Технологија програми, барај за врвот Технологија програми тука! - Технологија

Технологија програми, барај за врвот Технологија програми тука! - Технологија

Технологија

А Магистер на науки е постдипломски ниво на високото образование во областите поврзани со науката, медицината и инженеринг. Бидејќи се доделува по завршување на диплома, генерално има потесен фокус, што го прави добар избор за учениците кои имаат јасна претстава за тоа која патека на кариера тие сакаат да ја следат, или професионалци кои веќе започнале кариера.

 

Ако се прашувате што е магистер по технологија студии, добра идеја е да се има предвид дека степенот исто така често се нарекува магистер по инженерство или може да се групира под акронимот STEM (наука, технологија, инженерство и математика ). Студентите заработуваат нивните мајстори во технологија предмети учат како да се дизајнира, изгради и поправка машини и структури со примена на научни принципи. Тие, исто така, можат да научат секундарни вештини како економијата и социологијата за да ги направат технолошките дизајни поефикасни и полесни за корисниците.Студентот може да се фокусира на дизајнерската страна на креирање на технологија, или на практична страна, со што дизајнот е поефикасен.

 

Технологијата и другите STEM предмети се растечки полиња кои редовно имаат потреба од нови работници. Магистер по технологија студии ги прави работниците поатрактивни за вработување менаџери бараат вработените да се пополни многу профитабилен позиции. Степен програма, исто така, предава многу важни математика, наука и логички вештини кои се вредни во други области.

 

Цената на магистрирал во областа на технологијата варира во зависност од тоа која институција ќе избере да присуствува. Степенот често има тешка лабораториска работа компонента, и лабораторија такси може значително да се зголеми вкупната цена на степен.

 

Работа за постдипломски со магистер по технологија студии се движат од воздушната инженеринг на механички дизајн.Студентите често се охрабруваат да изберат област на специјализација додека студираат за нивниот степен, но откако ќе завршат, сеуште можат да аплицираат за работа надвор од нивната тесна специјализација. Практично секоја индустрија, од дизајн на мебел до производство на автомобили, има потреба од квалификувани дипломци за инженери.

 

Добивање на м-р во областа на технологијата онлајн обезбедува големи предности за студентите кои имаат зафатен распоред или живеат далеку од универзитетот што сакаат да присуствуваат. Побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

 

 

Читај повеќе

М-р Анализа на податоци и финансии

Arden courses at GISMA
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години April 2019 Германија Berlin + 1 more

Овој м-р Анализа на податоци и финансии ќе ви помогне да ги развијат основните вештини и компетенции во областа на применетата анализа на податоци што можете да аплицирате во рамки на финансиското управување. [+]

М-р Анализа на податоци и финансии

Големите податоци ќе бидат во вредност од 102 милијарди долари до 2019 година, според истражувањето на ИДЦ, што значи дека на организациите ќе им требаат квалификувани аналитичари за да ги максимизираат можностите што ги нуди. Овој м-р Анализа на податоци и финансии ќе ви помогне да ги развијат основните вештини и компетенции во областа на применетата анализа на податоци што можете да аплицирате во рамки на финансиското управување. Ќе стане умешен во анализа на сложени податоци и ќе се развие разбирање на корпоративното финансиско известување. Ќе студирате во Германија, најпопуларната опција за странските студенти кои сакаат да студираат во Европа. Германија е призната за висококвалитетно образование ^ (^ Според статистичките податоци и податоците од мониторингот на ICEF).... [-]


М-р ИТ безбедност за управување

GISMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2019 Германија Berlin + 1 more

Развивање на вештини за креирање, планирање и управување со ефективни ИТ безбедносни процеси за бизниси со овој курс, кој е дизајниран, испорачан и доделен од Универзитетот Арден. [+]

М-р ИТ безбедност за управување

Развивање на вештини за креирање, планирање и управување со ефективни ИТ безбедносни процеси за бизниси со овој курс, кој е дизајниран, испорачан и доделен од Универзитетот Арден.

Ќе дознаете како да продолжите со брзиот ИТ свет и да стекнете практични вештини што ќе ви направат непроценливо средство за секој бизнис.

