Магистратура Австралија

Магистерски програми во Австралија - Магистратура Австралија

Master
Барај тука за магистерска диплома во Австралија. Земете сите училишни и програма инфо, и во контакт со универзитетите во Австралија директно тука!
Читај повеќе

Мајстор за јавна политика

University of Western Australia Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2019 Австралија Perth + 1 more

Мајстор за јавна политика ќе ви даде мулти-дисциплинарен разбирање на улогата на владата во економската активност и јавната политика на донесување одлуки. Курсот се фокусира на тоа како владата комуницира со економијата и општеството. Темите вклучуваат економски раст, стабилност, оданочување, обезбедување инфраструктура, регулација, здравство, одбрана, образование и социјална сигурност. Таа ги интегрира теоријата и практиката за подобрување на знаењата и практичните вештини кои ви овозможуваат да реагирате проактивно и стратешки на јавните, економските и социјалните потреби. Можете да изберете да завршите специјализации во економија или јавна администрација и управување или и двете. [+]

Мајстор за јавна политика ќе ви даде мулти-дисциплинарен разбирање на улогата на владата во економската активност и јавната политика на донесување одлуки. Курсот се фокусира на тоа како владата комуницира со економијата и општеството. Темите вклучуваат економски раст, стабилност, оданочување, обезбедување инфраструктура, регулација, здравство, одбрана, образование и социјална сигурност. Таа ги интегрира теоријата и практиката за подобрување на знаењата и практичните вештини кои ви овозможуваат да реагирате проактивно и стратешки на јавните, економските и социјалните потреби. Можете да изберете да завршите специјализации во економија или јавна администрација и управување или и двете.... [-]


Мајстор за сметководство

Flinders University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2019 Австралија Adelaide + 1 more

Студентите од не-сметководствени потекла може да продолжи кариера во оваа област со мајстор на сметководство. Ако сте завршиле не-сметководство степен, на овој курс ви обезбедува студиска програма која ги исполнува барањата за отпочнување професионална сметководствена кариера. [+]

Студентите од не-сметководствени потекла може да продолжи кариера во оваа област со мајстор на сметководство. Ако сте завршиле не-сметководство степен, на овој курс ви обезбедува студиска програма која ги исполнува барањата за отпочнување професионална сметководствена кариера. Флиндерс бизнис обезбедува одлична настава, мали класи и можност да се поврзат и развијат професионални познанства преку интеракција во овие програми.... [-]


мајстор на Меѓународниот хотелски менаџмент

Le Cordon Bleu Australia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Австралија Adelaide

Имаат за цел висока и позиција се за успешна кариера во извршно ниво со оваа програма за постдипломски студии една-of-a-вид. [+]

Мајстор на Меѓународниот хотелски менаџмент

Имаат за цел висока и позиција се за успешна кариера во извршно ниво со оваа програма за постдипломски студии една-of-a-вид.

За време на студирањето, да го прегрнеме можности за вработување да се ангажираат, да учат и да ја креира својата кариера патека со брилијантен работа-интегрирана програма за учење Ле Екслузивно готвач и да им помогне на студентите да се здобијат со професионално искуство, знаење и вештини во реални работни средини. ... [-]


Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент

The Hotel School Sydney & Melbourne
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2018 Австралија Sydney Melbourne + 1 more

Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент е курс за поединци кои бараат да работат глобалната угостителството и туризмот операции на највисоко ниво. Вашиот постоечки вештини и искуство ќе обезбеди градежни блокови за теоријата на високо ниво и практични learnings во конкурентна глобалната индустрија. Овој курс ќе ви постави на патот кон многу успешна кариера на глобалната сцена како господар во управувањето со туризмот и хотелски менаџмент. [+]

Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент

Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент е курс за поединци кои бараат да работат глобалната угостителството и туризмот операции на највисоко ниво. Вашиот постоечки вештини и искуство ќе обезбеди градежни блокови за теоријата на високо ниво и практични learnings во конкурентна глобалната индустрија. Овој курс ќе ви постави на патот кон многу успешна кариера на глобалната сцена како господар во управувањето со туризмот и хотелски менаџмент.... [-]


Мајстор за професионално сметководство

James Cook University Brisbane Campus
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2018 Австралија Brisbane City

Со изборот да студирате на МПА во JCU Бризбејн, ќе преземе напредно учење и во теорија и професионална пракса, додека учат да ги решат сметководствените и деловните проблеми на иновативни начини. Студентите ќе бидат опремени со вештини за советување на компаниите за тековните и идните финансиски прашања, овозможувајќи им на стратешките цели да се постигнат. [+]

Преглед

Со изборот да студирате на МПА во JCU Бризбејн, ќе преземе напредно учење и во теорија и професионална пракса, додека учат да ги решат сметководствените и деловните проблеми на иновативни начини. Студентите ќе бидат опремени со вештини за советување на компаниите за тековните и идните финансиски прашања, овозможувајќи им на стратешките цели да се постигнат.

