Раководство програми, барај за врвот Раководство програми тука! - Раководство

Раководство програми, барај за врвот Раководство програми тука! - Раководство

Раководство

Ако сте во потрага да бутам на вашата кариера напред или стави себе си на вистинскиот пат кон инспиративна иднина, сметаат стекнување на магистер по лидерство. Оваа престижна диплома може да направи вашата биографија стојат во конкурентен пазар на труд и да се подготви за возбудлив работа води светот на бизнисот.

Што е магистер по Лидерство? Оваа елитна програма се фокусира на манифестирање на раководството идеали учениците додека ги подготвуваа да ја преземат контролата во агресивна бизнис средина. А мајстор во Лидерство обезбедува и на теоретски и практични знаења потребни за да се даде ефективен тим насока и управување со креативен талент. Овој висок квалитет на образование, исто така, им помага на учениците да се развива светот на човечките ресурси и управувањето, додека обезбедување на применети решенија за елитен бизнис култура.

Постојат неколку причини за инвестирање во вашето образование и да добијат Магистер по лидерство. Во прилог на зацврстување на својата кариера и импресионира работодавци со вашите акредитации, ќе научите многу раководство proficiencies што може да се искористи во безброј индустрии низ целиот свет.

Цената на соочуваат со овој стимулирање на магистерска програма може да се разликуваат во зависност од специфични програма со која ке го одберете. Со толку многу акредитирани училишта да се изберат, бидете сигурни дека целосно да се распрашува за сите трошоци потребни со цел да дипломираат, пред извршување на одредена универзитет.

Постојат многу можности за кариера на располагање за оние кои се постигне еден магистер по лидерство. Менаџерски позиции во која било област од консалтинг за човечки ресурси се одлични опции за оние држи овие почитуван степени.Тие може да напредува во големите корпорации и мали, приватни бизниси.

 

Регистрирај се сега за да започне вашиот возбудливо патување, учење за многу компоненти на бизнис раководство. Со толку многу програми и курсеви, достапни исклучиво на интернет, студентите се способни да ексел во нивните академици, а исто така одржување на нивниот секојдневен живот и кариера. На богата база на податоци содржи многу меѓународни институции кои нудат конкурентни раководство програми, дозволувајќи им на учениците да се стекнат со искуство на глобално образование правото од нивната дневна соба. Барај за вашата програма подолу и се јавите директно во канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Магистер по лидерство и управување со човечките ресурси

The University of Law Business School Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 21 месеци January 2019 Обединетото Кралство UK Online + 1 more

Магистер по лидерство и управување со хумани ресурси е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е идеален за дипломирани студенти со интерес за развивање на стручно знаење и критичко разбирање на секторот за човечки ресурси. [+]

Магистер по лидерство и управување со човечките ресурси

Магистер по лидерство и управување со хумани ресурси е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е идеален за дипломирани студенти со интерес за развивање на стручно знаење и критичко разбирање на секторот за човечки ресурси. Ќе се запознаете со интелектуалните основи потребни за кариера во оваа динамична и растечка индустрија, додека добивате значајна изложеност на професионалниот свет. Овој курс е усогласен со CIPD стандардите.... [-]


М-р лидерство и управување со хумани ресурси

The University of Law Business School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2019 Германија Berlin + 1 more

Магистер Лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран во согласност со професионалните стандарди на Институтот за Персонал и развој. [+]

М-р лидерство и управување со хумани ресурси

Магистер Лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран во согласност со професионалните стандарди на Институтот за Персонал и развој.

Овој онлајн курс ќе ве запознае со интелектуалните основи потребни за кариера во овој тип на динамична работна средина, заедно со значителна изложеност на професионалниот свет.

