Management програми, барај за врвот Management програми тука! - Management

Management програми, барај за врвот Management програми тука! - Management

А господар 's степен е типично првиот степен на постдипломски студии. Идни студенти често треба да имаат диплома пред да се запишат во програмата. Завршување на студиите може да трае помалку од четири години.

Што е магистер по менаџмент? Тоа е програма за постдипломски студии која дава напредно знаење за општо управување. Различни концепти, од финансии и човечки ресурси до маркетинг и логистика, може да се изучуваат. Студентите се опремени со напредни алатки и теории, ги подготвува за позиции во различни индустрии во не-за-профит, јавниот и приватниот сектор. Програмите може да им овозможат на поединците да специјализираат во одредени области на управување.

Критичкото размислување е вредно пренослива вештина што студентите кои работат кон магистер по менаџмент стекнуваат. Таа користи способности за решавање на проблемите и ефективна комуникација. Сеопфатноста и независното размислување ја промовираат довербата и авторитетот, што може да биде корисно во потрагата по кариера и во секојдневниот живот.

А Магистер по менаџмент е обично признат како разновидна напредна бизнис програма, што го прави привлечен на глобалниот пазар на вработување. Трошоците може да варираат врз основа на специјализација и локација. На поединците им се советува да се обратат во училиштата од интерес за класни понуди и цени.

Магистер по менаџмент може да резултира со можности за кариера во широк спектар на индустрии. Проект лидери и менаџери вработуваат комуникациски вештини за работа со различни луѓе и култури низ сектори и земји. Финансиските советници можат да работат за банки или други институции за управување со инвестиции, планирање на имот или подготовка на даноци. Лицата со претприемнички фокус можат да се вклучат во стартувањето или да започнат свој сопствен бизнис. Студентите со специјализирани степени како маркетинг или ИТ се во побарувачка за своите вештини и фокусирани знаења.

Може да има неколку програми за учење на далечина и локации на кампусот кои нудат магистер по менаџмент. Многу образовни институции им овозможуваат на учениците да постигнат академски цели со флексибилни распореди и онлајн курсеви. Побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

Читај повеќе

MSc менаџмент и информатика

B2 Ljubljana School Of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Словенија Ljubljana

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката. [+]

Професионален наслов: Магистер по менаџмент и информатика

Управување и информатика Магистерска програма е интердисциплинарна комбинација на современи општествени науки со акцент на деловните науки и знаења од областа на информатиката.

Тоа е во интерконекцијата на овие вештини, овозможувајќи истовремено разбирање на деловните процеси и организациските структури заедно со развиената способност за користење на информатичката технологија, при што препознаваме една од клучните правци за развој на организационо и социјално опкружување поддржано со информации.... [-]


Магистер по менаџмент

European School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 15 месеци January 2019 Обединетото Кралство London Италија Rome Milan Florence Шпанија Madrid + 7 more

Магистер по менаџмент има за цел да им обезбеди на студентите со еден сеопфатен поглед на меѓународниот менаџмент, истражување на критични фактори за крос-национален успех во бизнисот, на влијанието на глобализацијата врз меѓународната бизнис средина, трговските теории, и интернационализација стратегии. [+]

На Магистер по менаџмент има за цел да им обезбеди на студентите со еден сеопфатен поглед на меѓународниот менаџмент, истражување на критични фактори за крос-национален успех во бизнисот, на влијанието на глобализацијата врз меѓународната бизнис средина, трговските теории, и интернационализација стратегии.

Како дел од менаџмент специјализација, господар учениците истражуваат: ... [-]


Магистер на науки во управување со

School of Business, Economics and Law at the University of Gothenburg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Шведска Gothenburg

Оваа програма е насочена кон Вас, кои веќе имаат ергени степен во одредена предметна област и кои се заинтересирани за кариера како менаџер во вашата идна работа [+]

Јазик на настава: Англиски

Оваа програма е насочена кон Вас, кои веќе имаат ергени степен во одредена предметна област и кои се заинтересирани за кариера како менаџер во твојата иднина работниот живот. По завршувањето на програмата, ќе бидете во можност да се справи со управување на сложени проблеми и разбираат услови на управување во одредено поле на експертиза.

