Ланец на набавка програми, барај за врвот Ланец на набавка програми тука! - Ланец на набавка

Ланец на набавка програми, барај за врвот Ланец на набавка програми тука! - Ланец на набавка

Ланец на набавка

А Магистер на науки степен е првиот чекор во постдипломско образование за студентите заинтересирани во областите поврзани со науката, инженерството, и медицината. Овие степени се често високо фокусирани, така што тие се идеални за студентите кои веќе се оддаде на своите кариери и сакате да се отворат повеќе можности за напредување.

Магистер по менаџмент на снабдувачки синџири ги воведува студентите во сите аспекти на превоз на стока и производи во рамките на бизнис. Синџирот на снабдување опфаќа сè, од внесувањето на суровините кои се користат да се направи производи, за испорака на готови производи до потрошувачите. Студентите учат за менаџмент на снабдувачки синџири да научат логистиката на многу меѓусебно поврзани елементи кои го сочинуваат синџирот на снабдување. Тие се научени како да изберете материјали, комуницираат со клиентите, и рамнотежа на понудата и побарувачката во рамките на организацијата.

Добивање на Магистер по менаџмент на снабдувачки синџири ги подготвува студентите за работа во различни бизниси. Секоја компанија која се занимава во материјалните добра треба на вработените да им помогне на организирање синџирот на снабдување. Тоа е предност на постдипломски, бидејќи тие ќе имаат многу можности за работа по дипломирањето.

Цената на Магистер по Менаџмент на снабдувачки синџири на варира помеѓу институциите кои нудат степен. Повеќето степени се помеѓу осумнаесет месеци и три години за да заработи, па школувањето треба да се пресметува соодветно.

Магистер по Менаџмент на снабдувачки синџири се подготвува студентите да работат во различни индустрии во безброј бизниси, и двете големи и мали. Тие можат да изберат да работат управување со мал дел од синџирот на снабдување, или на целиот синџир од почеток до крај, во зависност од големината на компанијата со кои работат.

 

Аплицирање за Магистер по менаџмент на снабдувачки синџири има голем број на предности. Таа им овозможува на студентите да го проучуваат каде и кога тие сакаат, па затоа е идеален за вклопување во презафатен распоред, или за оние во оддалечените области кои немаат лесен пристап до училишните објекти. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

онлајн магистер набавка, логистика и управување со снабдувачки синџири - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години Open Enrollment Швајцарија Zürich Switzerland Online Обединетото Кралство Salford UK Online City of Carlisle + 6 more

Овој курс е информиран од страна на најновите академски истражувања и Ви обезбедува со разбирање во-длабочината на набавка, складирање, управување со продавници, транспортот и превозот, инвентар за планирање и управување со договорот. [+]

. 3 добри причини да учат за набавка, логистика и менаџмент на снабдувачки синџири во Салфорд Студија програма акредитирани од страна на Институтот за купување и управување со снабдувачки (CIPS) Подобрување на можностите за вработување и да се подготви за менаџерската, консалтинг или оперативна улога Стави логистика теоријата во реално пракса со возбудлива Проектот бизнис-иновации ВРЕМЕТРАЕЊЕ ... [-]

Магистер по Набавка

University of Twente
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Холандија Enschede

Како студент во Набавка и менаџмент на снабдување, вие директно имате корист од нашата водечка позиција во истражувањето. Вие не само што ќе стапите во контакт со најновите трендови во пракса, туку ќе се соочите со инспиративно истражување. Студирањето на University of Twente ви овозможува да направите разлика во фирмите. [+]

Како студент во Набавка и менаџмент на снабдување, вие директно имате корист од нашата водечка позиција во истражувањето. Вие не само што ќе стапите во контакт со најновите трендови во пракса, туку ќе се соочите со инспиративно истражување. Студирањето на University of Twente ви овозможува да направите разлика во фирмите.Што е купување

Типична индустриска компанија во Европа троши околу 60% од својот промет на набавки. Оваа бројка укажува на тоа дека Купувањето е важно и, за да останат конкурентни, фирмите треба ефективно да управуваат со нивното снабдување. Ефикасно управување со снабдувањето на фирмата е одговорност на менаџерите за набавка и снабдување: тие бараат, избираат, договор и на крајот управуваат со добавувачите за да обезбедат снабдување со материјали и услуги што им се потребни на фирмата.... [-]


Магистер на науки во менаџмент на снабдувачки синџири

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Troy

На МСП во менаџмент на снабдувачки синџири (една година и 30 кредити) донесува системи пристап да им обезбеди на студентите знаења и вештини потребни за кариера во менаџмент на снабдувачки синџири. [+]

