Пребарај за Мастерс во Администрација

Најди ги вашите магистерска диплома по Администрација овде!

По завршување на програма за додипломски студии, многу луѓе сакаат да продолжи нивната академска кариера со добивање на господар 's. Овој тип на степен може да ја отвори вратата за широк спектар на високи можности за плаќање и да се обезбеди поединци со вредни вештини за користење на работното место.

Што е Магистер 's во администрација? Овој тип на степен подготвува студентите за ефикасно управување во бизнис средини. Тоа обично трае помеѓу две и четири години да го заврши, при што поединци може да учат сметководство, финансии, статистика, човечки ресурси и маркетинг принципи, со цел да се запознаат со анализа и стратегија за управување. Додека голем број на програми бараат 's диплома за влез, некои може да се замени со професионално искуство во замена за оваа квалификација.

Поединци кои заврши мајстор 's во администрација се развие критичко вештини како што се режија политики, организирање на вработените и планирање компанија процедури.Овие способности се од суштинско значење да се има во голем број на функции и може да им овозможи на поединецот да брзо се искачи на корпоративните скалила.

Цената на овој степен се разликува во зависност од институцијата. Постојат програми достапна на скратено работно време или со полно работно време, како и ноќе класи за работа професионалци. Студентите треба да се јавите во канцеларија администрација на програмата тие се заинтересирани да дознаете повеќе за специфични трошоци.

Дипломирани студенти на Магистер 's во администрација генерално внесете голем број на бизнис полиња. Многу стане бизнис консултанти, инвестициски банкари, финансиски аналитичари или претприемачи. Некои, исто така го користат степен како отскочна да започне нова кариера по кои работат во друга област. Од позиции стануваат се повеќе конкурентни, тоа е поважно од кога и да се разбере готовински текови, биланс на состојба и ефективно лидерство тим.

Многу програми нудат Мајстор 's во администрација.Поединци може да изберат да се запишат во онлајн програма, што е корисно ако тие Don 't имаат пристап до соодветен превоз или на работа во текот на денот. За да започнете, барај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Мајстор во управување со хумани ресурси и организација

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци December 2017 Италија Болоња

Мајстор во човечки ресурси и организација (MHRO) е со полно работно време (и со полно работно искуство) на англиски јазик програма која има за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина, да господар организациски дизајн и човечки ресурси за управување со предизвици во мултикултурни контексти. [+]

Мајстори Администрација диплома. Зошто некои компании се претстават подобро од другите? Ние ќе одговориме на ова прашање заедно, како и некои експерти уверувам дека тоа ќе зависи од стратегијата, а други на технологијата или производи. Ние ќе се открие дека перформансите на компаниите зависи од тоа колку екипи топ-менаџмент формулираат и имплементираат стратегии, како организации се дизајнирани со цел да ги користат можностите на технологијата, и тоа како луѓето да соработуваат за да иновираат производи и услуги. Организациите и луѓето се во центарот на сцената, и во светската економија и во оваа програма. На Мајстор во управување со хумани ресурси и организација (MHRO) е со полно работно време (и со полно работно искуство) на англиски јазик програма, која има за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина, да господар организациски дизајн и човечки ресурси за управување со предизвици во мултикултурни контексти. Оваа програма е и Магистер на науки и мајстор за работа, така да се каже. Додека академски совршеност е обезбедена од страна на меѓународните фокусирани на академски професори, ќе имаат можност за решавање на различни проблеми кои работат со менаџерите на сите заедно на годината. Интерактивна настава, лидер Предавања, тимски задачи, во компанијата работилници, Вештина Labs, кариера советување, 1 месец проектниот тим Работа со хумани ресурси & О директор, Средби со мрежа на алумни на училиштето, и 3-во-4-месеци стаж обезбеди единствена контекст за оспорување себе, учење, и да појдете успешна кариера во бизнис, или во консултантска фирма. Оваа програма е првиот италијански Интеруниверзитетската Магистер по HRO,... [-]

