Information Technology Management програми, барај за врвот Information Technology Management програми тука! - Information Technology Management

Information Technology Management програми, барај за врвот Information Technology Management програми тука! - Information Technology Management

Магистер е скратена форма на терминот "Магистер на науки", напредна степен се фокусира на некои специфични аспекти на науката. Често, овој степен бара двегодишна посветеност, иако програмите може да се разликуваат.

Што е магистер по информатичка технологија за управување? Ако одлучите да го извршите овој степен, може да очекувате да учат како работи за основни техники за управување во комбинација со вештини уникатни за технологијата. Значи, додека би можеле да научите за буџетирање, управување со промени и екипирање, исто така треба да очекувате да учат теми како техничка поддршка, дизајн на софтвер и планирање и одржување на мрежата.

А степен магистер по информатичка технологија за управување може да даде различни вештини кои ќе имаат корист и вашата кариера и вашиот живот во поголема смисла. Може да се појават со подобри организациски вештини, посилни комуникациски способности и длабоко разбирање на информатичката технологија, од кои сите може да ви направат повеќе продавачки вработен.

Треба да знаете дека трошоците за магистер по менаџмент на информатичка технологија може да варираат во зависност од конкретната програма. Постојат многу програми достапни, и како што одлучувате за вистинскиот избор за вас, трошоците може да завршат да бидат главно разгледување.

Со напреден степен како што е магистер по информатичка технологија за управување, може да биде во можност да ги прошират своите можности за кариера, како што ќе се продава и во ИТ и менаџмент. Поточно, со подлабоко разбирање на управувањето со податоци, можеби ќе можете да работите како менаџер во извори, управување со ИТ, финансиско управување со ИТ, управување со ИТ услуги и управување со ИТ конфигурација. Вие исто така може да имаат можност да работат како програмер или специјалист за безбедност.

Ако сте заинтересирани за магистер по информатичка технологија за управување, постојат мноштво на програми достапни. Истражувајте ги вашите опции и тежејте ги добрите и лошите страни на секоја од нив. Побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

Читај повеќе

М-р ИТ безбедност за управување

GISMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Германија Berlin + 1 more

Развивање на вештини за креирање, планирање и управување со ефективни ИТ безбедносни процеси за бизниси со овој курс, кој е дизајниран, испорачан и доделен од Универзитетот Арден. [+]

М-р ИТ безбедност за управување

Развивање на вештини за креирање, планирање и управување со ефективни ИТ безбедносни процеси за бизниси со овој курс, кој е дизајниран, испорачан и доделен од Универзитетот Арден.

Ќе дознаете како да продолжите со брзиот ИТ свет и да стекнете практични вештини што ќе ви направат непроценливо средство за секој бизнис.

Арден е специјализиран универзитет за учење на далечина кој им помогна на 50.000 студенти од целиот свет успеваат во текот на последните 26 години. Во 2015 година, студентското истражување на Арден покажа дека 79% од учениците ја видоа својата кариера како резултат на нивните студии на универзитетот.... [-]


Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма

Golden Gate University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Почнувајќи од есента 2018 година, Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма. Студентите кои успешно ја заврши оваа едногодишна програма ќе заработат магистерска диплома и ќе бидат прифатливи за STEM OPT. Студентот може да се квалификува за две стипендии и ќе добие помош при вашето барање за работа на ОПТ. (GGU не гарантира работа) Бидејќи ова е високо конкурентна програма, апликациите мора да бидат примени до 9 јули 2018 година. [+]

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-годишна програма

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со 1-година степен е матичната програма која започнува во падот 2018 семестар, 26 август, 2018 година . Студентите кои успешно ја заврши оваа едногодишна програма ќе заработат магистерска диплома и ќе бидат прифатливи за STEM OPT. Класите и потребните работилници се одржуваат секојдневно од понеделник до петок. Дополнителна поддршка е достапна за пребарување на ОПТ работа (ГГУ не гарантира работа) и неделен семинар за кариера.... [-]


Господар на науката во информатичката технологија (информатичка технологија за управување) информациска сигурност концентрација 21-месечна патека

Carnegie Mellon University in Australia
Студии врз за студентски град Целосна 21 месеци January 2019 Австралија Adelaide

Студентите кои студираат во Магистер на науки во информатичка технологија (MSIT-ITM) 21-месечна песна можат да преземат Концентрација за информациска безбедност како дел од нивната програма. MSIT на-ITM (информации Концентрација безбедност) се фокусира на потребата да се прилагодат на менување на натрапникот сцена и да се здобијат со подлабоко разбирање на управување со ризикот, безбедноста на информациите и заштита на личните податоци. Студенти кои студираат Концентрација постдипломски безбедноста на информациите со Магистер на науки во информатичка технологија (MSIT-ITM), со концентрација во безбедноста на информациите. [+]

Студентите кои студираат во Магистер на науки во информатичка технологија (информатичка технологија за управување) 21-месечна песна можат да преземат Концентрација за информациска безбедност како дел од нивната програма.

