Business програми, барај за врвот Business програми тука! - Business

Business програми, барај за врвот Business програми тука! - Business

Business

А Магистер на науки (MSc) во бизнис степен е дизајниран за да ви даде академски и практични знаења во двете национални и меѓународни бизнис политики. Ако сте заинтересирани за продолжување на својата кариера во светот на бизнисот, овој степен може да биде идеален за вас.

Што е Магистер по бизнис? На кратко, ова постдипломски студии е дизајниран да се земе вашата кариера на следното ниво, или отвори кариера патеки кои можеби биле порано недостапен за вас. Постојат многу различни теми кои се вклучени во повеќето програми од овој карактер, вклучувајќи финансии, сметководство, администрација, маркетинг, менаџмент информациони системи, транспорт и логистика, меѓународни бизнис стратегија, и деловното право.

Зошто ги извршуваат Магистер по бизнис? Постојат многу предности за добивање на овој степен, како што многу различни видови на сета вештина се учи во текот на програмата.Овие вештини, вклучувајќи разбирање на биланси на успех, биланс на состојба, готовински текови, и слично, може да се користи во канцеларија, како и за вашите лични финансии. Исто така, многу работодавци се погледне позитивно на кандидатите за работа кои се заработени дипломиран степен од ваков карактер, со што ќе потенцијално повеќе конкурентни во денешниот пазар на труд.

Цената за овој тип на степен варира во голема мера, во зависност од институцијата ќе присуствуваат. Некои програми може да потрае неколку години за да се заврши, додека другите се повеќе концентрирани во природата, овозможувајќи ви да заврши побрзо. Други фактори вклучуваат трошоците за учебници, како и превоз до и од Универзитетот ако е применливо. Осигурајте се дека сте истражување на универзитетот темелно пред да побараат да бидете сигурни дека тоа е правилно се вклопуваат.

Поединци кои се заврши еден магистер по бизнис програма имаат широк спектар на потенцијални кариера патеки за да изберете од по дипломирањето.Меѓу овие патеки вклучуваат кариера како финансиски менаџери и аналитичари, менаџмент консултанти, инвестициски банкари, и сметководство менаџери, да го именува неколку.

Постојат национални и меѓународни можности за извршување на Магистер по бизнис. Ако се работи со полно работно време или имаат други обврски кои ги спречуваат да заработуваат степен на традиционален начин, онлајн програма може да биде идеален за вас. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Магистер по бизнис

Catolica Lisbon School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри September 2019 Португалија Lisbon

Магистер по бизнис обезбедува силни основи во управувањето за не-бизнис дипломирани студенти. Програмата ги воведува студентите во клучните области на бизнисот и им обезбедува аналитички и меки вештини за да успее во денешното работно место. Студентите ќе се подготват за менаџерски кариери со додавање на бизнис знаење на нивната претходна академска обука. [+]

Резиме

Магистер по бизнис обезбедува силни основи во управувањето за не-бизнис дипломирани студенти.

Програмата ги воведува студентите во клучните области на бизнисот и им обезбедува аналитички и меки вештини за да успее во денешното работно место. Студентите ќе се подготват за менаџерски кариери со додавање на бизнис знаење на нивната претходна академска обука.

Клучни карактеристикиДатум на започнување: септември 2019 годинаВлегување ниво: BSc освен бизнис или економијаВреметраење: 3 или 4 семестриРаспоред: Полно работно времеПрофил: Последни дипломци до 2 години професионално искуствоПрограмски јазик: Целосно се предава на англиски јазикВработливост: 2/3 од учениците најдоа работа пред дипломирањетоРангирање: # 23 во светот (ранг на "Фајненшел тајмс")Преглед... [-]

MS и анализатор

Kogod School of Business, American University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 2 more

Магистер на науки во Анализа (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор. [+]

На Магистер на науки во Анализа програма (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор.... [-]


Магистер на науки во бизнис анализи

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави San Diego

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија. [+]

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија.