господар во управување со хумани ресурси

EAE Business School
Студии врз за студентски град Целосна October 2017 Шпанија Мадрид

Компаниите и организациите се повеќе свесни од порано дека една од нивните клучни средства кога е во прашање стои надвор од конкуренцијата е на својот тим на луѓе и, како такви, управувањето и надзорот од својот оддел за човечки ресурси. [+]

Компаниите и организациите се повеќе свесни од порано дека една од нивните клучни средства кога е во прашање стои надвор од конкуренцијата е на својот тим на луѓе и, како такви, управувањето и надзорот од својот оддел за човечки ресурси. А луѓето компанијата се движечката сила на дизајн, имплементација и управување на бизнис проект. Како таква, таа е од клучно значење дека компаниите се повеќе се ориентирани кон своите вработени. Затоа, човечки ресурси Менаџерите мора да бидат професионалци, кои се опремени да се води одделот кој се поврзува и работи со сите на бизнис активностите на компанијата и, во исто време, да бидат способни да се адаптираат на промените во животната средина. Оддел е во суштината на стратегијата на компанијата и движечка сила зад генерирање јасна конкурентна предност. Улогата на човечки ресурси треба да биде во срцето на стратегијата на компанијата и нејзиниот менаџмент, Како што е клучен фактор во одредувањето на компанијата за разлика од своите ривали. На Господар во управување со хумани ресурси е дизајниран за да им овозможат на професионалци со хумани ресурси да одговори на потребите и предизвиците на пазарот од аспект на управување со луѓе. Професионалци кои прифатат промена како најефикасен начин за производство на конкурентни предности, кои можат да профитираат на нови технологии, кои имаат солидно разбирање на новите генерации на професионалци се приклучи на пазарот на трудот, кои се целосно да се разбере важноста на работа / живот биланс и етичките се спроведе, и кои се посветени на развој, привлекување и задржување на... [-]

магистрирал во човечки ресурси

Meliusform Business School
Студии на универзитет или он-лајн Дел-студии 5 месеци November 2017 Италија Рим Милан + 1 more

Извршниот мајстор во управување со хумани ресурси ги задоволува образовните профили на оние кои признаваат во рамките на својата кариера со хумани ресурси професија, и се ориентирани стекнат специјализирани знаења потребни за да работат во овој сектор. [+]

Мајстори Администрација диплома. Организација, селекција, обука и развој на персонал 5 месеци - 22 лекции - Викенд 11 - 88 часа на училница Часови во Формула Сабота - 9:30-18:30 Извршниот мајстор во управување со хумани ресурси ги задоволува образовните профили на оние кои признаваат во рамките на својата кариера со хумани ресурси професија, и се ориентирани стекнат специјализирани знаења потребни за да работат во овој сектор. Извршниот мајстор, преку курс за обука означени со практиката, ви овозможува да се формира профили може: независно управување на процесите на селекција на персоналот, дизајн и да се обезбеди обука, развој на човечкиот потенцијал и да го совладате основите и корпоративна организација политики за компензација. На крајот на обуката, донесено во саботата формула, учесниците ќе бидат придружени со пласманот во важни за пребарување на влез или обнова можности на пазарот на трудот преку специјална обука и пренос на апликации насочени кон партнерските компании. Структура Модул 1: ОРГАНИЗАЦИЈА Модул 2: избор на персонал Модул 3: ОБУКА НА ТРЕНЕРИ 4 модул: развој на човечкиот потенцијал 5 Форма: НАДОМЕСТОЦИ Политики и корпоративна социјална помош Цели Целта на мајстор е да се обучуваат со хумани ресурси специјалисти со практична know-how и цврсти вештини веднаш spendable на теми персонал селекција, обука, евалуација, развој и бизнис организација. На крајот на Магистер, учесниците ќе бидат во можност да се разбере организација на бизнис логиката и самостојно да управуваат со процесот на селекција, направи Проценка на потенцијалот и перформанси, изградба на план за развој на персоналот, дизајн на обука. Овие вештини може... [-]

