Системи на бизнис програми, барај за врвот Системи на бизнис програми тука! - Системи на бизнис

Системи на бизнис програми, барај за врвот Системи на бизнис програми тука! - Системи на бизнис

Системи на бизнис

А Магистер на науки (MSc) диплома е на постдипломски степен што се доделува по завршување фокусирани предмети. Многу универзитети од целиот свет се обезбеди академски програми м-р, и тие се главно поврзани со науката, медицината, инженерството или. Условите за запишување во програмата Магистер често вклучуваат завршување на диплома, успешно завршување на квалификациите за испити, и, во некои случаи, препораки од професионалци во сродни полиња.

Магистер по претприемништво е брзо се здобива со ист статус, кој Магистер за бизнис администрација ја одржа за многу години. Овој степен е одраз на ставовите дека многу студенти имаат кон работното место. Повеќе дипломирани студенти се надева дека ќе биде свој шеф, отколку наоѓање позиција работат за друг интереси.Работа треба да се заврши овој степен обично се фокусира на основите на сопственик на бизнис, признавање на статус на локалните екосистеми, развој на технологијата и маркетинг вештини. Програми може да вклучуваат курсеви, како што се управување на личен ризик, управување со човечките ресурси, како и други претприемништвото лидерство и менаџмент класи.

Постојат многу иницијативи кои се жалите до студентите кои решаваат магистер по претприемништво програма. Овие вклучуваат развој на вештини и знаења неопходни за да се посвети на широк спектар на информации во фокусирани, специјализирани план. Програмата за претприемништво е разноврсна и ги подготвува студентите да се пополни голем број улоги во светот на бизнисот. Многу програми се обезбеди пристап до успех претприемачи и други влијателни бизнис лидери.

Трошоците на присутните на оваа програма варираат во голема мера во целиот свет.Оние студенти кои се заинтересирани за запишување во еден-годишна програма треба да се јавите на индивидуалните институции за одредени регистрација и запишувањето цена дефекти.

Една од главните придобивки за стекнување на магистер по претприемништво е способноста на дипломираните да изберете кој тип на бизнис тој или таа работи. Со овој напреден степен треба да бидат подготвени на постдипломски да отвори продавница, работи на услуга-ориентирана бизнис, или работат бизнис на друг вид. Степенот исто така треба да подготви студентите за успех во светот на бизнисот во целина. Некои работни титули, освен на сопственикот и извршен директор, може да вклучуваат бизнис менаџер, корпоративните агентот, управување аналитичар, маркетинг истражување аналитичар, и човечки ресурси.

 

Преглед на информации за многу различни програми од целиот свет преку богата база на податоци.Опции за училиштето често вклучуваат онлајн и далечина програми, како и традиционални кампус на овие програми. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма. 

Читај повеќе

М-р во општествените иновации и претприемништво

London School of Economics and Political Science
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Оваа уникатна програма ги експертиза од најновите увид во општествените иновации со традиција ЛСЕ за академски совршеност, заедно со практично learnings од нашата мрежа на социјално фокусирани организации во светот, во училницата. [+]

Оваа уникатна програма ги експертиза од најновите увид во општествените иновации со традиција ЛСЕ за академски совршеност, заедно со практично learnings од нашата мрежа на социјално фокусирани организации во светот, во училницата.

Ќе научат да размислуваат подалеку од тековните трендови и модата во младите и брзо се развиваат на полето на социјална иновација, и да развијат критички академски ставови информиран од страна на врвни истражувања во менаџмент, психологија, социологија, економија и антропологија.... [-]


University of Tampa - Sykes College of Business
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Tampa

[+]

на

школување:

[-]

Магистер на науки во претприемништвото базирана на знаење

School of Business, Economics and Law at the University of Gothenburg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Гетеборг

Нашите претприемништво програма се нарекува мајстори на науки програма базирано на знаење претприемништво, кратенка како KBE. Програмата е поддржана од регионот Вестра Јеталанд [+]

