Меѓународен менаџмент програми, барај за врвот Меѓународен менаџмент програми тука! - Меѓународен менаџмент

Меѓународен менаџмент програми, барај за врвот Меѓународен менаџмент програми тука! - Меѓународен менаџмент

Меѓународен менаџмент

Магистерски програми нудат континуирано образование степени за студенти и професионалци кои сакаат да се концентрираат на одредена област на студии во областа на математиката, инженерството или науката. Овие степени имаат релативно тесна област на фокусирање, па затоа често се најдобри за луѓе кои веќе се основани во својата област и сакаат да напредуваат, или за учениците кои имаат добра идеја за тоа што сакаат кариерата.

 

Оние кои сакаат да знаат што е магистер по меѓународна менаџмент мора прво да ги разберат различните видови на менаџерски позиции неопходни за бизнисот да работи без проблеми. Меѓународните компании особено имаат потреба од менаџери кои не само што можат да го водат својот оддел, туку и ефикасно да комуницираат со клиентите и вработените кои можат да имаат многу различни културни очекувања. А степен во меѓународниот менаџмент се фокусира на негување на оваа крос-културна комуникација и вештини за работа на меѓународниот пазар.

 

Цената на магистрирал во меѓународниот менаџмент зависи од тоа која институција ќе избере да присуствува. Степенот на повеќето господар трае две до три години за да заврши, па пресметајте ги вкупните трошоци за програмата соодветно.

 

Многу компании кои имаат канцеларии и растенија во странство треба персонал со искуство во меѓународниот менаџмент. Многу луѓе со магистратура ќе бидат замолени да патуваат во канцелариите во странство и да ја надгледуваат работата таму, како дел од краткорочни и долгорочни задачи. Меѓутоа, некои носители на степен може да работат поблиску до дома, комуницирајќи од далечина со странски гранки. На јавниот и приватниот сектор им се потребни меѓународни менаџери, а сé поголем број непрофитни групи, исто така, бараат работници со дипломи за меѓународно управување.

 

Добивање магистер по меѓународна менаџмент онлајн ви овозможува да учат според вашиот распоред. Онлајн класи, исто така, ја елиминира потребата за долг пат, дозволувајќи им на учениците да студираат во нивната преферирана институција, дури и ако се наоѓаат во друга држава или држава. Побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

 

Читај повеќе

Господар на науката во меѓународниот менаџмент

Franklin University Switzerland
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Швајцарија Sorengo Lugano + 1 more

Оваа програма е наменета за развој на нова генерација на бизнис лидери способни за управување со комплексни предизвици со кои се соочуваат бизнисот и општеството токму сега. Ние привлекуваме широк спектар на таленти од целиот свет, и студенти и факултет. Ние сме акредитирани и во САД и во Швајцарија. [+]

Едногодишна програма базирана на група која се подготвува да ве води со доверба

Оваа програма е наменета за развој на нова генерација на бизнис лидери способни за управување со комплексни предизвици со кои се соочуваат бизнисот и општеството токму сега. Ние привлекуваме широк спектар на таленти од целиот свет, и студенти и факултет. Ние сме акредитирани и во САД и во Швајцарија. Нашата наставна програма и програма за лидерство беа развиени по детално истражување на вештините што денес менаџерите велат дека се највредни за своите вработени. Ние го нагласуваме раководството за да ве водиме во идентификување на вашите индивидуални предности и да ви дадеме практика да ги користите. Ќе учествувате во серија споделени искуства со кои ќе се развијат практични и крос-културни вештини кои ќе ги пренасочите во вашата кариера и вашиот живот. Ние го прошириме образованието за управување со курсевите кои ќе ви подготват за ефективно вработување на дигитални стратегии во вашата организација. Ние ја нагласуваме е-бизнис во модната индустрија поради нашата стратешка локација и партнерства. Ќе се стекнат со придобивките од висококвалитетното образование во Швајцарија во комбинација со прагматичниот пристап на Френклин кој се фокусира на примена на вештини додека учествува во меѓународен бизнис контекст. Директорот на постдипломски студии е посветен на создавање на соработка меѓу факултетите, студентите и индустриските експерти. Во текот на мајстори во меѓународниот менаџмент програма, ќе се вклучат директно со искусни професионалци и во училницата и во вистински работни ситуации, учење на тековните најдобри практики и ставање на нив да ги користат. Можете исто... [-]


Магистер по меѓународна менаџмент

Trinity College Dublin - Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Ирска Dublin

Ранг 1 во Ирска и 3 во Западна Европа за меѓународен менаџмент (Eduniversal 2018), магистер по меѓународна менаџмент понудени од колеџот Тринити Даблин е наменета за бизнис дипломирани студенти да се развие врвни глобални деловни знаења. [+]

Ранг 1 во Ирска и 3 во Западна Европа за меѓународен менаџмент (Eduniversal 2018), магистер по меѓународна менаџмент понудени од колеџот Тринити Даблин е наменета за бизнис дипломирани студенти да се развие врвни глобални деловни знаења.

