Магистратура Јамајка

Магистерски програми во Јамајка - Магистратура Јамајка

Master

Јамајка равенства студенти од целиот свет за постдипломски студии. Универзитети во Јамајка нудиме високо квалитетни програми за постдипломски студии олеснета од страна на професионални и високо квалификувани факултет. Со еден мајстор во Јамајка, студентите ќе искуство повеќе од една голема образование, но исто така убави плажи, многу морето активности, опуштено Карибите начин на живот, и богата култура и историја.

Постои широк спектар на мајстор во Јамајка програми за студентите заинтересирани за различни дисциплини. Некои од повеќе заеднички програми за мајстор во Јамајка се во бизнис секторот или другите како што јавното здравство, хард науки, образование, психологија, туризам, економија и социологија. За студентите на мајстор во Јамајка програми, има полно работно време, скратено работно време, и онлајн студии, дозволувајќи им на флексибилност за да се исполнат нивните индивидуални распоред потреби.

За да дознаете повеќе за еден мајстор во Јамајка, движете се низ опциите подолу.Го направи следниот чекор кон вашите лични и професионални цели денес!

Читај повеќе

комонвелт Извршниот мајстор на јавна администрација

University College Of The Caribbean
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 20 - 24 месеци October 2019 Јамајка Kingston + 1 more

Оваа програма господар обезбедува релевантни и врвни програма да им помогне на работа администраторите се зајакне нивната познавање на современите практики јавната администрација. [+]

UCC / Комонвелт Извршниот мајстор на јавна администрација програмата овој мајстор обезбедува релевантни и врвни програма да им помогне на работни администраторите зајакнат своите познавање на современите практики јавната администрација и подобрување на нивните вештини за управување и лидерство во јавниот сервис, владиниот сектор или не-добивката .

[-]

господар во уметничко образование

Edna Manley College of the Visual and Performing Arts
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Јамајка Kingston

Образование програма за уметност подготвува студентите со вештини за критичко размислување, техничко знаење и способност за пренесување на знаењето на визуелните уметности во формалниот образовен животната средина. [+]

Мајстор во уметноста образование

Образование програма за уметност подготвува студентите со вештини за критичко размислување, техничко знаење и способност за пренесување на знаењето на визуелните уметности во формалниот образовен животната средина. Студентите се оспособени да станат агенти на промени во домашни и меѓународни системи за образование и се оспорени и поддржани да ексел во исклучително тешки и неверојатно наградува кариера како учител. Уметност Образование специјалност се земе курсеви во голем број на студиски области. Во фокусот на нивната програма е стручни студии, со акцент на производство посветени едукатори.... [-]


пред-КПД програма

University of New Orleans College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Јамајка Kingston

ООН е Дирекција за сметководство обезбедува подготовка КПД програма да им овозможи на лицата кои имаат дипломи од областа на сметководство од други да ги добијат потребните разбира работа да се квалификува да се земе во КПД испит. Програмата бара 27 часа на сметководството и курсеви за 24 часа на бизнис курсеви. [+]

ООН е Дирекција за сметководство обезбедува подготовка КПД програма да им овозможи на лицата кои имаат дипломи од областа на сметководство од други да ги добијат потребните разбира работа да се квалификува да се земе во КПД испит. Програмата бара 27 часа на сметководството и курсеви за 24 часа на бизнис курсеви.

Задолжително Сметководство курсеви: - Принципи на сметководство - Средно сметководство I - Средно сметководство II - Менаџерско сметководство I - Данок сметководство I - Ревизија и професионални сметководство I ... [-]


главен извршен директор на здравствен менаџмент

University of New Orleans College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Јамајка Kingston

Фокусот на оваа програма е управување во рамките на здравствениот сектор, кои може да вклучуваат болница администрација, отсек менаџмент и пракса за управување со, меѓу другите патеки кариера. [+]

