Магистратура Јужноафриканска Република

Магистерски програми во Јужноафриканска Република - Магистратура Јужноафриканска Република

Master

Можностите кои Јужна Африка универзитети имаат да понудат, се многу. Јужна Африка го прави големи чекори да се реструктуира својот образовен систем и на универзитетите, да инвестираат повеќе пари во овој сектор од многу други земји. Како резултат на тоа универзитетите во Јужна Африка да испаднат да биде светска класа академски институции кои нудат можности на високо ниво истражување во разни области на знаењето, и тие привлекуваат академици од целиот свет.

Постојат дваесет и една универзитетите во Јужна Африка, а секој еден од нив е самостојна, која дава многу слобода за истражување и научни проекти од сите видови. Некои од водечките универзитети на Јужна Африка се наоѓа во Кејп Таун и Јоханесбург, каде што студентите и научниците вршат врвни истражувања во физиката, астрофизиката, хемија и најсовремената технологија. Сите овие факти направи Јужна Африка многу атрактивни и ветува место за млади научници.

Дознајте повеќе за образовни можности во Јужна Африка со кликнување на линкот подолу. Започнете со потрага по својата иднина степен веднаш!

Читај повеќе

господар на јавната администрација

University of Fort Hare
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години February 2019 Јужноафриканска Република Alice

Целна група научници и практичари во дисциплината на јавната администрација и менаџмент, кои се втемелени во теоретски / основни модули во дисциплина и би сакале да се спроведе истражување околу еден проблем. [+]

Целна група

Научници и практичари во дисциплината на јавната администрација и менаџмент, кои се втемелени во теоретски / основни модули во дисциплина и би сакале да се спроведе истражување околу еден проблем.

Прием / Услови за влез Учениците мора да се одржи на четири години ергени степен или почести во предметот на јавната администрација. Човек не треба да се смета како ученик, освен ако таков човек е примен на степенот бара (јавна администрација) Имајте на ум дека може да се бара оценување на работата профил, истражувачки потенцијал и други професионални квалификации. Исто така, имајте во предвид дека кандидатите можат да бидат повикани на интервју и / или да се бара да се напише на хартија. Времетраењето на програмата Програмата е со истражувачка работа Не помалку од две години и не повеќе од 4 години Каде што е потребно, учениците може да се препорачува да се регистрирате МПА специфични модули за да се продлабочи и да ги изостри своите теоретски разбирање Структура на програмата ... [-]

Мајсторот на стопански

University of Fort Hare
Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Јужноафриканска Република Alice

Учениците излегување од оваа програма ќе бидат способни да демонстрираат знаење, вештини и применети компетентност во голем број на области на економската и управување науки конкретно насочени кон приватниот сектор. Учениците може да внесувате различни можности за вработување како бизнис менаџерите и самовработени претприемачи во високо конкурентна мултикултурна бизнис средини. [+]

Учениците излегување од оваа програма ќе бидат способни да демонстрираат знаење, вештини и применети компетентност во голем број на области на економската и управување науки конкретно насочени кон приватниот сектор. Учениците може да внесувате различни можности за вработување како бизнис менаџерите и самовработени претприемачи во високо конкурентна мултикултурна бизнис средини.... [-]


мајстори на Филозофскиот (Магистрант) во маркетингот

IMM Graduate School of Marketing
Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Јужноафриканска Република Johannesburg

На Магистрант во маркетинг е понудено на ниво 9 од НРК (HEQSF усогласени) и се состои од 180 кредити. На Магистрант во маркетинг се состои од истражување дисертација [+]

На Магистрант во маркетинг е понудено на ниво 9 од НРК (HEQSF усогласени) и се состои од 180 кредити. На Магистрант во маркетинг се состои од истражување дисертација која мора да се заврши во три години.