MSIT на-ITM (информации Концентрација безбедност) се фокусира на потребата да се прилагодат на менување на натрапникот сцена и да се здобијат со подлабоко разбирање на управување со ризикот, безбедноста на информациите и заштита на личните податоци. Тоа се базира на експертиза за истражување, операции и анализи од светски познатиот ЦЕРТ координативен центар (CERT® / CC) се наоѓа во Софтверско инженерство институт Карнеги Мелон. Определени како национален центар на академската извонредност во сајбер одбрана образование од страна на Агенцијата за национална безбедност, Карнеги Мелон е уникатно квалификуван да обезбеди таква обука.... [-]


М-р стратешки ИТ менаџмент

Arden courses at GISMA
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Германија Berlin + 1 more

Оваа програма ќе ве научи на деталите за усогласеност со договори за услуги, односи со клиентите и добавувачите и други ИТ активности во рамките на една организација. Овој магистер е за оние кои се заинтересирани за влез во ИТ секторот во стратешки капацитет. [+]

Гисма курсеви доделени од Арден.

М-р стратешки ИТ менаџмент

Оваа програма ќе ве научи на деталите за усогласеност со договори за услуги, односи со клиентите и добавувачите и други ИТ активности во рамките на една организација. Овој магистер е за оние кои се заинтересирани за влез во ИТ секторот во стратешки капацитет.

По студирањето за оваа м-р стратешки ИТ менаџмент програма, ќе биде добро опремени да влезат во водечката улога во ИТ секторот или да ги преземе своите стратешки вештини на не-ИТ специјалист позиција.... [-]


МСП информатичка технологија

McCombs School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2019 Соединети Американски Држави Austin

Тексас Магистер на науки во информатичка технологија и менаџмент одговара на потребата за талент со 10 месеци, STEM назначен степен што создава бизнис лидери подготвени за непушачите иновации поради новите технологии, како што се когнитивните компјутери и интернет на нештата. [+]

Информатичката технологија сега постојано го менува искуството на бизнис, социјални, па дури и физички интеракции низ целиот свет. Големи податоци и Интернет на работите веќе не се фати фрази, туку реални светски трендови кои влијаат на мулти-трилиони долари трансакции. Пазарот на работни места ја рефлектира итната потреба за адаптивни вештини потребни за да се одговори на развојот на информатичката технологија. Стапките на невработеност во ИТ индустријата се на историски падови, а повеќе од половина од 25 највисокоплатени работни места се наоѓаат во секторот на информатичка технологија.... [-]


М-р ИТ безбедност за управување

Arden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 60 месеци January 2019 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Во оваа програма, ќе се разгледа влијанието на менување на ИТ безбедносна сцена и се фокусира на дизајнот и воспоставувањето на планови за превенција во вашата организација. Ќе се разгледа развојот на полето на технологијата и нејзиниот брз развој во контекст на безбедносни ризици. [+]

Во оваа програма, ќе се разгледа влијанието на менување на ИТ безбедносна сцена и се фокусира на дизајнот и воспоставувањето на планови за превенција во вашата организација. Ќе се разгледа развојот на полето на технологијата и нејзиниот брз развој во контекст на безбедносни ризици.

Потребни курсеви

А диплома или диплома еквивалентни на Велика Британија почести степен на минимум од втора класа (2.2). Ако не сте мајчин јазик на англиски, од вас ќе се бара да ни дадете доказ за ниво на англиски јазик еквивалентно на IELTS 6.5 или погоре... [-]


Магистер на науки во информатички менаџмент

Syracuse University - iSchool
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse + 2 more

На МСП во управување со информации (IM) од iSchool користи интердисциплинарен пристап кон учење и разбирање на информатичката технологија. Овде, на Универзитетот Сиракуза iSchool, ние веруваме дека за управување со информации значи користење на вашата единствена професионална и академска позадина да се развие пристап кон информациски системи кои ќе имаат корист и на луѓето и организациите. [+]

