економија програми, барај за врвот економија програми тука! - економија

економија програми, барај за врвот економија програми тука! - економија

економија

Магистер по економија е дипломиран степен со цел да им даде на студентите во-длабочината на знаење за глобалниот економски системи. Поединци кои ја заврши оваа програма ќе се добие темелно разбирање на понудата и побарувачката, светската економска модели, и завршуваат со натпреварувачки дух во својата индустрија.

Многу потенцијални студенти се прашуваат: "Што е Магистер по економија?" Овој степен обезбедува широк, длабока и на информации во врска со светската економија во сегашните и историски времиња. Студентите учат напредни економската теорија, анализа, сметководствени, донесување одлуки, закони и оданочување. Тие исто така работат кон развивање на поголемо разбирање на глобалната економска временски рамки и модели. Во овој курс на студии, поединци може да се прилагоди на нивните предмети да се фокусира на спецификите во одредени индустрии, како што се владата, бизнис, храна, и труд.

Дипломирал диплома по економија дава на примателот на конкурентска предност во неговата или нејзината област. Високо образование се со поголема веројатност да се одржи одговорни, високо платени работни места за вработување.

Цената на заработуваат Магистер на науки во економија варира во зависност од специфични универзитет, дали предмети се земаат онлајн или во лице, и земјата во која се наоѓа на колеџ. Заинтересираните студенти-да-биде да се јавите специфични програми за учење да се добие тековната школувањето и котизација планови.

По добивањето на еден магистер по економија, дипломиран ќе имаат образование да се разбере бизнис на понудата и побарувачката. Лица со Магистер на науки степени може да се движат во различни високо ниво позиции во владата, бизнисот, образованието, или со закон. Дипломирани студенти можат да работат како финансиски аналитичари, цените аналитичари, економисти и / или професори кои предаваат микро-и макро-економија.Тие, исто така, може да стане econometricians да се развие финансиски модели и теории за да се објасни економски трендови.

Студентите кои се заинтригира за можноста за добивање на Магистер по економија треба да се испита нашата веб-страница да се запознаат со спектар на можности. Образование е клучен елемент за успешна иднина и тоа е нешто што никогаш не може да биде одземен. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

М-р глобално сметководство

The University of Law Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Магистер Глобална Сметководство обезбедува постдипломски награда со силен фокус на вработување. Таа е идеална за студентите со бројни потекла кои имаат интерес да развијат детално стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на глобалното сметководство, а особено, кои сакаат да продолжат или да се префрлат на кариера во глобалната сметководство. [+]

М-р глобално сметководство

Магистер Глобална Сметководство обезбедува постдипломски награда со силен фокус на вработување. Таа е идеална за студентите со бројни потекла кои имаат интерес да развијат детално стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на глобалното сметководство, а особено, кои сакаат да продолжат или да се префрлат на кариера во глобалната сметководство.... [-]


Магистер право, управување, ризик и усогласеност

The University of Law
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 5 години January 2019 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 1 more

Градење на знаење веќе стекнато од Меѓународниот Диплома за постдипломски студии на Меѓународната организација за усогласеност, Законот за магистерски студии, управување, ризик и усогласеност обезбедува магистрирал со силен фокус на развојот на вештини и знаења во областа и полето на усогласеност. [+]

М-р закон, управување, ризик и усогласеност

Градење на знаење веќе стекнато од Меѓународниот Диплома за постдипломски студии на Меѓународната организација за усогласеност, Законот за магистерски студии, управување, ризик и усогласеност обезбедува магистрирал со силен фокус на развојот на вештини и знаења во областа и полето на усогласеност. Степенот е дизајниран да ги надополни и прошири студиите на ICA Диплома студии, додавајќи магистерски студии на ниво на релевантни области на правото во областите на студијата опфатени со Диплом за МКА. Програмата нуди на интелектуални и практични основи потребни за подобрување на веќе воспоставените кариера во областа на усогласеност, како и ригорозен пристап кон само-рефлексија и личен развој.... [-]


MS финансии

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis Orlando + 2 more

Разбирање на финансиско моделирање, спојувања и превземања и финансиска бизнис стратегија од аналитичка перспектива може да биде непроценливо средство за постигнување на нови цели во кариерата. [+]

MS финансии

Разбирање на финансиско моделирање, спојувања и превземања и финансиска бизнис стратегија од аналитичка перспектива може да биде непроценливо средство за постигнување на нови цели во кариерата.