Јазик на настава: Англиски

Нашите претприемништво програма се нарекува мајстори на науки програма базирано на знаење претприемништво, кратенка како KBE. Програмата е поддржана од регионот Вестра Јеталанд (VGR). VGR е ко-финансирање иницијативи за унапредување на раст и развој во Вестра Јеталанд. Целта на иницијативата е да се промовира на претприемачки проекти со меѓународна потенцијал.... [-]


Магистер на науки во технологија комерцијализација и претприемништво

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Troy

Успешна комерцијализација на технологијата бара не само технички разбирање, но, исто така, основен темел во управувањето со кои се покрива доведување на производот на пазарот преку развивање на бизнис план, добивање на финансирање, персонал и управување со претпријатието, и разбирање на тоа како да го цениме и да го заштити интелектуалната сопственост. [+]

Магистер на науки во технологија комерцијализација и претприемништво

Успешна комерцијализација на технологијата бара не само технички разбирање, но, исто така, основен темел во управувањето со кои се покрива доведување на производот на пазарот преку развивање на бизнис план, добивање на финансирање, персонал и управување со претпријатието, и разбирање на тоа како да го цениме и да го заштити интелектуалната сопственост. Целта на оваа школа ТЦ & Е програмата е да ги подготви нова генерација на технологија претприемачи кои имаат напредна разбирање на технологијата, основно разбирање на комерцијални функции и анализатор и практично искуство во процесот на иновации и технолошки комерцијализација. Оваа уникатна програма е интердисциплинарна соработка помеѓу Соединетите Американски Држави Факултетот за менаџмент, 11 други одделенија во Rensselaer, и Албани Правниот факултет. Дипломирани студенти да преземе управувањето со основните и законот кредити и да се специјализираат во-длабочината на напредни студии во технологијата, науката или производ дизајн област. Студенти избрани за оваа песна може да се комбинираат студии во технологијата дисциплина со управување. По добивањето на диплома степен, тие може да продолжи за дополнителни 30 кредити за да заработите MS степен. Наставна програма мајстор А една година, 30 кредитна МСП во управување со фокусирање на ТЦ & Е. Студентите се приклучат со една група од дипломирани студенти кои се разберат основите на една специфична науката и технологијата, и да ги извршуваат напредни студии во технологијата, а со учењето на основите на управување, која опфаќа како да се донесат нови технологии на пазарот и на основите на деловното право во врска со... [-]


М-р бизнис со претприемништво

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Дали сте во потрага за бизнис-фокусирани магистерски степен што ќе ја зајакне вашата вработување? М-р бизнис со претприемништво курс се развива широк бизнис вештини, а исто така нудат специјалист Pathway во претприемништвото која започнува по првиот семестар. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2017/18): Велика Британија / ЕУ: £ 8,000 Меѓународен: £ 14,000

Преглед

Дали сте во потрага за бизнис-фокусирани магистерски степен што ќе ја зајакне вашата вработување? М-р бизнис со претприемништво курс се развива широк бизнис вештини, а исто така нудат специјалист Pathway во претприемништвото која започнува по првиот семестар.

Специјалистичките модули го опфаќаат процесот и практиката на претприемништвото како и современите проблеми во претприемништвото. Курсот кулминира или во дисертација или ако сакате, Мастер проект. Овој курс ќе ве натера да биде многу баран кандидат, бидејќи работодавците сакаат да регрутираат луѓе кои можат да ги соберат ресурсите за да се постигнат пролонгирани промени и да водат нови иницијативи.... [-]


М-р за управување и претприемништво

Muscat University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Оман Мускат + 1 more

Магистер по менаџмент и претприемништво додава вредност на првиот степен од апликациите од страна на обезбедување на лица со интегриран и критичка свест за управување и организации, потоа развој на специјализирани фокус во претприемништвото, како и да им помогнат во спроведувајќи претприемачки кариера. [+]

