Барај тука за Мастер во Азија - мајстори степен Азија

Изгледа за мајстор во Азија - мајстори степен Азија

Master

Азија е идеална локација за постдипломски студии за оние кои бараат добро заоблени културни и интелектуални искуство. Со земји во Азија станува се повеќе значајни светски сили, па доаѓаат можности за студирање, бизнис и инвестиции. Мајстор во Азија програми обезбеди квалитет во академици и можности за професионален развој, како и конкурентска предност на пазарот на труд во Азија и во странство.

Постојат неколку можности во многу азиски земји за квалитетни магистерски во Азија програма. Некои од најдобрите избори за Мастер во Азија степени во областа на инвестициите и банкарство, информатичката технологија, бизнисот, економијата, дизајн, здравје, инженеринг, и меѓународните односи. Студентите исто така имаат флексибилноста на распоред со тоа што со полно работно време, скратено работно време, и онлајн студија опции, обезбедувајќи можности за секој ученик да заработат својот Учител во Азија степен.

Движете се низ мајстор во Азија програми подолу и да се најде на образованието кои ќе ви помогнат да ги задоволат вашите лични и професионални цели!

Читај повеќе

Магистер по меѓународни финансии

Financial University under the Government of the Russian Federation
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Русија Moscow

Меѓународниот факултет за финансии (МФФ) обезбедува обука за ергени и мајстори во областа на подготовка "Економија". По завршувањето на обуката, студентите добиваат диплома од државниот стандард на Универзитетот за финансии при Владата на Руската Федерација, а исто така имаат можност да добијат диплома од еден од престижните западни партнерски универзитети. [+]

Меѓународниот факултет за финансии (МФФ) обезбедува обука за ергени и мајстори во областа на подготовка "Економија". По завршувањето на обуката, студентите добиваат диплома од државниот стандард на Универзитетот за финансии при Владата на Руската Федерација, а исто така имаат можност да добијат диплома од еден од престижните западни партнерски универзитети.

IFP ги подготвува студентите на факултетот за стручна работа во финансиските и економските поделби на организации од различни индустрии и форми на сопственост, во државни органи на места кои бараат основно повисоко економско образование. Дипломирал на факултетот ќе може да врши аналитички, организациски (административни) и образовни (наставни) активности во следните области на економијата: функционални пазари, финансиски и информациски текови, производствени и истражувачки процеси што се спроведуваат во претпријатијата (фирми) од каква било форма на сопственост, во образовни, истражувачки и други организации, како и во рамките на владата.... [-]


Магистер по менаџмент

Synergy University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 24 - 30 месеци September 2019 Русија Moscow + 1 more

Проучете ги основите на менаџмент, економија, стратешко планирање и работа со персонал. Научете како да управувате со проекти од сите големини и да ги доближите организациите до врвот на ефикасноста. [+]

Процесот на учење во Synergy не е ограничен само на традиционални предавања и семинари. Нашиот студент посетува мастер-класа и работилници, учествува во интерактивни едукативни игри и води по тури на големите компании. Ќе имате шанса да комуницирате со учениците од различни земји и да учествувате во културни активности.

Капацитети:

ХостелОддел за посвојувањеСпортски активностиИнтеркултурни активностиЦентар за кариераОбезбедување на 20 часа неделно за работа со скратено работно времеПоставеност на работаМеѓународно стандардно образование... [-]

Глобална лидерска програма - Мастер по менаџмент

The NUCB Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години April 2019 Јапонија Nagoya + 1 more

Целта на Глобалната програма за лидер е да ги поттикне нашите студенти мотивација за започнување или зајакнување на успешни и наградувачки кариери во глобалните деловни средини. Нашиот факултет и членови на персоналот им обезбедуваат на студентите знаења и вештини потребни за идно вработување и можности за лидерство. [+]

Глобалната програма за лидерство е водечка англиска програма на The NUCB Business School која има и професионални и меѓународни студенти за размена, кои претставуваат повеќе од 40 различни националности, 90% практичари инструктори со меѓународно бизнис искуство, и посветен административен тим за да им помогне на развојот на вашата кариера за време на уписот и постдипломски студии.

