Сметководство програми, барај за врвот Сметководство програми тука! - Сметководство

Сметководство програми, барај за врвот Сметководство програми тука! - Сметководство

Сметководство

А Магистер на науки дава на дипломираните многу можности да се добие на специфични вештини што им се потребни за успех во одбраната на нивните областа на вработувањето. Тие учат вештини за истражување и развој на разбирање тие треба да работат во многу професионални позиции. Магистер по сметководство може да обезбеди пристап до специфични знаења, вештини и компетенции потребни да се добие профитабилен можности за вработување.

Магистер по сметководство обично ги подготвува студентите преку анализа на финансиски извештаи курсеви, стратешки анализа на трошоците, напредни ревизија, бизнис стратегија, даночни стратегии, економија, статистика, и многу релевантни изборни предмети. Курсевите ќе се подготват студентите да се пополни работни места кои бараат бизнис стратегија, консултации, бизнис менаџмент, донесување одлуки, и многу повеќе. Други области, како што се финансиските извештаи и анализи, исто така, може да биде дел од оваа програма.Техничките и практичните аспекти на сметководството одговорности ќе бидат опфатени во текот на програмата.

Сметководители често имаат корист од повисоки степени. Повеќе образованието често се преведува во повисоки плати и повисоко ниво позиции. Програмата на мајсторот ги подготвува студентите за КПД испит и други проценки дека работодавачите можат да имаат на ум. Во прилог на овие придобивки, студентите често добива обука за управување, информации за отварање на сопствен бизнис и основа за широк спектар на професии.

Трошоците за учество во магистер по сметководство не е иста од едно училиште во друг. Цената, исто така, ќе се разликуваат од земја до земја. На инвестиции потребни за да учествуваат во програмата треба да се земат предвид при изборот на училиште, но не треба да биде само на разгледување.

Поголемиот дел од кариерата на располагање по завршувањето на оваа програма се директно поврзани со областа на сметководство, како што се Велика сметководство, даноци работа за корпорации, и работа за спроведување на законот или други државни институции. Некои од работа наслови за дипломирани студенти вклучуваат главен финансиски директор, контролор, сертифициран јавен сметководител, ревизор, истражни сметководител, и лични финансиски планер.

 

Како што работат за да се утврди на кој универзитет е најсоодветно за вашата ситуација, потребно извесно време да ги пребарувате преку сеопфатна база на податоци. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма. 

Читај повеќе

М-р глобално сметководство

The University of Law Business School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Магистер Глобална Сметководство обезбедува постдипломски награда со силен фокус на вработување. Таа е идеална за студентите со бројни потекла кои имаат интерес да развијат детално стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на глобалното сметководство, а особено, кои сакаат да продолжат или да се префрлат на кариера во глобалната сметководство. [+]

М-р глобално сметководство

Магистер Глобална Сметководство обезбедува постдипломски награда со силен фокус на вработување. Таа е идеална за студентите со бројни потекла кои имаат интерес да развијат детално стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на глобалното сметководство, а особено, кои сакаат да продолжат или да се префрлат на кариера во глобалната сметководство.... [-]


MS сметководството

Kogod School of Business, American University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Kogod Магистер на науки во Сметководство (MSA) програма ќе се подготвува за успешна кариера во сите аспекти на ова поле, од непрофитни на форензички сметководство. Без разлика дали сте унапредување на вашата кариера, транзиција кон нова, или само на почетокот, на MSA ќе се стави на добар пат да се натпреваруваат во процут поле и еден кој е проектиран да се зголеми за 22 проценти во следната деценија. [+]

Kogod е Магистер на науки во Сметководство (MSA) на програмата ќе се подготвува за успешна кариера во сите аспекти на ова поле, од непрофитни на форензички сметководство. Без разлика дали сте унапредување на вашата кариера, транзиција кон нова, или само на почетокот, на MSA ќе се стави на добар пат да се натпреваруваат во процут поле и еден кој е проектиран да се зголеми за 22 проценти во следната деценија.... [-]


Господар на науката во сметководството и финансискиот менаџмент

School of Business, Economics and Law at the University of Gothenburg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шведска Gothenburg

Магистер на науки во Сметководство и Финансиски менаџмент е програма која ги подготвува студентите за квалификувани работа во областа на сметководството и финансискиот менаџмент, и во приватниот и јавниот сектор. [+]

Магистер на науки во Сметководство и Финансиски менаџмент е програма која ги подготвува студентите за квалификувани работа во областа на сметководството и финансискиот менаџмент, и во приватниот и јавниот сектор. Со факултет активни во истражување, пракса и политика-амбиент, студентите ќе се здобијат со двете квантитативни вештини и разбирање на важноста на организациски контекст. По дипломирањето, студентите ќе бидат добро подготвени за натпреваруваат на меѓународно работа на пазарот.... [-]


Магистер по сметководство

University of Tampa - Sykes College of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Tampa

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во сметководството програма ги подготвува студентите за динамичната природа на професионална кариера во сметководството. Кој нуди целосна и скратено работно време графиците, [+]

Магистер на науки во Сметководство

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во сметководството програма ги подготвува студентите за динамичната природа на професионална кариера во сметководството. Кој нуди целосна и скратено работно време графиците, Магистер на науки во Сметководство дипломиран програма вклучува курсеви им помогне на студентите се задоволат образовните барања за професионални сертификати и сродните испити.... [-]


Online MSc Accounting and Finance - University of Salford (UK)

Robert Kennedy College
Он-лајн студии Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години February 2019 Швајцарија Zürich Switzerland Online + 3 more

[+]

Целта на овој курс е да ви овозможи со вештини напредно ниво и знаења потребни од страна на персоналот во сметководство, финансии, и на корпоративниот сектор финансиската индустрија.