Арден е специјализиран универзитет за учење на далечина кој им помогна на 50.000 студенти од целиот свет успеваат во текот на последните 26 години. Во 2015 година, студентското истражување на Арден покажа дека 79% од учениците ја видоа својата кариера како резултат на нивните студии на универзитетот.... [-]


Магистер на науки во морските и префрлани технологија

University Of Stavanger
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Норвешка Stavanger

Овој Магистер на науки програма во морските и префрлани технологија е дизајниран да одговори на зголемената побарувачка за квалификувани професионалци во морските и офшор индустрија. [+]

Преглед

Океаните покриваат повеќе од 70% од површината на Земјата. Сепак, тие се уште се многу неистражени. Околу 97% од водата на Земјата е содржана во океаните и морињата поврзани со формирање огромна маса на вода. Комплексното морско инженерство станува клучно при добивање и откривање на сите ресурси што океаните можат да ги донесат за решавање на различните прашања што можат да се појават во текот на овој процес.... [-]


МСП во компјутерски науки

Rivier University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Nashua

Магистер на науки во компјутерски науки ќе се подготвува за успешна кариера во една од најбрзо растечките индустрии во економијата. Програмата Ривиер ја комбинира теоријата со значително практично искуство, давајќи им можност на нашите дипломирани студенти да ги задоволат барањата на високотехнолошкото работно место. [+]

Подгответе се да бидете лидер во денешниот хај-тек свет.

Магистер на науки во компјутерски науки ќе се подготвува за успешна кариера во една од најбрзо растечките индустрии во економијата. Програмата Ривиер ја комбинира теоријата со значително практично искуство, давајќи им можност на нашите дипломирани студенти да ги задоволат барањата на високотехнолошкото работно место. Нашите членови на факултет се професионалци кои работат во глобални корпорации, компјутерски истражувачки лаборатории и технолошки индустрии; нивното истражување и работно искуство ги држи сегашните со индустриските трендови и новите технологии. Класите се нудат во лице-в-лице, на интернет и во хибридни формати, користејќи го Learn Linc ™ софтверот за синхронизирано прелистување на веб-страници, споделување на апликации и многу повеќе.... [-]


онлајн Магистер по информатички системи за управување - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години Open Enrollment Швајцарија Zürich Switzerland Online Обединетото Кралство Salford UK Online + 5 more

Овој курс ви дава можност да се развие детално разбирање на улогата на информатичките системи и технологија (ИС / T) во бизниси во целиот свет, заедно со критичката свест на тековните и новите прашања во овој постојано се развива сектор. [+]

. 3 добри причини да учат за управување со информации системи во Салфорд Развивање на критичко размислување и вештини за вработување во високата побарувачка од голем број на работодавците Стави информациски системи теорија во вистинска пракса со возбудлива Проектот бизнис-иновации Имаат корист од курсот поддржани од страна на врвни истражувања во информациони системи во Салфорд бизнис школа ВРЕМЕТРАЕЊЕ ... [-]

MSc менаџмент и информатика

B2 Ljubljana School Of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Словенија Ljubljana

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката. [+]

Професионален наслов: Магистер по менаџмент и информатика

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката.

Тоа е во интерконекцијата на овие вештини, овозможувајќи истовремено разбирање на деловните процеси и организациските структури заедно со развиената способност за користење на информатичката технологија, при што препознаваме една од клучните правци за развој на организационо и социјално опкружување поддржано со информации.... [-]


Онлајн магистер по компјутерски науки

University of Bath Online
Он-лајн студии Дел-студии 3 години April 2019 Обединетото Кралство Bath

Приклучи се на една од најбрзо растечките индустрии во Велика Британија, со онлајн магистер по компјутерски науки, од Универзитетот во Бат. До 2022 година ќе бидат потребни повеќе од 500.000 луѓе за да ги пополнат позициите во трите највисоки квалификувани групи во дигиталната арена. Универзитетот во Бат ја препознава важноста на развојот на елитни компјутерски професионалци, и овој курс ви нуди можност да го надградите вашето знаење и да ја префрлите својата кариера, без оглед дали сакате да бидете развивач на софтвер или технички аналитичар. [+]

. Приклучи се на една од најбрзо растечките индустрии во Велика Британија, со онлајн магистер по компјутерски науки, од Универзитетот во Бат. До 2022 година ќе бидат потребни повеќе од 500.000 луѓе за да ги пополнат позициите во трите највисоки квалификувани групи во дигиталната арена. Универзитетот во Бат ја препознава важноста на развојот на елитни компјутерски професионалци, и овој курс ви нуди можност да го надградите вашето знаење и да ја префрлите својата кариера, без оглед дали сакате да бидете развивач на софтвер или технички аналитичар.... [-]

М-р правни технологија

The University of Law Postgraduate Programmes
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Leeds London UK Online Nottingham + 4 more

Нашите магистер по правни технологија е достапен и за закон и не-дипломирани правници, обезбедување на вас со увид во оваа брзо се развива област. Ќе ги научите основите на оваа возбудлива и често непушачка технологија во правен контекст и регулативата што се формира околу неа. [+]

М-р правни технологија

Нашите магистер по правни технологија е достапен и за закон и не-дипломирани правници, обезбедување на вас со увид во оваа брзо се развива област. Ќе ги научите основите на оваа возбудлива и често непушачка технологија во правен контекст и регулативата што се формира околу неа.