Како да знаете дали Извршниот MSHCM програма е во право за вас? ООН Извршниот MSHCM Фокусот на оваа програма е управување во рамките на здравствениот сектор, кои може да вклучуваат болница администрација, отсек менаџмент и пракса за управување со, меѓу другите патеки кариера. Тоа е бизнис господар во која традиционалните бизнис функции се користат за анализа на состојбите во здравството амбиент. Примарната цел на оваа програма е да се учи здравствените професионалци постдипломски-ниво на бизнис апликации и да ги прошират нивниот професионален развој. За споредба, еден господар на јавното здравство и мајстор на здравствената администрација може да се вклучат или може да биде доминирана од страна на бизнис курсеви, но тие дипломи не се дадени од бизнис школи. На Универзитетот во Њу Орлеанс, која е акредитирана од страна на Јужна Здружение на колеџи и училишта, има само програмата во државата ги нуди преку AACSB (Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис) акредитирани бизнис училиште. ... [-]


Извршниот Магистер за бизнис администрација

University of New Orleans College of Business Administration
Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Јамајка Kingston

Програма ООН Извршниот МБА нуди Мајстор за бизнис администрација диплома акредитирана од страна на Јужна Здружение на колеџи и училишта (кеси) и на американскиот собрание на колегиум училишта за бизнис (AACSB). [+]

ООН Извршниот Магистер за бизнис администрација степен Програма ООН Извршниот МБА нуди Мајстор за бизнис администрација диплома акредитирана од страна на Јужна Здружение на колеџи и училишта (кеси) и на американскиот собрание на колегиум училишта за бизнис (AACSB). Целта на Универзитетот на Њу Орлеанс Извршниот Магистер за бизнис администрација (EMBA) е да обезбеди искусни менаџери, успешни претприемачи и професионалци со највисок квалитет на мајстор на ниво на бизнис образование.... [-]


Господар на здравствениот менаџмент

University of New Orleans College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Јамајка Kingston

Кариера здравствените професионалци кои сакаат да ги подобрат нивните шанси за напредување, мрежа со други здравствени професионалци, како и подобрување на нивното разбирање на оваа динамична индустрија може да студира бизнис основи во здравствениот сектор. [+]

Информации за програмата Кариера здравствените професионалци кои сакаат да ги подобрат нивните шанси за напредување, мрежа со други здравствени професионалци, како и подобрување на нивното разбирање на оваа динамична индустрија може да студира бизнис основи во здравствениот сектор. Оваа програма е дизајнирана да се подготват здравствените работници за да успее во 21 век. Наставната програма им нуди на студентите со уникатна комбинација на знаења кои мостови во светот на здравствената заштита и во светот на финансиите, маркетингот, сметководството и менаџмент. Целта на оваа напредна обука е да им овозможи на дипломираните студенти да се управуваат поефикасно на менаџерски или на извршната власт ниво во двете јавни и приватни здравствени установи. Оваа програма вклучува интердисциплинарни факултет од Колеџот за бизнис администрација на Универзитетот на Њу Орлеанс, на Државниот универзитет во Луизијана Медицински центар - Њу Орлеанс, а предавачи беа од областа на здравствената заштита. На Колеџот исто така нуди Извршниот Мајстор за здравство за управување со програмата. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација

University of New Orleans College of Business Administration
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Јамајка Kingston

На МБА диплома програма, која е акредитирана од, е дизајниран да ги подготви студентите за чувствувате административни позиции и во приватниот и јавниот сектор. [+]

На МБА диплома програма, која е акредитирана од, е дизајниран да ги подготви студентите за чувствувате административни позиции и во приватниот и јавниот сектор. Акцентот е ставен на развојот на аналитички способности. Студентите се обезбедени со широк подготовка за бизнис администрација додека да му биде дозволено да се фокусира на различни концентрации во специфични области. ... [-]


господар на образование во образованието администрација и лидерство (m.ed)

International University of the Caribbean
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Јамајка Kingston

На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди ... [+]

Мајстор за образование во образованието администрација и Лидерство (M.Ed)

На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди.... [-]