Психологија програми, барај за врвот Психологија програми тука! - Психологија

Психологија програми, барај за врвот Психологија програми тука! - Психологија

Психологија

Заработуваат Магистер на науки во психологија може да се отвори вратата за голем број на возбудлива кариера патеки, како тоа обезбедува сеопфатна позадина во психолошки теории и нивната примена. Со овој степен, поединци можат да добијат влез во работните средини разноврсни колку консултации со врвни директори на корпорации и советување на пациентите во медицински установи.

Едно од прашањата на умови повеќето потенцијални студенти е: "Што е магистер по психологија?" На основно ниво, ова е дипломиран степен што им нуди на студентите со двете академски и практични знаења во областа на психологијата. Студентите кои ги извршуваат магистратура во психологијата може да биде во можност да ја креира својата програма планови според нивните интереси.Некои заеднички специјализации вклучуваат социјални и психологија потрошувачот, форензичката психологија, клиничка психологија, невропсихологијата, развојната психологија, индустриски / организациска психологија.

Луѓе избираат да ги извршуваат Магистер по психологија за голем број на причини. Има широк спектар на во-побарувачката на работни места поврзани со оваа дисциплина, и кои имаат диплома може да обезбеди забележлив предност во однос на конкуренцијата.

Трошоците за добивање на овој степен ќе зависи од неколку фактори. Некои од овие може да вклучуваат годишен школарината на училиштето, цената на учебници и должината на време ќе биде потребно да се завршат. Идни студенти може да сакаат да ги преземат овие во предвид кога се одлучува во кое училиште да присуствуваат.

Оние кои имаат Магистер на науки во психологија имаат различни кариера опции на располагање. Овие можат да вклучуваат позиции во истражување, советување, маркетинг, човечки ресурси и консалтинг. Луѓето со овој степен, исто така, имаат способност да го продолжат своето образование и да се добие докторат или Psy.D.

 

Колеџи и универзитети низ целиот свет нудат програми господар во психологија, и многумина сега, исто така, имаат онлајн опции. Ова може да биде одлична за студентите кои веќе работат или живеат во оддалечени области, како земање часови во текот на интернет обезбедува флексибилност да учат на свој темпо. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма. 

Читај повеќе

МСЦ во психологијата

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Кипар Cyprus Online + 26 more

Овој уникатен курс охрабрува софистицирана критичка проценка на тековните клучни дебати во применетата психологија. [+]

. Длабоко критичко разбирање за тоа како психологија може да се примени во реалниот свет контексти. PL4S142 - Здравствена психологија 2: Промовирање на здравјето и благосостојбата PL4S143 - Психолошки одговори на општествените предизвици [-]

МСЦ во организациска психологија

Unicaf University (MW)
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Кенија Nairobi Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Кипар Cyprus Online + 28 more

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина. [+]

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина.

На Магистер по организациска психологија Им нуди на студентите неопходни психолошки концепти и теории, со цел да развијат голем број клучни вештини, како што се оценување, истражување, интерперсонални и аналитички вештини. Психологија теории се научи за тоа како да се примени на работа и на тој начин да научат како да се разбере човечките ресурси на организацијата.... [-]


Магистерски професионална психологија

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Sheffield

Развивање на вештини за кариера во подобрување на организациската и личната ефикасност, нашиот реномиран магистер по професионална психологија не само што ќе ви подготви практични вештини потребни за да стане професионален психолог; исто така е акредитирана од ... [+]

Развивање на вештини за кариера во подобрување на организациската и личната ефикасност, нашиот реномиран магистер по професионална психологија не само што ќе ви подготви практични вештини потребни за да стане професионален психолог; исто така е акредитирана од страна на Британското психолошко друштво (БПС) и Советот за здравствена заштита и грижа (HCPC). Подучени од академици на водечкиот светски институт за психологија на работа (IWP) - дом на една од најголемите групи на експерти за организациска психологија во Европа - студентите на овој 12-месечен м-р откријат програма која е и партиципативна и интерактивна. Имаме посветеност кон зголемување на разбирањето на благосостојбата и ефикасноста на работната сила и идентификување на фактори кои доведуваат до нивно подобрување. IWP работи со голем број организации од јавниот и приватниот сектор и делува како советодавно тело за практичарите, професионалните тела и креаторите на политиките. Вие имате корист од тоа да бидете дел од својата динамична истражувачка култура која е вградена во наставата, надополнета со воспоставени врски со организации и поддршка на заедницата на страстен, посветен персонал.На курсот Нашите магистер по професионална психологија се одржува од 1975 година и може да се пофали со меѓународна репутација. Се изучува со полно работно време од есен до пролет, преку комбинација на предавања, семинари, студии на случај, групна работа за заедничко учење и веб-дискусиони групи. Овој предаден период е проследен со дисертација каде што студентите спроведуваат истражувачки проект во рамките на една организација во текот на летото, обезбедувајќи реално искуство во рамките на една компанија. Студентите се оценуваат преку индивидуални задачи,... [-]