За програмата ... [-]

Магистер по менаџмент

Trinity College Dublin - Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Ирска Dublin

Ранг 1 во Ирска и 1 во Западна Европа за генерален менаџмент (Eduniversal 2018), магистер по менаџмент понудени од колеџот Тринити Даблин е наменета за не-бизнис дипломирани студенти. Тоа ќе го надополни вашиот додипломски студии и ќе ви овозможат со менаџерските вештини неопходни за да успеете во денешното глобализирано деловно опкружување. [+]

Ранг 1 во Ирска и 1 во Западна Европа за генерален менаџмент (Eduniversal 2018), магистер по менаџмент понудени од колеџот Тринити Даблин е наменета за не-бизнис дипломирани студенти. Тоа ќе го надополни вашиот додипломски студии и ќе ви овозможат со менаџерските вештини неопходни за да успеете во денешното глобализирано деловно опкружување.

Информации за програмата

Нашиот академски тим донесе богатство на знаење и искуство низ низа сектори, обезбедувајќи вистинска глобална перспектива. Преку практично учење, симулации, дебати, студии на случај и гостин звучници, учениците ќе научат да ги анализираат вистинските деловни проблеми. Програмата, исто така, се фокусира на преговори и лидерство за да им помогне на учениците да управуваат со конфликти и да го развијат нивниот стил на лидерство. Можете, исто така, да продолжат да се прилагоди на вашиот степен со изборни предмети. Овие опции се разгледуваат секоја година врз основа на повратни информации од работодавецот и барањата на пазарот.... [-]


Магистер по менаџмент

Aberystwyth University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство Aberystwyth

М-р Aberystwyth. (Ик.на) менаџмент е МВМ акредитирани од страна на Здружението на MBAs.Само 20 бизнис школи низ светот имаат постигнато оваа престижна програма [+]

Магистер е по менаџмент

&nbsp

М-р Aberystwyth. (Ик.на) менаџмент е МВМ акредитирани од страна на Здружението на MBAs. Само 20 бизнис школи низ светот имаат постигнато оваа престижна програма акредитација. Степенот е наменета за студентите кои имаат интерес во управувањето во многу различни контексти. Имаме големо искуство во областа на бизнис, маркетинг и финансии, но голем дел од она што го учат во Магистер по менаџмент степен, во однос на справувањето со луѓе и разбирање организациско однесување, ќе се применуваат во некомерцијални контексти, во јавниот сектор и доброволни организации од сите видови. Вашиот прв степен може да се во било која дисциплина: на МВМ Aberystwyth програма ќе ви овозможи со солидна основа во бизнис и менаџмент, без разлика дали сте ги изучува пред.Наша цел е да ви даде не е само звук база на знаење, а не само свест за трендови на пазарот и можности за бизнис, но што е најважно, збир на аналитички и применуваат вештини и стратегии кои ќе ви застане во добра наместо во текот на вашиот менаџерски кариера.... [-]


Магистер по управување со податоци

Thames Education Group Limited
Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2019 Обединетото Кралство London

Дали сакате да ги примените алатките и техниките за анализа на податоци за да ги решите комплексните деловни проблеми? Оваа програма ви помага да ја унапредат својата кариера преку учење како да комуницирате со комплексни идеи ефикасно и да ги користите современите техники за управување за критичко оценување на деловните процеси. [+]

Магистер по Образование во Темза Образование во управувањето со податоците во соработка со Универзитетот во Бакингем се фокусира на основните меки и тешки вештини кои ќе ви овозможат да ја однесете вашата кариера на следното ниво. Овој м-р е идеален за оние кои поседуваат диплома ниво квалификација во бизнисот, науката за податоци или поврзани со полето. Програмата започнува во февруари 2019 година и ограничен број места сè уште се достапни на воведен надомест од 8.200 фунти .... [-]


Магистер по меѓународна менаџмент

University of Exeter Business School
Студии врз за студентски град Целосна 9 - 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Exeter

Нашите магистер Меѓународен менаџмент е совршен, ако имате помалку од три години работно искуство и се бара да го развие вашето деловно знаење и да започнете динамична меѓународна бизнис кариера. [+]

Нашите магистер Меѓународен менаџмент е совршен, ако имате помалку од три години работно искуство и се бара да го развие вашето деловно знаење и да започнете динамична меѓународна бизнис кариера.

