Машинско инжинерство програми, барај за врвот Машинско инжинерство програми тука! - Машинско инжинерство

Машинско инжинерство програми, барај за врвот Машинско инжинерство програми тука! - Машинско инжинерство

Машинско инжинерство

Магистратура, или м-р, е напредни академски степен што студентите добиваат по тие покажаа мајсторство на одредено поле на студии. Магистер по механички инженеринг се често бараат со цел за дипломирани студенти брзо да се добие најдобар позиции во конкурентна областа на машинството.

Студентите кои прашуваат: "Што е Магистер по Машински факултет?" Ќе најдете дека одговорот е широка, кои ги покриваат многу аспекти на студијата. Овие вклучуваат напредни студии на проектирање, анализа, развој, креирање и одржување на механички системи. Овие системи можат да се користат во индустриите како што се транспорт, автоматизација, производство на енергија, и воздушната. Програми обично вклучуваат инженеринг курсеви и технички изборни предмети. Некои примери на курсеви вклучуваат дизајн инженеринг, управување, механика и материјали, биомеханички факултет, и воздухопловна инженеринг.Студентите кои често работат со советник да креираат свои одредени песни на студирање.

Овој напреден степен е од корист на студентите, бидејќи тоа им го подготвува со во-длабочината, модерна настава и вештини, тие треба да се натпреварува во областа на Машинскиот факултет. Напреден степен и искуството дека учениците ги добиваат во текот на студиите често отворени врати дека другите ученици не можат да пристап.

Како и со други светски програми, трошоците за завршување на оваа програма се разликуваат од едно училиште во друг. Студентите треба да бидат способни да се најде училиште и програма која одговара на нивните потреби.

Дипломирани студенти во оваа област често се одговорни за доведување идеи за живот. Тие се теоретски дизајни од скици на хартија во физичко постоење.Дипломирани студенти можат да најдат можности за работа во областа на архитектурата, алтернативни енергии, нанотехнологијата, и хемиската индустрија, одбраната, градежништвото, фармацијата и индустрии. Со напреден степен по механички инженеринг, дипломираните студенти ќе најдете дека тие имаат пристап до многу возбудлив и продуктивна кариера.

Постојат можности за студирање во оваа област целиот свет. Се информираат за можностите со преглед на нашата програма огласи и пополнување на олово формуларот на оваа веб-страница. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

MS текстилни инженеринг

Philadelphia University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Philadelphia + 1 more

На МСП во текстилната Инженеринг програма има за цел да се развие знаење на дипломираните студенти во напредна областа на текстилната науката и инженерството. [+]

МСП во текстилната инженерство

За програмата

На МСП во текстилната Инженеринг програма има за цел да се развие знаење на дипломираните студенти во напредна областа на текстилната науката и инженерството.

Програмата нуди широк спектар на текстилни инженеринг курсеви, кои ги подготви студентите да направат значајни придонеси во напредна технологија на преработка и текстилни материјали технологија. Внимателно интегрирани образовни придонеси на Универзитетот им овозможи на студентите да се изложени на широк спектар на можности за професионално образование. А највисок премин искуство теза е потребно по завршувањето на програмата.... [-]


М-р. во вселенскиот инженеринг

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години April 2019 Германија Berlin

Студиската програма на Берзата ја нуди Катедрата за вселенска технологија, една од шесте претседавачи на Одделот за аеронаутика и астронаутика на Техничкиот универзитет Берлин. [+]

Што е MSE?

Меѓународна програма со полно работно време мајстор

MSE (Магистер по вселенско инженерство) е меѓународна полно работно време магистерска програма во вселенскиот инженеринг кој започнува во Технички Университет Берлин во април секоја година. Целта на програмата е да се едуцираат системи инженери опремени да станат лидери во вселенската индустрија.

На Катедрата за вселенска технологија на ТУ Берлин... [-]


МСП во воздухопловството и воздушната управување онлајн

Purdue Polytechnic Institute – Center for Professional Studies
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 11 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави West Lafayette + 1 more

Ако барате да напредувате во предизвикувачки, специјализиран свет на воздухопловството, Мерцедес Пурдју во Авијациската и Воздухопловна Менаџмент ќе ви помогне да развиете суштински менаџмент и лидерски вештини. [+]

Ако барате да напредувате во предизвикувачки, специјализиран свет на воздухопловството, Мерцедес Пурдју во Авијациската и Воздухопловна Менаџмент ќе ви помогне да развиете суштински менаџмент и лидерски вештини.