На Webster University , програмите за финансии програми се фокусираат на квантитативно и сеопфатно испитување на финансиското поле. Студентите во програмата за постдипломски студии стекнуваат знаења кои можат да им помогнат да го измерат финансискиот ризик и да формулираат стратегии за да ја намалат, да ја утврдат вредноста на финансиските средства и да ги анализираат финансиските одлуки на корпорацијата, што во крајна линија може да доведе до напредување во кариерата. Со предмети во тесно поврзани области на сметководство и економија, финансиски професионалци вредност на додипломски и постдипломски програми во финансии, како начин да се развие вештини во корпоративните финансии, инвестиции и финансиски институции. Поени на разликата... [-]


онлајн Магистер по меѓународно банкарство и финансии - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години Open Enrollment Швајцарија Цирих Швајцарија онлајн Обединетото Кралство Salford Велика Британија (Велика Британија) онлајн Carlisle + 6 more

Овој курс е специјално дизајниран за подобрување на познавање на банкарството и финансиите индустрија и подобрување на можностите за вработување prospects.You ќе се запознаат со клучните предизвици во тековната глобална економска средина, ги разгледува прашањата од целиот свет, и да се анализира и оценува проблемите да ги идентификува најдобрите решенија за подобрување на меѓународно банкарство и финансии стратегии и пракса. [+]

3 добри причини за да студира меѓународно банкарство и финансии во Салфорд Им овозможат на себе си за кариера во брзо проширување на банкарството и финансиите индустрија Земете Проектот за бизнис-иновации за подобрување на вашите практични вештини и искуство Развие експертиза во банкарство и финансии ВРЕМЕТРАЕЊЕ

Минимум 12 месеци, максимум три години

Содржина на курсот

Овој курс е специјално дизајниран за подобрување на познавање на банкарството и финансиите индустрија и подобрување на вашиот можности за вработување.... [-]


М-р Корпоративни Финансиски менаџмент - скратено работно време

The University of Law Business School Online
Он-лајн студии Дел-студии 21 месеци May 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес за развивање на во-длабочината на стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното финансиско управување, а особено, кои се бара да продолжи кариера во корпоративните или бизнис финансии. [+]

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент - скратено работно време

М-р Корпоративни Финансиски менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес за развивање на во-длабочината на стручно знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на корпоративното финансиско управување, а особено, кои се бара да продолжи кариера во корпоративните или бизнис финансии.... [-]


Магистер на науки во Сметководство (MSA)

Cal Poly Pomona College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Pomona + 1 more

Мајстор Cal Поли Помона е на науки во Сметководство (MSA) програма е дизајнирана да ги задоволи потребите на постојано менување на сметководствената професија, без разлика дали во јавните сметководство, сметководствените системи на компаниите, владини и сметководство не-за-профит или некои други области на практика. [+]

Мајстор Cal Поли Помона е на науки во Сметководство (MSA) е дизајниран да ги задоволи потребите на постојано менување на сметководствената професија, без разлика дали во јавните сметководство, сметководствените системи на компаниите, владини и сметководство не-за-профит или некои други области на практика.

Програмата обезбедува интегрирана програма се состои од 45 четвртина единици, во кој на звук теоретски, се применуваат, аналитички, и интердисциплинарни курсеви, кои ги подготви студентите за успешна кариера во професијата. Некои од овие курсеви вклучуваат:... [-]


Магистер по меѓународни финансии

Geneva Business School Barcelona Campus
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Шпанија Барселона

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици. [+]

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици.... [-]


м-р во поморските економија и логистика (Мел)

MEL Erasmus Center for Maritime Economics & Logistics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Холандија Ротердам + 1 more

М-р во поморските економија и логистика (МЕБ) има за цел брзи ветувачки млади професионалци во утре лидери во бизнисот и владата. Програмата ги подготвува експерти со современите економски и управување со алатки за ефикасно донесување одлуки, да им се обезбеди во исто време со методи, концепти и теории за да им се овозможи да се разбере и да се анализира, на холистички и мултидисциплинарен начин, комплексноста на глобалната поморска снабдување синџири. [+]

Во програмата се одразува холистички и интегриран приод Мел е во решавањето на сложени меѓусебната поврзаност на глобалните ланци на поморскиот снабдување. Во прилог на курсеви на Мел, на програмата става значителен акцент на развој на методологија и аналитички вештини. Исто така тезата МЕЛ игра голем дел во наставната програма.

Карактеристиките на програмата - Надминување на теоријата во пракса - се МЕЛ Настани (општествени / културна интеграција); Компанијата посети (на самото место искуство); Професионални курсеви за развој (практична примена на теоријата); а Почитувани Предавање серија.... [-]


оданочување Ms

Kogod School of Business, American University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави District of Columbia

Магистер на науки во оданочување програма (MST) се развива вашата компетентност во даночните код и државните даноци во САД. Ќе научат од експерт факултет и директори во престој кои работат во компании како што PWC, Делоит, и EY. Центарот за даночна политика Kogod е клучен дел од програмата, кои нудат дополнителни можности за збогатување и вмрежување во оваа област. [+]

На Магистер на науки во оданочување (MST) програма се развива вашиот компетентност во даночниот код и државните даноци во САД. Ќе научат од експерт факултет и директори во престој кои работат во компании како што PWC, Делоит, и EY. Центарот за даночна политика Kogod е клучен дел од програмата, кои нудат дополнителни можности за збогатување и вмрежување во оваа област.

