МБА програми, барај за врвот МБА програми тука! - МБА

МБА програми, барај за врвот МБА програми тука! - МБА

Master

Постојат Магистер на науки програми од сите видови се достапни во целиот свет. Таквите програми се стави акцент на научни или математички теми, и тие да доведе до различни професионални можности.

Што е магистер? Програми се базираат на научни учење. Тие можат да бидат целосно се разбира со седиште или истражувачки-базирани, но тоа е повеќе заеднички за нив да биде мешавина од двете. Магистер на науки степени се достапни во сметководство, економија, информатика, медицина, студиите за животната средина, инженеринг, и разни други предмети. Пишувањето е голема компонента на програмата, и ќе се очекува да се формулира теза или развијат истражувачки проект пред да дипломираат. Откако ќе добијат диплома, можете слободно да ги извршуваат образование на докторски ниво.

Толку многу кариери бара од вас да имаат научна или техничка експертиза, која може да се постигне од уписот во Магистер на науки.Побарувачката за инженери, компјутерски научници, бизнис администраторите и други професионалци се очекува да се зголеми во наредните години. М-р ви овозможува да ги прошират своите професионални можности.

Програми за магистерски обично трае две години да се заврши, иако овој број варира во зависност од природата на програмата. Цената за упис се разликува од училиште до училиште, а вие треба да се јавите на вашиот колеџ, за да се утврди школарина и такси.

Со толку многу научни области, нуди степен Магистер на науки програми, не постои ограничување на вашите професионални можности. Дипломирани студенти се најде вработување во управувањето, финансии, инженеринг, образованието и медицината. Без оглед на нивниот предмет, Магистер на науки програми им обезбеди на студентите, со во-длабочината на знаење и сеопфатна skillset. Како резултат на тоа, дипломираните студенти имаат многу патеки кариера се отворени за нив.Тие може да се најдат себеси работат во профитабилен професија на софтверското инженерство или решавање во брза светот на корпоративните финансии.

Постојат училишта низ светот кои нудат степен Магистер на науки програми, како и онлајн курсеви се достапни, како и. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Глобална финансии

Coventry University London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е наменет за студенти со силен интерес за финансии, подготвувајќи ги за широк спектар на финансиски кариери и активно учество на глобалните финансиски пазари. [+]

Преглед

Овој мајстор курсот е дизајниран да ги учат наставните програми на CFA или FRM испити на ниво I и II, нудејќи одлична подготовка за меѓународна кариера во финансии, банкарство или управување со ризик.

Овој курс ги интегрира двете CFA и FRM испитни програми во програмата на еден господар, специјализирана за традиционална финансиска анализа, алтернативни инвестиции или управување со финансиски ризици. Оваа програма е високо професионално релевантни, производство на добро опремени, кариера подготвени дипломирани студенти.... [-]


М-р во меѓународниот бизнис

MUST University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Фор Lauderdale

Програмата Магистер по меѓународна бизнис во МОРА универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. [+]

O мајстор 's програма во меѓународниот бизнис на задолжително универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. Други области на фокус вклучуваат предизвиците на проширувањето, употребата на технологијата и ефикасно донесување одлуки на меѓународно ниво.... [-]


М-р управување стратешки бизнис

The University of Law Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London Германија Berlin + 2 more

Магистер по стратешки менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развојот на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешките деловни и менаџмент. [+]

М-р стратешки бизнис менаџмент

Магистер по стратешки менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развојот на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешките деловни и менаџмент. Особено оние кои се обидуваат да ги извршуваат, да ги унапреди или да преминете кон кариера во управување со бизнисот, ќе имаат корист од овој курс. ... [-]


Магистерски инженеринг менаџмент

GISMA Arden
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Германија Berlin + 1 more

