Финансии програми, барај за врвот Финансии програми тука! - Финансии

Финансии програми, барај за врвот Финансии програми тука! - Финансии

Финансии

Магистер по финансии е напредна академска програма наменета да се подготват дипломците да се пополни професии во областа на финансиите. Завршување на оваа програма за постдипломски студии може да обезбеди дипломците со референци, контакти и други ресурси кои им се потребни да се добие високо-бара позиции.

Програмите магистер по финансии дека во светот институции нудат често се создадени како одговор на зголемената потреба во финансиската индустрија. Програмата обезбедува курсеви со во-длабочината на студии на сметководство, економија и финансии. Други курсеви може да ги покрие теми на математика и статистика, истражувачки активности, компјутерски науки, инженерството, етика во финансии, извештаи за анализа, портфолио менаџмент, фирма вреднување, и многу повеќе.

Има неколку предности на располагање на сериозни студентите во оваа програма.Студентите се често во состојба да се добие практично искуство, понекогаш преку стажирање програми, со успешни светски компании. Дипломирани студенти често имаат пристап до ресурсите кои водат до вработување и може да се предвиди повисоки стапки на плата од оние кои не имаат завршено на програмата.

Магистер по финансии програма често бара посветеност на околу една година. Трошоците на програмата ќе се разликуваат во голема мера како институциите кои обезбедуваат програмата се наоѓа во целиот свет. Надева студентите треба да се јавите на оние институции за специфични информации за такси и трошоци.

Постојат многу профитабилен позиции на располагање за оние кои дипломираат од еден магистер по финансии програма и дипломирани студенти можат да очекуваат здрава можности за работа раст во наредните години.Некои од позициите што дипломирани студенти се пополнети се високи финансиски аналитичар, менаџер на недвижности, финансиски контролор, инвестициски банкар, менаџер на финансиски институции, како и главен финансиски офицер. На напреден степен отвора многу можности за работа, кои се тешко да се обезбеди во конкурентна поле.

 

Со цел да аплицираат за магистер по финансии, дипломираните студенти ќе треба да се исполнат одредени квалификации. Оваа информација и други барања за регистрација може да се најдат на голема база на податоци на академските институции. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма. 

Читај повеќе

М-р Корпоративно Финансиски менаџмент

The University of Law Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London Германија Berlin + 2 more

М-р Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот на овластени за управување (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развојот на во-длабочината на специјализирани знаења и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното управување, а особено, кои се бараат да се продолжи кариера во корпоративните финансии или бизнис. [+]

М-р Корпоративно Финансиски менаџмент

М-р Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот на овластени за управување (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развојот на во-длабочината на специјализирани знаења и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното управување, а особено, кои се бараат да се продолжи кариера во корпоративните финансии или бизнис.... [-]


МСЦ закон и финансиска криминал согласност

The University of Law
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 5 години January 2019 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 1 more

Градење на знаење веќе стекнато од Меѓународниот Диплома за постдипломски студии на Меѓународната организација за усогласеност, магистрирал на финансиски криминал обезбедува магистратура со силен фокус на развојот на вештини и знаења во областа и полето на усогласеност. [+]

М-р закон и финансиски криминал усогласеност

Градење на знаење веќе стекнато од Меѓународниот Диплома за постдипломски студии на Меѓународната организација за усогласеност, магистрирал на финансиски криминал обезбедува магистратура со силен фокус на развојот на вештини и знаења во областа и полето на усогласеност. Степенот е дизајниран да ги надополни и прошири студиите на ICA Диплома студии, додавајќи магистерски студии на ниво на релевантни области на правото во областите на студијата опфатени со Диплом за МКА. Програмата нуди на интелектуални и практични основи потребни за подобрување на веќе воспоставените кариера во областа на усогласеност, како и ригорозен пристап кон само-рефлексија и личен развој.... [-]


MS финансии

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis Orlando + 2 more

Разбирање на финансиско моделирање, спојувања и превземања и финансиска бизнис стратегија од аналитичка перспектива може да биде непроценливо средство за постигнување на нови цели во кариерата. [+]

MS финансии

Разбирање на финансиско моделирање, спојувања и превземања и финансиска бизнис стратегија од аналитичка перспектива може да биде непроценливо средство за постигнување на нови цели во кариерата.

На Webster University , програмите за финансии програми се фокусираат на квантитативно и сеопфатно испитување на финансиското поле. Студентите во програмата за постдипломски студии стекнуваат знаења кои можат да им помогнат да го измерат финансискиот ризик и да формулираат стратегии за да ја намалат, да ја утврдат вредноста на финансиските средства и да ги анализираат финансиските одлуки на корпорацијата, што во крајна линија може да доведе до напредување во кариерата. Со предмети во тесно поврзани области на сметководство и економија, финансиски професионалци вредност на додипломски и постдипломски програми во финансии, како начин да се развие вештини во корпоративните финансии, инвестиции и финансиски институции. Поени на разликата... [-]


Online MSc Accounting and Finance - University of Salford (UK)

Robert Kennedy College
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години February 2019 Швајцарија Цирих Швајцарија онлајн Обединетото Кралство Carlisle + 4 more

[+]

Целта на овој курс е да ви овозможи со вештини напредно ниво и знаења потребни од страна на персоналот во сметководство, финансии, и на корпоративниот сектор финансиската индустрија.

