Business Management програми, барај за врвот Business Management програми тука! - Business Management

Business Management програми, барај за врвот Business Management програми тука! - Business Management

Business Management

Магистер по бизнис менаџмент овозможува на студентите да се здобијат со во-длабочината на знаење за бизнис, како и да се фокусира на деталите во одбраната на нивните индустрии. Господар на ниво на дипломирани студенти се добро подготвени да управуваат со големи или мали компании и организации.

Идни студенти кои се во потрага по начини за понатамошно нивните кариери често размислува за извршување на постдипломски студии. Тие може да праша, "Што е Магистер по бизнис менаџмент?" Кога ова се поставува прашањето, тоа е знак дека поединци се подготвени да се качат на патување кон проширување и можност. Магистер по бизнис менаџмент е дизајниран да им даде на студентите експертиза во аспекти кои се однесуваат на управувањето со бизнис. Студентите може да влезе во мајстори програма со додипломски студии на нивниот избор. Додека запишани, студентите ќе научат критички да ги анализираат предизвици и проблеми со кои се соочува глобалната бизниси во современиот свет.Тие ќе дипломираат вооружени со широка база на знаење, како и концентрација во избрани области како претприемништвото, економија, човечки ресурси, и маркетинг.

По студенти се заработени нивната Магистер на науки степени, тие не само што ќе имаат експертиза во бизнис менаџмент; тие ќе имаат конкурентска предност при аплицирање за работни места или се движат нагоре во рамките на нивните организации. Од прилагоди своите предмети за да се задоволат потребите на нивните индустрии, студентите можат да станат лидери во одбраната на нивните полиња.

Трошоците да се добие еден магистер по бизнис менаџмент варира во зависност од универзитетот и својата глобална локација. Идни студенти треба да се пребарува одредени училишта да се запознаат со нивните школарина и такси.

Управување со професионалци се потребни во целиот свет во различни индустрии вклучувајќи ги и здравствените, банкарството, мало, образование, социјални медиуми, кујна, и уметноста.Поединци кои имаат додипломски степени во бизнис менаџмент се добро подготвени да станат врвни извршни директори, претприемачи, директори, директори и менаџери на мали и големи, домашни и меѓународни компании. Менаџери кои имаат напредни степени полесно да се движат нагоре корпоративни скали.

Дали сте подготвени да го направи следниот чекор да се движат вашето образование и кариера напред? Никогаш немало подобро време да се дејствува отколку сега. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

 


Читај повеќе

М-р стратешки бизнис менаџмент

The University of Law Business School Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 21 месеци January 2019 Обединетото Кралство UK Online + 1 more

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. [+]

М-р стратешки бизнис менаџмент

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. Особено, оние кои се обидуваат да ги извршуваат, напредуваат или преминуваат во кариера во управувањето со бизнисот ќе имаат корист од овој курс.... [-]


М-р стратешки бизнис менаџмент

The University of Law Business School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London Германија Berlin + 3 more

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. [+]

М-р стратешки бизнис менаџмент

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. Особено, оние кои се обидуваат да ги извршуваат, напредуваат или преминуваат во кариера во управувањето со бизнисот ќе имаат корист од овој курс.... [-]


М-р стратешки бизнис менаџмент

GISMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Германија Berlin

На м-р стратешки бизнис менаџмент програма опфаќа основните концепти во деловната стратегија и управување со перформансите. Оваа програма обезбедува дипломирани студенти со вештини за развој и разбирање како да управуваат со националните и меѓународните организации. [+]

М-р стратешки бизнис менаџмент

На м-р стратешки бизнис менаџмент програма опфаќа основните концепти во деловната стратегија и управување со перформансите. Оваа програма обезбедува дипломирани студенти со вештини за развој и разбирање како да управуваат со националните и меѓународните организации. Оваа програма е дизајнирана и доделена од страна на Универзитетот на Правниот факултет, и се доставува во ГИСМА во својот кампус во Берлин. Германски часови по слободен почеток за сите ученици.... [-]


М-р меѓународниот бизнис менаџмент

Arden courses at GISMA
Студии врз за студентски град Целосна 1 година May 2019 Германија Hanover

Овој м-р се фокусира на бизнис на глобално ниво, овој постдипломски студии развива основи на бизнис стратегија до развивање на комерцијална свест и разбирање на меѓународниот бизнис средина. [+]

М-р меѓународниот бизнис менаџмент

Овој м-р се фокусира на бизнис на глобално ниво, овој постдипломски студии развива основи на бизнис стратегија до развивање на комерцијална свест и разбирање на меѓународниот бизнис средина. Курсот трае практично практичен фокус со симулации и релевантни студии на случај за понатамошно подобрување на учењето. Доделени од Универзитетот Кингстон и доставен во нашиот ГИСМА Хановер кампус.... [-]