Критериуми за прием,

Студентот кој е во сопственост на следниве може да аплицираат за прием: BCom Достигнувања со маркетинг менаџмент и методика на истражување на ниво на 8 НРК (HEQSF усогласени); или BPhil Достигнувања со маркетинг менаџмент и методика на истражување на степенот 8 НРК (HEQSF усогласени); или БА Достигнувања во маркетинг комуникации за управување со маркетинг и маркетинг комуникации како специјалност на ниво на 8 НРК (HEQSF усогласени) Сите други еквивалентни квалификации вкупен просек од 60% мора да се постигне на ниво на 8 НРК квалификација на CV и мотивациско писмо се бара Кандидатите се бара да се заврши постдипломски барање за прием форма за Магистрант во маркетинг, кој заедно со заверени копии од образовни сертификати, идентитет / пасош, писмо на мотивација и биографија, треба да се вратат по препорачана пошта до: директор регистрациите IMM GSM PO Box 91.820 Оукленд Парк 2006 Покрај тоа, студентите ќе можат да се бара да поднесат времен предлог за истражување на IMM GSM Комитетот за истражување.... [-]


Master of International Business Management (IMBA)

Westford University College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town + 2 more

Овој курс е структурирана на начин што на ученик ќе добијат двојна сертификација, Напредно Диплома во меѓународниот бизнис менаџмент, доделени од страна на Кембриџ Меѓународен квалификации, Велика Британија и мајстор на Меѓународен бизнис администрација доделени од страна на Универзитетот Guglielmo Marconi, Италија. Оваа МБА програма е акредитирана од страна на Министерството за образование, Италија и Советот за акредитација на високото образование (Чеа), САД, па оттука и на МБА е двојна акредитација од Европа и US.The Универзитетот, исто така, доаѓа под ЕНИЦ NARIC Одобрени универзитети и е призната во светот. [+]

Господар на Меѓународен бизнис администрација, доделени од страна на Универзитетот Guglielmo Marconi, Италија.

Гиљермо Маркони е од светска класа универзитет промовирање на употребата на иновативни методологии за учење и пристап врз основа на развојот на интердисциплинарни знаења, вештини и компетенции, со посебен акцент на глобалната перспектива. Нашите разновидна заедница има во моментов вкупен број од околу 16.000 студенти запишани во додипломски и постдипломски програми, 300 членови на факултет и академски советување тим составен од повеќе од 200 експерти. <... [-]


Господар на дизајнот на ентериер

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајстор за внатрешни работи Дизајн (MA) програма цел е да им обезбеди на студентите со дизајн и решавање на проблеми вештини за да се постигне совршеност во дизајнот на архитектонски ентериери и да се спроведе истражување кое додава на телото на знаење во професијата. Господар на дизајнот на ентериер (MA) програма се нуди онлајн преку учење од далечина. [+]

За

Мајстор за внатрешни работи Дизајн (MA) програма цел е да им обезбеди на студентите со дизајн и решавање на проблеми вештини за да се постигне совршеност во дизајнот на архитектонски ентериери и да се спроведе истражување кое додава на телото на знаење во професијата. Господар на дизајнот на ентериер (MA) програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор за внатрешен дизајн (MA) програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академски советник. Тој посебно ги опфаќа предностите и слабостите во однос на можностите на пазарот во главното и наменетото поле на работа на студентот.... [-]


Мајстор за меѓународни односи

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 3 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Целта на програмата Магистер по меѓународни односи (MS) е да им овозможи на студентите да се справат со истражувањата и политичките прашања меѓу теоријата, истражувањата создавајќи основа во високо ниво на одговорност за одлучување и вештини за критичко размислување што може да резултираат во поголема финансиска корист. Мајсторот на меѓународни односи (МСП) програма се нуди онлајн преку учење од далечина. [+]

За

Целта на програмата Магистер по меѓународни односи (MS) е да им овозможи на студентите да се справат со истражувањата и политичките прашања меѓу теоријата, истражувањата создавајќи основа во високо ниво на одговорност за одлучување и вештини за критичко размислување што може да резултираат во поголема финансиска корист. Мајсторот на меѓународни односи (МСП) програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор за меѓународни односи (MS) програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академскиот советник.... [-]