Магистер на науки во менаџмент на снабдувачки синџири

На МСП во управување со снабдувачки синџири (Една година и 30 кредити) донесува системи пристап да им обезбеди на студентите знаења и вештини потребни за кариера во менаџмент на снабдувачки синџири. Програмата ги подготвува студентите да дизајн и управување синџири на снабдување во производство и услужни индустрии, со цел да:... [-]


магистрирал менаџмент на снабдувачки синџири програма (р) - Fernstudium

SRH Hochschule Hamm
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 3 години October 2018 Германија Hamm + 1 more

Мајстор на уметноста во управување со синџирот на снабдување е се фокусира на "логистички процеси", "Менаџмент", и "логистички информациски системи" и за логистика поврзани со области на индустриски, комерцијални и логистички услуги компанија. [+]

Менаџмент на снабдувачки синџири се на глобалната планирање и управување на вредноста мрежи, од суровина добавувачи до крајните корисници. Анализира на снабдувачки синџири, развој и оптимизираат деловните процеси и материјал проток, како и придружните информации струи.

Анкета Анкета Дипломирањето Магистер на науки кредитни поени 120 ЦП нормален период 4 парк (2 години) или 6 парк (3 години) основната линија Летни и зимски семестар студија модел учење на далечина приемот на барањата Барање за програма Менаџмент на снабдувачки синџири на последователни мајстор: Откривање на најмалку 180 кредити (ЕКТС), преку високо образование (диплома, диплома), главно во областа на логистиката, индустриски инженеринг, економија, наука, инженеринг, информатичката технологија или во соодветните предмети и дисциплини. јазици Германски Школарина 395 евра / месец или 290 € / месец. Универзитетот нуди финансиски совети. Овде можете да најдете плаќање распоред. акредитација Оваа програма е одобрена од страна на Централната агенција за евалуација и акредитација (ZEvA) - акредитиран основа според граѓанското право. семестар во странство во консултација со Меѓународната канцеларија но не се бара е можно. Апликација Ние не се поврзани со бројот на запишани ученици. Меѓутоа, со цел да се обезбеди непречено функционирање на вашето барање и да ви обезбеди доволно време на подготовките за почетокот на студијата, ние бараме за предвремени апликација. Ова ќе ви заштеди многу време. Само за меѓународни студенти: потребно е доказ за нивото на јазикот Б2 на германски јазик. Содржината, целите и крајот на студијата Фактор за успех логистика ... [-]

М-р во управување со снабдувачки синџири

Syracuse University - Whitman School of Management
Студии врз за студентски град 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Глобалната наставна програма на MS во SCM во Whitman комбинира училница и искуствено учење за да им помогне на студентите да изградат солидна база на знаење, додека развиваат вештини за стратешко размислување. [+]

ПрегледМСП во снабдувачки синџири програма, програма за ОРМ

Факултетот за менаџмент на Мартин Џ. Витман на Универзитетот Сиракуза е дом на премиерот за управување со синџирот на снабдување (SCM). Основана во 1919 година како специјализација во сообраќајот и транспортот, таа еволуираше во национално реномирана, иновативна програма која се фокусира на подобрување на ефикасноста во SCM, додека обука на дипломираните студенти да дадат значајни придонеси на пазарот.... [-]


МСП во менаџмент на снабдувачки синџири

Elmhurst College
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Elmhurst

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот. [+]

Програма наменета за STEM.

Поврзување на светот

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот.

Како професионален навигација комплексен и глобален бизнис средина, ви треба степен што додава вредност. Со MSCM на Elmhurst ќе им понудиме на организациите многу баран know-how во дизајнирањето, планирањето и работењето на добро раководените снабдувачки синџири.... [-]


Магистер по операции, логистика и управување со снабдувачки синџири

University of Bath School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Bath

Да научат концептуални, аналитички и практични сознанија за ефикасно управување со операции во глобалните организации. [+]

Овој курс е за

Дипломирани студенти кои сакаат да работат во менаџерски или консултантски области на операции, логистика или менаџмент на снабдувачки синџири.

Преглед

Да научат концептуални, аналитички и практични сознанија за ефикасно управување со операции во глобалните организации.