По завршување на курсот, ќе бидете во можност да ги искористат предностите на можности во или менаџерски или консултантски улоги во овој сектор и финансиите индустрии корпорации.

Ќе биде опремена со вештини напредно ниво и разбирање е потребно да се изврши ефикасно и ефективно задачи кои се однесуваат на компании или организации кои се вклучени со сметководство и финансии.... [-]


М-р сметководство и финансиски менаџмент

Royal Holloway University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство Egham

Овој меѓународно фокусиран курс ќе ви помогне да го подобрите вашето разбирање за сметководство и финансии, без оглед на вашата додипломска позадина. [+]

Преглед

Зголемувањето на важноста, комплексноста и несигурноста на сметководството и финансиското управување претставува предизвик за сите организации - од основани мултинационални корпорации до социјални претпријатија и нови претпријатија - и за оние кои сакаат да продолжат кариера во нив. Овој меѓународно фокусиран курс ќе ви помогне да го подобрите вашето разбирање за сметководство и финансии, без оглед на вашата додипломска позадина.... [-]


Магистер по сметководство

Syracuse University - Whitman School of Management
Студии врз за студентски град 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse

Во денешниот пазар, брзиот иновации и бизнисот без граници бараат сметководствени професионалци да размислуваат критички и да замислат стратешки решенија за сложени сценарија за трговија. На Џозеф I. Lubin школа за сметководство во Витман школа за менаџмент нуди МСП во професионални сметководствени, кој ги комбинира ригорозни наставна програма со практични искуство во индустријата целосно да ви подготвиме за предизвиците на кариера како практикување сметководител, консултант или менаџер. [+]

Преглед

Во денешниот пазар, брзиот иновации и бизнисот без граници бараат сметководствени професионалци да размислуваат критички и да замислат стратешки решенија за сложени сценарија за трговија. На Џозеф I. Lubin школа за сметководство во Витман школа за менаџмент нуди МСП во професионални сметководствени, кој ги комбинира ригорозни наставна програма со практични искуство во индустријата целосно да ви подготвиме за предизвиците на кариера како практикување сметководител, консултант или менаџер.... [-]


Магистер на науки во Сметководство (MSA)

University Of St. Thomas Houston - Cameron School Of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Камерон школа за бизнис MSA им нуди на студентите со основни познавања од сите области вклучени во сертифициран јавен сметководител (КПД) испит. [+]

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата обезбедува единствен либерални уметности фокус.

MSA на програмата им нуди на студентите со основни познавања од сите области вклучени во сертифициран јавен сметководител (КПД) испит. Програмата возови студентите за да се успее во сметководителите. Оваа програма е сместување на кариерата професионалци во различни области, вклучувајќи:... [-]


разбирање на меѓународните сметководствени и финансиски менаџмент

Birkbeck, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Ова е генералист м-р и ќе бидат релевантни за оние кои сакаат да продолжи кариера во областа на сметководството и оние кои бараат темелно познавање на сметководство, како буџет на сопствениците. Ние сакаме студентите од различни области во бизнис / менаџмент, сметководство и финансии, или пак оние со квантитативна позадина. [+]

Ова е генералист м-р и ќе бидат релевантни за оние кои сакаат да продолжи кариера во областа на сметководството и оние кои бараат темелно познавање на сметководство, како буџет на сопствениците. Ние сакаме студентите од различни области во бизнис / менаџмент, сметководство и финансии, или пак оние со квантитативна позадина.

Земаме една навистина интердисциплинарен пристап кон оваа тема, која ви нуди иновативен начин на учење за теми кои не може да се pigeonholed во една одредена област. Бидејќи нашите студенти да доаѓаат од таква разновидност на позадини и се на возраст и искуство, ќе ја најдете нашата класа дискусии стимулирање арена во која да истражуваат нови идеи и теми.... [-]


Магистер по финансии и сметководство

Nottingham Business School, Nottingham Trent University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Nottingham

Нашите магистер по финансии и сметководство степен е дизајниран да ви овозможи да стане критичен член на клучниот менаџерски тим на организацијата. Вашиот прв семестар развива силно јадро познавање на институционални, сметководствени и финансиски моделирање рамки. Ќе се истражуваат работењето на пазарите, нивните главни учесници и регулаторната средина, како и градење на цврсто разбирање на корпоративните финансии, основни сметководствени и финансиски анализи. [+]

Основен услов за секоја успешна организација е да може да управува со своите сметководствени и финансиски активности ефикасно и ефикасно. Ова барање стана поочигледно во последно време, како што организациите се соочија со турбулентни економски услови, тешкотии при позајмување, проблеми со управувањето со ризиците и критики за владеењето.