Ние ја подобруваме вашата способност за вработување преку поддршка, практична и предизвикувачка наставна програма која е тесно усогласена со професионалните барања за телото.... [-]


Магистер по лидерство и управување со човечките ресурси

GISMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Германија Berlin

На м-р лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран и доделени од страна на Универзитетот на правото и се предава на кампусот на ГИСМА во Берлин. Оваа програма содржина е дизајниран по професионалните стандарди на Институтот за Персонал и Развој (CIPD). [+]

М-р лидерство и управување со хумани ресурси

На м-р лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран и доделени од страна на Универзитетот на правото и се предава на кампусот на ГИСМА во Берлин. Оваа програма содржина е дизајниран по професионалните стандарди на Институтот за Персонал и Развој (CIPD). Со проучување на м-р Лидерство и управување со хумани ресурси, ќе ги добиете основите потребни за работа во постојано динамичен свет на човечки ресурси. Германски часови по слободен почеток за сите ученици.... [-]


МСП во бизнис лидерство

Manhattanville College School of Business
Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Развој на лидерство е еден од најитните предизвици на талент со кои се соочуваат организациите. Тоа е предвидено дека компаниите ќе се соочат со огромна криза или недостаток на раководството, поради бројот на бебето Boomers почнуваат да се пензионираат. Бидејќи овие талентирани високи лидери ќе заминат, тие ги земаат своите вредни вештини и искуства со нив. Сепак, оваа потреба е создавање на можност за образовани и талентирани деловни професионалци да ги преземат лидерските улоги во бизнисот. [+]

Преглед

Манхетнвил е Магистер на науки во бизнис лидерство програма им дава на студентите моќ да се вози организациски промени во повеќе комплексни светот на модерни корпорации. Позиционирањето како лидер во конкурентниот деловен свет бара солидна основа во стратегијата и иновативен приод кон решавање на проблемите. Можете да направите транзиција од менаџментот на лидерство со оваа напредна МБА алтернативна програма.... [-]


Магистер на науки во организациски раководство

Humboldt International University
Он-лајн студии Дел-студии 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави USA Online

Целта на Магистер на науки во Организациона лидерство степен е да им овозможи на студентите да се здобијат со знаења и развој на компетенции кои ќе ги направи ефективни лидери во секое ниво на организација. Магистер на науки во Организациона лидерство степен подготвува студентите да станат лидери да работат во динамична денешниот организации. [+]

Целта на Магистер на науки во Организациона лидерство степен е да им овозможи на студентите да се здобијат со знаења и развој на компетенции кои ќе ги направи ефективни лидери во секое ниво на организација.

Магистер на науки во Организациона лидерство степен подготвува студентите да станат лидери да работат во динамична денешниот организации. Студентите ќе се стекнат со знаења, вештини и алатки потребни за да се борат за нивните организации преку комплексни промени во нашето глобално општество со постојано трансформирање на нивните организации преку професионален развој и процеси, како и спроведување на стратешки иницијативи со цел за одржување на конкурентна предност. Овој степен програма се концентрира силно на лидер-следбеник интеракции, крос-културна комуникација, тренинг, делување, и тимот за развој, што води организациски промени, стратешко размислување, лидерство проектот, однесувањето и мотивација теории.... [-]


мајстор во Организациона Лидерство - Управување со хумани ресурси песна

Turner College - Columbus State University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри January 2019 Соединети Американски Држави Columbus + 1 more

Мајстор во Организациона Лидерство - програма за управување со човечки ресурси Песна ќе подготви професионалци за да се развие и имплементира човечки ресурси планирање, регрутирање, обука, плата, бенефиции, управување со перформансите и дисциплински системи на правни и етички начин. [+]

Опис на програмата

Песната човечки ресурси на Магистер на науки во Организациона Лидерство програма ќе се подготвува професионалци да се развие и имплементира човечки ресурси планирање, регрутирање, обука, плата, бенефиции, управување со перформансите и дисциплински системи на правни и етички начин. Песната академски ќе се подготват студентите да помине на професионален и високо професионални во управување со хумани ресурси (PHR и SPHR) испити. песна MSOL на човечки ресурси е во согласност со друштво за управување со хумани ресурси е човечки ресурси Наставна програма Прирачник и шаблони.... [-]