MS во општа психологија

Nova Southeastern University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна January 2019 Соединети Американски Држави Fort Lauderdale + 1 more

Магистерски програма во Општа психологија е 30-кредитна онлајн програма која ќе ги подготви студентите да развијат основни знаења во психолошка теорија и истражување. [+]

MS во општа психологија

Магистерски програма во Општа психологија е 30-кредитна онлајн програма која ќе ги подготви студентите да развијат основни знаења во психолошка теорија и истражување. Локалните, националните и меѓународните студенти можат да го изберат овој MS степен како можност да добијат предуслов курсеви за да се исполнат условите за подобност за примена во други програми за психологија, вклучувајќи напредни докторски студии. Преку својата специјалност песни, програмата, исто така, ќе им овозможи на различни професионалци во областа на образованието, човечки услуги, советување и сојузничкото здравје за да пристапите до предмети и како стекнување и не-степен бараат студенти, со цел да ги унапредат своите психолошки знаења и употреба на психолошки апликации во нивните области. Покрај директната корист од добивањето на основни познавања во психологијата, наставната програма е дизајнирана да го олесни развојот на основните интерперсонални вештини, културната чувствителност и дополнителните знаења и вештини кои ја подобруваат подготовката на студентите за професионална работа во повеќе различни социјални агенции, училишта и поставките на заедницата, во бизнис и индустриски средини, и во болниците.... [-]


Магистер психологија (BPS)

Arden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 60 месеци January 2019 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Нашите онлајн Магистер по психологија ќе ви овозможат со знаење и разбирање на клучните области на психологијата и ќе ви подготвиме да се направи етички и докази врз основа одлуки во оваа област. [+]

Дали сте решени да продолжи професионална кариера во психологијата, но немате диплома за додипломски студии по предметот? Нашите онлајн Магистер по психологија ќе ви овозможат со знаење и разбирање на клучните области на психологијата и ќе ви подготвиме да се направи етички и докази врз основа одлуки во оваа област.

Потребни курсеви

А диплома или диплома еквивалентни на Велика Британија почести степен на минимум од втора класа (2.2). Ако не сте мајчин јазик на англиски, од вас ќе се бара да ни дадете доказ за ниво на англиски јазик еквивалентно на IELTS 6.5 или погоре... [-]


магистер по судска психологија

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Ова Британската психолошка општество акредитирани судска психологија мајстори е дизајниран да ги подготви психологија дипломирани студенти со академски знаења и практични вештини [+]

Овој Британската психолошка општество Акредитирани Форензичката психологија мајстори е дизајниран да се подготват дипломците психологија со академски знаења и практични вештини потребни за спроведување на практична работа и истражување во рамките на форензичката контекст.

Зошто овој курс?

Тоа е акредитирана од страна на Британската психолошка општество. Ова значи дека со добивање на м-р во судска психологија ќе ви биде завршувањето на првата фаза во вашата професионална обука се бара од страна на BPS да стане квалификуван лекар во областа на форензичката психологија (овластени судска Психолог).... [-]


Магистер по бизнис психологија

Loughborough University School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години October 2019 Обединетото Кралство Loughborough + 1 more

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во персонал функции, управување со човечки ресурси улоги или како бизнис консултанти во области како што се избор и проценка, организациски развој и промени и развој на вработените. [+]

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во персонал функции, управување со човечки ресурси улоги или како бизнис консултанти во области како што се избор и проценка, организациски развој и промени и развој на вработените.

