MSc во Соединети Американски Држави - MSc програми во Соединети Американски Држави MSc

MSc во Соединети Американски Држави - MSc програми во Соединети Американски Држави MSc

Master

Магистер на науки, магистри, е академски степен доделува на оние кои ефикасно да се заврши околу четири години на интензивно проучување на дадена тема. Многу курсеви р нудат комбинација на училница и истражувања базирани на наставниот план.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

MSc во Соединети Американски Држави - Земи си MSc во Соединети Американски Држави. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

MS моден дизајн за управување со

Philadelphia University
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Philadelphia

ваков меѓународен МСП во модата Дизајн менаџмент програма, развиен во соработка со Politecnico di Milano, е уникатно фокусирани на развој на дизајн и модни лидери на утрешнината. Со поместување надвор од рака стокмено пристап кон модата, ќе имаат можност да се фокусира на дизајн, како стратешки функција, интегриран заедно циклусот на истражување и дизајн, развој на производи, брендирање и дистрибуција. [+]

МСП во моден дизајн за управување со

За програмата

ваков меѓународен МСП во модата Дизајн менаџмент програма, развиен во соработка со Politecnico di Milano, е уникатно фокусирани на развој на дизајн и модни лидери на утрешнината. Со поместување надвор од рака стокмено пристап кон модата, ќе имаат можност да се фокусира на дизајн, како стратешки функција, интегриран заедно циклусот на истражување и дизајн, развој на производи, брендирање и дистрибуција.... [-]


М-р во меѓународниот бизнис

MUST University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Fort Lauderdale

Програмата Магистер по меѓународна бизнис во МОРА универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. [+]

O мајстор 's програма во меѓународниот бизнис на задолжително универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. Други области на фокус вклучуваат предизвиците на проширувањето, употребата на технологијата и ефикасно донесување одлуки на меѓународно ниво.... [-]


Магистер на науки Сметководство (MSAC)

Seton Hall W. Paul Stillman School of Business
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Соединети Американски Држави South Orange + 2 more

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место. [+]

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место.

Наменети кон дипломирани студенти без диплома во сметководство, програмата Сетон Хол ќе се подготвува за успешна кариера и ги задоволува образовните кредити потребни за да седат за КПД испит во Њу Џерси, Њујорк и повеќето други држави.... [-]


Магистер на науки во бизнис анализи

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави San Diego

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија. [+]

Магистер на науки во Бизнис анализи (MSBA) во Ради школа е интензивна програма која ќе ви овозможи со вештини за да се успее во податоци богати бизнис средини. Програмата нуди ригорозни, практични обука која ќе ви подготвиме да ги користите податоците и анализата за да ги идентификувате бизнис можностите, да генерирате бизнис увид и да креирате деловни решенија.

Како студент MSBA, ќе се здобијат и со квантитативните вештини за да се создадат подобри алатки за одлучување и способност за управување со тимови и ефикасно да се комуницира со засегнатите страни во секоја фаза од аналитичкиот проект.... [-]


МСЦ во психологијата

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York + 2 more

Овој уникатен курс охрабрува софистицирана критичка проценка на тековните клучни дебати во применетата психологија. [+]

. Длабоко критичко разбирање за тоа како психологија може да се примени во реалниот свет контексти. PL4S142 - Здравствена психологија 2: Промовирање на здравјето и благосостојбата PL4S143 - Психолошки одговори на општествените предизвици [-]

МСЦ во организациска психологија

Unicaf University (MW)
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави New York + 2 more

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина. [+]

Психологијата и однесувањето на човекот на работното место станува сè повеќе важно за секоја организација. Овој мајстор 's степен е погодна, меѓу другото, за професионалци работат во големи организации и за сите оние кои сакаат да се разбере како човечка интеракција влијае на работната средина.