[-]

магистер по финансии

University of Tampa - Sykes College of Business
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Tampa

Финансии студенти се подготвени за кариера во приватниот сектор и Владата во таквите области како банкарство, брокерски, индивидуални и институционални инвестиции, осигурување, финансиски анализи и планирање, [+]

Магистер на науки во финансии

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во финансии подготвува студентите за кариера во постојано менување на финансиската индустрија. Промени во инвестиции индустрија и финансиските пазари бараат добро обучени финансиските професионалци да донесуваат одлуки за зголемување на вредноста, како информации ќе стане достапен и промените на деловната клима.... [-]


мајстор во сметководство

Wake Forest University - School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Winston-Salem Charlotte + 1 more

Разбуди Магистер на науки во Сметководство (MSA) на Универзитетот шума е еден од најдобрите сметководствени програми во САД Со неспоредлив стапка КПД помине, ние сме на премиерот за регрутирање училиште за водечките фирми и историски 100% од нашите студенти се вработени во дипломирањето. [+]

Вашиот мајстори во областа на сметководството води до мерливи успех

Разбуди Магистер на науки на Универзитетот шума во Сметководство (MSA) е еден од главните сметководство програми во САД Со неспоредлив стапка КПД помине, ние сме на премиерот за регрутирање училиште за водечките фирми и историски 100% од нашите студенти се вработени во дипломирањето.

Две опции за да заработите вашиот MSA ... [-]

Магистер на науки во сметководство, ревизија и контрола

IESEG School of Management Lille - Paris
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Paris

Се придружите на нашата магистер по сметководство, ревизија и контрола: еден-годишна програма целосно се изучува на англиски јазик на еден од најдобрите бизнис училишта во Франција на нашиот кампус во Париз. [+]

Оваа една година програмата целосно се предава на англиски нуди на студентите со релевантни увид во важноста на финансиското известување за современиот бизнис средина.

цели на програмата

Магистер по сметководство, ревизија и контрола е наменета за студентите кои бараат да се постигне долгорочен успех во кариерата. Тоа се базира на солидна основа во финансиските извештаи и анализи; во управување со сметководство и донесување одлуки; и финансиски советодавни услуги. Програмата нуди на студентите со разбирање на современи функции за финансиско известување од техничка и институционална гледна точка овозможат на дипломираните студенти да работат во широк спектар на индустрии. Дипломирани студенти имаат корист од вграден во подготовка на брзи за прием на глобални професионални сметководствени тела (на пример исклучоци кон Професионални прегледи на АКА, усогласувањето со мајстори Портал на CIMA и покривање на значителен дел од Тело на знаење на IMA е).... [-]


Магистер по економија

School of Business, Economics and Law at the University of Gothenburg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Гетеборг

Магистер на науки во економија е практика-ориентирана програма која ги комбинира аналитички алатки со политички апликации. Програмата е дизајнирана да одговори на зголемената побарувачка за професионалци со врвни квалитативни вештини во приватниот сектор, како и во меѓународни организации и јавниот сектор, во Шведска и во целиот свет. [+]

Јазик на настава: англиски

Магистер на науки во економија е практика-ориентирана програма која ги комбинира аналитички алатки со политички апликации. Програмата е дизајнирана да одговори на зголемената побарувачка за професионалци со врвни квалитативни вештини во приватниот сектор, како и во меѓународни организации и јавниот сектор, во Шведска и во целиот свет. Една неодамнешна студија покажа дека стапката на вработеност меѓу студентите со напреден додипломски студии по економија од Гетеборг беше близу до 100 проценти. Најголем дел работи во приватниот сектор, а голем дел од нив работат во странство. Повеќето дипломирани студенти имаат напредни позиции каде што ги користат вештините што ги постигнале за време на нивните студии.... [-]


Магистер на науки во квантитативна финансии и ризикот и анализатор

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Troy

Квантитативна финансии е квантитативна анализа на финансиските пазари и донесување одлуки со користење статистика и математички алатки за физика, компјутерски науки и инженерство. [+]

Квантитативни финансии е квантитативна анализа на финансиските пазари и донесување одлуки со користење статистика и математички алатки за физика, компјутерски науки и инженерство. Анализа на ризик е примена на компјутерската технологија, статистика и истражувачки активности за решавање на проблемите на оценување и управување со ризикот во финансии и бизнис. Како глобални пазари стануваат се повеќе комплексни и меѓусебно зависни, важноста на "quants", или менаџери кои знаат како да се користи квантитативни модели за да се разбере пазари, е во пораст.... [-]


М-р бизнис со финансиски менаџмент-Лондон кампус-

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2017/18): Велика Британија / ЕУ: £ 8,000 Меѓународен: £ 14,000

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал. М-р бизнис со финансиски менаџмент програма ќе им даде на студентите и општата деловна знаење и разбирање, како и лични вештини потребни за широк спектар на улоги. Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. Програмата е дизајнирана околу сет на модули кои се заеднички за сите Pathways . Овие модули ги покриваат општите деловни функции, стратегискиот менаџмент и организациската анализа. Овие модули, исто така, ве води кон постигнување на генерички постдипломски цели на стратешка свест, развој на лидерски потенцијал и разбирање на теоријата и практиката на меѓународниот бизнис. Во вториот семестар, ќе ви биде дадена можност да се специјализираат во Финансиски менаџмент. Во остатокот од програмата, ќе заврши вашето истражување и пишуваат на вашата дисертација.... [-]