Земете ја вашата кариера на следното ниво со оваа магистратура, давајќи ви увид и вештини кои ви се потребни за да се достигне ниво на менаџер во областа на инженерството. Ќе научите како успешно да управувате со секојдневните проекти, како и долгорочни, комплексни иницијативи како што се обезбедување на квалитет, одржливост и синџирот на снабдување и операции. [+]

Магистерски инженеринг менаџмент

Земете ја вашата кариера на следното ниво со оваа магистратура, давајќи ви увид и вештини кои ви се потребни за да се достигне ниво на менаџер во областа на инженерството. Ќе научите како успешно да управувате со секојдневните проекти, како и долгорочни, комплексни иницијативи како што се обезбедување на квалитет, одржливост и синџирот на снабдување и операции.... [-]


CEIBS МБА

Zurich Institute of Business Education
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 18 месеци February 2019 Швајцарија Horgen

# 8 Полно работно време МБА - 2018 Пласман FT.com На CEIBS МБА програма ќе стори повеќе од бутам вашата кариера. Тоа е трансформациско искуство. Тоа ви подготвува со потребните вештини и знаења, како и мрежа. [+]

Структура на наставната програма

Во глобална и постојано менување на животната средина, бизнис лидери мора да бидат опремени со исклучително широки вештини. Тие мора да бидат способни да ги прифатат и глобалните и локалните перспективи, способни да се справат со сложеноста и промените и да бидат вешти во водечките иновации. Тие мора да бидат способни ефикасно да комуницираат со различни засегнати страни со цел да генерираат заедничка визија и ентузијазам за активностите на нивните фирми. Со обезбедување на солидна бизнис обука и поттикнување на независна мисла, тимска соработка и отворена комуникација, CEIBS им обезбедува на своите дипломирани студенти основни алатки за успех во многу патеки во кариерата. 64-кредитна редовна програма се состои од задолжителни предмети во вкупен износ од 44 кредити и изборни предмети во вкупен износ од 20 кредити. Тој е дизајниран да постави цврста основа за основите за управување, додека обезбедува флексибилност на прилагодените програми за да ги задоволи индивидуалните интереси и амбициите за кариера. Студентите можат да изберат да се фокусираат на општи бизнис менаџмент, или изберете една од трите концентрации во финансии, маркетинг или претприемништво. Покрај тоа, учениците имаат можност да учествуваат во импресивната меѓународна програма за размена на училиштето со највисоките бизнис школи во светот и / или да се соберат искуство за време на летен стаж.... [-]


МСЦ во психологијата

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York Грција Атина Романија Букурешт Обединетото Кралство London Египет Каиро Гана Акра Малави Лилонгве Маврициус Port Louis Нигерија Лагос државата Сомалија Mogadishu Замбија Лусака Јордан Irbid Кипар Кипар онлајн + 25 more

Овој уникатен курс охрабрува софистицирана критичка проценка на тековните клучни дебати во применетата психологија. [+]

Длабоко критичко разбирање за тоа како психологија може да се примени во реалниот свет контексти. PL4S142 - Здравствена психологија 2: Промовирање на здравјето и благосостојбата PL4S143 - Психолошки одговори на општествените предизвици [-]

МСЦ во организациска психологија

Unicaf University (MW)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Hell's Kitchen Грција Атина Романија Букурешт Обединетото Кралство London Египет Каиро Гана Акра Малави Лилонгве Маврициус Port Louis Кенија Најроби Нигерија Лагос државата Сомалија Mogadishu Замбија Лусака Јордан Irbid Кипар Кипар онлајн + 27 more

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина. [+]

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина.

