Природни науки програми, барај за врвот Природни науки програми тука! - Природни науки

Природни науки програми, барај за врвот Природни науки програми тука! - Природни науки

Природни науки

Завршување на м-р, или магистратура, често резултира со подобри опции за работа и пристап до понатамошни образовни можности. М-р степен е напреден степен што студентите може да се добие откако ќе заврши степен нивната диплома и успешно обезбедат доказ за владеење во одбраната на нивните поле. Магистер по природни науки може да обезбеди специфични бенефиции за дипломираните студенти.

Што е магистер по природни науки? Ова поле на студии обично вклучува употреба на научни методи да учат на природата, од физиката со астрономијата, хемијата на екологијата, и така натаму. Студиите може да падне во категории како што се обновливи извори на енергија, рибарство, компјутерската и системи биологија, биоинженеринг, простор науката и топлинска инженеринг. Некои програми може да се заврши во рок од една цела година, додека други бараат две години на студирање.Сместување за студентите кои треба да го совладате нов јазик или кои сакаат да учат од далечина може да се направи за некои од програмите.

Студентите кои решаваат да студираат напредна програма во природните науки често имаат корист од изложеност на водечките експерти во своите области, меѓународните можности, студии во странство програми, пристап до специфични курсеви на студии, стимулирање и динамична интеракција со професори и колеги, и подготовка за исполнување на кариера или дополнителни образовни можности.

Трошоците и надоместоците поврзани со овие програми природно се разликуваат меѓу училиштата и земји. Да се утврди дали одредена програма или училиште е најдобро, студентите треба да се јавите на училиштата директно.

Во текот на нивните студии, студентите ќе се развие способност за истражување и оценка на критични информации. Тие ќе научат да се подготви комуникации и работа методично.Овие вештини и знаење дека тие ќе ја добијат во нивните специфични предмети ќе ги подготви за можности за работа, како што се лабораториски техничари, зачувување службеници, експертите за судска медицина, информации научници, патент испитувачи, едукатори заедница и менаџмент консултанти. Ова поле на студии отвора многу врати за широк спектар на можности за работа.

 

Студентите кои се надеваат да се заврши овој напреден степен да ја разгледа програмата огласи предвидени тука и пополнете го доведе форми. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма. 

Читај повеќе

MSc in Animal Breeding and Genetics

Norwegian University of Life Sciences NMBU
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2020 Норвешка As

[+]

.

Рокови за пријавување за норвешки, нордиски, ЕУ / ЕЕА и швајцарски државјани:

1-ви-ти јуни [-]

применета математика, м-р

University Of Debrecen
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2019 Унгарија Debrecen

Главната цел на програмата е да им обезбеди на студентите со ефективни знаење што може да се примени успешно и во математичко моделирање и во решавањето на проблемите кои произлегуваат во практиката. Акцентот е ставен на способноста за работа во групи во соработка со експерти од други области (компјутерски науки, инженерството, економија, итн.) На квалитетот и квантитетот на знаењето што студентите можат да добијат направи влезот е можно на програмата д-р на Институтот. [+]

Структура на курсот: Основни предмети Основи на следните предмети за сите ученици: Алгебра и теорија на броеви, анализа, геометрија, веројатност и статистика, информатика и оперативно истражување.

Специфични предмети за сите ученици: Дискретна математика, Оперативни истражувања, Применета анализа, Стохастички процеси, Теорија на алгоритми.

Специфични теми во различни подпрограми: Математика на инженерството: Нумеричка анализа, решенија на диференцијални равенки Линеарни модели и апликации Нумеричка математика Стохастички процеси Математика за финансии: Статистика Стохастички системи Финансиски науки Математика на компјутерски науки: Математика на податоци Математичка теорија на мрежи Теорија на сложеност Дизајн , анализа и имплементација на алгоритми и структури на податоци Криптографија и сигурност на податоци Информативна теорија Кодови и симетрични структури Покрај овие предмети, учениците можат да избираат од различни изборни предмети.... [-]


господар во вселената студии

Rice University | Wiess School of Natural Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Овој степен е една од петте песни во програмата за професионална господар на Рајс сместен во Wiess Факултетот за природни науки и се фокусира на обука на студентите во вселената инженерство и наука, со намера за создавање на нови можности за оние студенти заинтересирани да работат во вселената технологија и индустрија или сродни владини субјекти, на пример, на НАСА, како и владините односи позиции во непрофитни организации, индустријата и академски институции. степени Овие господар се наменети за студентите кои сакаат да добијат дополнителни технички основни експертиза во комбинација со подобрена менаџмент, комуникациски и лидерски вештини влевајќи ниво на училишен владеење што ја надминува онаа на ниво на диплома, и создавањето на крос-функционални способности потребни во модерни индустријата и владата . [+]