Како студент MSBA, ќе се здобијат и со квантитативните вештини за да се создадат подобри алатки за одлучување и способност за управување со тимови и ефикасно да се комуницира со засегнатите страни во секоја фаза од аналитичкиот проект.... [-]


Магистер на науки во бизнис анализи

The Whitman School of Management at Syracuse University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки. [+]

ПрегледМСП во бизнис анализи, програма за ОРМ

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки.... [-]


Магистер по бизнис анализи

Wake Forest University - School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2019 Соединети Американски Држави Winston-Salem Charlotte + 1 more

Во Wake Forest Магистер на науки во Бизнис анализи програма (MSBA), вие ќе научат напредни методологии за да се применуваат и анализатор на бизнис предизвици цела низа на функции и индустрија. Исто така, ќе научат јазикот на бизнис и како успешно да работат во тимови, додека ефективно комуницирање вашите резултати. [+]

Започнете ја вашата кариера во висока побарувачка областа на бизнис и анализатор

Можности во областа на бизнис анализатор да експлодира како големи организации имаат усвоено на податоци-управувано и технологија фокусирани на стратегии низ речиси секоја индустрија. Во Вејк Форест Магистер на науки во Бизнис анализи програма (MSBA), Ќе научат напредни методологии податоци да се применува низ функции кои се движат од финансии до маркетинг на операции и човечки ресурси. Ние ги развиваме решаваат проблемите кои можат да ги преземат податоците од увид на влијание, и да додадете вредност на секоја организација од еден ден.... [-]


Онлајн Магистер на науки во Анализа (MSA)

Villanova University Online
Он-лајн студии Дел-студии 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Villanova

Во денешниот брз дигитален свет, аналитичарите со вештини за трансформирање на податоци во вид на вистинска интелигенција, кои можат да водат деловни одлуки, се во голема побарувачка. [+]

Во денешниот брз дигитален свет, аналитичарите со вештини за трансформирање на податоци во вид на вистинска интелигенција, кои можат да водат деловни одлуки, се во голема побарувачка.

Сега е совршено време да се даде предностЗавршете ги часовите преку интернет, на вашиот распоредЗаработете ја својата диплома за само неколку месеци од 24 месециАнализирајте комплексни, реални деловни проблемиРазвивање вештини во побарувачката што се применуваат за скоро секоја индустријаrawpixel / Unsplash [-]

MS анализатор на бизнис и за управување со информации

Krannert School of Management, Purdue University
Студии врз за студентски град Целосна 11 месеци June 2019 Соединети Американски Држави West Lafayette

Магистер на науки во Бизнис анализи и информации за управување е дизајниран да ги едуцира студентите во state-of-the-art информатички технологии и аналитички техники. Студентите ќе бидат подложени на ригорозни наставна програма и да се развие блискост со различни софтверски алатки кои се користат во моментов во бизнисот. [+]

Со децении, Krannert Факултетот за менаџмент се користат аналитички пристап кон бизнисот да се развива лидери во индустријата. Ние сме специјализирани во развој на учениците кои имаат за цел да се изгради врз нивните матични средини за да се утврди, олово, и да се зголеми истакнати организации.

На Магистер на науки по бизнис Анализа и управување со информациие дизајниран да ги едуцира студентите во state-of-the-art информатички технологии и аналитички техники. Студентите ќе бидат подложени на ригорозни наставна програма и да се развие блискост со различни софтверски алатки кои се користат во моментов во бизнисот. Студентите ќе имаат исто така, можности да се вклучат во искуствено учење.... [-]


МСП во спортски бизнис и забава менаџмент

Manhattanville College School of Business
Студии врз за студентски град 18 месеци January 2019 Соединети Американски Држави New York

Програмата MS Sport Business и Entertainment Management ги подготвува студентите за возбудлива кариера во спортската индустрија. Се разбира, имаме омилени тимови и спортови, но тоа е разговор за спортско радио. Ова е за спортски бизнис и создавање на следниот бран на лидери за индустријата за спортски бизнис. [+]

Господар во спортски бизнис и забава менаџмент

Манхетнвил е Магистер на науки во Спорт Бизнис и забава програма за управување е само целосно акредитиран степен од ваков вид во Westchester / Fairfield Каунти (КТ) област. Програмата е дизајнирана да им даде на амбициозните професионалци знаења, искуство и можности за мрежно поврзување потребни за да се претпостави предизвик улога во спортски менаџмент.... [-]


Master of Science in Business Analytics

Rensselaer Polytechnic Institute, Lally School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Troy

[+]

. [-]

создавање р моден бизнис

British School of Fashion
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Овој пионерски програма е дизајниран во соработка со водечките модни бизниси за да ја одрази на карактеристична природата на создавање бизнис во овој сектор. Студентите ќе се развие увид во клучните стратегии и практики за развој и одржување на успешен моден бизнис. [+]

На М-р модата Бизнис Креирање е пионерска, карактеристична програма, интегрирање на најновите академски истражувања увид во мода и бизнис генерално, со практично искуство составен од врски на високо ниво во рамките на индустријата.