На Магистер по организациска психологија Им нуди на студентите неопходни психолошки концепти и теории, со цел да развијат голем број клучни вештини, како што се оценување, истражување, интерперсонални и аналитички вештини. Психологија теории се научи за тоа како да се примени на работа и на тој начин да научат како да се разбере човечките ресурси на организацијата.... [-]


М-р лидерство и управување со хумани ресурси

GISMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Германија Berlin

На м-р лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран и доделени од страна на Универзитетот на правото и се предава на кампусот на ГИСМА во Берлин. Оваа програма содржина е дизајниран по професионалните стандарди на Институтот за Персонал и Развој (CIPD). [+]

М-р лидерство и управување со хумани ресурси

На м-р лидерство и управување со хумани ресурси е дизајниран и доделени од страна на Универзитетот на правото и се предава на кампусот на ГИСМА во Берлин. Оваа програма содржина е дизајниран по професионалните стандарди на Институтот за Персонал и Развој (CIPD). Со проучување на м-р Лидерство и управување со хумани ресурси, ќе ги добиете основите потребни за работа во постојано динамичен свет на човечки ресурси. Германски часови по слободен почеток за сите ученици. Флексибилни планови за плаќање на располагање!... [-]


Ms форензичко сметководство

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Saint Louis

Мајсторите на науката во судска сметководство степен е програма базирана на лекарска програма која ги комбинира сметководство со истраги, вреднување и закон, а исто така обезбедува увид во тоа како форензички сметководствени наоди се користат во судските случаи за гонење на чиновнически криминалци. [+]

MS судско сметководство

Финансиските кризи, законодавството кое бара поголема транспарентност во финансиското известување и други промени во индустријата, значи дека можностите за професионална сметководствена криза продолжуваат да растат, според податоците на Бирото за статистика на трудот на САД, кои растат за вработување на сметководителите и ревизорите на 13 проценти до 2022 година.... [-]


Магистер на науки во бизнис анализи

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави La Jolla

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија. [+]

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија.

Како студент MSBA, ќе се здобијат и со квантитативните вештини за да се создадат подобри алатки за одлучување и способност за управување со тимови и ефикасно да се комуницира со засегнатите страни во секоја фаза од аналитичкиот проект.... [-]


господар во управувањето со автомобилите (msc)

EBS Universität
Студии врз за студентски град Целосна 16 - 20 месеци October 2018 Германија Oestrich-Winkel

Кариерата во еден од најголемите и најсилните сектори во индустријата ширум светот - дипломирани студенти на програмата "Магистер по автоматизација" се идеално подготвени за кариера во автомобилската индустрија (производители и добавувачи) или менаџерски позиции во сродни услужни сектори (аналитички институции, банки , консултации и сл.). [+]

Кариерата во еден од најголемите и најсилните сектори во индустријата ширум светот - дипломирани студенти на програмата "Магистер по автоматизација" се идеално подготвени за кариера во автомобилската индустрија (производители и добавувачи) или менаџерски позиции во сродни услужни сектори (аналитички институции, банки , консултации и сл.).

На прв поглед Степен : Магистер на науки (м-р) Траење на студијата : 20 месеци Јазик: Англиски Почеток : септември и јануари ЕКТС : 120 Двоен степен : можно е да се прошири студијата се разбира со трошење на еден семестар на еден од нашите партнер универзитети Главно поле на студии : Управување со автомобилската индустрија Трошоци : 26.040 евра Определување Целосна студија на англиски јазик Интегриран семестар во странство Повеќе од 230 партнерски универзитети Учење во мали групи Индивидуална кариера советодавна служба и тренинг Силна корпоративна мрежа Структура на програмата ... [-]

Господар на науката во меѓународниот менаџмент

Franklin University Switzerland
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Швајцарија Sorengo Лугано + 1 more

Оваа програма е наменета за развој на нова генерација на бизнис лидери способни за управување со комплексни предизвици со кои се соочуваат бизнисот и општеството токму сега. Ние привлекуваме широк спектар на таленти од целиот свет, и студенти и факултет. Ние сме акредитирани и во САД и во Швајцарија. [+]