"НАСА има долга и продуктивни односи со Рајс Универзитетот со почеток во воспоставувањето на Џонсон вселенскиот центар. Оваа соработка продолжува и денес. Како дел од севкупната мисија на НАСА, ние сме посветени на образование на сите нивоа, со посебен акцент на образовни програми, кои се задоволат потребите на нашата работна сила. Рајс историски образовани нашите истакнати научници и инженери. Професионалец мајстор 's степен во вселената студии се вклопува во нашата работна сила потреби како што се обезбедува обука во технички области, од науката на практични инженерство и менаџмент. Овие типови на програми може да го подобри нашата работна сила, како што продолжи и во трансформацијата на 21-от век на човечкиот лет во вселената. Ние со нетрпение очекуваме да продолжиме нашата силна врска со Рајс и вашата програма. "... [-]


Магистер по морски науки

University of Gibraltar
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Гибралтар Gibraltar

Дизајнирани и испорачани од експерт академици и научници, оваа целосна или со скратено работно време интердисциплинарна програма меша теоретска студија со практични, теренска работа. Ќе ги покрие специјализирани предмети и ќе ги стекнете вештините потребни за справување со сложените прашања поврзани со одржливиот развој на поморските екосистеми. [+]

За овој курс

Дизајнирани и испорачани од експерт академици и научници, оваа целосна или со скратено работно време интердисциплинарна програма меша теоретска студија со практични, теренска работа. Ќе ги покрие специјализирани предмети и ќе ги стекнете вештините потребни за справување со сложените прашања поврзани со одржливиот развој на поморските екосистеми.

Како и пристап до најсовремените објекти и ресурси за учење на нашата "Европа точка" кампус, иконата Гибралтарскиот теснец, единствена локација за морските биолошки истражувања, обезбедува природна лабораторија за вашите студии. Теснецот и нивното опкружување веќе долго време се признаваат за нивниот морски биодиверзитет.... [-]


Магистер по биоконтрола решенија за здравјето на растенијата

Université Côte d’Azur (UCA)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Франција Nice

За растење на следната генерација на научници во заштитата на растенијата, BOOST ги исполнува барањата во еколошките технологии за растително производство преку производство на следната генерација научници и професионалци во здравјето на растенијата. Имплементацијата на еколошки технологии за растително производство, минимизирање на опасностите и ризиците по човековото здравје и животната средина, е голем предизвик во светот. Овој предизвик се соочува со сите економски сектори кои произведуваат или користат растенија: земјоделство, агро-храна, козметика, фармација. [+]

. За растење на следната генерација на научници во заштитата на растенијата, BOOST ги исполнува барањата во еколошките технологии за растително производство преку производство на следната генерација научници и професионалци во здравјето на растенијата.Степен: Магистер на науки (м-р)FI (почетна обука) / FC (извршна обука) / FP (континуирана обука)Времетраење: 2 годиниЛокација: Софија Антиполис / Институт Софија АгробиотехЈазик: англиски... [-]

Магистер по физика

Bar-Ilan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Израел Ramat Gan

Магистратура Студиска програма Вклучува спроведување на истражување и доставување на писмена теза. Времетраење на студии: 2 години. Курсеви за проучување. Физика. [+]

Магистратура Студиска програма Вклучува спроведување на истражување и доставување на писмена теза. Времетраење на студии: 2 години. Курсеви за проучување. Физика.

Магистратура студиската програма вклучува спроведување на истражување и поднесување на писмена теза.

Времетраење на студии: 2 години.

Курсеви за проучувањеФизикаБиофизика

Истражувачките области се определуваат индивидуално од страна на претпоставениот на студентот.... [-]


Онлајн МСП во Географски Информациони Системи (ГИС)

Elmhurst College
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 36 месеци February 2019 Соединети Американски Држави Elmhurst

На MS во географски информациски системи од Elmhurst College ќе ви даде опсежно познавање на геопросторни поле и да ве запознаам со просторно размислување и географски информациски системи (ГИС) како алатка што се користи во различни апликации во индустријата. [+]

Мапа на вашата иднина со онлајн мајстори во ГИС!