Програмата детали

Магистер по менаџмент и претприемништво додава вредност на првиот степен од апликациите од страна на обезбедување на лица со интегриран и критичка свест за управување и организации, потоа развој на специјализирани фокус во претприемништвото, како и да им помогнат во спроведувајќи претприемачки кариера. Овој степен програма е една од сет на постдипломски програми кои се дизајнирани од страна на скратено работно време универзитет и нудат Мускат универзитет. Ова е двојна програма степен, што доведува до доделување на степен на скратено работно време универзитет и степенот на Мускат Универзитетот... [-]


Магистер на науки во бизнис, иновации и Entrepreneuriship

INSEEC London
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство London

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект [+]

Магистер на науки во бизнис, иновации и Entrepreneuriship

&nbsp

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект менаџери и менаџери за продажба. Таа е наменета за научни и / или инженер студентите кои сакаат да се здобијат со стратешки, менаџерски, финансиски, комерцијални и претприемачки експертизи. На програмата ги задоволува потребите на компаниите во обука разноврсна директори во можност да преземе глобалниот одлуки. Таа, исто така обезбедува вистинска додадена вредност во однос на бизнис-проект за развој и создавање бизнис. Курсеви ... [-]


Степен програма господар во меѓународниот бизнис и претприемништво (Ибе)

Jyväskylä University School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Финска Интердисциплинарен

На програмата е генералист програма со сеопфатна перспектива. Ибе нуди на студентите со надлежностите кои се применливи во различни сектори на економијата, различни видови на работни места и различни средини. [+]

целите на студијата

По завршувањето на програмата JSBE магистрирал во меѓународниот бизнис и претприемништво , дипломираните студенти ќе бидат подготвени да работат на барајќи раководни позиции во меѓународни компании, како консултанти за менаџмент, или како претприемачи во нивните сопствени бизниси. Кое пат е предвидено, на програмата ќе се подготвува дипломирани, така што тие имаат претприемачки и стратешки начин на размислување, со солидна аналитички вештини. На програмата е генералист програма со сеопфатна перспектива. Ибе нуди на студентите со надлежностите кои се применливи во различни сектори на економијата, различни видови на работни места и различни средини.... [-]


Магистер по претприемништво

Trinity College Dublin - Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Ирска Даблин

Дизајниран за иновативни студенти кои сакаат да започнат свој сопствен бизнис, оваа програма ќе им овозможат на учениците со потребниот акумен за да успеат. [+]

Магистер по претприемништво

Дизајниран за иновативни студенти кои сакаат да започнат свој сопствен бизнис, оваа програма ќе им овозможат на учениците со потребниот акумен за да успеат.

Преглед на програмата

Оваа програма е наменета за опремување на студентите со стручно знаење и практична способност за започнување или поддршка на нови бизниси. Со силен фокус на технолошкото и меѓународното претприемништво, учениците ќе научат како да напредуваат во започнувањето на нови вложувања, поддршка и финансирање на претпријатие или користење претприемачки ум и приод во постојните претпријатија кои бараат раст.... [-]


Магистер по менаџмент со специјализација во Стратегијата и претприемништво

Católica Lisbon School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри September 2018 Португалија Lisboa

Магистер по менаџмент со специјализација во Стратегијата и претприемништво обезбедува академски и практични знаења потребни за високо ниво кариери во стратегијата и претприемништвото. [+]

Запишување Период: внесувањето Есен - прием процес за Мастер програми во Католички-ЛИСАБОН ќе започне во февруари 2017 година

Ве молиме имајте предвид дека доцна апликации од странство кандидати се бара визи ќе се смета само ако нивното барање за виза веќе се обработени. Ве молиме контактирајте со маркетинг и Запишување р Канцеларијата за понатамошни информации.