Господар на непрофитна администрација

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Се развие подлабоко разбирање на непрофитна управување, како што истражуваат на политички, економски, правни и социјални средини на непрофитни организации. [+]

Станете ефективна глобална ангажирана непрофитна и невладина организација (НВО) лидер за одржлив развој и социјално влијание. Програмата за управување со постдипломски студии на УСФ за непрофитна администрација ви гарантира стекнување на алатки кои ви се потребни за да ги зајакнете лидерските способности, да ги идентификуваат етичките размислувања и да влијаат позитивни промени. Развивање на суштински лидерски вредности, вештини за управување и непрофитни надлежности да работат како извршен директор, непрофитен консултант, директор за развој или други лидерски позиции во непрофитниот и социјалниот сектор - ангажирани во области како што се образование, здравство, уметност и хуманитарни науки, човечки услуги, економско вклучување, одржлив развој, застапување и социјални промени. Научете од современите научници и лидери од непрофитниот сектор во Калифорнија до меѓународни невладини организации, да ги проширите вашите лидерски вештини и вештини за критичко размислување и да работат заедно со врсниците кои ги споделуваат вашите професионални цели и аспирации. Имате избор кој непрофитна програма за постдипломски студии најдобро одговара на вашиот животен стил. Полно работно време Меѓународниот МНК понудени во текот на неделата во Сан Франциско е центриран на искуствено учење и е отворена за странски студенти. Професионалната МНК за професионалци за работа се нуди во Сан Франциско за време на викендите и е поддржана од видео-конференција и онлајн технологија. ... [-]


мајстори на управување со човечките ресурси (полно работно време мајстор)

The Open University Of Tanzania
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 18 месеци February 2018 Танзанија Дар ес Салам

Програмата се состои од четири (4) основни курсеви, два (2) изборни предмети кои носат тежината на две единици секој и методика на истражување се разбира со академско 179 дисертација која носи шест (6) единици да се направи вкупно осумнаесет (18) единици да ја заврши програмата. [+]

Програмата се состои од четири (4) основни курсеви, два (2) изборни предмети кои носат тежината на две единици секој и методика на истражување се разбира со академско 179 дисертација која носи шест (6) единици да се направи вкупно осумнаесет (18) единици да ја заврши програмата. Единиците на Core

Код Наслов Единици Кредити OLG 631 Стратешки управување со хумани ресурси 2 20 OLG 632 ИКТ во бизнис менаџмент 2 20 OLG 633 Перформанси и Награда за управување со 2 20 OLG 636 Законот за работни односи и односи со вработените 2 20 Било кои два од Изборни подолу: ... [-]


господар на управување во меѓународни организации

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Полска Wrocław

Мајстор на администрација во програмата за меѓународни организации трае 2 години (4 семестри). За да се добие магистратура, студентите мора да пишува и се брани магистерскиот труд. [+]

Мајстор на администрација во меѓународни организации Кандидатите треба да имаат диплома во областа поврзани со предложените област на студии. Програмата е составена од задолжителни и изборни предмети и специјалист се разбира. Во првиот семестар, студентите се доделуваат на специјалитет / семинар според нивните преференци изјави за време на запишување (доколку ги исполнува условите за влез на одбраната специјалност / семинар). Во првиот семестар, студентите мора да присуствуваат на сите часови и еден специјалитет семинарот. Во подоцнежните семестри студентите можат да изберат од желба класи и изборни предмети. Студентите можат да изберат од понудата на изборни предмети. Програмата трае 2 години (4 семестри). За да се добие магистратура, студентите мора да пишува и се брани магистерскиот труд. Ве молиме имајте предвид дека горенаведените разбира листата не е вклучено: * Задолжителни три недела стажирање дека студентите се очекува да заврши до крајот на август во последната година на програмата, ** Полски јазик за странци: два последователни семестри во една година - триесет часа по семестар. Влегување Потребно Да добијат влез на UWr курсевите потребно е да се исполнат нашите Академски услови за влез, Барања на англиски јазик и легализира вашата диплома. тука можете да најдете и dowload на PDF датотека со општите услови за влез. Крајните рокови за пријавување: За зимскиот семестар семестар (октомври 2017 година) за прием последните на: 31 август 2017 година за кандидати од земјите кои не се членки на ЕУ 10 елементи септември 2017 година за кандидати од земјите на ЕУ [-]