На МСП во управување со информации (IM) од iSchool користи интердисциплинарен пристап кон учење и разбирање на информатичката технологија. Овде, на Универзитетот Сиракуза iSchool, ние веруваме дека за управување со информации значи користење на вашата единствена професионална и академска позадина да се развие пристап кон информациски системи кои ќе имаат корист и на луѓето и организациите.... [-]


Магистер на науки во информатичка технологија за управување (MSITM)

Campbellsville University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година July 2019 Соединети Американски Држави Louisville USA Online + 2 more

Се движат надвор од влез на ниво позиции во информатичката технологија и да стане лидер во областа со Магистер на науки во информатичка технологија за управување од Campbellsville University . [+]

MSITM - Магистер на науки во информатичка технологија за управување. Се движат надвор од влез на ниво позиции во информатичката технологија и да стане лидер во областа со Магистер на науки во информатичка технологија за управување од Campbellsville University . Магистер и напредни ИТ стратегии, како и бизнис менаџмент техники, вклучувајќи управување со проекти, преговарање и управување со тим. Членови на факултетот донесуваат години на експертиза на нивните курсеви и нудат лекции од вистински свет кои се применливи за денешниот динамичен свет на ИТ. По дипломирањето, студентот ќе биде подготвен да ги следи менаџерските работни места кои нудат и подобри бенефиции и подобри плати.... [-]


Bsc во управувањето со информатичката технологија

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Земете го следниот чекор во вашата ИТ кариера Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. Мајсторите во информатичката технологија за управување со програмата се состои од уникатна комбинација на курсеви за управување кои ќе ви овозможи со бизнис знаења потребни за управување со информатичката технологија функции во широк спектар на индустрии.... [-]


дипломиран / МСЦ во управувањето со интернет претпријатие системи

Dublin City University | DCU Connected - Excellence in Online Education
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2018 Ирска Dublin

Онлајн програмата за управување со интернет претпријатие системи развива знаења и вештини на ученикот во областите на Cloud Computing и за социјално вмрежување, така што тие можат да управуваат и да ги применуваат клучните стратегии за ИС на организации. [+]

Оваа програма за постдипломски студии неодамна успешно учествуваше во процесот на акредитација спроведен со DCU Business School од страна на Асоцијацијата за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB), најстарото и најпрестижното светско акредитирачко тело за бизнис училишта во светот. Акредитацијата на AACSB е широко признаена како белег на совршеност во деловното образование и е заработена од помалку од пет проценти од бизнис школите во светот. ... [-]


господар it-менаџмент (м-р)

AKAD University
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 30 месеци Open Enrollment Германија Germany Online

Во вашиот интерес во технологијата одговара претприемништво? Вие сте во потрага по блиските врски меѓу информатичката технологија и бизнис администрација? учење на далечина "Управување на ИТ - Магистер на науки" ви овозможува и: да се запознаат со специфични ИТ знам-колку брзо предизвик прашања на компјутерски науки, а земајќи во предвид областа на управувањето со точка на бизнис менаџмент на гледање. [+]

Во вашиот интерес во технологијата одговара претприемништво? Вие сте во потрага по блиските врски меѓу информатичката технологија и бизнис администрација? Учење на далечина "Управување на ИТ - Магистер на науки"Ви овозможува и: да се запознаат со специфични ИТ знам-колку брзо предизвик прашања за компјутерски науки додека се зема предвид полето на управување за бизнис администрација гледна точка. Сите основите кои ви се потребни како директор на комплексни корпоративни структури и проекти може да се наоѓаат во оваа програма. Дали сте ИТ професионалец во економијата размислување, комуникациски вештини и професионална техничка визија. Нивните студии "Управување на ИТ - Магистер на науки" се квалификува за употреба во индустријата, независна, барајќи професионални или раководни позиции.... [-]


м-р во ИТ менаџмент

GlobalNxt University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци January 2019 Малезија Kuala Lumpur + 1 more

Магистер по Управување со ИТ (MITM) програма ги подготви поединци за голем број на ИТ поврзани со менаџмент улоги, како што се ИТ проект менаџер [+]

Развој на лидери кои може да се изедначи стратегија со бизнис цели Магистрирал на управување со ИТ (MITM) програма ги подготви поединци за голем број на ИТ поврзани со менаџмент улоги како што се ИТ проект менаџер, консултант за технологија, системи аналитичар, ИТ стратег и ИТ режисер. Програмата има посебен управување, наместо чисто технички фокус и премостува јазот кој често се среќава меѓу ИТ и бизнис. Програмата е особено добро прилагодени за ИТ професионалци чија работа вклучува блиски интеракција со не-ИТ и деловни луѓе. Учесниците на MITM програма обично имаат помеѓу 5-15 години работно искуство на работно искуство во областа на ИТ.... [-]