Ќе се здобијат со напредни знаења и вештини за да ви даде доверба да започнете кариера во синџирот на снабдување управување. Станете добро поврзан професионалец со вештини кои се пожелни во многу индустрии.... [-]


MSc in Logistics and Supply Chain Management

The University of the West Indies - Mona School of Business & Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Јамајка Kingston + 1 more

[+]

Им обезбеди на студентите со постдипломски образование, кои ќе ги подобрат своите лидерски кариери во областа на логистика и управување со снабдувачки синџири. Им обезбеди на студентите релевантни сознанија за потребите на пазарот, планирање и контрола на текови, потребни за анализа на логистички перформанси и имплементација на нови логистички пристапи Влегување Потребно Држете диплома или еквивалент од универзитет или колеџ прифатлив за Универзитетот во Западна Индија, со Успех од 2,5 или повисока Имаат професионално искуство во менаџмент, економија или инженеринг (пример - менаџер на операции) поврзани со најмалку 3 години работно искуство; И Поминете одделенски интервју спроведено од страна на Комитетот за прием на програми на училиштето инвентар за управување со Логистика Менаџмент на снабдувачки синџири и одржливост Транспортна стратегија и менаџмент Симулација на синџирот на снабдување и моделирање [-]

Магистер по операции и менаџмент на снабдувачки синџири

University of Liverpool Online Programmes
Он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Обединетото Кралство UK Online Liverpool + 1 more

Опремување себе си за високи менаџерски позиции како операции, логистика и синџирот на снабдување стратег на иднината со оваа глобално ориентирана целосно онлајн Магистер по операции и менаџмент на снабдувачки синџири. Поврзете се со колегите професионалци [+]

Опремнете себе си како операција, логистика и синџирот на снабдување стратег со знаење и вештини за да им помогне на бизнисите се постигне своите цели со оваа CIPS-акредитирани, * целосно онлајн Магистер по операции и управување со снабдувачки синџири. Поврзете се со колеги професионалци низ целиот свет како што ги зголемувате вашите специфични операции Оваа високо меѓународна магистер е еден од првите целосно онлајн господар да бидат акредитирани од страна на Институтот за набавки и набавки (CIPS). Акредитацијата на CIPS е глобално призната акредитација. По дипломирањето, учениците се автоматски подобни да аплицираат за да се приклучат на светската мрежа на 115.000 стручни лица за набавки и набавки на CIPS. Магистер по операции и управување со снабдувачки синџири програма е понудено од страна на Универзитетот во Ливерпул менаџмент школа, акредитиран член на AACSB International-Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB). AACSB акредитација * е доделена на само 5% од деловните школи ширум светот. ** ... [-]


М-р во синџирот на снабдување инженерство и менаџмент

Jacobs University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Bremen

Програмата има за цел едукација и оспособување на лидери на утрешнини да се справи со комплексни проблеми со инженерство и менаџмент вештини. [+]

М-р во синџирот на снабдување инженерство и менаџмент

Програмата има за цел едукација и оспособување на лидери на утрешнини да се справи со комплексни проблеми со менаџмент и инженеринг вештини. Таа е отворена за сите студенти со силен интерес во оваа тема кои се подготвени да учат и да работат напорно. Знаење во сродни области е корисно, но не и предуслов. Често, студентите од други дисциплини од областа на инженерството или бизнис администрација се примаат и да добијат многу добар успех.... [-]


М-р Глобал Менаџмент на снабдувачки синџири и логистика за управување

University of Sussex - School of Business, Management and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Brighton

Подгответе се да се справи со денешните предизвици со проучување на прашања поврзани со односите купувач-доставувач, управување со операции, стратегии за набавки, логистички операции, преговарање и аутсорсинг. [+]

Клучни информацииВреметраење: 1 година со полно работно времеДатум на започнување: септември 2018 годинаАплицирај од: 1 август (интернационално), 1 септември (Велика Британија / ЕУ)

Подгответе се да се справи со денешните предизвици со проучување на прашања што се однесуваат на:

односи меѓу купувачот и добавувачотменаџмент на операциистратегии за набавкилогистички операциипреговарање и аутсорсинг.... [-]

Магистер на науки во синџири и операции за управување со снабдувачки (SCOM)

University at Buffalo School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Buffalo

Се добие Магистер на науки во синџирот на снабдување и операции за управување да стане глобално конкурентна за лидерски позиции во синџирот на снабдување, логистика, набавка и производство и промет на услуги за управување. [+]