Master of Nonprofit Administration

The University of Notre Dame, Mendoza College of Business
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 14 - 48 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Нотр Дам

[+]

Мајстори Администрација диплома. [-]

Извршниот Мастерс во организациски промени

Ashridge Executive Education
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2017 Обединетото Кралство London

Промена агенти се соочуваат испарливи нарушување во светот. Ова обезбедува ризиците за многумина и можности за оние кои може да се насети, да ги искористи и да се адаптираат ефективно. Многу лекари промени да се сфати дека со промените и иновациите е претежно социо-технолошки феномен и дека стандардот пристапи не работат назад во нивните организации. [+]

Промена агенти се соочуваат испарливи нарушување во светот. Ова обезбедува ризиците за многумина и можности за оние кои може да се насети, да ги искористи и да се адаптираат ефективно. Многу лекари промени да се сфати дека со промените и иновациите е претежно социо-технолошки феномен и дека стандардот пристапи не работат назад во нивните организации. Овој две години со скратено работно време е дизајниран од страна на искусни практичари да ги задоволи потребите на своите врсници. Ќе се истражуваат различни перспективи на организации, промени и нови пристапи втемелени во години практично искуство, како и звук академски истражувања. Услови за влез: Диплома и најмалку пет години работно искуство во организациската интервенција улога. Содржина на програмата Ќе се здобијат со подлабоко разбирање на глобалните предизвици и прашања кои се обликувањето на територијата на промена. Ќе ви откриеме како агент за промена може да интервенира комплексни системи, ко-создавање култура на промени и иновации за подобар свет, и да им се даде практични алатки за да им помогне да доведе промени и иновации врати на работното место. Ashridge охрабрува чекор промена во пракса нашите учесници 'врз основа на три работи: подобро разбирање на глобалните предизвици и трендови и како тоа влијае на нивните организации подобро разбирање на промени во комплексни системи и како да се создадат услови за промена и иновација дисциплиниран фокус на примена и како да работат со промените и иновациите, забрзана низ практиката на акција за истражување. Факултет Факултет водечки новата промени мајстори сочинуваат искусни промени лекари и консултанти и сите... [-]

магистрирал во управување со човечки талент

Fundación Universidad de América
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Колумбија Богота

Магистер по менаџмент на човечки талент е наменета за професионалци во економски и административни науки, инженерството, хуманистички и општествени, кои работат во менаџерски позиции во човечки ресурси, менаџмент на човечки талент Консалтинг Управување со хумани ресурси и лидерски групи, како што се директори од различни функционални области на јавни и приватни компании и менаџери кои сакаат да се зголеми ефикасноста на организацијата од аспект на човековите управување. [+]