Едногодишна програма базирана на група која се подготвува да ве води со доверба

Оваа програма е наменета за развој на нова генерација на бизнис лидери способни за управување со комплексни предизвици со кои се соочуваат бизнисот и општеството токму сега. Ние привлекуваме широк спектар на таленти од целиот свет, и студенти и факултет. Ние сме акредитирани и во САД и во Швајцарија. Нашата наставна програма и програма за лидерство беа развиени по детално истражување на вештините што денес менаџерите велат дека се највредни за своите вработени. Ние го нагласуваме раководството за да ве водиме во идентификување на вашите индивидуални предности и да ви дадеме практика да ги користите. Ќе учествувате во серија споделени искуства со кои ќе се развијат практични и крос-културни вештини кои ќе ги пренасочите во вашата кариера и вашиот живот. Ние го прошириме образованието за управување со курсевите кои ќе ви подготват за ефективно вработување на дигитални стратегии во вашата организација. Ние ја нагласуваме е-бизнис во модната индустрија поради нашата стратешка локација и партнерства. Ќе се стекнат со придобивките од висококвалитетното образование во Швајцарија во комбинација со прагматичниот пристап на Френклин кој се фокусира на примена на вештини додека учествува во меѓународен бизнис контекст. Директорот на постдипломски студии е посветен на создавање на соработка меѓу факултетите, студентите и индустриските експерти. Во текот на мајстори во меѓународниот менаџмент програма, ќе се вклучат директно со искусни професионалци и во училницата и во вистински работни ситуации, учење на тековните најдобри практики и ставање на нив да ги користат. Можете исто... [-]


онлајн магистер за управување со човечки ресурси и развој - Универзитетот во Салфорд (Велика Британија)

Robert Kennedy College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години February 2019 Швајцарија Цирих Швајцарија онлајн Обединетото Кралство Salford Велика Британија (Велика Британија) онлајн Carlisle + 6 more

Овој курс е идеален, ако сакате да се специјализираат во управување со човечките ресурси. Ќе се развие вашето разбирање на практиките за управување со човечки ресурси во различни организациски поставувања, со акцент на стратешки, меѓународни и компаративна анализа. [+]

. 3 добри причини да учат за управување со човечки ресурси и развој на Роберт Кенеди колеџ и Салфорд бизнис школа Се стекнат со обука во управувањето со човечките ресурси, познато како се повеќе важна компонента на сите бизниси на стратешките цели Се разбере како да се прилагодат на предизвиците на развојот на човечките ресурси како резултат на фактори како што се недостаток на вештини, флексибилни работни аранжмани и глобалните организации Подобрување на можностите за вработување преку развој на вештини потребни за да се мотивираат, управување и вработените награда ВРЕМЕТРАЕЊЕ ... [-]

М-р стратешки бизнис менаџмент - скратено работно време

The University of Law Business School Online
Он-лајн студии Дел-студии 21 месеци May 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. [+]

М-р стратешки бизнис менаџмент - скратено работно време

Магистер по стратешки бизнис менаџмент е акредитирана од страна на Институтот за управување со (CMI) и е наменета за дипломирани студенти кои имаат интерес во развој на во-длабочината на знаење и критичко разбирање на клучните аспекти на стратешки бизнис и менаџмент. Особено, оние кои се обидуваат да ги извршуваат, напредуваат или преминуваат во кариера во управувањето со бизнисот ќе имаат корист од овој курс. Овој курс е дизајниран за студентите да можат да завршат во период од 21 месец.... [-]


Магистер на науки во образованието во наставната програма и наставата (образовна технологија)

Purdue University Online
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави West Lafayette + 1 more

Интегрирање на технологијата во наставната програма и во училницата при подготовка на професионалци од K-12 и сродни средини за подобрување на учењето на учениците, технолошките вештини и водечката улога во технологијата [+]

Концентрација на образовната технологија: Интегрирајте ја технологијата во наставната програма и во училницата додека подготвувате професионалци од K-12 и сродни средини за подобрување на учењето на учениците, технолошките вештини и водечката улога во технологијата. Оваа концентрација обезбедува изборен дипломиран сертификат.

[-]