М-р. во управување со информатичка технологија

Asia Pacific University of Technology & Innovation (APU)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 60 месеци January 2019 Малезија Kuala Lumpur + 1 more

Оваа програма е насочена кон индустријата или бизнис професионалци кои се обидуваат да ги развијат своите кариери во управувањето со технолошките системи и / или нивното производство во корист на организациите. Менаџерите во организациите каде што информатичката технологија игра витална улога во менаџерските функции и ефикасното функционирање на организацијата, ќе ја најдат оваа програма многу корисна. [+]

Оваа програма е специјално дизајнирана да обезбеди:

Можност да се демонстрира како примената на компјутерската технологија е составен дел на ефикасно деловно опкружување.Акцент на разбирање за тоа како ефективен компјутерски систем е клучен фактор во овозможувањето бизнис да стекне конкурентна и стратешка предност.Севкупно разгледување на тоа како може да се управува со ИТ во организацијата.Разбирање на тоа како може да се воспостават стратешки ИТ-рамки за да се подобри способноста на организацијата.Времетраење: Полно работно време (12 месеци) Скратено работно време (2-5 години) Услови за приемДиплома во ИТ / компјутерски науки и сродни области со минимум CGPA од 2,75 или еквивалент како прифатливо од Сенатот; ИЛИДиплома или еквивалент, но за CGPA под 2,75; може да се прифати под услов кандидатите да имаат пет години работно искуство во соодветната област.Дипломирани студенти со еквивалентни квалификации кои имаат неколку години релевантно искуство во индустријата.Доказите за задоволителни вештини на англиски јазик се потребни за кандидатите каде англискиот не е нивниот прв јазик, како што се ИЕЛТС 6.0 или погоре или ТОЕФЛ 550 или погоре.Кој треба да присуствува... [-]

М-р во Интернет, мобилни системи и апликации

London South Bank University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Развивање на техничко знаење за напредни теми како што се безжичното мобилно вмрежување, отворено вмрежување, облак компјутери и технологии за мрежно поврзување од следната генерација. [+]

М-р Интернет, мобилни системи и апликации е иднина-ориентирана Мастер курс.

Ќе развиете техничко познавање на напредни теми како што се безжичното мобилно вмрежување, отворено вмрежување, cloud computing и технологиите за мрежно поврзување од следната генерација. Овој фокус на новите и скоро идни технологии ќе ве подготви за кариера во динамичните бизнис и ИКТ индустрии.

Сите научи модули да ги содржат и теоретски знаења и практични вештини, а гости предавачи од индустријата ќе обезбеди критички увид во ИТ и технолошки сектори. Ќе имате шанса да работите во нашата Р... [-]


Магистер на науки во информатичката технологија за управување

Oakland University School of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Дава силна техничка и раководна позадина на оние кои се заинтересирани за користење на информатичката технологија (ИТ) за конкурентна предност [+]

Магистер на науки по информатичка технологија за управување Мајсторите на наука во информатичка технологија за управување (MSITM) дава силна техничка и раководна позадина за оние кои се заинтересирани за користење на информатичката технологија (ИТ) за конкурентна предност. Таа им нуди на бизнис професионалци со знаење што треба ефикасно да управуваат со информатичката технологија во поддршка на нивните бизнис цели. Тој им дава на информациски системи (ИС) професионалци знаење за најновите технологии и нивната употреба во развој на апликации. Оваа програма се понудени од страна на менаџмент информациони системи (MIS) група во рамките на одделот за ДИС на науките решение и информации. На овој факултет има наставни и истражувачки интереси во многу од областите околу кој на програмата е конфигуриран, како што се e-Commerce, стратегија, за поддршка на одлуката, како и процесот поглед на Е развој. На програмата се MITM развиени за задоволување на променливите потреби корисник и е во индустријата - корисници направи ИТ повеќе умешен, како и системи програмери повеќе фокусирани на бизнис прашања. За оваа цел, програмата е структуриран околу пет главни компоненти (опишана подолу). Првите два (управување и е јадрото) се обезбеди на студентот со управување и е основа, на средината два (ИТ фондации и изборни предмети) обезбеди улогата на ИТ за поддршка на развојот на генерализирана и специјализирана (или фокусирани) системи, и последната компонента на дава можност да се синтетизираат преку овие концепти случаи или некој проект. ... [-]