Нашите магистер по финансии и сметководство степен е дизајниран да ви овозможи да стане критичен член на клучниот менаџерски тим на организацијата. Вашиот прв семестар развива силно јадро познавање на институционални, сметководствени и финансиски моделирање рамки. Ќе се истражуваат работењето на пазарите, нивните главни учесници и регулаторната средина, како и градење на цврсто разбирање на корпоративните финансии, основни сметководствени и финансиски анализи.... [-]


господар на науки степен во сметководство (msc)

California State University Los Angeles - College of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Los Angeles

MS степен во сметководство подготвува студентите за широк спектар на можности за вработување во јавните сметководство, индустријата и финансиите, владини и непрофитни организации. [+]

Магистер на науки во сметководство (м-р)

MS степен во сметководство подготвува студентите за широк спектар на можности за вработување во јавните сметководство, индустријата и финансиите, владини и непрофитни организации. Програмата е наменета за производство на лица кои се квалификувани со знаење и техники во една или повеќе сметководствени области: сметководствени информациони системи; Финансиско и јавно сметководство, вклучувајќи ревизија и оданочување; и менаџерски и трошковно сметководство. Дипломирани студенти на програмата се подготвени успешно да го оспорат стручниот испит за влез во избраната област; посветени на професионален и професионален развој надвор од нивното формално образование во највисоките извршни нивоа на избраната област; способни да станат лидери кои покажуваат високи стандарди на етичко однесување во рамките на професијата; и подготвени за докторски студии и истражувачки позиции.... [-]


МСП во сметководство

University of Maryland College Park
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 10 - 16 месеци September 2019 Соединети Американски Држави College Park + 1 more

Магистер на науки во Сметководство програма произведува високо обучени сметководствени професионалци, кои се подготвени за одговорност и проширената улога сметководство игра во консултации, управување со информации и стратешко планирање. [+]

Школата Смит е позната по својата академска совршеност. Нашите специјализирани магистерски програми го оптимизираат нашиот врвен факултет, ресурси и локација за да се трансформира во професионален бизнис подготвен да го води, без разлика која специјализација ќе ја извршувате.

Магистер на науки во Сметководство програма произведува високо обучени сметководствени професионалци, кои се подготвени за одговорност и проширената улога сметководство игра во консултации, управување со информации и стратешко планирање. Ќе научите да ја спроведувате ригорозната внатрешна ревизија која е потребна за исполнување на строгите сметководствени и ревизорски стандарди денес. Клучни теми вклучуваат: апликација за внатрешна ревизија и пракса; форензичка ревизија и нејзината улога во спречувањето, одвраќањето, откривањето и контролата; деловна етика за сметководители и ревизори; и актуелните трендови во корпоративното управување.... [-]


Магистер на науки Сметководство (MSAC)

Seton Hall W. Paul Stillman School of Business
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Соединети Американски Држави South Orange + 2 more

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место. [+]

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место.

Наменети кон дипломирани студенти без диплома во сметководство, програмата Сетон Хол ќе се подготвува за успешна кариера и ги задоволува образовните кредити потребни за да седат за КПД испит во Њу Џерси, Њујорк и повеќето други држави.... [-]


Магистер по сметководство

Fairleigh Dickinson University - Silberman College of Business
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Madison Teaneck

Силберман колеџ е призната центар на квалитет за сметководство и даночни образование, со долга историја на обезбедување на иновативни образовни програми кои ги задоволуваат потребите на сметководителите и нејзините практичари. На МСП во Сметководство програма има две песни. Завршување на било која песна академски ќе ги квалификува студентите да го полагаат испитот за КПД и да ги исполнат барањата за лиценцирање. [+]

Силберман колеџ е призната центар на квалитет за сметководство и даночни образование, со долга историја на обезбедување на иновативни образовни програми кои ги задоволуваат потребите на сметководителите и нејзините практичари.

На МСП во Сметководство програма има две песни. Завршување на било која песна академски ќе ги квалификува студентите да го полагаат испитот за КПД и да ги исполнат барањата за лиценцирање.... [-]


Магистер по сметководство и финансии

University of Bath School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Bath

Добијат солидна теоретска основа во сметководство и финансии. Користете ги вашите квантитативни вештини и ја подобрувате можноста за вработување. Ќе дипломираат подготвени за кариера поврзани со финансии. [+]

Овој курс е за

Дипломирани студенти кои имаат малку или никакво бизнис искуство и сакаат кариера во финансии или сметководство.

Преглед

Добијат солидна теоретска основа во сметководство и финансии. Користете ги вашите квантитативни вештини и ја подобрувате можноста за вработување. Ќе дипломираат подготвени за кариера поврзани со финансии.

Развивање на детално познавање на финансискиот систем. Ќе научите да ги анализирате финансиските одлуки и мотивациите на луѓето што ги прават. Ќе го примените ова знаење во низа реални сценарија.... [-]