На Магистер по организациска психологија Им нуди на студентите неопходни психолошки концепти и теории, со цел да развијат голем број клучни вештини, како што се оценување, истражување, интерперсонални и аналитички вештини. Психологија теории се научи за тоа како да се примени на работа и на тој начин да научат како да се разбере човечките ресурси на организацијата.... [-]


MS Анализа на податоци

Webster University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави St. Louis

Анализа на податоци е наука за толкување на огромни количини на комплексни податоци за да се донесат одлуки за звук. МСП во Анализа на податоци, се фокусира на развивање и примена на вештини за анализа на податоци за да ги исполни значајните потреби во деловната заедница. [+]

MS Анализа на податоци

Анализа на податоци е наука за толкување на огромни количини на комплексни податоци за да се донесат одлуки за звук. МСП во Анализа на податоци, се фокусира на развивање и примена на вештини за анализа на податоци за да ги исполни значајните потреби во деловната заедница. Студентите ќе ги интегрираат деловните концепти, како и клучните методи и алатки за моделирање на големи податоци, анализа и решавање на предизвикувачки проблеми со "Големи податоци". Програмата обезбедува силна основа во анализа на податоци со спојување на истакнати техники од статистика, математика, компјутерски науки, бизнис, сметководство, финансии и менаџмент во реален бизнис контакт.... [-]


MS и анализатор

Kogod School of Business, American University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Washington + 2 more

Магистер на науки во Анализа (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор. [+]

На Магистер на науки во Анализа програма (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор.... [-]


МСП во националните безбедносни работи и меѓународни односи

Nova Southeastern University
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Fort Lauderdale

На 36 кредитни МСП во националната безбедност и меѓународни односи е дизајниран да им обезбеди на студентите со теоретски, истражувачки и применети вештини во новите академски областа на националната безбедност прашања. [+]

Преглед

На 36 кредитни МСП во националните безбедносни работи и меѓународни односи е дизајниран да им обезбеди на студентите со основни разбирање на критичните прашања информирање на полето на националната безбедност денес, вклучувајќи ги и проценка и анализа на заканата од тероризам во САД и пошироко, и анализа на собирање разузнавачки информации. Студентите исто така ќе развијат длабоко разбирање на меѓународниот контекст во кој се обликувани националните безбедносни прашања на САД.... [-]


МСП во наставата Дизајн и технологија

University of Tampa - Sykes College of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Tampa

На МСП во наставата Дизајн и технологија програма на Универзитетот во Тампа се обраќа на растечка област во учењето и на ефикасноста на човекот, и обезбедува интер-и крос-Дисциплинска областа на студија која привлекува студентите од многу дисциплини и [+]

МСП во наставата Дизајн и технологија

На МСП во наставата Дизајн и технологија програма на Универзитетот во Тампа се обраќа на растечка област во учењето и на ефикасноста на човекот, и обезбедува интер-и крос-Дисциплинска областа на студија која привлекува студентите од многу дисциплини и потекла. Технологијата стана составен дел на настава и учење дека е силно нагласена од федералните агенции како што се Министерството за образование и Националната научна фондација, како и состојбата на Флорида. Наставни технолози се разбере и потпора технологии, како и производот (на пример, веб-базирани курсеви) и процесот (на пример, итеративен и формативна пристапи кон ученик оценување). Факултет членови се одржи докторат степени и имаат од прва рака знаење и експертиза во оваа област. Дипломирани студенти на програмата се добро подготвени да ја практикуваат својата единствена, мултидисциплинарен професија во различни поставувања, вклучувајќи индустрија, К-12 училишта, високо образование и владата, или да ги извршуваат докторски студии.... [-]


Магистер на науки во Бизнис Администрација (msba)

Cal Poly Pomona College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Pomona + 1 more

Cal Поли Помона нуди Магистер на науки во Бизнис Администрација (MSBA) степен со можност во информациони системи (ИС) за ревизија. Програмата е наменета за бизнис донесувачите на одлуки, информациони системи технички специјалисти и менаџери, сметководство професионалци и другите кои сакаат да продолжи кариера во Е ревизија. [+]

Магистер на науки по бизнис администрација со можност во Информатички системи за ревизија.