Мајстори Администрација диплома. Оправдување "Компаниите се сложени општествени системи кои бараат јасност цели, насоки и насока. Компании кои носат во врска со овие системи со создавање на она што ние го нарекуваме предност преку луѓе, односно, способноста да се здобијат со конкурентна предност преку стратегии луѓе, ќе се позиционираат понапред од своите конкуренти. " Горенаведените изјава се појавува во "Создавање Луѓето предност" на Бостон консалтинг груп (BCG) и на Светската федерација на здруженија Персонал Менаџмент (WFPMA) спроведена со цел да се води организации за тоа како да се одговори на предизвиците на човечки ресурси во текот на светот. Во овој контекст, магистер по Управување со хумани ресурси на Универзитетот во Америка се обраќа двете основни аспекти на проблемот на поголема комплексност и поголемо значење кои се соочува организации во ерата на глобализацијата. Во првиот аспект, оваа програма обезбедува теоретски и технички алатки за да се утврди како човечки талент за управување ќе стане интелигенција, креативност и иницијатива на луѓето во организацијата, во квантитативни стратешка предност. Во вториот аспект на проблемот, да се развие во студентите на способноста да се создаде психосоцијални услови кои им овозможуваат на работниците да се заложат да се стави своите таленти за успехот на организацијата. Цели Магистер по менаџмент на човечки талент универзитет на Америка има за цел да се развие во други мајстори на потребните вештини за цел зголемување на нивните лидерски вештини, креативност, комуникација, визија и акција, како стратешки менаџери компанија со универзална размислување и глобална визија, докажано преку примена и спроведување на иновативни... [-]

UCC / комонвелт Извршниот Магистер за бизнис / јавната администрација

University of the Commonwealth Caribbean
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 20 месеци October 2017 Јамајка Ова е

Овие мајстори обезбедува база на релевантни и иновативни наставна програма да им помогне на администраторите работат зајакнат своите познавање на современите практики на јавни / бизнис администрација. [+]

УКЦ / Комонвелт Извршниот Магистер за бизнис / Јавна Администрација Овие мајстори обезбедува база на релевантни и иновативни наставна програма да им помогне на администраторите работат зајакне своето знаење на современата јавни / бизнис администрација практики и да се подобри нивното управување и лидерски вештини во јавниот / деловни услуги, секторот на владата или не-добивката. [-]

магистрирал во управување со човечките ресурси

IMF Business School
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Шпанија Мадрид

Магистерски степен во управување со хумани ресурси Cela Институт отворено општество ја има поддршката од централната асоцијација за управување со човечки ресурси (AEDIPE Центар), кој ги собира заедно сите придружни професионалци Мадрид, Кастилја и Леон, Castilla Ла Манча, Екстремадура, Мурсија, Канарските Острови, Цеута и Мелила. Во прилог на нивната кредитна резултати од учењето систем за мониторинг и евалуација на сигурноста на мајстор, овој активен субјект промовира генерација на знаење за професијата и се грижи за се шири меѓу своите членови. [+]

Мајстори Администрација диплома. Магистерски степен во управување со хумани ресурси Cela Институт отворено општество ја има поддршката од централната асоцијација за управување со човечки ресурси (AEDIPE Центар), кој ги собира заедно сите придружни професионалци Мадрид, Кастилја и Леон, Castilla Ла Манча, Екстремадура, Мурсија, Канарските Острови, Цеута и Мелила. Во прилог на нивната кредитна резултати од учењето систем за мониторинг и евалуација на сигурноста на мајстор, овој активен субјект промовира генерација на знаење за професијата и се грижи за се шири меѓу своите членови. Ова додадена вредност е проектирано на студиите на мајстор и е извор на иницијативи за подобрување на квалитетот на наставата, а кои придонесуваат за развој на Мастер план истражувачки центар. Насочени кон: Дипломирани студенти бараат да се специјализираат или продлабочување на стекнување на компетентност во управувањето со ресурсите на луѓето на работното место, или дипломирани студенти специјализирана во областа на човечки ресурси и сакаат да ги прошират своите знаења. Методологија и евалуација МЕТОДОЛОГИЈА Овој мајстор на Cela Институт отворено општество (ИОК) Е ПОНУДЕНО СПОРЕД онлајн режим. За време на траењето, на првиот ден од секој месец започне програмски материјали, така што студентите можат да пристапите на студијата било на училиштето месеци. Предметите се изучува во ред и никогаш истовремено, дозволувајќи им на студентите да се фокусира вниманието на еден предмет, го прават сите Свои дела, вежби, читања, видео конференции ... Сите активности за обука се врши под строга контрола на пати посветеност, како и ригорозна контрола на наставниците, така што сите услови и рокови се одржливи. COI... [-]