Мајстор за психологија

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Целта на мајстор за психологија е да ги подготви студентите за општата практика на професионална клиничка психологија, вклучувајќи едукација и обука во врска со пошироките општествени и системски фактори кои придонесуваат за човечката дисфункција, како што се сиромаштијата, угнетувањето и маргинализацијата. Програмата ќе им помогне на студентите да развијат техники и техники за евалуација, психолошки основи, процедури за санација и интервенција, како и евалуација и истражување на програмата. [+]

За

Целта на мајстор за психологија е да ги подготви студентите за општата практика на професионална клиничка психологија, вклучувајќи едукација и обука во врска со пошироките општествени и системски фактори кои придонесуваат за човечката дисфункција, како што се сиромаштијата, угнетувањето и маргинализацијата. Програмата ќе им помогне на студентите да развијат техники и техники за евалуација, психолошки основи, процедури за санација и интервенција, како и евалуација и истражување на програмата. Програмата Психологија е наменета за унапредување на професионалниот развој на искусни психологија дипломирани студенти и професионалци во психологијата арена со проширување на нивното знаење и опремување на нив со широк истражувачки и процесот на психологија вештини, овозможувајќи им да се направи клучен лидерски придонес во одбраната на нивните полиња.... [-]


Мајстор за компјутерски науки

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

На AIU далечинско учење Магистер на науки во компјутерски науки програма ќе биде нарачана програма, дизајниран само за вас од вас и вашиот академски советник. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. [+]

За

На AIU далечинско учење Магистер на науки во компјутерски науки програма ќе биде нарачана програма, дизајниран само за вас од вас и вашиот академски советник. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн Мастер програма програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академски советник. Тој посебно се однесува на индивидуалните предности и слабости во однос на можностите на пазарот во главното и наменетото поле на работа на студентот.... [-]


Мајстор за индустриско инженерство

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајстор на индустриско инженерство (MS, MIE) Целта на програмата е да им обезбеди на студентите со различни професионални човечки ресурси знаење и практични апликации во управување со човечките ресурси за да се обезбеди дека една од најзначајните средства на организацијата е на располагање, способен и ефективен во постојано менување на деловното опкружување . [+]

За

Мајстор на индустриско инженерство (MS, MIE) Целта на програмата е да им обезбеди на студентите со различни професионални човечки ресурси знаење и практични апликации во управување со човечките ресурси за да се обезбеди дека една од најзначајните средства на организацијата е на располагање, способен и ефективен во постојано менување на деловното опкружување . Мајсторот на индустриско инженерство (MS, MIE) програма се нуди онлајн преку учење на далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор на индустриско инженерство (MS, MIE) наставна програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академскиот советник.... [-]


Мајстор за комуникација

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајсторот на комуникација програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. [+]

За

Мајсторот на комуникација програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор за комуникација наставна програма е дизајниран индивидуално од страна на студентот и академски советник. Тој посебно ги опфаќа предностите и слабостите во однос на можностите на пазарот во главното и наменетото поле на работа на студентот.... [-]


Мајстор за архитектура

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 3 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајсторот на Архитектура програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. [+]

За

Мајсторот на Архитектура програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор на Архитектура програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академски советник. Тој посебно ги опфаќа предностите и слабостите во однос на можностите на пазарот во главното и наменетото поле на работа на студентот.... [-]


Господар на правни студии

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Целта на програмата Магистер по правни студии (MA) е да им помогне на студентите да применат избрани деловни и правни практики и теории со цел да се воспостави и одржи законска усогласеност додека се постигнуваат посакуваните деловни цели. Мајсторот на правни студии програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. [+]