Се наоѓа во бизнис и финансии област на Нагоја на новиот Marunouchi кула кампус, ние ви посакам добредојде да ја посетите нашата кампусот и да научат за тоа како можете да ги надградите вештините што треба да стигнат до следното ниво во вашата кариера преку The NUCB Business School глобална лидер програма !... [-]


Господар на женски студии

Princess Nourah Bint Abdulrahman University
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 8 семестри September 2019 Саудиска Арабија Riyadh

Во последниве години, статусот на жените во Саудиска Арабија е сведок на значаен развој, а саудиското лидерство силно ги поддржа жените со преземање на неколку одлуки и издавање директиви кои имаат за цел да ги подобрат жените во согласност со националниот идентитет и исламските вредности. [+]

Вовед

Во последниве години, статусот на жените во Саудиска Арабија е сведок на значаен развој, а саудиското лидерство силно ги поддржа жените со преземање на неколку одлуки и издавање директиви кои имаат за цел да ги подобрат жените во согласност со националниот идентитет и исламските вредности. Во согласност со Визијата на Кралството 2030, жените почнаа да играат влијателна улога во иднината на Саудиска Арабија. Во денешно време им се дава можност ефективно да учествуваат во одржливиот развој на Кралството. Како резултат на овие случувања, жените добија многу бенефиции и им беше дозволено да влезат во нови области на работа во различни сектори. Саудиските прашања за жените и нивното учество во развојот на Кралството станаа главен приоритет за многу од официјалните власти и засегнатите страни. Од друга страна, универзитетите и истражувачките центри сега се фокусираат на женските прашања како важна област на истражување и студии каде што прашањата поврзани со семејството и општеството можат да бидат истражени и истражени. Како универзитет за жени, Princess Nourah Bint Abdulrahman University обидува да им служи на женските прашања преку својата визија и стратешки цели во согласност со неговата улога и поле на работа. Така, главната цел на програмата "Женски студии" е да ги проучува женските прашања и потреби. Ова, од своја страна, ќе го зајакне статусот на жената и ќе ја зајакне нивната улога во развојот на Царството. Исто така, ќе им овозможи на носителите на одлуки правилно да планираат и да усвојат развојна политика во согласност со реалните потреби.... [-]


Master of Arts in Design Management

Royal University for Women
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 часа September 2019 Бахрaин Riffa + 1 more

[+]

Господар во Азија - мајстори степен Азија. Воспоставување на колеџот за уметност и дизајн, како специјализирани истражувачки центар за управување со дизајн. [-]

Специјализирани магистрирал во стратешки бизнис единица за управување

HEC Paris in Qatar
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци January 2019 Катар Doha

Обликување својата иднина со нашите преработени специјализирани магистрирал програма: да дознаете за ажурирани клучните компоненти на диплома, нови области на фокус и барања за прием, и да се подготвени за следната доза во Доха. [+]

Обликување својата иднина со нашите преработени специјализирани магистрирал програма: да дознаете за ажурирани клучните компоненти на диплома, нови области на фокус и барања за прием, и да се подготвени за следната доза во Доха. Зголемете ја вашата кариера со оваа скратено работно време магистратура, подобрување на вашите лидерски вештини, развивање на вашиот менаџмент acumen и поттикнување на вистински претприемачки пристап кон управувањето.Програма Наставна програма... [-]

Господар на Меѓународен бизнис (MIB)

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Boston San Francisco Кина Shanghai Обединети Арапски Емирати Dubai Обединетото Кралство London New York Cambridge + 9 more

Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Магистер на меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија. [+]

Се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија со нашите Магистер на меѓународен бизнис програма.

Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Мајстор за меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија.

Локации

Започнете ја вашата мајстор на меѓународен бизнис во Бостон, Сан Франциско, Лондон или Дубаи, а потоа изберете да се истражуваат сите други два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е.... [-]


Магистер по Глобал претприемачки менаџмент

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Шпанија Barcelona Соединети Американски Држави San Francisco Тајван Taipei + 4 more

Стекнат искуство од прва рака, мултикултурно бизнис искуство на три континенти со USF магистрирал во Глобалниот степен на претприемнички менаџмент. [+]

Стекнат искуство од прва рака, мултикултурно бизнис искуство на три континенти со USF магистрирал во Глобалниот степен на претприемнички менаџмент.