Подучени од професори со истакнати образовни средини и работно искуство во цивилна авијација, воена авијација и владини улоги, нашите курсеви за специфични индустрии ќе ве подготват за бројни улоги во управувањето со воздухопловството.... [-]


Магистер по Машински факултет

Tufts University - School of Engineering
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Целта на Магистер на науки програма е да им обезбеди на студентите со можност да ги зајакнат своите технички средини за извршување на успешни професионални кариери во областа на инженерските истражувања, развој и менаџмент. [+]

Целта на Магистер на науки програма е да им обезбеди на студентите со можност да ги зајакнат своите технички средини за извршување на успешни професионални кариери во областа на инженерските истражувања, развој и менаџмент. Кандидатите се примени во оваа програма врз основа на нивните образовни квалификации. Клучен критериум за прием е силна академска позадина во машинското инженерство или поврзана техничка дисциплина. Одделот, исто така, бара од сите апликанти да ги достават своите неодамнешни резултати од општата евиденција (GRE).... [-]


Магистер по аеродинамика

Moscow Institute Of Physics And Technology - MIPT
Студии врз за студентски град 2 години October 2018 Русија Moscow

Магистрирал програма на Одделот за аеромеханика и лет инженеринг. Оваа програма ги подготвува студентите за професионални позиции во воздушната индустрија, владата и бизнисот, се фокусира на аеромеханиката, контролата, погонските и инженерските проблеми на авионите. [+]

. Преглед

Магистрирал програма на Одделот за аеромеханика и лет инженеринг. Оваа програма ги подготвува студентите за професионални позиции во воздушната индустрија, владата и бизнисот, се фокусира на аеромеханиката, контролата, погонските и инженерските проблеми на авионите.

Клучни предностиФундаментален пристап;Модерни методи;Предавачи се истакнати научници;Актуелни проблеми на аеродинамиката како магистерска теза;Различни активности, како што се ветерни тунели, симулатор за летање, обука за летање.Наставни методи... [-]

Господар на науката во механичко инженерство моделирање - специјализација во дизајн и технологија

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Унгарија Budapest

Магистер на науки (м-р) програми понудени на Универзитетот во Будимпешта на технологијата и економија (BME) не се ограничени на оние кои добија своите дипл диплома во областа на инженерството во BME. Овие програми се отворени за сите студенти кои ќе добијат дипломи по механички инженеринг, мехатроника инженерство или [+]

Магистер на науки (м-р) програми понудени на Универзитетот во Будимпешта на технологијата и економија (BME) не се ограничени на оние кои добија своите дипл диплома во областа на инженерството во BME. Овие програми се отворени за сите студенти кои ќе добијат дипломи по механички инженеринг, мехатроника инженерство или транспорт инженеринг во било која од унгарски или странски институции на високото образование. влезот барања на програмите се дефинирани на начин кој исто така им овозможува некој да има дипл во друга област инженеринг, физика, математика или компјутерски науки да се приклучат на м-р програми, а ги исполнуваат неколку дополнителни барања. На м-р Наставната програма има 30 кредитни поени кои се посветени на финалниот проект. Ова може да се заврши во два семестри (Финале на проект А и Финале на проект Б). Тоа е предуслов дека најмалку 55 кредитни поени, како и сите "дополнителни" предмети да се заврши пред почетокот на финалниот проект А. Со цел да се започне на финалниот проект Б, потребно е дека целта студент - со исклучок на изборни предмети - 79 кредитни поени во вредност од м-р предмети пронајдени во наставната програма. Студентите се причестиме со м-р програмата може да се земе на завршните испити по завршувањето на сите предмети потребни од страна на наставна програма, како и стекнување на право за да седат на завршните испити, потврда која има свои критериуми. Дипломи се добиени само по завршните испити биле успешно помина и со барањата на англиски испит се исполнети. барања јазик испит се уредуваат со уредба... [-]


Магистер по Машински факултет

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Овој курс ги опфаќа напредните теории за механички науки, симулација и пракса. Со користење на индустриски стандарден софтвер ќе развиете сложени модели за да симулирате теми како што се динамични системи со повеќе динамики; термо-течни системи и напредни симулации за стрес и структура. Механизмите за неуспех во реалните системи и компоненти ќе бидат испитани преку анализа на замор; исто така ќе ги испитате динамичните системи на повеќе тела и турбулентната динамика на движење. Вашиот избран специјалист Мастер проект претставува една третина од вкупниот курс [+]

Преглед

Овој курс ги опфаќа напредните теории за механички науки, симулација и пракса. Со користење на индустриски стандарден софтвер, ќе развиете сложени модели за да симулирате теми како што се динамични системи со повеќе динамички системи; термо-течни системи и напредни симулации за стрес и структура. Механизмите за неуспех во реалните системи и компоненти ќе бидат испитани преку анализа на замор; исто така ќе ги испитате динамичните системи на повеќе тела и турбулентната динамика на движење. Вашиот избран специјалист Мастер проект претставува една третина од вкупниот курс.... [-]