За

Целта на програмата Магистер по правни студии (MA) е да им помогне на студентите да применат избрани деловни и правни практики и теории со цел да се воспостави и одржи законска усогласеност додека се постигнуваат посакуваните деловни цели. Мајсторот на правни студии програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор на правни студии наставна програма е дизајниран индивидуално од страна на студентот и академски советник.... [-]


Мајстор за менаџмент

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајстор за менаџмент (MS, MBM) програма цел е да им обезбеди на студентите поширок поглед на бизнисот, така што тие да научат да размислуваат стратешки, да се разбере организациската култура и ефикасно да ги мотивира луѓето кои моќ бизнис. Мајстор за управување со програмата се нуди онлајн преку учење од далечина. [+]

За

Мајстор за менаџмент (MS, MBM) програма цел е да им обезбеди на студентите поширок поглед на бизнисот, така што тие да научат да размислуваат стратешки, да се разбере организациската култура и ефикасно да ги мотивира луѓето кои моќ бизнис. Мајстор за управување со програмата се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор за управување со наставната програма е дизајниран индивидуално од страна на студентот и академскиот советник.... [-]


Мајстор за информатичка технологија

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајстор на информатичката технологија (MS, MIT) програма цел е да им обезбеди на студентите со инженеринг принципи на информатичката технологија и бизнис контекст во кој одлуки за информатичка технологија се направени, така што тие можат да имплементираат подобри решенија за информатичка технологија кои ги одразуваат барањата на денешниот развој деловно опкружување. [+]

За

Мајстор на информатичката технологија (MS, MIT) програма цел е да им обезбеди на студентите со инженеринг принципи на информатичката технологија и бизнис контекст во кој одлуки за информатичка технологија се направени, така што тие можат да имплементираат подобри решенија за информатичка технологија кои ги одразуваат барањата на денешниот развој деловно опкружување. Мајсторот на информатичка технологија (MS, MIT) програма се нуди онлајн преку учење на далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор на информатичка технологија (MS, MIT) програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академскиот советник. Тој посебно ги опфаќа предностите и слабостите во однос на можностите на пазарот во главното и наменетото поле на работа на студентот. Разбирање дека индустријата и географските фактори треба да влијаат на содржината на наставната програма, наместо на стандардизиран дизајн со една пригода е белег на единствениот пристап на AIU кон образованието на возрасни. Оваа филозофија се однесува на динамична и постојано менување на животната средина на работните професионалци преку помагање на возрасни ученици во постигнување на нивните професионални и лични цели во рамките на степенот на програмата.... [-]


Мајстор за електротехника

Mind Development Academy
Он-лајн студии 1 - 4 години Open Enrollment Јужноафриканска Република Cape Town

Мајстор на електротехниката (MS, MSEE) програма цел е да им помогне на студентите со примена на научни и математички знаења за практичните потреби на општеството како да се дизајнира и да се изгради на различни производи, како и да испорача услуги и процесот на информации кои се потпираат на електрична енергија. [+]

За

Мајстор на електротехниката (MS, MSEE) програма цел е да им помогне на студентите со примена на научни и математички знаења за практичните потреби на општеството како да се дизајнира и да се изгради на различни производи, како и да испорача услуги и процесот на информации кои се потпираат на електрична енергија. Мајсторот на електротехника (MS, MSEE) програма се нуди онлајн преку учење од далечина. По оценувањето на двете академски рекорд и животно искуство, вработените во АИУ кои работат заедно со Факултетот и академските советници ќе им помогнат на учениците во поставувањето на индивидуална програма дизајнирана индивидуално. Оваа флексибилност за задоволување на потребите на учениците ретко се среќава во други програми за учење на далечина. Нашата онлајн програма не бара сите ученици да ги преземат истите предмети / курсеви, да ги користат истите книги, или материјали за учење. Наместо тоа, онлајн мајстор на електротехниката (MS, MSEE) наставна програма е дизајнирана индивидуално од страна на студентот и академскиот советник.... [-]