Геопросторни технологии влијаат речиси на секој аспект од животот, од навигацијата на непознато соседство до следење на моделите на болести кај населението. Според американското Министерство за труд, геопросторни технологии е една од трите индустрии со висок раст од 21 век. Тоа преведува во голема можност - и со Elmhurst MS во ГИС, ќе бидете добро подготвени да го исполнат.... [-]


Магистер по биологија (ms)

Inter American University of Puerto Rico
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Порторико Bayamón

Магистер на науки по биологија нуди две специјализации: молекуларна биотехнологија и животната средина и еколошките науки. Акцентот на овие програми е да се претстави една интердисциплинарна програма фокусирана на научно размислување за да се подготват студентите за работа во областа на биологија се занимаваат со молекуларна аспекти на биотехнологијата, екологија или науки за животната средина. [+]

Магистер на науки по биологија нуди две специјализации: молекуларна биотехнологија и животната средина и еколошките науки. Акцентот на овие програми е да се претстави една интердисциплинарна програма фокусирана на научно размислување за да се подготват студентите за работа во областа на биологија се занимаваат со молекуларна аспекти на биотехнологијата, екологија или науки за животната средина.... [-]


МСП во применета лабораторија наука

Bay Path University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 2 - 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Longmeadow

Студентите кои извршуваат повеќе традиционални STEM магистерски науки често се тесно обучени во една дисциплина, додека студентите со професионален магистерски степен понекогаш немаат широка научна обука. Bay Path е MS во применета лабораторија наука [+]

Возење наука, од водечките промени

Кариерата во лабораториската наука постојано се менува со нови технологии и техники. Сепак, една работа останува непроменета - успешните кариери во клиничките, фармацевтските, биотехнолошките и академските лаборатории бараат флуентност со инструментација и способност да ги интерпретираат и анализираат податоците што ги генерира.

Студентите кои извршуваат повеќе традиционални STEM магистерски науки често се тесно обучени во една дисциплина, додека студентите со професионален магистерски степен понекогаш немаат широка научна обука. Bay Path е MS во применета лабораторија наука... [-]


магистрирал и MRes во психолошки методи на истражување

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Нашите магистер / MRes Психолошки истражувања Методи обезбедува обука за оние кои бараат да се развие широк спектар [+]

Нашите м-р / MRes психолошки истражувања методи обезбедува обука за оние кои бараат да се развие широк спектар на преносливи вештини релевантни за независно истражување и пошироко.

Зошто овој курс?

Магистер и MRes Психолошки истражувања Методи е специјално дизајнирана да се подготват дипломците по психологија или сродни дисциплини за; - Д-р степен; - Истражувања поврзани кариери во академски или примени психолошки дисциплини; и - кариери во која работење со податоци и аналитички вештини се од важност.... [-]


Мајстор на факултет во рударство, геолошки и геофизички инженеринг

University of Arizona
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Tucson + 1 more

Мајсторот на факултет за рударство, геолошки и геофизички инженеринг е една од единствените онлајн програми од ваков вид, испитувајќи ги фундаменталните концепти поддржани од важни истражувања во областа. Ќе се здобијат со напредно разбирање на основните технички принципи, додека, исто така, извршуваат предмети во финансии и менаџмент, правни прашања и други административни проблеми специфични за акцент област која е избрана. Вооружени со оваа фокусирана вештина, ќе бидете добро подготвени да ги извршуваат рударските и геолошки инженерски улоги и други подобрени можности во оваа област. Оваа програма е достапна и на кампусот и на интернет. [+]

Оваа програма е достапна и на кампусот и на интернет.

Мајсторот на факултет во рударство, геолошки и геофизички инженеринг е една од единствените програми од ваков вид, испитувајќи ги фундаменталните концепти поддржани од важни истражувања во областа. Ќе се здобијат со напредно разбирање на основните технички принципи, додека, исто така, извршуваат предмети во финансии и менаџмент, правни прашања и други административни проблеми специфични за акцент област која е избрана. Вооружени со оваа фокусирана вештина, ќе бидете добро подготвени да ги извршуваат рударските и геолошки инженерски улоги и други подобрени можности во оваа област.... [-]


MS во геопросторна технологија за геодези

Philadelphia University + Thomas Jefferson University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia + 1 more

Геодизајн оди подалеку од традиционалното разбирање на географијата, затоа барајќи мултидимензионален поглед на животната средина, вклучувајќи ги и промените во популацијата, нашата потрошувачка и побарувачката на ресурси, постојните природни и вештачки системи, климатските промени и други фактори. Со интегрирање на принципите на дизајнот и оваа проширена географска перспектива, професионалци од областа на геодезијата развиваат решенија за нашите еколошки кризи како што влијаат врз нашето урбано население и иднината на нашата планета. МСП во геопросторни технологија за геодизајн е 36-кредитна пост-професионална степен отворена за оние кои се заинтересирани за ГИС и / или сојузничките дизајн дисциплини: архитектура, пејзажна архитектура, планирање и инженеринг. Часовите се понудени со полно работно време или со скратено работно време и се одржуваат во вечерните часови и во саботите со цел да се задоволат потребите на нашите професионални студенти. [+]