"Ние треба да се вработи на најдобрите и најпаметните и одиме до универзитетите, можеме да видиме оние студенти таму, но ние исто така ја видите многу други владини агенции и многу приватни индустрии, кои се сите по истите вештини. Не постојат доволно луѓе за да ги задоволи сите потреби во земјата, а тоа е значаен проблем за нас. "- Џорџ Дики, директор Информации за осигурување, зимскиот ... [-]


Магистер на науки во управување со-финансирање

Case Western Reserve University, Weatherhead School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри August 2018 Соединети Американски Држави Cleveland

Магистер на науки во менаџмент-финансии (МСМ-финансии) степен е ригорозен програма дизајнирана за да ви овозможат да ги задоволат потребите на компаниите во финансискиот сектор во денешниот интензивен и конкурентна бизнис клима. [+]

Магистер на науки во менаџмент-финансии (МСМ-финансии) степен е ригорозен програма дизајнирана за да ви овозможат да ги задоволат потребите на компаниите во финансискиот сектор во денешниот интензивен и конкурентна бизнис клима.

Магистер на науки во менаџмент-финансии (МСМ-финансии) Програмата е предводена од светска класа факултет кои предаваат во нашите високо-смета додипломски финансии програма (рангирана на прво место во САД од страна БизнисВик во 2010 и 2012 година). Програмата нуди на студентите со солидна основа во финансии и им дава можност да се применуваат на клучните концепти и теорија и двете во училницата и надвор од неа преку рацете на проекти и практиканти.... [-]


Ms образовно TESOL (настава на англиски Воведничари на други јазици)

College of Mount Saint Vincent
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Bronx

Магистер на науки во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) на Колеџот на планината Свети Винсент е 30-кредитна програма која се состои од двете професионални и вештини базирани на клинички ориентирани курсеви. [+]

MS Образование TESOL (настава на англиски Воведничари на други јазици)

Магистер на науки во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) на Колеџот на планината Свети Винсент е 30-кредитна програма која се состои од двете професионални и вештини базирани на клинички ориентирани курсеви. Нудат заеднички со Обединетите федерација на наставници (UFT), програмата за MS TESOL е дизајниран да ги подготви идните наставници на англиски јазик ученици од пред градинка преку 12 одделение. Од студентите се бара да заврши само пет предмети на планината Свети Винсент Riverdale или Менхетн кампуси, а останатите пет курсеви на сајтот UFT.... [-]


Магистер на науки во бизнис анализи

The Whitman School of Management at Syracuse University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки. [+]

ПрегледМСП во бизнис анализи, програма за ОРМ

Во денешниот пазар, побарувачката за професионалци, кои можат да користат аналитички алатки за да водат позитивни резултати за бизнисите, брзо се зголемува. Користејќи акција-ориентиран пристап, Витман школа МСП во бизнис анализи е дизајниран да ги подготви студентите со вештини за да станат податоци управувано бизнис лидери и носители на одлуки.... [-]


МСП во наука образование

Montana State University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 6 години September 2018 Соединети Американски Држави Bozeman + 3 more

На MSSE програма нуди иновативни онлајн и кампусот-базирани постдипломски курсеви за вршење на науката едукатори. Прилагодените планови за студирање нудат курсеви во сите научни дисциплини и се дизајнирани да ги земат во предвид позадинските, интересите и целите на кариерата на ученикот. Курсеви може да се преземат за професионален развој или да заработите диплома. [+]

На MSSE програма нуди иновативни онлајн и кампусот-базирани постдипломски курсеви за вршење на науката едукатори. Прилагодените планови за студирање нудат курсеви во сите научни дисциплини и се дизајнирани да ги земат во предвид позадинските, интересите и целите на кариерата на ученикот. Курсеви може да се преземат за професионален развој или да заработите диплома.

30-кредитна дипломиран степен програма може да се заврши со над 80% од курсот кредити земени онлајн од асинхрони, компјутерски посредувана комуникација. Програмата на студијата може да започне со онлајн курсеви во било кој семестар, или летен кампус поле / лабораторија наука курсеви во MSU-Bozeman, Монтана кампусот.... [-]