во областа на науката, технологијата и политика

ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години Швајцарија Zürich

Ова MAS е наменета за студентите кои имаат диплома за степен Магистер во природните или техничките науки (вклучувајќи ги и медицина, математика, и архитектура) и имаат за цел кариера каде силни вештини во анализа на политиките и управување со политика се важни. [+]

MAS во наука, технологија и политика ЕТХ Цирих, сега нуди нова програма MAS во наука, технологија и политика. Ова MAS е наменета за студентите кои имаат диплома за степен Магистер во природните или техничките науки (вклучувајќи ги и медицина, математика, и архитектура) и имаат за цел кариера каде силни вештини во анализа на политиките и управување со политика се важни. Како вештини се во високата побарувачка, особено во владини агенции, големи технолошки и природните науки фирми, консултантски фирми, меѓународни организации и невладини организации. Во првата половина на програмата (4 месеци) е наменета за полно работно време студија. Во втората половина може да се заврши преку полно или скратено работно време студија во комбинација со стажирање или професионална работа. Барања за есента 2017 година се прифатени врз основа на тркалање, и процесот на регрутирање затвора на крајот на јули 2017 година.... [-]