Потребни курсеви

Студентите мора да поседуваат диплома за додипломски студии (или еквивалентен) во секој предмет во 2: 2 или погоре.... [-]


Магистер на науки во информатичка технологија за управување (MSITM)

St. Ambrose University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Davenport + 1 more

Без разлика дали сте ИТ професионалец кој сака да напредува во корпоративното управување или бизнис професионалец кој сака да се пресели во ИТ, нудиме единствена и ретка MSITM програма која може да ви помогне да ги постигнете вашите цели. [+]

Без разлика дали сте ИТ професионалец кој сака да напредува во корпоративното управување или бизнис професионалец кој сака да се пресели во ИТ, нудиме уникатна и ретка MSITM програма која може да ви помогне да ги постигнете вашите цели.

Ако сте додипломски студии во една од нашите три ЗНД програми, разговарајте со вашиот факултет советник за нашата 4 1 програма. Можете да заработите степен на додипломски студии и MSITM за само пет години. Ќе заштедите годишно време и школувањето.... [-]


Магистер на науки во технологија комерцијализација и претприемништво

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Troy

Успешна комерцијализација на технологијата бара не само технички разбирање, но, исто така, основен темел во управувањето со кои се покрива доведување на производот на пазарот преку развивање на бизнис план, добивање на финансирање, персонал и управување со претпријатието, и разбирање на тоа како да го цениме и да го заштити интелектуалната сопственост. [+]

Магистер на науки во технологија комерцијализација и претприемништво

Успешна комерцијализација на технологијата бара не само технички разбирање, но, исто така, основен темел во управувањето со кои се покрива доведување на производот на пазарот преку развивање на бизнис план, добивање на финансирање, персонал и управување со претпријатието, и разбирање на тоа како да го цениме и да го заштити интелектуалната сопственост. Целта на оваа школа ТЦ & Е програмата е да ги подготви нова генерација на технологија претприемачи кои имаат напредна разбирање на технологијата, основно разбирање на комерцијални функции и анализатор и практично искуство во процесот на иновации и технолошки комерцијализација. Оваа уникатна програма е интердисциплинарна соработка помеѓу Соединетите Американски Држави Факултетот за менаџмент, 11 други одделенија во Rensselaer, и Албани Правниот факултет. Дипломирани студенти да преземе управувањето со основните и законот кредити и да се специјализираат во-длабочината на напредни студии во технологијата, науката или производ дизајн област. Студенти избрани за оваа песна може да се комбинираат студии во технологијата дисциплина со управување. По добивањето на диплома степен, тие може да продолжи за дополнителни 30 кредити за да заработите MS степен. Наставна програма мајстор А една година, 30 кредитна МСП во управување со фокусирање на ТЦ & Е. Студентите се приклучат со една група од дипломирани студенти кои се разберат основите на една специфична науката и технологијата, и да ги извршуваат напредни студии во технологијата, а со учењето на основите на управување, која опфаќа како да се донесат нови технологии на пазарот и на основите на деловното право во врска со... [-]


Магистер по наука за податоци

Norwegian University of Life Sciences NMBU
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2020 Норвешка As

Дали сакате да ги решите предизвиците на иднината користејќи големи податоци? Во нашата магистерска програма во Data Science ќе научите како да ги комбинирате информатиката, математиката и статистиката со анализа на податоци за да се справите со предизвиците со големи податоци. [+]

Дали сакате да ги решите предизвиците на иднината користејќи големи податоци? Во нашата магистерска програма во Data Science, ќе научите како да ги комбинирате информатиката, математиката и статистиката со анализа на податоци за да се справите со предизвиците со големи податоци.