Магистер по организациски лидерство

Lewis University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави USA Online Romeoville Albuquerque Oak Brook Tinley Park + 6 more

М-р во Организациона Лидерство програма ќе ви даде вештини што треба да биде високо баран професионалец, каде и вашата кариера ќе ве однесе. Подобрете го личното и професионалното влијание преку лидерство преку развивање на вештини за: Водечки промени, Градење на тимови, Управување со конфликти, Стратешко планирање, Тренер и развој на други, Вреднување на одлуки. [+]

Организациона лидерство, м-р

Бидејќи повеќе од 80% од работодавачите го идентификуваат "лидерството" како врвен атрибут што го бараат во нови. М-р во Организациона Лидерство програма ќе ви даде вештини што треба да биде високо баран професионалец, каде и вашата кариера ќе ве однесе. Подобрете го личното и професионалното влијание преку лидерство преку развивање на вештини за: Водечки промени, Градење на тимови, Управување со конфликти, Стратешко планирање, Тренирање и развој на други, Вреднување на донесување одлуки.Плус, ќе дознаете за "луѓето од страна" на работното раководство , како функционираат луѓето и како да им помогнат да го достигнат својот целосен потенцијал.... [-]


управување: лидерство и промени патека

Birmingham Business School, University of Birmingham
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство Birmingham

Отворена за дипломирани студенти на бизнис, менаџмент и економија, овој м-р е специјалист програма со која ќе се изгради на вашиот постоечки вештини и знаења и да се развие на ниво Мастер. [+]

Секоја организација бара високо ниво на управување со цел да се одвива непречено и ефикасно. Од стратегија и политика за развој и иновации, силна менаџери олово успешни бизниси, ги тера напред и подигање на нивниот профил, профит и углед. Отворена за дипломирани студенти на бизнис, менаџмент и економија, овој м-р е специјалист програма со која ќе се изгради на вашиот постоечки вештини и знаења и да се развие на ниво Мастер.... [-]


МСЦ организациско однесување

Aston Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма е наменета за дипломирани студенти од различни потекла обезбедување и теоретски и практични основа во Организациско однесување. [+]

М-р Организациско однесување

Преглед на програмата

Организациското однесување подразбира проучување на поединци и групи во рамките на организациските и социјалните контексти, како и проучување на внатрешните процеси и практики, како тие влијаат на оние поединци и групи. Нашата магистерска програма е релевантна за студентите кои сакаат да развијат кариери или како општи менаџери или организациски консултанти, и обезбедува одлична основа за академска или истражувачка кариера. Покрај тоа ние нудиме можност да ги завршиме нивото А и Б психометриски тестирање обука, како што е дефинирано од страна на Британската психолошка општество. ... [-]


М-р во настава, учење

Southwest Minnesota State University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии September 2019 Соединети Американски Држави Marshall

Одделот за постдипломско образование нуди Магистер на науки (MS) во образованието и специјализација во настава, учење и лидерство. Овој акцент се нуди во форма на учење заедница или на кампусот / помеша формат. Таа им обезбедува на наставниците можност да продолжат со постдипломски студии додека градат вредни професионални односи со колегите едукатори. [+]

Настава, учење

Одделот за постдипломско образование нуди Магистер на науки (MS) во образованието и специјализација во настава, учење и лидерство. Овој акцент се нуди во форма на учење заедница или на кампусот / помеша формат. Таа им обезбедува на наставниците можност да продолжат со постдипломски студии додека градат вредни професионални односи со колегите едукатори.

Заработете го Магистер на науки во образованието со акцент во наставата, учењето и лидерството или преку заедница за учење во близина на вас или преку методот на испорака на кампусот / помеша . Пронајдете го методот на испорака што ќе работи за вас. Земете ги следниве класи за да заработите степен за помалку од две години.... [-]


MSc Data Science

Burgundy School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Франција Dijon

На м-р податоци наука [+]

На м-р податоци наукаПрограмаАмбицијата на MSc Data Science

Силни страни на програмата

Програмата е базирана на LESSAC (Лабораторија за експериментирање во општествените науки и аналитичко-однесување анализа создадена во 2008 година): најголемата платформа за експериментална економија во Европа и еден од врвните играчи во истражувањето.