М-р меѓународниот бизнис менаџмент

York St John University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Обединетото Кралство York

Наставната програма е внимателно дизајнирана за да се осигура дека постои рамнотежа меѓу теоријата и апликацијата и дека постојат редовни можности за да се вклучите во светот на бизнисот. Ќе има редовни гостин инпут од бизнис професионалци, студии на случај и проекти во модули кои ќе ви овозможат да го примени вашето знаење од теоријата на голем број на реални светски бизнис сценарија. [+]

Преглед на курсот

Наставната програма е внимателно дизајнирана за да се осигура дека постои рамнотежа меѓу теоријата и апликацијата и дека постојат редовни можности за да се вклучите во светот на бизнисот. Ќе има редовни гостин инпут од бизнис професионалци, студии на случај и проекти во модули кои ќе ви овозможат да го примени вашето знаење од теоријата на голем број на реални светски бизнис сценарија.... [-]


Магистер по меѓународна угостителство бизнис менаџмент

B.H.M.S. Business & Hotel Management School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2019 Швајцарија Lucerne

Магистер по меѓународна угостителство бизнис менаџмент се состои од интензивна, научи семестар од 6 месеци во кампусот BHMS во Луцерн, Швајцарија, а вториот семестар во текот кое време студентите ќе ги преземе своите истражувачки проект / дисертација. Во текот на овој втор семестар, студентите можат да изберат да завршат стажирање во Швајцарија или во странство и да додаваат непроценливо искуство на нивниот профил. [+]

Програма:

Магистер по меѓународна угостителство бизнис менаџмент

Времетраење:

Една година

Достапност:

Оваа понуда е достапна за сите потенцијални студенти кои ги исполнуваат критериумите за влез.

Преглед

Магистер по меѓународна угостителство бизнис менаџмент се состои од интензивна, научи семестар од 6 месеци во кампусот BHMS во Луцерн, Швајцарија, а вториот семестар во текот кое време студентите ќе ги преземе своите истражувачки проект / дисертација. Во текот на овој втор семестар, студентите можат да изберат да завршат стажирање во Швајцарија или во странство и да додаваат непроценливо искуство на нивниот профил. Наградата е потврдена од Универзитетот Роберт Гордон, Велика Британија. Студентите на тој начин ќе учат во рамките на швајцарската средина, која ја одржува својата репутација од светска класа во туристичката индустрија и добива конечна награда од една од највисоко оценетите универзитети во Велика Британија со кои БХМС има долгогодишна врска.... [-]


Генералниот менаџмент (бизнис администрација) Магистер на науки (м-р)

PFH Private University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2019 Германија Göttingen

Курсот општо управување со Магистер на науки степен е наменета за дипломирани студенти на диплома по економија додипломски или постдипломски студии. Тој се квалификуваше за задачи со раководна одговорност во компании и организации, како и за академска кариера. Таа, исто така ви овозможува да докторски студии. [+]

кампусотГенералниот менаџмент (бизнис администрација)Магистер на науки (м-р)

Курсот општо управување со Магистер на науки степен е наменета за дипломирани студенти на диплома по економија додипломски или постдипломски студии. Тој се квалификуваше за задачи со раководна одговорност во компании и организации, како и за академска кариера. Таа, исто така ви овозможува да докторски студии.... [-]


Магистер на науки во меѓународниот бизнис менаџмент

INSEEC London
Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Оваа програма е наменета за обука на директори, кои ќе се развива и да успее во сложени, мултикултурна и мултијазична средини [+]

Магистер на науки во Меѓународен Бизнис Оваа програма е наменета за обука на директори, кои ќе се развива и да успее во сложени, мултикултурна и мултијазична средини. Како општо програма во управување и меѓународни работи, тој нуди да студираат на големи странски пазари меѓу: Африка, Кина, Европа и Јапонија. Студентите ги подобрат своите менаџерски и комерцијални однесување. Целосно се предава на англиски јазик, оваа програма е исто така понудени на француски јазик. Дипломирани студенти најчесто работат во увоз / извоз однос или во рамките на мултикултурна тимови. Тие се регрутирани како: Извоз менаџер за продажба, Технички Продај претставник, продажба инженер, извоз асистент, Увоз / Извоз купувачот, извоз претставник, увоз / извоз Површина менаџер, меѓународни амбасадор, Набавка на менаџер, маркетинг менаџер, менаџер на производот. WILLIAM MOORE Програмски директор Оваа програма во Меѓународен Бизнис менаџмент им помага на учениците да се добие добро разбирање на странскиот пазар животната средина и техники на меѓународниот бизнис. Тоа се шири нивната перспектива и способност да се разберат различните предизвиците на меѓународниот бизнис, со цел да се соочиме со нив ефективно. Фокусирана на анализа на специфични пазари, имено американски, европски, јапонски, кинески, Централна и Источна Европа и Африка, оваа програма учи како да управуваат и трговија во меѓународна средина во различни области (политички, правни, финансиски и културни). Специјализирани курсеви и во-длабочината на анализа на студии на случај, исто така, им овозможи на студентите да се развие бизнис сферата знаење и ги покриваат сите предмети во врска со меѓународната трговија, финансирање на надворешната трговија, увоз-извоз законодавство, царинското... [-]