Подучени од искусни истражувачи и практичари, студентите им се дава во-длабочината на обука за да им овозможат да се примени психолошките теории и истражувања да влијаат и да ги информираат на низа важни бизнис одлуки и да работат ефективно на сите нивоа во рамките на организациите.... [-]


Господар на науката во однесувањето психологија (MS)

Pepperdine University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци January 2019 Соединети Американски Држави Los Angeles

Во прилог на ригорозни теоретски студии, ние се вклучат три семестри на практикум. Ова им нуди на студентите можност да почнат да ги собираат работните часови потребни за сертификација. [+]

Pepperdine University GSEP не нуди целосни стипендии. Можете да прочитате повеќе за достапните можности за нови студенти тука. Pepperdine University GSEP, исто така, нуди дипломска помош, помош во наставата и можности за помош во истражувањето. GSEP не обезбедува надоместоци за школување.Реалниот свет обука за кариера во применета анализа на однесување (АБА)

Нашите нови Магистер на науки во психологија по пат на психологија е дизајниран да ги подготви студентите за кариера во применета анализа на однесување (АБА). Студентите ќе станат високо компетентни лекари во оваа област за висок раст, стекнување на знаење и искуство неопходно за лекување на деца и возрасни со нарушување на аутистичкиот спектар. Дипломирани студенти добијат академска подготовка потребни за да стане одбор потврди однесување аналитичар (BCBA) преку Однесување аналитичар одбор за сертификација.... [-]


Магистер по организациска психологија

Alliance Manchester Business School - The University of Manchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2019 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Нашите магистерски Организациона психологија курс ви обезбедува со потребните вештини и знаења да се применуваат психолошки принципи, теории и методи за работа организации. Курсот развива вашето разбирање на психологијата, како и опремување на вас со практични вештини за работа како психолог во рамките на организациите. [+]

Нашите магистерски Организациона психологија курс ви обезбедува со потребните вештини и знаења да се применуваат психолошки принципи, теории и методи за работа организации. Курсот развива вашето разбирање на психологијата, како и опремување на вас со практични вештини за работа како психолог во рамките на организациите.

Курсот на Алијансата Манчестер бизнис школа:

Е целосно акредитирана од страна на Британското психолошко друштво, обезбедувајќи основа за постигнување статус на овластен психологОпфаќа седум основни области на организациска психологија, кои ви даваат широка основа за идната праксаВклучува испитуван корисник: професионална способност и личност (ниво А и Б) квалификации за психометриско тестирање на работа, овозможувајќи ви да се запишете во Регистарот на квалификации за тестирање на Британскиот психолошки општествоДоставен е од истражувачки активен персонал, кој се потпира на нивната експертиза за да ве ангажира со најсовремени психолошки истражувања и методиРазвива комерцијална свест и бизнис вештини потребни во конкурентна работна срединаКурсот трае повеќе од една година (две години за вонредни студенти) и се состои од два научни семестри плус истражувачка дисертација. Предава модули користат различни наставни методи, вклучувајќи предавања, групна работа, студии на случај и практични вежби, и се проценува со користење на голем број на техники, вклучувајќи испитувања, есеи, применети предмети и презентации.Специјални карактеристики... [-]

МСП во советување психологија

Dominican University of California
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави San Rafael

Нашите високо обучени и поддржувачки клинички факултет, мали класа големини, добро поставена теренска работа, и флексибилни класа распоредот постави нашата МСП во советување психологија програма, освен од останатите. Студентите се подготвуваат за стручно советување, консултации и управување со предмети. [+]

Преглед

Нашите врвни програма е посветена на обезбедување на студентите со најактуелните, новите трендови во испораката на менталното здравје, теоретски пристапи кон клиничката пракса, иновативни и алтернативни начини на советување, консултации и управување со случаи. Нашите студенти се во побарувачка од страна на заедницата пласмани во областа на заливот.