Школарината: € 9.500 (3 семестри) | 11.000 € (4 семестри), плус такса за регистрација од 330 € годишно (ЕЕА и не-ЕЕА) ... [-]

Магистерски претприемништво и иновации

Royal Holloway University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е наменет за поединци кои сакаат да продолжат кариера како претприемач, без разлика дали тоа е отпочнување на нова организација или развој на претприемачки и иновативни проекти во рамките на постојните организации. [+]

Преглед

Овој курс е наменет за поединци кои сакаат да продолжат кариера како претприемач, без разлика дали тоа е отпочнување на нова организација или развој на претприемачки и иновативни проекти во рамките на постојните организации. Ќе бидат опремени со специјалист и во-длабочината на разбирање на претприемништвото и иновациите, заедно со практични вештини, подобрување на вашата вработување.... [-]


Магистер на претприемништвото

Nottingham Business School, Nottingham Trent University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Нашите иновативни и уникатни Магистерски претприемништво степен е насочена кон амбициозни идни иднини претприемачи од било која академска дисциплина им дава можност да се создаде свој стартување. Овој курс ги комбинира ригорозни академски теорија со практични вештини, практично искуство и вредни мрежи што треба да направите вашиот бизнис успех. [+]

Нашите иновативни и уникатни М-р претприемништво степен е насочена кон амбициозни идните претприемачи од каква било академска дисциплина која им дава можност да создадат свој сопствен старт. Овој курс ги комбинира ригорозни академски теорија со практични вештини, практично искуство и вредни мрежи што треба да направите вашиот бизнис успех.

Целта на курсот е да се поттикне иновацијата и креирањето на вредностите, кои ви ги даваат знаењата, вештините и способностите за креирање и водење на успешни start-ups. Ќе се развие силна основа во градењето и управувањето со клучните функции на нов потфат. Ние ќе ве изложуваме на мрежите и можностите за инвестирање кои ќе ви бидат потребни за да ги добиете вашите идеи надвор од земјата, па дури има можност да пристапите директно до средствата од бизнис школа.... [-]


Магистер по претприемништво

ALBA Graduate Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Грција Атина + 1 more

Овој преседан и возбудлива програма развива претприемачки вештини, знаење и искуство. Промена на правилата на претпријатието образование играта, степенот подготвува да живеат, занает, господар и да се создаде претприемништвото. [+]

Овој преседан и возбудлива програма развива претприемачки вештини, знаење и искуство. Промена на правилата на претпријатието образование играта, степенот подготвува да живеат, занает, господар и да се создаде претприемништвото.

На Магистер по претприемништво е изградена врз концептот на Ефектуирање, Логиката на претприемачкиот експертиза која двете почетниците и искусни претприемачи може да се користи во многу непредвидлива почетната фаза на вложување за да се намали неуспех трошоци за претприемач. ... [-]


MS in Biotechnology Management and Entrepreneurship

Yeshiva University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Murray Hill

The MS in Biotechnology Management and Entrepreneurship at the Yeshiva University Katz School is a Professional Science Master's degree that provides the mission-critical scientific, technical, and business knowledge needed to launch, manage, scale and commercialize biotechnology products and services. [+]

From editing genes using CRISPR to growing transgenic, pesticide-resistant crops, innovations in biotechnology are happening faster and becoming more sophisticated. To maintain competitiveness in this growing market, companies need professionals who

understand the science behind biotechnology, and have the business skills needed to commercialize new products and services.

The MS in Biotechnology Management and Entrepreneurship at the Yeshiva University Katz School is a Professional Science Master's degree that provides the mission-critical scientific, technical, and business knowledge needed to launch, manage, scale and commercialize biotechnology products and services.

The Biotech master is a recognized STEM degree, so international students may be eligible for extended Optional Practical Training (OPT) to work in the United States for up to 24 months after graduation.... [-]


MSc in Innovation, Entrepreneurship & Management

Imperial College Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

[+]

Ќе се научиш да се создаде, да се испорача и фаќање вредност преку комбинација на основни курсеви за менаџмент и напредна увид во иновациите и претприемништвото.

Програмата Содржина

Управување со проекти Стратешки менаџмент

претприемништвото Иновативен менаџмент Вложување на капитал и финансирање на растот

Лето Проекти

[-]