МСП во бизнис лидерство

Manhattanville College School of Business
Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Развој на лидерство е еден од најитните предизвици на талент со кои се соочуваат организациите. Тоа е предвидено дека компаниите ќе се соочат со огромна криза или недостаток на раководството, поради бројот на бебето Boomers почнуваат да се пензионираат. Бидејќи овие талентирани високи лидери ќе заминат, тие ги земаат своите вредни вештини и искуства со нив. Сепак, оваа потреба е создавање на можност за образовани и талентирани деловни професионалци да ги преземат лидерските улоги во бизнисот. [+]

Преглед

Манхетнвил е Магистер на науки во бизнис лидерство програма им дава на студентите моќ да се вози организациски промени во повеќе комплексни светот на модерни корпорации. Позиционирањето како лидер во конкурентниот деловен свет бара солидна основа во стратегијата и иновативен приод кон решавање на проблемите. Можете да направите транзиција од менаџментот на лидерство со оваа напредна МБА алтернативна програма.... [-]


Магистер по бизнис менаџмент

Klaipeda University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2019 Литванија Klaipėda

Програмата е наменета за поединци кои сакаат да станат лидери во бизнисот и да развијат и имплементираат стратегии за развој на организацијата, фокусирани на зајакнување на внатрешните човечки ресурси и одговор на глобалните предизвици за одржливо деловно опкружување. Предвидените резултати од учењето на студиската програма за Бизнис менаџмент се во согласност со дескриптот на професионални подгрупи 1120 раководители на претпријатија, институции и организации на Литванската класификација на занимања (соодветно на ISCO-081217). Раководителите на претпријатија, институции и организации, со помош на други раководители, ги развиваат и ревидираат политиките, ги планираат, координираат и оценуваат сите активности на претпријатијата или организациите и управуваат со нив во согласност со препораките утврдени од страна на Одборот на директори или орган на управување на кого тие известуваат за извршените задачи и постигнатите резултати. Целите и исходите од учењето на програмата се координирани со стандардите за управување развиени од Институтот за овластен менаџмент на Велика Британија (види http://www.management-standards.org). [+]

ПрегледЛокација: Литванија, КлајпедаТип: мајстор, со полно работно времеНоминално времетраење: 2 години (120 ЕКТС)Студиски јазик: англискиНагради: Магистер по бизнис менаџментШколарина: 1860 €Надоместок за апликација: надоместокот за апликација за студиски програми е за граѓаните на земјите-членки на ЕУ или земјите од Европската економска област (Украина, Молдавија, Грузија, Белорусија, Ерменија и Азербејџан), како и оние кои имаат дозвола за постојан престој во Република Литванија: 55 евра. За други студенти: 200 евра. (Надоместокот за аплицирање не се враќа).Рок на пријавување: 30 ноември 2018 годинаЗапочнуваат студии: 1 февруари... [-]

Магистер на меѓународен бизнис менаџмент

Aberystwyth University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство Aberystwyth

Aberystwyth Магистер на меѓународен бизнис менаџмент е МВМ акредитирани од страна на Здружението на MBAs. [+]

Господар во меѓународниот бизнис менаџмент

Aberystwyth Магистер на меѓународен бизнис менаџмент е МВМ акредитирани од страна на Здружението на MBAs. Многу малку бизнис школи низ светот имаат постигнато оваа престижна програма акредитација. Студентите во т тој Aberystwyth Школата за Бизнис и Менаџмент доаѓаат од многу делови на светот на бизнисот, вклучувајќи ги и значителен број од брзо растечката економска области на Кина и на Индискиот суб-континент: така што и содржината и во контекст на вашиот Магистер по меѓународна Бизнис менаџмент ќе ве подготви за ангажирање во бизнисот во глобалниот пазар.... [-]


Напредно Магистерски маркетинг

Ulster University, London & Birmingham Campuses
Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци January 2019 Обединетото Кралство London Birmingham + 1 more

