Магистратура Јемен

Магистерски програми во Јемен - Магистратура Јемен

Master

Постојат многу причини зошто студентите од целиот свет ја одбрале еден мајстор во Јемен. Меѓу овие причини е совршеност во академици, кои студентите искуство. Покрај тоа, студентите се нурнати во традиционалните исламски начин на живот, обезбедување на единствен подобрување на образовното искуство. Има уште многу да се види и да бидат тестирани во оваа мистериозна земја, а студентите извршуваат мајстор во Јемен имаат можност да го стори тоа. Студентите можат да уживаат во уникатен традиционалната култура, шармантна села, пустината оази, и добредојде, пријателски народ.

Некои од популарните мајстор во Јемен програма опции вклучуваат оние кои се во бизнис сферата, како што се финансиите, човечки ресурси, комуникација, маркетинг и менаџмент. Други програми се исто така е можно, како што се економијата, историјата, лингвистиката, инженеринг, и јавното здравство. Со еден мајстор во Јемен, студентите ќе имаат единствена можност да се комбинираат образование со културни и интелектуални раст.

Прочитајте повеќе за мајстор во Јемен програми подолу. Можете да го најдете вашето образование те чека!

Читај повеќе

Универзитетот во Данди мајстор за образование

Stafford Global
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Јемен Sana'a

Мајсторот на програмата за образование е од суштинско значење за сите професионалци кои работат во образовен амбиент и сакаат да ги подобрат своите професионални учење и да се подобри перспектива за напредување во кариерата. Студентите можат да го прилагодат образовното искуство за да одговараат на нивните индивидуални искуства, потреби и интереси. На програмата може да се пристапи целосно на далечина преку виртуелната средина за учење на Универзитетот. [+]

Придобивки

Мајсторот на програмата за образование е од суштинско значење за сите професионалци кои работат во образовен амбиент и сакаат да ги подобрат своите професионални учење и да се подобри перспектива за напредување во кариерата. Студентите можат да го прилагодат образовното искуство за да одговараат на нивните индивидуални искуства, потреби и интереси. На програмата може да се пристапи целосно на далечина преку виртуелната средина за учење на Универзитетот.... [-]