Информации за програмата

Оваа програма им овозможува на студентите да се доживее автентична меѓународна и крос-културна средина. Глобалната природа на програмата, тоа е модули и престој недела обезбедува можности за интерперсонална и интеркултурна размена, како и развој на вашата кариера мрежа.... [-]


Магистратура по меѓународен менаџмент

International University of Monaco
Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци September 2019 Монако Monaco-Ville

Магистер на науки во Меѓународен менаџмент интегрира студија во меѓународната политика во контекст на глобалниот амбиент на 21 век. Овој интердисциплинарен пристап обезбедува темелно ... [+]

Магистер на науки (MSc) во Меѓународен менаџмент

Магистер на науки во Меѓународен менаџмент е развиена како одговор на критична потреба да се едуцираат и да се подготви прагматични, внимателна и професионално вешти граѓани на светот.

На магистер по меѓународна менаџмент има за цел да обезбеди дипломците со вештини и знаења да се успее во се повеќе брза, високо конкурентна и комплекс во светот. Тоа го отвора патот на две различни области на специјализација: една која се занимава со меѓународните трговски прашања, а другиот што се однесува на глобалните прашања. Студентите ќе го избере нивната специјализација по завршувањето на првиот семестар, во зависност од нивните области на интерес. Ова програма привлекува студенти со многу различни потекла: бизнис, политички науки, историја, економија, итн која се претвора во училница во многу збогатување место.... [-]


онлајн Магистер глобален менаџмент - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години February 2019 Швајцарија Zürich Switzerland Online Обединетото Кралство Salford UK Online + 5 more

Овој курс е наменета за дипломирани студенти од не-бизнис дисциплина кои сакаат да ги развијат своите вештини и знаења со цел да се стане успешен менаџер во глобалниот бизнис организација. Ќе дознаете за и критички оцени докази врз основа на најдобрите практики за да се информираат и да се подобри вашите вештини. [+]

3 добри причини да учат Глобал Менаџмент на Роберт Кенеди колеџ и Салфорд бизнис школа Подобрете ја вашата кариера со одличен мајстори квалификација од областа на глобалниот бизнис и за управување со Се изгради на постоечките вештини за управување да се зајакне вашите лични ефикасноста и корист на вашата организација Стави глобалната управување со теорија во вистинска пракса со возбудлива Проектот бизнис-иновации ВРЕМЕТРАЕЊЕ ... [-]

М-р бизнис со меѓународниот менаџмент

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат бизнис димензија на нивниот додипломски специјалист. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал.... [-]


МСП во меѓународниот менаџмент

Manhattanville College School of Business
Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Живееме во растечка глобална економија. За да напредува во денешниот деловен свет, ќе треба солидно разбирање на економската, политичката, регулаторната и културната динамика што влијае на мултинационалните вложувања. Препознајте како да се натпреварувате и да се натпреварувате низ целиот свет со користење на меѓународни бизнис стратегии. Подгответе се за возбудлива кариера во меѓународниот бизнис со темелна основа во различни деловни фондации, како и бизнис фокус. [+]

Мајстор во меѓународниот менаџмент

Манхетнвил е Магистер на науки во меѓународниот менаџмент е идеален за земјите аспиранти кои сакаат да се пробие во светот на глобалниот бизнис. Како и големите и малите организации ги поставуваат своите позиции на меѓународните пазари, побарувачката за професионалци со крос-културни комуникациски вештини и врвни квалификации е во пораст. Земете нурнува во меѓународниот менаџмент со оваа сеопфатна програма магистратура.... [-]


Магистер по меѓународна менаџмент

University of Exeter Business School
Студии врз за студентски град Целосна 9 - 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Exeter

Нашите магистер Меѓународен менаџмент е совршен, ако имате помалку од три години работно искуство и се бара да го развие вашето деловно знаење и да започнете динамична меѓународна бизнис кариера. [+]

Нашите магистер Меѓународен менаџмент е совршен, ако имате помалку од три години работно искуство и се бара да го развие вашето деловно знаење и да започнете динамична меѓународна бизнис кариера.