Напредно р Маркетинг курс е академски предизвик и стратешки релевантни програма во напредна маркетинг студија, со посебен акцент на претприемништвото. [+]

Напредно Магистерски маркетинг (пред-мајстори)

Ниво на студии: Пред-мајстори

Школарина 2018/19:

Велика Британија / ЕУ - £ 6,500Меѓународен - £ 15,500 (Лондон) £ 13,750 (Бирмингем)

Услови за влез: Трета класа, помине или обичен степен, или еквивалентно

Барања за англиски јазик: ИЕЛТС 6.0 без компонента помала од 5.5, или еквивалентно

Начин на студии: Полно работно време училница - дневни, или вечер и викенд опции на располагање (предмет на подобноста)... [-]


М-р Инженеринг Бизнис менаџмент

University of Bath
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Обединетото Кралство Claverton Down

Нашиот курс ги гради вашите лидерски и менаџерски вештини и ве учи како да ги применувате во инженерски контекст. Ќе се истражуваат влијанието на новите технологии и како тие се однесуваат на управување во областа на инженерството. Вашите студии ќе ги опфатат деловните анализи, развој на производи и управување со синџирот на снабдување. [+]

Развивање на технички вештини и разбирање на бизнис, операции и стратегија за да ви подготвиме за кариера во инженеринг менаџмент.

Овој курс е нов за 2018 година

Нашиот курс ги гради вашите лидерски и менаџерски вештини и ве учи како да ги применувате во инженерски контекст. Ќе се истражуваат влијанието на новите технологии и како тие се однесуваат на управување во областа на инженерството. Вашите студии ќе ги опфатат деловните анализи, развој на производи и управување со синџирот на снабдување.... [-]


М-р менаџмент (меѓународен бизнис)

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Sheffield

Менаџерите бараат широк опсег на вештини и знаења за да успеат во меѓународна арена. Оваа 12-месечна програма ви подготвува со критични информации и вештини потребни за управување на меѓународно ниво, повикувајќи се на знаење на високооценениот тим на академици. [+]

Менаџерите бараат широк опсег на вештини и знаења за да успеат во меѓународна арена. Оваа 12-месечна програма ви подготвува со критични информации и вештини потребни за управување на меѓународно ниво, повикувајќи се на знаење на високооценениот тим на академици. Комбинирајќи напред-теорија за управување со теорија со практични вештини подготвени на работното место, курсот се фокусира на тоа како функционира меѓународниот бизнис, оставајќи ги своите дипломирани студенти одлична основа во вештините неопходни за денешниот глобален пазар.На курсот Нашите магистер по менаџмент (меѓународен бизнис) се изучува со полно работно време во текот на два семестри проследено со дисертација, преку комбинација на предавања, семинари, студии на случај, групна работа за соработка учење и веб-дискусија групи. Студентите се оценуваат преку индивидуални задачи, групни проекти, испитувања и нивната дисертација. Вие исто така имате можност да преземете организациски проект, кој ви дава вистинско работно искуство во рамките на една компанија. Курсот започнува во септември и трае цели 12 месеци. Студентите кои успешно го заврши првиот семестар, но не продолжат да добиваат ПГ сертификат. Оние кои ги поминуваат двата семестра, но не ја завршат дисертацијата, добиваат диплома за ПГ.... [-]


Магистерски студии по Бизнис, водство и администрација во Единбург,

Stafford Global
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 21 - 33 месеци Open Enrollment Обединети Арапски Емирати United Arab Emirates Online Саудиска Арабија Saudi Arabia Online Бахрaин Bahrain Online Египет Egypt Online Ирак Iraq Online Јордан Jordan Online Кувајт Kuwait Online Оман Oman Online Либан Lebanon Online Гана Ghana Online Кенија Kenya Online Уганда Uganda Online Боцвана Botswana Online Јужноафриканска Република South Africa Online Маврициус Mauritius Online Танзанија Tanzania Online Руанда Rwanda Online Бугарија Bulgaria Online Романија Romania Online Србија Serbia Online Грција Greece Online Турција Turkey Online + 43 more

На онлајн Магистер Единбург Непје Универзитетот во Бизнис менаџмент ќе ви обезбеди со практични proficiencies и знаење што треба да успее во кариера во бизнисот. [+]

За програмата

Единбург онлајн Магистер по бизнис менаџмент ќе ви овозможи со практични proficiencies и знаење што треба да успее во кариера во бизнисот.

Курсот ќе овозможи достапно, креативно и флексибилно постдипломско деловно образование кое ќе ви овозможи да изберете како, кога и каде ќе студирате.

Постојат специјализми достапни и можете да го комбинирате вашиот бизнис менаџмент степен со една од следниве:... [-]