Програмата вклучува критички осврт на анатомијата на моден бизнис и проучува процесите и активностите поврзани со стратегијата за развој и имплементација во рамките на нови и развој на модата области. Студентите ќе се развие здрава разбирање на глобалните стратегии за напредување, вклучувајќи и како да се создаде и на пазарот моден бренд во денешното дигитално фокусирани на светот.... [-]


М-р бизнис со финансиски менаџмент-Лондон кампус-

Northumbria University London Campus
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал. М-р бизнис со финансиски менаџмент програма ќе им даде на студентите и општата деловна знаење и разбирање, како и лични вештини потребни за широк спектар на улоги. Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. Програмата е дизајнирана околу сет на модули кои се заеднички за сите Pathways . Овие модули ги покриваат општите деловни функции, стратегискиот менаџмент и организациската анализа. Овие модули, исто така, ве води кон постигнување на генерички постдипломски цели на стратешка свест, развој на лидерски потенцијал и разбирање на теоријата и практиката на меѓународниот бизнис. Во вториот семестар, ќе ви биде дадена можност да се специјализираат во Финансиски менаџмент. Во остатокот од програмата, ќе заврши вашето истражување и пишуваат на вашата дисертација.... [-]


Магистер на науки во Анализа на податоци

Johnson & Wales University
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Providence

Во светот, управувано од пошироки и сложени податоци, вработените се потребни за дешифрирање на тие податоци брзо и ефикасно за да им помогнат на компаниите да донесуваат одлуки за повеќе информирани деловни одлуки и да ги идентификуваат нови можности за конкурентна предност. [+]

Преглед на програмата

Во светот, управувано од пошироки и сложени податоци, вработените се потребни за дешифрирање на тие податоци брзо и ефикасно за да им помогнат на компаниите да донесуваат одлуки за повеќе информирани деловни одлуки и да ги идентификуваат нови можности за конкурентна предност.

Откријте скриени обрасци, непознати корелации, трендови на пазарот, преференции на купувачи и други корисни информации во степенот на Магистер на науки на JWU во Анализа на податоци.... [-]


Магистер по бизнис анализи

Syracuse University - Whitman School of Management
Студии врз за студентски град 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки. [+]

ПрегледМСП во бизнис анализи, програма за ОРМ

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки.... [-]


Магистер на науки во бизнис, иновации и entrepreneuriship

INSEEC London
Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект [+]

Магистер на науки во бизнис, иновации и Entrepreneuriship

&nbsp

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект менаџери и менаџери за продажба. Таа е наменета за научни и / или инженер студентите кои сакаат да се здобијат со стратешки, менаџерски, финансиски, комерцијални и претприемачки експертизи. На програмата ги задоволува потребите на компаниите во обука разноврсна директори во можност да преземе глобалниот одлуки. Таа, исто така обезбедува вистинска додадена вредност во однос на бизнис-проект за развој и создавање бизнис. Курсеви ... [-]


Магистер на науки (одлуката на науката)

Universiti Utara Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Малезија Alor Setar Kuala Lumpur

Магистер на науки (Одлука наука) на програмата е дизајниран за да промовира професионален развој на истражувачи, академици и други кои се вклучени во процесот на донесување одлуки. Решение Наука професионалци се релевантни во многу полиња како што се производство, маркетинг, банкарство, финансии, логистика, здравството, транспортот, телекомуникациите, шумарството, војската, енергија меѓу другите. [+]

Магистер на науки (Решение Наука)

Магистер на науки (Одлука наука) на програмата е дизајниран за да промовира професионален развој на истражувачи, академици и други кои се вклучени во процесот на донесување одлуки. Решение Наука професионалци се релевантни во многу полиња како што се производство, маркетинг, банкарство, финансии, логистика, здравството, транспортот, телекомуникациите, шумарството, војската, енергија меѓу другите.... [-]