Додека е идеален за оние кои неодамна дипломирале со бизнис степен, исто така е особено важно за оние од не-бизнис потекло кои бараат да додадат проникливо бизнис образование на нивниот степен на додипломски студии.... [-]


Магистер на науки во управување со

Universiti Utara Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 - 15 семестри January 2019 Малезија Alor Setar Kuala Lumpur + 2 more

Магистер на науки (менаџмент) беше воведен за да произведуваат дипломирани студенти кои имаат длабоки познавања за управување аспект на бизнис и способен за вршење на соодветните задачи во глобалната денешниот бизнис средина. Целта е да се произведуваат одлични и професионални менаџери кои се способни за преведување на теоријата научиле за време на часовите во пракса. [+]

За програмата

Магистер на науки (менаџмент) беше воведен за да произведуваат дипломирани студенти кои имаат длабоки познавања за управување аспект на бизнис и способен за вршење на соодветните задачи во глобалната денешниот бизнис средина. Целта е да се произведуваат одлични и професионални менаџери кои се способни за преведување на теоријата научиле за време на часовите во пракса. Дипломирани студенти на оваа програма, исто така, се очекува да станат способни лидери кои можат да се идентификуваат и решавање на прашања и проблеми поврзани со управувањето и бизнис, во земјата или во странство.... [-]


Магистер на науки во менаџмент

Worcester Polytechnic Institute
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Научете како да доведете на раскрсницата на бизнисот и технологијата со магистер на науки по менаџмент од WPI. Без разлика дали сте професионалец во рана кариера, кој сака да го подобри вашето додипломско образование или специјалист во својата област, ќе најдете дека нашата програма ви нуди флексибилност за да го прилагодите текот на студијата на вашите интереси и цели во кариерата. [+]

Научете како да доведете на раскрсницата на бизнисот и технологијата со магистер на науки по менаџмент од WPI. Без разлика дали сте рана професионална професија која бара да го зајакнете образованието за додипломски студии или стекнато специјалист во својата област, ќе најдете дека нашата програма ви нуди флексибилност за да го прилагодите текот на студијата до вашите интереси и цели во кариерата. Програмата ќе се подготви да иновираат производи и услуги во рамките на технологијата базирана на претпријатија, проширува солидно и практично разбирање на сите главни функционални бизнис области, од финансиски менаџмент до комплексни групната динамика и организациски дизајн.... [-]


Магистер на науки во управување со иновации и претприемништво

University of Milan
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Италија Milan

Магистер на науки во управување со иновации и претприемништво е нова две-годишна програма понудена од страна на Одделот за економија, менаџмент и квантитативни методи на Универзитетот во Милано. [+]

Магистер на науки во управување со иновации и претприемништво е нова две-годишна програма понудена од страна на Одделот за економија, менаџмент и квантитативни методи на Универзитетот во Милано.

Оваа програма е наменета да им обезбеди на студентите со теории, алатки и експертиза да се претвори идеи во бизнис можности и да управуваат со корпоративните иновации напори. Целта на програмата е да се формираат креативни, рацете на дипломирани студенти кои можат да брилијантно придонесуваат за иновации во неколку домени, и во постојните организации и со започнување на претприемачки патувања.... [-]


Управување со м-р

Sheffield University Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Обединетото Кралство Sheffield

На најдобрите организации во светот им се потребни луѓе како тебе на врвот, а нашиот магистер по менаџмент може да ве стигне таму. Во време кога има толку многу специјалисти од различни видови, има потреба дипломирани студенти кои ја гледаат целата слика, не само од една функционална перспектива. Секоја организација треба [+]

На најдобрите организации во светот им се потребни луѓе како тебе на врвот, а нашиот магистер по менаџмент може да ве стигне таму. Во време кога има толку многу специјалисти од различни видови, има потреба дипломирани студенти кои ја гледаат целата слика, не само од една функционална перспектива. Секоја организација има потреба од општи лица, без разлика дали се менаџери на мултидисциплинарни тимови, како директори на деловни операции, или работат на ниво на одборот како главни извршители или претседатели. Нашите магистерски менаџмент ќе ве однесе надвор од вашата удобност зона. Генералниот менаџмент не е лесен, но нашите дипломци ја напуштаат работата и се подготвуваат за водечките тимови на меѓународна сцена. Вашата сон работа, во секоја дисциплина, може да се постигне со една година поминато на оваа амбициозна, високо ценета Мастер програма. Нашите магистер по менаџмент е акредитирана од страна на Здружението на MBAs (AMBA). Ова престижно признание значи дека можете да бидете сигурни дека ќе добиете квалификација со меѓународно признавање и вредност. Програмата е поддржана од светска класа истражување и се предава на највисоките академски стандарди, со акцент на вистински светски вештини за реалниот свет ситуации - таа е посветена на производство на поединци кои ќе влијаат. Предизвик за да работиме напорно, а ние ќе ви ги обезбедиме сите потребни знаења за плодна кариера во управувањето, со знаење и вештини кои се преносливи во различни бизнис сектори.Програмата Предава со полно работно време во текот на два семестри, проследено со дисертација, студентите се едуцираат преку серија предавања, семинари, студии на случај,... [-]