Од 1923 година, на УБ на Факултетот за менаџмент има изградено импресивен репутација како еден од најдобрите школи за бизнис во светот. Во нашето национално-рангирана на програмата МБА со полно работно време, нашите четири специјализирани мајстори на науки во сметководство, финансии, менаџмент информациони системи (MIS), и синџирот на снабдување и операции за управување, или нашата р програма во шест дисциплини, ќе имаат можност да учат , искуство, и да се подготви за вашата кариера. УБ школа за менаџмент програми се одржа на глобално различни кампусот на премиерот, истражувања интензивна јавниот универзитет и на најголемите, повеќето сеопфатна институција во 64-кампусот на Државниот универзитет на системот Њујорк. Од денот кога ќе одиме на кампусот на денот кога ќе го добиете вашиот степен, искуство длабоко ангажман во енергична атмосфера и добредојде заедница.... [-]


Магистер по операции, проект и менаџмент на снабдувачки синџири

Alliance Manchester Business School - The University of Manchester
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Ставете ги вашите организациски вештини на тест и научете да им помогнете на претпријатијата да управуваат со производството и испораката на производи и услуги на сè повеќе глобализиран пазар. Овој курс опфаќа операции за управување, менаџмент на снабдувачки синџири, управување со проекти и подобрување на процесот во една предизвик и наградува степен. [+]

Ставете ги вашите организациски вештини на тест и научете да им помогнете на претпријатијата да управуваат со производството и испораката на производи и услуги на сè повеќе глобализиран пазар. Овој курс опфаќа операции за управување, менаџмент на снабдувачки синџири, управување со проекти и подобрување на процесот во една предизвик и наградува степен.

Управување со операции е за тоа како да се организира производство и испорака на производи и услуги. Од банки до фабрики, 90% од луѓето се вклучени во операции. Овој курс ви дава вештини за да се обезбеди дека процесот работи непречено, особено во лицето на предизвиците и можностите кои произлегуваат од се повеќе глобален дофат на бизнисот.... [-]


мајстор во синџирот на снабдување и логистика за управување со (sclm)

The University of Warwick, Warwick Manufacturing Group WMG
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Coventry

М-р во синџирот на снабдување и логистика за управување е дизајниран за понатамошно развивање на оние кои сакаат да работат во логистиката и синџирот на снабдување инженерство и менаџмент во производство и услуги организации. [+]

На Магистер по менаџмент на снабдувачки синџири и логистика за управување со е дизајниран за понатамошно развивање на оние кои сакаат да работат во логистиката и синџирот на снабдување инженерство и менаџмент во производство и услуги организации.

Овој курс ќе ви овозможи со алатки и техники за да се оцени, управување и подобрување на услугата, оперативни процеси и синџирот на снабдување и анализа на однесување на пазарот.... [-]


М-р логистика и менаџмент на снабдувачки синџири

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Sheffield

Развивање на вашиот оперативна и логистичка вештини за подобрување на ефикасноста и конкурентна предност, овој м-р учи теоријата и техниките потребни за успешно управување и подобрување на глобалната и меѓународен синџир на снабдување. [+]

Развивање на вашиот оперативна и логистичка вештини за подобрување на ефикасноста и конкурентна предност, овој м-р учи теоријата и техниките потребни за успешно управување и подобрување на глобалната и меѓународен синџир на снабдување.Истражување на операции, синџирот на снабдување и логистика зелена и основни под-дисциплини, ќе се здобијат со стручност во придонесот на овие системи се прават и вештини потребни за да стане иден лидер во областа на ниска употреба на јаглерод.Нашиот стручен тим на Магистер во логистика и менаџмент на снабдувачки синџири во тесна соработка со индустријата, идентификување на потребите за учење и за прилагодување на своите студенти, соодветно. Оваа програма им нуди одлични можности за мрежно поврзување и одржува блиски врски со релевантни меѓународни компании и фестивали, обезбедување на пат во идно вработување. односи со организациите е зајакната со компанија спонзорирана модул.Магистер во логистика и менаџмент на снабдувачки синџири, има акредитација од страна CIPS и CILT, две премиерот глобален организации кои служат за набавка и снабдување и логистика и транспорт професии. Дипломирани студенти од нашата програма се прифатливи за полноправно членство на CIPS откако тие имаат стекнато три години релевантно професионално искуство и може да работи кон стане експерт Член на CILT.курсотЌе учат во средина за учење на state-of-the-art во нашето ново-реновирана зграда. Класа димензии се мали и студентите доаѓаат од целиот свет обезбедување на меѓународна перспектива на вашето учење.Се предава со полно работно време во текот на два семестри, проследено со дисертација, студентите учат преку серија на предавања, семинари, студии на случај, лабораториска работа, работа во групи за... [-]