Додека е идеален за оние кои неодамна дипломирале со бизнис степен, исто така е особено важно за оние од не-бизнис потекло кои бараат да додадат проникливо бизнис образование на нивниот степен на додипломски студии.... [-]


М-р Меѓународен менаџмент и маркетинг

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Sheffield

Идеален избор за оние кои сакаат да учат како Меѓународен бизнис менаџмент и маркетинг, оваа 12-месечна програма е наменета за студенти од било која дисциплинарна позадина и е одобрена од страна на Институтот за маркетинг (CIM). [+]

Идеален избор за оние кои сакаат да учат како Меѓународен бизнис менаџмент и маркетинг, оваа 12-месечна програма е наменета за студенти од било која дисциплинарна позадина и е одобрена од страна на Институтот за маркетинг (CIM). Деветте модули ги опремуваат кандидатите со критичните знаења и вештини потребни за да бидат разгледани за меѓународна улога во овие конкурентни области и, поради акредитацијата на CIM, студентите кои го завршуваат овој м-р автоматски добиваат статус ACIM (придружни постдипломски членови на CIM ).На курсот Нашите магистер Меѓународен менаџмент и маркетинг се изучува со полно работно време во текот на два семестри проследено со проект дисертација, преку комбинација на предавања, семинари, студии на случај, групна работа за соработка учење и веб-дискусија групи. Студентите се оценуваат преку индивидуални задачи, групни проекти, испитувања и нивната дисертација. Вие исто така имате можност да преземете организациски проект, кој ви дава вистинско работно искуство во рамките на една компанија. Курсот започнува во септември и трае цели 12 месеци. Студентите завршувањето на програмата ќе бидат доделени ACIM статус во прилог на м-р. Постојат голем број на стипендии кои студентите за управување можат да ги имаат.... [-]


М-р Меѓународен менаџмент (маркетинг)

Royal Holloway University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство Egham

Ројал Холовеј Меѓународен менаџмент (маркетинг) Магистер е ригорозен - и наградува програма насочена кон амбициозни и само-мотивирани поединци на почетокот на нивниот професионален работен век, кои ги проучувале раководството претходно. [+]

Преглед

Ројал Холовеј Меѓународен менаџмент (маркетинг) Магистер е ригорозен - и наградува програма насочена кон амбициозни и само-мотивирани поединци на почетокот на нивниот професионален работен век, кои ги проучувале раководството претходно. Таа е идеална за оние кои сакаат да ги извршуваат постдипломски студии во општо управување (маркетинг) со меѓународна ориентација и ќе ве подготват да влезете во глобализираниот свет на работа на конкурентска основа, максимизирање на вашиот потенцијал и проширување на вашиот избор.... [-]


М-р менаџмент и меѓународен бизнис

Nottingham Business School, Nottingham Trent University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Nottingham

Нашите магистерски менаџмент и меѓународен бизнис разбира истражува како да управуваат ефикасно во повеќе глобална работна средина. Таа ги гради моќните, практични вештини што треба да се справат со проблемите со кои се соочуваат раководителите што работат на меѓународно ниво. [+]

Нашите магистерски менаџмент и меѓународен бизнис разбира истражува како да управуваат ефикасно во повеќе глобална работна средина. Таа ги гради моќните, практични вештини што треба да се справат со проблемите со кои се соочуваат раководителите што работат на меѓународно ниво.

Овој курс истражува како да управуваат ефикасно во повеќе глобални работни средини. Ќе се развие силна разбирање на глобалната синџирот на снабдување, како и како организации во рамките на тоа вршат во однос на еден на друг. Модул базиран на искуство, исто така, ви дава можност да работите во странство, развивање на вештини и искуство за работа во странски контекст.... [-]


Магистер по меѓународна менаџмент

University of Bath School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Обединетото Кралство Bath

Стекнат напредно разбирање на меѓународниот бизнис средина. Развијте длабоко разбирање на националните и културните контексти во кои работат фирмите. Ќе дипломираат подготвени за предизвиците на глобалниот менаџмент. [+]

Овој курс е за

Дипломирани студенти кои сакаат да работат во мултинационални компании или да управуваат во меѓународен контекст.

Преглед

Стекнат напредно разбирање на меѓународниот бизнис средина. Развијте длабоко разбирање на националните и културните контексти во кои работат фирмите. Ќе дипломираат подготвени за предизвиците на глобалниот менаџмент.