Определување на програматаТри концентрации за избор од: Брак и семејна терапија и / или професионален клинички советник (60 единици) и Општо (43 единици)Доцна попладне и вечер предмети за да се приспособат на работа студентиВисоко обучен и поддржувачки клинички факултетМали, индивидуализирани часови и семинариИнтерактивна настава во традиционално, иновативно и алтернативно советувањеОдлична обука за дијагностицирање и лекување, која е прилагодена на широк спектар на нарушувања во менталното здравје, вклучувајќи ги и нарушувањата кои се случуваатДобро воспоставени програми за поставување теренска работа. Неодамнешните можности вклучуваат Беркли Креативен дневен центар, католички добротворни организации од Сан Франциско и Марин, Агенција за семејни служби на Марин, превенција од самоубиство во Сан Франциско и Институтот за ментално здравје Санта Роса.Постојано постигнува над државниот просек за брак и семејствоЦели на програматаРазвивање одлични дијагностички и терапевтски вештини кои имаат корист од клиенти кои се движат од деца до постари лицаДа се ​​поттикне флуентност во однесувањето, когнитивните, бихејвиористичките, кратките и стратешките, клиентцентричните, кризните интервенции и психодинамичките теоретски моделиСтани умешен во консултации и техники за управување со случаи, нагласувајќи застапување засновано на клиентДознајте за чувствителноста на разновидноста, стекнете искуство со работа со клиенти од широк спектар на култури и социоекономски потеклаЕфикасно да направи проценки и да понуди третман за семејно насилство, злоупотреба на деца,... [-]

Магистер на науки во училиште психологија

Ponce Health Sciences University
Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Порторико Ponce

Магистер на науки (МСП) во училиште / клиничка психологија програма е терминал господар Степен што истовремено ќе им обезбеди на студентите со основите на училиште и клиничка психологија (S / ЦП) професија. Програмата ќе подготви своите дипломирани студенти да се вклучат во надлежните практиката на професијата на ниво на мајстор. [+]

(Со специјализација во невропсихологија или невронски мрежи на учење)

На Магистер на науки (МСП) во училиште / клиничка психологија е програма на терминал магистрирал кои истовремено ќе им обезбеди на студентите со основите на училиште и клиничка психологија (S / ЦП) професија. Програмата ќе подготви своите дипломирани студенти да се вклучат во надлежните практиката на професијата на ниво на мајстор.... [-]


м-р професионална психологија

Birkbeck, University of London
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2019 Обединетото Кралство London + 2 more

Степен овој мајстор е наменета за оние кои сакаат да ги развијат своите разбирање на луѓето и организации. Ќе се здобијат со широка база на знаење во професионална психологија и организациски однесување. [+]

Овој Магистратура е наменета за оние кои сакаат да ги развијат своите разбирање на луѓето и организации.

Ќе се здобијат со широка база на знаење во професионална психологија и организациски однесување.

Степенот се фокусира на дискусиите на тековните истражувања, со цел да се поттикне да се вклучат во критичко размислување и се одразуваат на теорија и пракса. Исто така, ќе се здобијат со основни вештини за применети истражувања.... [-]


Магистратура по психологија

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2019 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

[+]

. Кариери форензичката психологија професионални психологија Клиничка психологија [-]

господар клиничка психологија и психотерапија (м-р)

Medizinische Hochschule Brandenburg
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2019 Германија Neuruppin

степен клиничка психологија господар 's и психотерапија (м-р) има за цел психологија студенти соодветните технички знаења и потребните практични вештини и способности за да се пренесе кои им се потребни за успешна кариера во иднина. [+]

На Магистрирал во клиничка психологија и психотерапија (м-р) има за цел да ги учат психологија студенти соодветните технички знаења и потребните практични вештини и способности кои им се потребни за успешна кариера во иднина. Студентите треба да научат да се справи со веќе за време на студирањето луѓе со емпатија и отвореност да се донесе диференцирани историја да се разбере терапевтски планови и да се опише и да се применуваат методи на клиничката дијагностика. ... [-]


МСЦ во работа психологија и бизнис

Aston Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година September 2019 Обединетото Кралство Birmingham

Магистерска работа психологија и бизнис е Британски психолошко друштво (BPS) акредитирани постдипломски програма во професионална психологија. [+]

Магистерска психологија и бизнис

Преглед на програмата

Работа психологија е тема во суштината на нашето разбирање на здрави и ефективни организации и вработени. Програмата е наменета за дипломирани студенти со добар прв степен во психологијата кои се залагаат за кариера како работник или професионален психолог или сакаат да добијат некоја поширока деловна свест. Тоа им дава на психолозите единствена можност да студираат бизнис заедно со модули за специјалистичка психологија и ќе им овозможат на учениците да работат на глобално работно место. ... [-]