По завршување на курсот, ќе бидете во можност да ги искористат предностите на можности во или менаџерски или консултантски улоги во овој сектор и финансиите индустрии корпорации.

Ќе биде опремена со вештини напредно ниво и разбирање е потребно да се изврши ефикасно и ефективно задачи кои се однесуваат на компании или организации кои се вклучени со сметководство и финансии.... [-]


Магистер по корпоративно финансиско управување

The University of Law Business School Online
Он-лајн студии Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес за развивање на во-длабочината на стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното финансиско управување, а особено, кои се бара да продолжи кариера во корпоративните или бизнис финансии. [+]

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес за развивање на во-длабочината на стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното финансиско управување, а особено, кои се бара да продолжи кариера во корпоративните или бизнис финансии.... [-]


Магистер по меѓународни финансии

Geneva Business School Barcelona Campus
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Шпанија Барселона

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици. [+]

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици.... [-]


MS финансии

Kogod School of Business, American University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави District of Columbia

Сакате да го зголеми вашиот продадена во областа на финансии? Магистер на науки Kogod во програмата за финансии (MSF) нуди интелектуално рафиниран програма која ќе се подготвува за лидерски позиции во финансискиот сектор. MSF класи да се подготват за на CFA, CAIA, ОПР и ФРМ испити, вооружување на вас со експертиза од суштинско значење за успех. [+]

Сакате да го зголеми вашиот продадена во областа на финансии? Магистер на науки Kogod во програмата за финансии (MSF) нуди интелектуално рафиниран програма која ќе се подготвува за лидерски позиции во финансискиот сектор. MSF класи да се подготват за на CFA, CAIA, ОПР и ФРМ испити, вооружување на вас со експертиза од суштинско значење за успех.

Фарид Sadeeh, MS финансии студент, знаеше Kogod беше за него кога тој се сретна факултет на програмата. "Професорите се големи. Тоа е помал програма, па на факултет ќе знае по име. Тие навистина е гајле што се случува со вас кога ќе дипломираат. "... [-]


магистер по финансии

University of Tampa - Sykes College of Business
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Tampa

Финансии студенти се подготвени за кариера во приватниот сектор и Владата во таквите области како банкарство, брокерски, индивидуални и институционални инвестиции, осигурување, финансиски анализи и планирање, [+]

Магистер на науки во финансии

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во финансии подготвува студентите за кариера во постојано менување на финансиската индустрија. Промени во инвестиции индустрија и финансиските пазари бараат добро обучени финансиските професионалци да донесуваат одлуки за зголемување на вредноста, како информации ќе стане достапен и промените на деловната клима.... [-]


Господар на науката во сметководството и финансискиот менаџмент

School of Business, Economics and Law at the University of Gothenburg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Гетеборг

Магистер на науки во Сметководство и Финансиски менаџмент е програма која ги подготвува студентите за квалификувани работа во областа на сметководството и финансискиот менаџмент, и во приватниот и јавниот сектор. [+]

Магистер на науки во Сметководство и Финансиски менаџмент е програма која ги подготвува студентите за квалификувани работа во областа на сметководството и финансискиот менаџмент, и во приватниот и јавниот сектор. Со факултет активни во истражување, пракса и политика-амбиент, студентите ќе се здобијат со двете квантитативни вештини и разбирање на важноста на организациски контекст. По дипломирањето, студентите ќе бидат добро подготвени за натпреваруваат на меѓународно работа на пазарот.... [-]


Магистер на науки во квантитативна финансии и ризикот и анализатор

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Troy

Квантитативна финансии е квантитативна анализа на финансиските пазари и донесување одлуки со користење статистика и математички алатки за физика, компјутерски науки и инженерство. [+]

Квантитативни финансии е квантитативна анализа на финансиските пазари и донесување одлуки со користење статистика и математички алатки за физика, компјутерски науки и инженерство. Анализа на ризик е примена на компјутерската технологија, статистика и истражувачки активности за решавање на проблемите на оценување и управување со ризикот во финансии и бизнис. Како глобални пазари стануваат се повеќе комплексни и меѓусебно зависни, важноста на "quants", или менаџери кои знаат како да се користи квантитативни модели за да се разбере пазари, е во пораст.... [-]