Ексклузивна програма во Европа која обезбедува уникатно знаење... [-]


господар на бизнис администрација и магистер по наука во раководство

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Поддржи вашето патување до бизнис лидерство со напредни вештини во работењето и функционалниот менаџмент. Магистер по бизнис администрација (МБА) и Магистер на науки во Лидерство (MSL) со двојна диплома програма ви дава можност да се вклопуваат принципите на финансии, економија и маркетинг со вредностите на службеното раководство. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Подобрете го вашиот бизнис Acumen со МБА и МСП во лидерство Поддржи вашето патување до бизнис лидерство со напредни вештини во работењето и функционалниот менаџмент. Магистер по бизнис администрација (МБА) и Магистер на науки во Лидерство (MSL) со двојна диплома програма ви дава можност да се вклопуваат принципите на финансии, економија и маркетинг со вредностите на службеното раководство. Понудена од Колеџол Колеџот за бизнис, оваа програма е совршено погодна за професионалци кои работат.... [-]


М-р Глобална одржливи градови

University of Strathclyde Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Обединетото Кралство Glasgow + 1 more

Оваа иновативна програма се фокусира на справување со големите урбани можности и проблеми. Овој курс обезбедува со вештини и разбирање да стане лидер во дизајнот и испорака на одржливи стратегии градот. [+]

Зошто овој курс?

Оваа иновативна програма се фокусира на справување со големите урбани можности и проблеми.

Овој курс обезбедува со вештини и разбирање да стане лидер во дизајнот и испорака на одржливи стратегии градот.

Повеќе од половина од светската популација сега живеат во градови. Постигнување на одржлив фјучерси за урбани центри се загрижувачки. Ќе се развие целосно разбирање на тоа како градовите работат и се здобијат со алатки за да се:... [-]


Магистер по информатички науки

Radboud University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Холандија Nijmegen

Програмата на овој мајстор ќе ви даде се што ви треба за да станете експертски координатор за ИКТ, луѓе и организации. [+]

Добар компјутерски систем е една работа, но систем кој ги задоволува потребите на своите корисници е уште еден. Програмата на овој мајстор ќе ви даде се што ви треба за да станете експертски координатор за ИКТ, луѓе и организации. Холандија е европски лидер во информатичката наука. Со обезбедување одлична обука во стимулирачко истражувачко опкружување, Radboud University е лидер меѓу лидерите, продуцирајќи дипломирани студенти кои осигуруваат дека добар софтвер е исто така корисен софтвер.... [-]


Магистрирал во одржувањето на систем за преживување (извршен)

Cranfield University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 - 3 години October 2019 Обединетото Кралство Swindon Cranfield + 1 more

Овој курс обезбедува суштинска основа за идните лидери во организациите кои сакаат да ја оптимизираат вредноста во употреба и трошоците во употреба за долгогодишните инженерски средства како што се авиони, возови, бродови, возила, електрични централи, машински алати, згради итн. [+]

Овој курс обезбедува суштинска основа за идните лидери во организациите кои сакаат да ја оптимизираат вредноста во употреба и трошоците во употреба за долгогодишните инженерски средства како што се авиони, возови, бродови, возила, електрични централи, машински алати, згради итн.

Многу од премиерите на Велика Британија индустриски организации се повеќе зависни од Преку живот инженерски услуги (TES) да се натпреваруваат, се здобијат со удел на пазарот, генерираат приходи и профит. Овој курс нуди размислување во текот на животот за да им овозможи на лидерите во промените во организациите да прифатат нови и интегрирани пристапи за развивање на супериорна способност за поддршка во текот на животот за да ги исполнат барањата на акционерите и заинтересираните страни.... [-]