магистрирал во внатрешноста проценка на квалитетот на водата

UAM Universidad Autónoma de Madrid
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Шпанија Мадрид

Степен Овој мајстор има за цел да ги обучуваат учениците во теми поврзани со проценката на квалитетот на водата во зависност од Европската директива за квалитет на водата за да се брани својата професионална кариера во истражување во управувањето со проблемите поврзани со квалитетот на водата од Пан-европска перспектива. [+]

Вештини и професионална обука Степен Овој мајстор има за цел да ги обучуваат учениците во теми поврзани со проценката на квалитетот на водата во зависност од Европската директива за квалитет на вода со цел да се брани својата професионална кариера во истражување во управувањето со проблемите поврзани со квалитетот на водата од Пан-европска перспектива. На овој начин, студентите ќе бидат во можност да учествуваат во истражувачки проекти и / или плановите за управување со квалитетот на водата во која било европска земја. Изминатите изданија на оваа магистерска диплома е се исклучително успешни со следните стапка на вработеност од 75% од дипломираните студенти кои работат во прашање во врска со квалитетот на водата во повеќе европски и не-европски земји. Специфични барања за прием: Влез во Степен Магистер во внатрешните Квалитет на вода ќе бидат предмет на општите услови за влез и за прием на постдипломски студенти кои се утврдени со прописите за постдипломски студии на Автономниот универзитет во Мадрид. Овие државна регулација кои кандидатите мора да имаат службена шпански универзитет степен со најмалку 180 ЕКТС кредити во природните науки (биологија, хемија, животната средина, науката, итн) или технички компатибилен програма (инженерство поврзани со вода или животната средина, здравствени науки, итн ). Странски дипломи не треба да бидат официјално признати додека кандидатите може да покаже дека може да се утврди дека нивниот степен има еднакво ниво на онаа на соодветниот шпански степен и ќе им овозможи влез на постдипломски студии во нивната матична земја. Покрај тоа, со оглед на природата на Европската овој... [-]

господар на здравствената администрација

Metropolitan State University of Denver
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии January 2018 Соединети Американски Држави Denver

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. [+]

Мајстори Администрација диплома. Мајстор за здравство администрација Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. Програмата MHA може да биде завршена за 2,5 години во мали сесии кои ја промовираат студентската интеракција и индивидуализираното внимание. Нашата програма е наменета за развој на здравствени лидери за брзо менување на светот. Дизајниран за полно работно време на учениците со скратено работно време 40 кредит часови Онлајн / хибридни курсеви 8-неделен формат на курсот Есен и пролет програма за влез Не е потребно GRE, GMAT или МАТ тестирање Пред-реквизити- Пред колеџ ниво предмети потребни во сметководство, статистика и економија. Ги поздравуваме студентите од ВА и пост 9/11 ГИ Бил. Дознајте од целиот свет. Меѓународните студенти можат да учат од своите матични земји. За време на сесијата во класа може да се префрлите во часови. Внимание Меѓународните студенти: F-1 виза имателите се исклучени од извршување на онлајн МХА програма МСУ Денвер е поради федералните барања за запишување за F-1 меѓународни студенти. Акредитирани од страна на Комисијата за високото образование На МСУ Денвер МХА е лидер во вредност во Колорадо со висококвалитетна програма по разумна цена. MHA мисија Мисијата на Програмата за управување со мајсторот (MHA) е да се зајакне практиката,... [-]

господар во управување со човечките ресурси (полно работно време мајстор)

American University of Beirut - AUB
Студии врз за студентски град Целосна 15 - 18 месеци October 2017 Либан Бејрут Соединети Американски Држави New York + 2 more

