Public Finance програми, барај за врвот Public Finance програми тука! - Public Finance

Public Finance програми, барај за врвот Public Finance програми тука! - Public Finance

М-р, или Магистер на науки, е меѓународно признати академски степен што покажува стручност и знаење на дадена тема или област. Повеќето програми Магистер трае околу четири години за да се заврши, по што некои приклучат на работната сила, додека други продолжи во училницата. 

MSc програми: Барај тука за Public Finance програми. Земете сите училишни и MSc информации directely, да заштедат време и контакт на MSc приеми во 3 кликне тука!

Читај повеќе

М-р јавните финансиски менаџмент (онлајн)

SOAS University of London
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 5 години February 2019 Обединетото Кралство London Сингапур Singapore + 3 more

Оваа програма ќе ви овозможи со вештини и знаења од областа на јавните финансии. Таа се протега низ сите апликации, без разлика дали се работи за буџетирање, политика на приходи, финансиско известување и ревизија, усогласеност или кога финансиските прашања заземаат централна позиција во политиката, како на пример во јавно-приватни партнерства или фискална децентрализација. [+]

Преглед

Времетраење: 2-5 години

Почеток на програмата: ноември / февруари / април / јуни / август

Начин на Публика: онлајн учење

Оваа програма ќе ви овозможи со вештини и знаења од областа на јавните финансии. Таа се протега низ сите апликации, без разлика дали се работи за буџетирање, политика на приходи, финансиско известување и ревизија, усогласеност или кога финансиските прашања заземаат централна позиција во политиката, како на пример во јавно-приватни партнерства или фискална децентрализација.... [-]


М-р Управување со јавните финансии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2019 Обединетото Кралство London Сингапур Singapore + 3 more

Оваа програма нуди на студентите со концептуални разбирање на основните принципи на управувањето со јавните финансии, како и со развојот на способности и вештини да се применуваат теоретските и домен знаење за проблемите во финансискиот менаџмент на јавниот сектор, организации. [+]

Управување со јавните финансии

Времетраење: една календарска година (полно работно време) Две или три календарски години (со скратено работно време)

Минимални барања за влез: Минимален прв степен со добри оценки во која било тема еквивалентна на Велика Британија горниот втора класа почести

Почеток на програмата: Септември

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето... [-]