М-р бизнис со финансиски менаџмент-Лондон кампус-

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2017/18): Велика Британија / ЕУ: £ 8,000 Меѓународен: £ 14,000

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал. М-р бизнис со финансиски менаџмент програма ќе им даде на студентите и општата деловна знаење и разбирање, како и лични вештини потребни за широк спектар на улоги. Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. Програмата е дизајнирана околу сет на модули кои се заеднички за сите Pathways . Овие модули ги покриваат општите деловни функции, стратегискиот менаџмент и организациската анализа. Овие модули, исто така, ве води кон постигнување на генерички постдипломски цели на стратешка свест, развој на лидерски потенцијал и разбирање на теоријата и практиката на меѓународниот бизнис. Во вториот семестар, ќе ви биде дадена можност да се специјализираат во Финансиски менаџмент. Во остатокот од програмата, ќе заврши вашето истражување и пишуваат на вашата дисертација.... [-]


Магистер на науки во финансии

IESEG School of Management Lille - Paris
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Paris

Се придружите на нашата магистер по финансии: една годишна програма целосно се предава на англиски јазик, со фокус на финансии во една од најдобрите бизнис училишта во Франција на нашиот кампус во Париз. [+]

Оваа една година програмата целосно се предава на англиски јазик е дизајниран како мазна транзиција за индустријата за финансии преку комбинација на теорија и пракса, интеракција со професионалци и посебни сесии во нашите капацитети Блумберг.

Цели на програмата

Магистер по финансии е наменета за студентите кои сакаат да ги подобрат своите разбирање на финансиска анализа во многу практична средина.На програмата е целосно се предава на англиски јазик, со што нејзината меѓународна пријава еден од своите главни предности. Преку набљудување на професионални практики, студентите им се дава на студентите единствена можност да се запознаат со етичките норми на професијата. Теорија се стави во пракса во лабораторијата на финансиските пазари, каде што студентите можат да се заработи професионални сертификати ..... [-]


Извршен магистер по меѓународни финансии (МИФ): Општи пат

Amsterdam Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Холандија Амстердам + 1 more

Извршниот Магистер по меѓународни финансии програма ви нуди најдобри skillset потребни за да ексел во меѓународна кариера како професионалец за финансии. Ние ви овозможат со знаења потребни за да стане фаворит во финансии. Ние ги истражуваме и применуваме најновите случувања во индустријата за финансии како Fintech / Blockchain и Behavioral Finance. Ние го поттикнуваме критичко размислување за да ве подготвиме за следниот чекор во вашата кариера. Сите во согласност со претприемачкиот дух на Амстердам и независно размислување. [+]

Извршниот Магистер по меѓународни финансии програма ви нуди најдобри skillset потребни за да ексел во меѓународна кариера како професионалец за финансии. Ние ви овозможат со знаења потребни за да стане фаворит во финансии. Ние ги истражуваме и применуваме најновите случувања во индустријата за финансии како Fintech / Blockchain и Behavioral Finance. Ние го поттикнуваме критичко размислување за да ве подготвиме за следниот чекор во вашата кариера. Сите во согласност со претприемачкиот дух на Амстердам и независно размислување./>... [-]


Магистер на науки во финансиска анализа

Gordon College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Соединети Американски Држави Wenham + 1 more

Гордон Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) е и добра можност за оние кои бараат да ги продолжат своите бизнис и финансии кариери, како и за оние кои сакаат да транзиција во финансии или бизнис кариера од хуманитарни науки, општествени науки или полиња поврзани со STEM. [+]

Бизнис скандали ни покажаа дека деталите не можат да се земат здраво за готово. Ова значи дека компаниите и организациите не се само ангажирање на аналитичари кои можат да ги критикуваат броевите, туку кои ќе го сторат тоа додека се придржуваат до високите етички стандарди. Во Гордон, деловниот модел е поинаков. Во рамките на нашата христијанска рамка, деловните и финансиските услуги - како во параболата за таленти - можат да послужат како медиум за општествено добро, управување, правда и љубов.... [-]


Магистер на науки во финансиски услуги

Saint Joseph's University, Haub School of Business
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Philadelphia + 2 more

Оваа програма ви обезбедува со алатки, теорија и практични знаења да се вклучат во професионални финансиски планирање услуги и финансиска анализа. Покрај тоа, седум курсеви во рамките на MSFS Програмата се сертифицирани од CFP® одборот за да ги задоволат барањата на CFP® сертификацискиот испит. [+]

AACSB акредитирана и CFP® одбор сертификат

Оваа иновативна програма за постдипломски студии обезбедува професионалци како вас со алатки, теорија и практични знаења за да се вклучат во професионални финансиски услуги за планирање и финансиска анализа. Покрај тоа, седум курсеви во рамките на MSFS Програмата се сертифицирани од CFP® одборот за да ги задоволат барањата на CFP® сертификацискиот испит.... [-]