Геодизајн оди подалеку од традиционалното разбирање на географијата, затоа барајќи мултидимензионален поглед на животната средина, вклучувајќи ги и промените во популацијата, нашата потрошувачка и побарувачката на ресурси, постојните природни и вештачки системи, климатските промени и други фактори. Со интегрирање на принципите на дизајнот и оваа проширена географска перспектива, професионалци од областа на геодезијата развиваат решенија за нашите еколошки кризи како што влијаат врз нашето урбано население и иднината на нашата планета.... [-]


Магистер по применета физика

Eindhoven University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Холандија Eindhoven

Применета физика имаат поинаков поглед на светот околу нас. Физички феномени се претвори во предизвици, фасцинантен прашања да се испита и да се анализира. Но, како се применуваат физичар ќе одат еден чекор понатаму, со примена на вашето знаење на овие појави во новите технолошки достигнувања. Во многу случаи, овие се амбициозни проекти, во кои работат во тимови со луѓе од други дисциплини е централен фактор. [+]

Светот од поинаква перспектива

Применета физика имаат поинаков поглед на светот околу нас. Физички феномени се претвори во предизвици, фасцинантен прашања да се испита и да се анализира. Но, како се применуваат физичар ќе одат еден чекор понатаму, со примена на вашето знаење на овие појави во новите технолошки достигнувања. Во многу случаи, овие се амбициозни проекти, во кои работат во тимови со луѓе од други дисциплини е централен фактор.... [-]


Магистер на науки во физика

Umeå University - Faculty of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Шведска Umeå Skellefteå + 2 more

Мајстор е на програма во физиката е две-годишна студија програмата понудена на англиски јазик од страна на Одделот за физика на Универзитетот Умеа. Програмата, која ... [+]

Мајстор е на програма во физиката

Мајстор е на програма во физиката е две-годишна студија програмата понудена на англиски јазик од страна на Одделот за физика на Универзитетот Умеа. Програмата, која им дава на студентите можност да се здобијат со поширока и подлабока знаења и вештини во еден или повеќе под-области на физиката, е целосно адаптиран на структурата Болоња на високото образование во Европа. Студентите имаат голема слобода да избираат предмети според сопствените интереси и амбиции. За курсеви на англиски, види на линкот курсеви во Програмата менито од десната страна. Некои препорачува специјализации во рамките на програмата се:... [-]


Меѓународен Магистер на науки, хемија и физика на материјали

University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2019 Австрија Salzburg

Нашето општество во моментов се соочува со големи предизвици во областа на енергетиката, медицината, екологијата, градежништвото и транспортот. За понатамошни достигнувања во овие клучни области, стана клучна за откривање и развивање на нови функционални материјали. [+]

. Меѓународен Магистер на науки хемија и физика на материјалиХЕМИЈА И ФИЗИКА НА МАТЕРИЈАЛИ (КПМ) МАСТЕР ПРОГРАМАНашето општество во моментов се соочува со големи предизвици во областа на енергетиката, медицината, екологијата, градежништвото и транспортот. За понатамошни достигнувања во овие клучни области, стана клучна за откривање и развивање на нови функционални материјали.содржинаМајстор програма хемија и физика на материјали (CPM) понудени на Одделот за материјали наука и физика, ги подготвува студентите за овие важни прашања. Таа е отворена за студенти од сите земји и различни научни средини.Таа е фокусирана на синтеза, карактеризација и обработка на синтетички и природно-случуваат функционални материјали . Преку фундаментални и применети науки курсеви, оваа програма им нуди на студентите целосно разбирање на влијанието кое физичките, хемиските и биолошките својства на материјалите можат да ги имаат врз нивната интеграција во функционалните уреди и реалните апликации. Студентите запишани во оваа програма ќе се здобијат со добро заоблени образование во материјали науката и инженерството што ги задоволува потребите на индустријата и академијата.Услови за влезА дипл. степен во областа поврзани или еквивалентна студија на заверена пост-средно образование образовна институција во Австрија или во странство (физика, хемија, инженерство, материјали материјали, итн).
ОРГАНИЗАЦИЈА И КУРС НА СТУДИЈАТААкадемски степен: м-р.Траење на програмата: 3 семестриЕКТС единици: 90Почетен датум: зимски (октомври) или летен (март) семестарСтруктураНа CPM Магистерски програма е програма базирана на англиски јазик. Тоа е истражување ориентирани и е три семестри во должина. Урамнотежената комбинација на потребни основни курсеви и изборни модули обезбедува флексибилна и индивидуализирана наставна програма. Првите два семестри воведуваат голем број на современи... [-]