Магистер на науки во воздушната инженеринг

Technische Universität München Asia (TUM Asia)
Студии врз за студентски град Целосна 24 - 24 месеци August 2018 Сингапур Singapore

Доделена од страна на техничка Universität Минхен (tum) и математиката (NTU), на ССМ-NTU Магистер на науки во воздушната инженеринг обезбеди дипломците со во-длабочината на знаење во областите на аеродинамиката и погон; Конструкции, материјали и системи; и лет механика и контрола. [+]

На заедничка ССМ-NTU Магистер на науки во воздушната инженеринг (MSc во ae) е програма со која caters за високо квалификувани инженери да се исполнат постојано зголемување на побарувачката од растечки сектор воздушната во Сингапур и во светот.

Заедничката диплома

Доделени од страна на техничка Universität Минхен (Германија) и Nanyang технолошки универзитет (Сингапур).

4 семестри

24 месеци со полно работно време за истражување и примена фокусирани на програмата, вклучувајќи стажирање искуство и мајстор дисертација пишување.... [-]


Магистер по Машински факултет (ms и мене)

Inter American University of Puerto Rico
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Порторико Bayamón

На Одделот за Машински факултет нуди две модалитетите за постдипломски студии: Магистер на науки (МСП) во Машински факултет и мајстор на факултет (МЕ) во Машински факултет. Во секој модалитет се нуди две специјализации: Воздушен простор и енергија. [+]

На Одделот за Машински факултет нуди две модалитетите за постдипломски студии: Магистер на науки (МСП) во Машински факултет и мајстор на факултет (МЕ) во Машински факултет. Во секој модалитет се нуди две специјализации: Воздушен простор и енергија.

Овие програми се дизајнирани да ги подготви студентите со вештини и ставови потребни за да се претстават како ефикасни професионалци во воздушната и енергија специјализации. студентите за енергетика специјализација се подготвени во студијата на фосилните и обновливите енергии. Во специјализација Воздухопловна; студентите им се нуди знаења потребни за успешно извршување на воздушната индустрија. ... [-]


Магистерски Машински факултет и дизајн

Mediterranean College, Athens
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години October 2018 Грција Athens

Магистерски Машински факултет и Дизајн е уникатен и особено современи текот на студијата, која ги опфаќа знаењата од сите области поврзани со професијата Машински инженер и вклучува модули кои ги учат најновите случувања во индустријата и нивната примена на вистински Инженерски проблеми. Неговата цел е да ги опреми студентите со потребните технички вештини и теоретска основа за развој на Машински инженеринг проекти од областа на градежништвото или енергетиката. [+]

25% попуст на Tuittion плаќање ако се исплати во целост до крајот на април 2018 година

А курс дизајниран во консултација со водечките компании, со цел да се одговори на локалните и меѓународните потреби на индустријата.Вклучува особено иновативни и различни модули од сите области на Машинскиот факултет (градежништво, енергетика, управување со производството).Академскиот кадар е активен професионалци и истражувачи, кои на студентите им ги пренесуваат современите случувања во својата област.Студентите ги поврзуваат академските знаења со вистински индустриски апликации, преку ангажирање со живи проекти како дел од нивните студии.Студентите произведуваат индивидуални истражувања кои можат да доведат до публикации на меѓународни конференции и списанија.... [-]

MSc in Mechanical Engineering

Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри April 2019 Германија Magdeburg

Програмата Магистер има за цел да им овозможат на студентите со широко фундаментално знаење кое става дипломирани студенти во позиција да се применува ова знаење во пракса, истражување или настава и да се прошири врз неа постојано. [+]

Почеток на студии Програмата започнува секој летен семестар. Кандидатите со странски сертификати ве молиме да се пријавите до 31 јануари преку uni-assist eV. Цели на програмата

Програмата Магистер има за цел да им овозможат на студентите со широко фундаментално знаење кое става дипломирани студенти во позиција да се применува ова знаење во пракса, истражување или настава и да се прошири врз неа постојано. Таа се врти околу учењето на специфични и социјални компетенции, вештини и методи за работа на научно ниво и, особено, опремување на учениците за лидерски задачи.... [-]


М-р во офшор инженеринг од страна на предмети и дисертација

Universiti Teknologi PETRONAS
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 - 7 семестри September 2018 Малезија Ipoh + 1 more

Педагошката Целта на магистерска програма префрлани Инженеринг е да ги едуцира студентите да бидат во можност да ја преземе водечката улога во високите технички знаења и примена бара во оф-шор индустрија. [+]

Оф-шор индустрија е релативно нова индустрија која брзо се прошири во текот на последните 60 години. Предизвици во индустријата настанат, како што никогаш не се сретнал порано, особено во офшор инженеринг. Овие предизвици можат да се синтетизираат и реши со надградба и унапредување на знаењето поврзано со офшор инженеринг само.