Студентите завршувањето на МПА степен се во одлична позиција да се успее во менаџерски позиции во голем број на владини и комерцијални организации. МПА дипломирани студенти од JCU се добро поставени за да влезат организации во индустрии како што се рударството, производството, трговијата на мало, консултации, човечки ресурси и маркетинг.... [-]


Онлајн мајстор на податоци наука

James Cook University Online
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 32 месеци Open Enrollment Австралија Australia Online

Дали барате да поттикнете стручно знаење за науката за податоци за да ја поттикнете вашата кариера во бизнис или истражување? Мајстор за податоци на науката на Џејмс Кук е иновативен, целосно онлајн курс кој ги става професионалци кои ја препознаваат моќта на податоци и броеви пред пакетот, во еден од најбрзо растечките сектори во светот. [+]

Траење на курсот: 24 - 32 месеци со скратено работно време *Курс такси: 3.100 $ по предмет. Надоместокот за плаќање е достапен.Периоди на студии: јануари, март, мај, јули, септември, октомвриПредмети на предметот: 12 - 16

* Времетраењето зависи од препознавање на претходно учење

Вовед во курсот

Дали барате да поттикнете стручно знаење за науката за податоци за да ја поттикнете вашата кариера во бизнис или истражување? Мајстор за податоци на науката на Џејмс Кук е иновативен, целосно онлајн курс кој ги става професионалци кои ја препознаваат моќта на податоци и броеви пред пакетот, во еден од најбрзо растечките сектори во светот.... [-]


Мајстор за комуникација

University of Canberra
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри January 2019 Австралија Canberra

Мајсторот на комуникација специјализира во истражување на современите комуникациски теории, стратешко планирање и социјалните медиуми, и бара да ги применуваат овие во контекст на голем истражувачки проект. [+]

Магистер по маркетинг вештини за комуникација

Мајсторот на комуникација специјализира во истражување на современите комуникациски теории, стратешко планирање и социјалните медиуми, и бара да ги применуваат овие во контекст на голем истражувачки проект.

Можете да изберете да ја преземете патеката за Стратешка комуникација, каде што ќе се концентрирате на современата комуникација, социјалната теорија и како се развиваат критичните проблеми или патот за маркетинг комуникација, каде што ќе истражите како се комбинираат рекламирањето, односите со јавноста, промоциите и директниот маркетинг за да се создаде ефективно маркетинг комуникациски стратегии. Овој курс е особено погоден за високи менаџери за комуникација кои сакаат да ги развијат своите вештини и ќе ве подготват за можностите во комерцијалните, јавните и непрофитните сектори.... [-]


господар на биотехнологијата и биоинформатиката

La Trobe University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Австралија Melbourne

Ова е единствена лабораторија-се разбира дека има за цел да ви овозможат со вештини што ќе треба да се успее во брзо се развива областа на биотехнологијата. Наставната програма опфаќа клучните елементи на биотехнологијата и манипулација на молекуларно биолошки податоци. [+]

Биотехнологијата станува централно значење за различни индустрии, вклучувајќи лекови, дијагностика, земјоделството, заштитата на животната средина, технологијата на храна и обновливите извори на енергија технологија. Биоинформатиката е возбудлива областа на науката, се фокусира на интерфејс на молекуларната биологија и информатичката технологија. Таа користи моќта на компјутерите да се справи со биолошки и медицински проблеми.... [-]


господар на професионални сметководствени Dmpc

University of South Australia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Австралија Adelaide

Дизајниран во консултација со индустријата и на сметководителите, нашиот мајстор на професионални сметководствени обезбедува со специјализирани вештини, знаење и бизнис е потребно за да се претстават како професионален сметководител. Ќе развијат аналитички, генерален бизнис, управување и решавање на проблеми вештини, како и се здобијат со сеопфатна разбирање на сметководствена практика. [+]

Дизајниран во консултација со индустријата и на сметководителите, нашиот мајстор на професионални сметководствени обезбедува со специјализирани вештини, знаење и бизнис е потребно за да се претстават како професионален сметководител. Ќе развијат аналитички, генерален бизнис, управување и решавање на проблеми вештини, како и се здобијат со сеопфатна разбирање на сметководствена практика. ... [-]


Мајстор за професионално сметководство

University of Wollongong Faculty of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци August 2018 Австралија North Wollongong + 1 more

Мајсторот на професионални сметководствени (MPA) е наменета за студентите кои сакаат кариера во сметководствената професија и затоа учењето и областите на знаење се фокусирани на практиката на сметководство. [+]

Мајсторот на професионални сметководствени (MPA) е наменета за студентите кои сакаат кариера во сметководствената професија и затоа учењето и областите на знаење се фокусирани на практиката на сметководство.