На полно работно време мајстор бара минимум од 30 кредит часови во 9 бара курсеви (27 кредити) и еден (3 кредити) индустрија проектот / практикум. сеопфатен проект индустријата е вкоренето во примена на аналитички и концептуално вештини, знаење и алатки за да реално време проблеми со стратешки човечки ресурси. [+]

Програма за преглед На полно работно време мајстор бара минимум од 30 кредит часови во 9 бара курсеви (27 кредити) и еден (3 кредити) индустрија проектот / практикум. сеопфатен проект индустријата е вкоренето во примена на аналитички и концептуално вештини, знаење и алатки за да реално време проблеми со стратешки човечки ресурси. Примени студенти кои немаат додипломски студии по бизнис ќе бидат обврзани да ги преземат, пред да се запишат во програмата полно работно време мајстор, две предуслов курсеви (помошни курсеви) на 3 кредити за секој. Програма за испорака Учесници нормално заврши програмата за 15 - 18 месеци во зависност од нивното потекло. Класи обично се доставуваат во три дена (четврток, петок, сабота) на секои 3 недели се бара околу 1,25 години (15 месеци) по завршувањето на програмата. За студентите со не-бизнис средини, на програмата ќе се бара 36 кредит часови или околу 1,5 години (18 месеци) да го заврши. Наставната програма Дипломиран програма се состои од 9 основни курсеви (3 часа кредит за секој) и 1 сеопфатна индустрија project.to биде завршен за модуларен основа во период од 15 месеци на курсеви се како што следува: Управување со процес на регрутирање (3 кредити) Човечкиот капитал за обука и развој (3 кредити) Надомест за управување (3 кредити) Деловна етика и одржливост (3 кредити) Лидерство и однесување во организациите (3 кредити) Стратешки HRM и Менаџмент на промени (3 кредити) Професионални ХРМ предизвици на Блискиот Исток (3 кредити) HRM Најдобри практики во глобален контекст (3 кредити) Организациски истражување дизајн и методи (3 кредити)... [-]

господар во јавната политика и администрација

University of St. Thomas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Мајстор за јавна политика и администрација степен програма обезбедува флексибилен и висок квалитет на постдипломски образование што ги подготвува студентите за кариера во јавниот сервис или непрофитна управување. [+]

Мајстори Администрација диплома. Мајстор за јавна политика и администрација (MPPA) степен програма обезбедува флексибилен и висок квалитет на постдипломски образование што ги подготвува студентите за кариера во менаџмент и лидерство во јавниот сервис или непрофитна администрација. На MPPA нуди на студентите со три специфични песна опции, со цел да се прилагоди на степенот на специфични студентските интереси и / или потреби. Овие песни се: генералист, јавен менаџмент, и јавната политика. Генералист песна е прилагодена микс на курсеви. Управниот Песна за јавни нагласува основи на јавната администрација. Политика Песна за јавни нагласува интердисциплинарен карактер на анализа на политиките. Степен барања MPPA студентите ќе го избере една од трите песни за MPPA степен: генералист, јавен менаџмент, или јавна политика. Од студентите се бара да ги преземат 36 кредит часови во програмата. Триесет и три часа кредит ќе биде во рамките на MPPA основни и степенот песни. Покрај тоа, студентите мора да заврши или теза или професионална извештај, со цел да ги исполни барањата за MPPA степен програма. Можности за кариера На MPPA степен ќе се подготват дипломците да станат менаџери или аналитичари во сите нивоа на власта - локално, државните федерални и меѓународни - и во домашни непрофитни организации или меѓународни невладини организации (НВО). Во владите, дипломци работат како менаџери и аналитичари во извршни агенции, како членови на персоналот за законодавни тела, и како судски администратори. Прием Прием одлуките се базира на комбинација на вашиот додипломски Успех, писма на препораките, работа историја и есеј опишувајќи вашата академска цели и интереси. GRE резултати... [-]