Што може да ја користите оваа квалификација за?Да се ​​биде експерт во областа на податочната наука прави многу атрактивни за идниот пазар на трудот. Големи податоци предизвици се присутни во сите современи општества, сите индустриски сектори и истражувања и се очекува брзо да напредуваат во иднина. Експертите за "разумно" од овие податоци се итно потребни на пазарите на труд, како што се комуникацискиот сектор, енергетскиот сектор, економијата, прецизното земјоделство, градежниот сектор, во истражувачкиот и медицинскиот сектор.Што ќе научиш?... [-]

MS Cyber ​​Security

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р Cyber ​​Security програма на Northumbria Универзитетот им дава на студентите пристап до мрежа на академици, практичари и експерти во областа на информации и сајбер безбедноста. Студентите ќе се запознаат со клучните теоретски и практични аспекти користејќи реални сценарија и студии на случај. Тие ќе бидат охрабрени да ги допрат актуелните пристапи и процеси и да ги испитаат новите пристапи, процеси и решенија во оваа динамична средина. [+]

Датум на започнување: септември, јануари

Школарина 2018/19: Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

Неодамна, драматично се зголеми бројот на инцидентите од висок профил за сајбер безбедноста објавени во медиумите, на пример, насилството од ransomware WannaCry што осакате многу светски организации, како што е NHS. За возврат, побарувачката за високо квалификувани безбедносни професионалци е масовно расте додека бизнисите се обидуваат да го премостат постојано растечкиот јаз во вештините за да ги заштитат своите мрежи и податоци. За бизнисите, не станува збор за тоа дали, туку повеќе кога ќе се случи напад.... [-]


М-р Анализа на податоци

Arden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 60 месеци April 2019 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Биг податоци е голем бизнис во пејзажот управувано од податоци, што ја зголемува побарувачката за специјалисти за анализа на податоци повеќе од кога било досега. [+]

Биг податоци е голем бизнис во пејзажот управувано од податоци, што ја зголемува побарувачката за специјалисти за анализа на податоци повеќе од кога било досега. Нашите онлајн мајстор курсеви во податоци анализи и финансии ќе ви подготвиме со соодветни вештини за да се зголеми можностите кои Биг податоци сега нуди, учење да се применуваат принципите на обработка на податоци во финансискиот сектор.... [-]


MS во Анализа на податоци и визуелизација

Yeshiva University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New York + 2 more

Наменета за високо мотивирани поединци заинтересирани за градење на нивните квантитативни, дизајн и деловни вештини, MS MS во анализа на податоци и визуелизација во Њујорк се фокусира на управување со податоци, моделирање, толкување и известување, како и развој на алгоритми и податоци . [+]

На модерните бизниси им се потребни квалификувани експерти за да ги разберат и интерпретираат масовните количини на податоци со цел да ја информираат стратегијата и да помогнат во водењето на одлуките. Наменета за високо мотивирани поединци заинтересирани за градење на нивните квантитативни, дизајн и деловни вештини, МБА Кац школа на податоци анализи и визуелизација се фокусира на управување со податоци, моделирање, толкување и известување, како и развој на алгоритми и податоци науката.... [-]


Магистер на науки во него, за енергија

TUB Campus El Gouna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Германија Berlin Египет El Gouna + 2 more

Ако сте носител на диплома или имаат еквивалентни квалификации во инженерство и сте во потрага за одличен Господарот на програмата, на глобално ниво El Gouna на техничка Universität Берлин е одличен избор за вас. [+]

Магистер на науки во информатичка технологија за енергетика

степен програма на мајстор во информатичката технологија за енергетика

Ако сте носител на диплома или имаат еквивалентни квалификации во инженерство и сте во потрага за одличен Господарот на програмата, на глобално ниво El Gouna на техничка Universität Берлин е одличен избор за вас.

Информатички технологии и нивната примена во енергетскиот сектор е предизвик тема која фаќа повеќе и повеќе внимание како што е итно потребни за спроведување на енергетската индустрија. Информатички технологии за енергетска програма на ТУ Берлин кампус El Gouna е новововедени господар програма, единствена во својот вид во регионот МЕНА. се занимава ITE програма со дизајн, развој, оптимизација и реализација на обновливите извори на енергија и фосилни горива базирани на енергија конверзија растенија со поддршка на информатичката технологија. Во меѓувреме програмата ITE опфаќа примена на информатичката технологија развиена во енергетскиот домен. Главни области на примена се производство на електрична енергија, за складирање на енергија и управување со потрошувачката на енергија. Студентите ќе научат како да се анализира, дизајн и имплементација на информациски технологии за потребите на енергетскиот сектор. Зголемување на енергетската ефикасност и економичност и еколошка ефективноста на процесите за претворање на енергијата што се најзначајни и сложени ургентни случаи во областа на енергетиката. И двете зимски услови на 2-годишна програма се одвива во кампусот во El Gouna. Во текот на летниот семестар наставата се изведува на главниот кампус во Берлин. Па така, студентите се изложени на два многу различни средини, студија, нуди уникатна интердисциплинарен и интеркултурно искуство.... [-]