Нашите магистерски покрива различни деловни функции и е интердисциплинарен. Ние ги комбинираме менаџерските студии со разбирање на меѓународното економско опкружување. Ќе научите да ја ценат и да продолжат со сложената и менување на природата на денешниот глобализиран пазар.... [-]


Магистратура по меѓународен менаџмент и развој на бизнисот

Glasgow Caledonian University, London (GCU London)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години January 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р меѓународно управување и развој на бизнисот нуди на студентите со сеопфатна разбирање на предизвиците со кои се соочуваат менаџерите работат во меѓународна организациската средина, како и стратегии, политики и практики за клучно во развојот на постоечките или нови бизниси на одговорен начин. [+]

Овој курс е дизајниран да се развие менаџери кои може успешно да работат во динамична брза глобалниот свет на бизнисот.

Оваа програма е акредитирана од страна на Институтот на овластени за управување (CMI). Студенти се подобни за придружно членство, додека студираат на програмата, и е предмет на одобрување CMI, исто така, може да се додели на CMI Ниво 7 Диплома во стратегискиот менаџмент и лидерство.... [-]


Мајстор за меѓународна бизнис економија и менаџмент (Брисел)

KU Leuven: Faculty of Economics and Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Белгија Brussels + 1 more

Магистер по меѓународна бизнис економија и менаџмент е наменска програма за не-економски дипломирани студенти. Тој нуди увид во сите главни дисциплини на бизнис економија и менаџмент на академско ниво. [+]

Магистер по меѓународна бизнис економија и менаџмент е наменска програма за не-економски дипломирани студенти. Тој нуди увид во сите главни дисциплини на бизнис економија и менаџмент на академско ниво.

Што е "Магистер по меѓународна бизнис економија и менаџмент" за сите?

Магистер по меѓународна бизнис економија и менаџмент (MIBEM) е магистерска програма за носителите на диплома во не-бизнис економска или менаџмент дисциплина. Се подготвува за кариера во меѓународниот бизнис преку стекнување на бизнис економски увид, знаење и вештини за управување.... [-]


Магистер на науки во меѓународниот менаџмент

Furtwangen University/HFU Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2019 Германија Villingen-Schwenningen

М-р. по Меѓународен менаџмент е наменета за бизнис дипломирани студенти кои бараат да ги развијат своите аналитички и решавање на проблеми вештини во напредна ниво. Целта на програмата е да се изгради на [+]

Магистер на науки во Меѓународен менаџмент м-р. по Меѓународен менаџмент е наменета за бизнис дипломирани студенти кои бараат да ги развијат своите аналитички и решавање на проблеми вештини во напредна ниво. Целта на програмата е да се изгради на знаење на бизнис функции и организации стекнато на додипломски студии од страна гледајќи во комплексноста на бизнис системи во глобалната животна средина. Посебен акцент е ставен на идните предизвици со кои се соочуваат бизнис организации и целите на одржливо управување. Академски предизвик програма, на степен, исто така, има силен истражувачки фокус и учесниците ќе работат заедно со водечките истражувачки способности на еден од голем број на управување со истражување теми. Оваа уникатна мајстори степен ќе поднесе жалба на студентите кои сакаат да се сомневаат за управување со пракса и да се истражуваат нови решенија во промена на деловното опкружување. Ние сме во потрага за светла, високо мотивирани дипломирани студенти со жед за знаење и креативност за да донесе нови идеи за дискусиите на час. 10 добри причини да Изберете Оваа програма Мали класа големина (макс. 20 студенти) Високо рангиран бизнис училиште меѓународно разновидна студент тело со меѓународно искуство, наставниот кадар програма предава целосно на англиски Интегрирано и мултидисциплинарен приод кон комплексни деловни проблеми силен истражувачки проекти методолошка основа во мали тимови на тековната деловна теми за развој на компетенции за одржливо управување Експлицитниот фокус кон идните трендови и иновации Модули научни постапки Целта на првиот дел од овој модул Филозофија на науката е да ги запознае студентите со филозофски основи и... [-]


Магистер по меѓународна бизнис

University of Bradford
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство Bradford

Нашата програма за меѓународен бизнис и менаџмент мајстор ви дава вештини што треба да го отклучите широк спектар на можности за глобално управување. [+]

Нашата програма за меѓународен бизнис и менаџмент мајстор ви дава вештини што треба да го отклучите широк спектар на можности за глобално управување.

Ќе се развие солидна основа за управување со знаење, и значително и детално разбирање на прашања кои се соочуваат бизниси кои работат на меѓународно ниво, како што се:

образложение за меѓународна експанзијарежими за влез на странски пазаритеории за меѓународна бизнис стратегијаулогата и влијанието на културата во меѓународниот бизнискрос-културен менаџмент... [-]