нафта и гас индустрија игра значајна улога во економијата во Малезија. Нацијата во голема мера произлегува овие ресурси од оф-шор резерви. Се предвидува дека ќе има недостиг на талент во Малезија во нафтената и гасната индустрија. Оваа сложеност е резултат на големи сегменти на работна сила се приближува пензионирање и недостатокот на квалификувани дипломирани студенти од Малезија универзитети. Малезија универзитети имаат ограничена изложеност во офшор инженеринг, како што фокусот е на општа инженеринг во главните дисциплини (на пример, Граѓански, Машински, Електротехнички факултет). Изложеноста е само стекнато преку обука на работното место, се бара компании да инвестираат значителна сума на време и пари. За да се пополни јазот вештина и недостаток на талент, тоа е потребно да се развие дипломирани студенти кои се обучени и обучен во различни офшор инженеринг области.... [-]


Господар на Машински факултет (Лувен)

KU Leuven: Faculty of Engineering Science
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Белгија Leuven + 1 more

Машински факултет е многу широко поле на студии во областа на инженерството. Во него се вклучени речиси сите дисциплини на технологијата. Секој уред или производ што се користи во модерните, секојдневниот живот е резултат на тековните синергија помеѓу различните основните техники. На кратко, сите производи во современото општество произлегува од спојување на различни технички дисциплини. Машински факултет е префериран интегратор специјализирани за остварување на ова. [+]

Машински факултет е многу широко поле на студии во областа на инженерството. Во него се вклучени речиси сите дисциплини на технологијата.

[-]

Магистер на науки во Машински факултет

California Polytechnic State University, San Luis Obispo
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Luis Obispo

Магистерски програма на Машински факултет во Cal Поли е дизајниран да ви подготвиме да работат во истражување или дизајн на производи. Таа обезбедува системско ниво на основа на знаење и учениците можат да изберат област на акцент врз основа на нивната специфична област од технолошки интерес. [+]

Магистер на вештини за дизајн на производи

Добредојдовте во постдипломско образование на Калифорнискиот политехнички државен универзитет во Сан Луис Обиспо, Калифорнија

Магистерски програма на Машински факултет во Cal Поли е дизајниран да ви подготвиме да работат во истражување или дизајн на производи. Таа обезбедува системско ниво на основа на знаење и учениците можат да изберат област на акцент врз основа на нивната специфична област од технолошки интерес. Кандидатите за диплома можат да изберат опција за теза или опција за не-теза. Дипломираните студенти ќе развијат компетентност во напредната математика, формулираат решенија на ниво на систем на проблеми и ќе развијат ефективни вештини за комуникација и управување со проекти. Можности за кариера може да се најдат во автомобилите, компјутерите, електрониката, авијацијата, одбраната, клима, нафта, производство на храна и многу други области.... [-]


механички инженеринг, м-р

University Of Debrecen
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Унгарија Debrecen

Производство инженеринг во областа на машинството е значајна гранка на науката и инженеринг. Таа опфаќа проектирање и изработка на производните процеси, концепциите на производни технологии, како и уреди за имплементација и системи, моделирање, работење, одржување, надзор и организирање на производството задачи. Оваа специјализација се смета за потребите на партнерот индустриски компании. Наставната програма на Машински факултет Магистер (на англиски) е структурирана во 4 семестри, секој семестар има 14 недели на наставата активност. Така, на програмата ги вклучува предметите на напредни знаења во областа на Машински факултет и темелно познавање на дисциплини неопходни за брза интеграција на дипломираните господар на програмата во пазарот на трудот. [+]

Структура на курсот: Основи на природните науки (22 кредити) Математика, применета статистика, модерна физика, динамика на машински системи, термодинамика и механика на флуиди, напредна материјална наука.

Економија и хуманистички (16 кредити) Основи на менаџмент, управување со квалитет, финансиски и напредни економски знаења, Методологија на истражување.

Професионални предмети: (46 кредити) Мерење, обработка на сигнали и електроника, Дизајн на инженерски конструкции, Инженерско моделирање и симулација, Производство на опрема, Дизајн и обезбедување на квалитет на производствени процеси, Автоматизација на собранието, Дизајн на системи за ракување со материјал, Логистика на производство, Поправка технологии, дијагностицирање и следење на состојбата, посно производство.... [-]