Магистер на науки во меѓународниот спортски менаџмент (онлајн)

UCFB
Он-лајн студии Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство London

Како прв обид на UCFB , студентите сега имаат можност да научат UCFB е почитуван Меѓународниот Магистер на науки во спортски менаџмент во комплетна онлајн испорака, која обично се предава на кампусот. Овој курс е наменета за луѓе кои се заинтересирани за одржување на високи менаџерски позиции во основните функционални одделенија на индустријата за спортски менаџмент. UCFB уникатна Меѓународен Магистер на науки во спортски менаџмент (онлајн) обезбедува стремат спортски лидери со исклучителни образовни и искуство можности. Оваа револуционерна програма еволуираше во преодно патување за дипломирани студенти од сите дисциплини, како и постоечки професионалци во сите области на спортската индустрија, како што се менаџмент, маркетинг или операции. Меѓународниот Магистер на науки во спортски менаџмент (онлајн) дипломирани студенти ќе бидат доделени од Бакс нов универзитет во Бакингемшир, нашата почитувана академски партнер институција. [+]

UCFB

Преглед

Како прв обид на UCFB , студентите сега имаат можност да научат UCFB е почитуван Меѓународниот Магистер на науки во спортски менаџмент во комплетна онлајн испорака, која обично се предава на кампусот.

Овој курс е наменета за луѓе кои се заинтересирани за одржување на високи менаџерски позиции во основните функционални одделенија на индустријата за спортски менаџмент.... [-]


Управување со м-р

Nottingham Business School, Nottingham Trent University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство Nottingham

Нашите магистерски курсеви за управување ќе ви помогне да ги обликувате вашите лидерски и менаџерски вештини за да станете ефикасен менаџер од 21 век, способен да работи во динамични и сложени организациски средини. Ќе се здобијат со одлично разбирање на основни предмети, овозможувајќи ви да се стави на теорија и современото размислување во пракса. [+]

Нашите магистерски курсеви за управување ќе ви помогне да ги обликувате вашите лидерски и менаџерски вештини за да станете ефикасен менаџер од 21 век, способен да работи во динамични и сложени организациски средини. Ќе се здобијат со одлично разбирање на основни предмети, овозможувајќи ви да се стави на теорија и современото размислување во пракса.

Трасата за чисто управување развива подлабоко разбирање на централните принципи на менаџментот. Ќе се вклучат со релевантни и новите загриженост за управување, вклучувајќи управување со различни култури. Исто така, ќе се истражуваат организациски иновации и претприемачки размислување, како и рафинирање на вашиот критичко разбирање на теоријата на управување.... [-]


Магистер по економија и менаџмент

Czech University of Life Sciences - Faculty of Economics and Management
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Чешка Praha-Suchdol

Студиската гранка е насочена кон студенти кои се заинтересирани во областа на економијата и менаџментот. Се замислува интердисциплинарно со користење на интегрирана економска и менаџерска основа, квантитативни методи, ИКТ и дисциплини поврзани со општествените науки. [+]

Форма на студија: редовно студирање

Должина на студии: 2 години (4 семестри)

Прием Испити: онлајн интервју од економија и менаџмент и квантитативни методи.

Магистриралката "Економија и менаџмент", која се предава на англиски јазик, е во коресподенција со традиционалната и успешна чешка студија "Провоз а економика", чии дипломци секогаш открија одлични шанси за вработување во ЦР и на странските пазари на труд (стапката на невработеност на дипломираните студенти на оваа студија гранка им припаѓа на оние најниски меѓу експозитурите за економска студија на КР (1,4% како во ХН на 19 февруари 2016 година).... [-]


Магистер по програма и управување со проекти (PPM)

WMG School for Professional Development at VTC in HONG KONG
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Хонг Конг Hong Kong

Дали сакате да се преселите во управување со проекти, или во вашата тековна техничка и деловна област, или во ново поле на експертиза? Учесниците на овој курс може да имаат многу широк спектар на академски и професионални средини. Таа е погодна за оние со работно искуство, како и оние со мала или никаква позадина во бизнисот. [+]

.

Регистарски број (Правилник за нелошкото високо и професионално образование (регулатива): 251907)

Дали сакате да се преселите во управување со проекти, или во вашата тековна техничка и деловна област, или во ново поле на експертиза? Учесниците на овој курс може да имаат многу широк спектар на академски и професионални средини. Таа е погодна за оние со работно искуство, како и оние со мала или никаква позадина во бизнисот.... [-]