Курсот прво ги воведува основните принципи на сметководството, економијата и аспектите на економскиот систем, а потоа продолжува со проучување на специфични области на знаење кои се од витално значење за сметководителите. Ќе се развие знаење и вештини за примена на сметководствени принципи во подготовката и толкувањето на финансиските извештаи и, за да ви овозможи да ги истражите тековните сметководствени проблеми. Исто така, ќе имате разбирање за разликите помеѓу сметководствените принципи и законот за оданочување и даночните импликации на деловните активности. Ако сте заинтересирани да преземете двегодишна опција, можете да размислите за мајстор за професионално сметководство напредно.... [-]


Мајстор за бизнис

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 72 недели January 2019 Австралија Robina

Мајстор за бизнис им нуди на студентите со основа во различни деловни практики, плус можност да се специјализираат во финансии, меѓународниот бизнис или маркетинг. [+]

ЗАПИС БАРАЊА

Кандидатите треба да имаат завршено додипломски студии во кредитна просек од призната институција.

Опис на програмата

Мајстор за бизнис им нуди на студентите со основа во различни деловни практики, плус можност да се специјализираат во финансии, меѓународниот бизнис или маркетинг. Наменети за дипломирани студенти и професионалци, бараат да се променат кариера нивниот фокус, на Магистер за бизнис обезбедува силна основа за напредување во бизнисот.... [-]


Мајстор за образование (специјално образование, напредно)

Torrens University Australia
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 6 години October 2018 Австралија Melbourne + 1 more

Мајстор за образование (специјално образование, напредни) темелно ги подготвува едукаторите за поддршка на поединци со голем број на посебни образовни потреби во редовните училници и го исполнува многу потребниот јаз во професионалниот развој за наставниците од оваа област. [+]

Изградба на специјализирани вештини за поддршка на поединци

Мајстор за образование (специјално образование, напредни) темелно ги подготвува едукаторите за поддршка на поединци со голем број на посебни образовни потреби во редовните училници и го исполнува многу потребниот јаз во професионалниот развој за наставниците од оваа област.

Мајсторот на образование (специјално образование, напредни) зема дизајн размислување пристап да ги анализираат проблемите и предизвиците со кои се соочуваат лица со голем број на дополнителни потреби за учење. Особено, тој се фокусира на решавање на проблемите, информирани од напредните теоретски знаења, од една личност прва перспектива.... [-]


Мајстор на факултет (индустриска автоматизација)

Engineering Institute Of Technology
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години January 2019 Австралија Perth + 1 more

Во оваа акредитирана и престижна програма, ќе стекнете вештини и know-how во најновите и развојни технологии во инструментацијата, контролата на процесот и индустриската автоматизација. [+]

Engineering Institute Of Technology е задоволство да ви донесе мајстор на Инженеринг (Индустриска автоматизација) ** програма на располагање и целосно на интернет и на кампусот во Австралија. Ве молиме прочитајте подолу за детали за двете опции за испорака.

Во оваа акредитирана и престижна програма ќе стекнете:Вештини и know-how во најновите и развојни технологии во инструментацијата, контролата на процесот и индустриската автоматизацијаПрактични насоки и повратни информации од експертите за индустриска автоматизација од целиот светЖивеат знаење од долгогодишното искуство на стручни инструктори, наместо од само теоретски информации добиени од книги и колеџКредибилитет и почит како локален експерт за индустриска автоматизација во вашата фирмаГлобални мрежни контакти во индустријатаПодобрени избори во кариерата и приходА вредни и акредитиран мајстор на Инженеринг (индустриска автоматизација) ** квалификација... [-]

господар на бизнис Франција и Австралија двојна диплома

IPAG Business School
Студии врз за студентски град September 2018 Австралија Sydney

Секоја од програмите на Њукасл господар е опремена со специјален фокус на пазарите Азија-Пацифик и нивната важност во глобалната деловна средина. [+]

Презентација

Овој ценет партнерство меѓу Ipag бизнис школа и на Универзитетот на Њукасл им овозможува на студентите да ги извршуваат двојна диплома во една од три области:

Мајстор за бизнис, Мајстор за маркетинг, Господар на управување со хумани ресурси.

Секоја од програмите на Њукасл господар е опремена со специјален фокус на пазарите Азија-Пацифик и нивната важност во глобалната деловна средина. Овие три мајстори се наменети за студентите кои имаат завршено широк спектар на бизнис програми и кои сакаат да се надополни и надградба на нивните знаења и вештини за новиот глобалниот свет на бизнисот. Студентите ќе развијат стратешко управување со надлежности во главните области на нивната програма за донесување одлуки и да ги испита новите прашања во современиот бизнис средина.... [-]


Мајсторот на факултет Наука (МЕНС)

University of Southern Queensland (USQ)
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години July 2018 Австралија Toowoomba Australia Online + 3 more

Ако сакате да се стане професионален инженер, и имаат три години инженеринг степен, но без работно искуство, мајстор на факултет ќе ви одам таму. [+]

Добивање на индустријата искуство

Ако сакате да се стане професионален инженер, и имаат три години инженеринг степен, но без работно искуство, мајстор на факултет ќе ви одам таму. Во овој степен, ти ќе:

се здобијат со рацете на практична лабораторија и искуство во индустријата за да ви подготвиме за работа во инженеринг професија се применуваат своето знаење студијата на реалниот свет проблем во вашиот истражувачки проект - одлична отскочна штица за понатамошно истражување степени, вклучувајќи го и вашиот д-р. ... [-]