На USF магистрирал во Глобален претприемачки менаџмент (MGEM) степен е наменета за неодамнешните дипломирани студенти од различни академски дисциплини. Преку овој степен програма, студентите учат и да ги набљудуваат глобалните и крос-културни аспекти на бизнис одлуки во рамките на претприемачки фирми.... [-]


MGBM - Песна 1: Мајстор за управување со горивата

Tongji University, School of Economics and Management
Студии врз за студентски град Целосна 24 - 30 месеци September 2019 Кина Shanghai

Програмата е со полно работно време пред-искуство постдипломски степен програма. Таа е прилагодена на свежи дипломци, и кинески и меѓународни, кои се од интерес и за меѓународниот бизнис и за кинеската економија, или за оние со не повеќе од две години работно искуство со пост-квалификација со полно работно време, кои поседуваат мултикултурни способности и имаат за цел да преземат до меѓународните лидерски позиции во нивната кариера. [+]

Господар на глобалниот бизнис менаџмент (MGBM) - Корпоративно управувањеПреглед

Програмата е со полно работно време пред-искуство постдипломски степен програма. Таа е прилагодена на свежи дипломци, и кинески и меѓународни, кои се од интерес и за меѓународниот бизнис и за кинеската економија, или за оние со не повеќе од две години работно искуство со пост-квалификација со полно работно време, кои поседуваат мултикултурни способности и имаат за цел да преземат до меѓународните лидерски позиции во нивната кариера. Програмата има намера да ги развие знаењата и вештините за управување на студентите поврзани со управувањето со глобалниот бизнис и разбирање на деловното опкружување во Кина, да создаде заедница од разновидна култура, да ја подобри меѓународната изложеност на студентите и да ги подготви студентите да бидат потенцијални кандидати за лидерски позиции во меѓународни управување во крос-културна работна средина.... [-]


Магистер по развој на менаџмент

Asian Institute of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2019 Филипините Makati

Магистер по развој на менаџмент (МДМ) е 12-месечно интензивна, иновативни и практични-ориентирана програма која им дава на студентите на skillset потребни за да се разбере клучните развојни проблеми денес, да дизајнира докази базирани стратешки решенија, и да управуваат со спроведувањето на програмите што креирање и одржување на социјалното добро со бизнис ефикасност и еднаквост во умот. [+]

За AIM

Asian Institute of Management (АИМ) е меѓународна дипломирана школа чија цел е да се направи разлика во одржувањето на растот на азиските општества преку развивање на професионални, претприемачки и општествено одговорни менаџери.

Стивен Zuellig Факултетот за развој на менаџмент (ZSDM) е одговор на AIM на предизвикот за одржување на азискиот развој. Со работа со агендата за одржливи развојни цели, училиштето создава принципиелни лидери за развој и менаџери кои се способни да постигнат одржлив успех. ZSDM ги ангажира новите економии да изградат тим на граѓански лидери и бизнис менаџери опремени да бидат решавачи на проблеми, агенти за промена и ефективни соработници.... [-]


Магистер по јапонски развој

International University of Japan
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Јапонија Niigata

Ова е нова двегодишна магистерска програма за едукација на идните врвни лидери од Јапонија, Азија и Африка (а можеби и Латинска Америка) за искуството на Јапонија во економскиот и општествениот развој по реставрацијата на Меиџи и неговите логички основи. [+]

Јапонската програма за развој (ЈДП)

преку соработка со "JICA програма со универзитети за развојни студии (JProUD) *"

Преглед:

Ова е нова двегодишна магистерска програма за едукација на идните врвни лидери од Јапонија, Азија и Африка (а можеби и Латинска Америка) за искуството на Јапонија во економскиот и општествениот развој по реставрацијата на Меиџи и неговите логички основи.

1. Логиката и лекциите (и позитивни и негативни) од јапонските искуства ќе им помогнат на идните лидери од странство, кога треба да размислат за својата стратегија за развој дома.... [-]


Магистратура по економија

International School Of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Грузија Tbilisi

ISET е м-р програма во економија беше лансиран во есен 2006 година како дипломиран програма на Државниот универзитет во Тбилиси. Програмата трае студенти низ предизвик две години наставна програма, споредливи по содржина и квалитет на првите две години на студии во реномирани д-р програми во Северна Америка и Западна Европа. Сите курсеви се изучува на англиски јазик од страна на високо квалификувани меѓународни факултет ... [+]

ISET е м-р програма во економија беше лансиран во есен 2006 година како дипломиран програма на Државниот универзитет во Тбилиси. Програмата трае студенти низ предизвик две години наставна програма, споредливи по содржина и квалитет на првите две години на студии во реномирани д-р програми во Северна Америка и Западна Европа. Сите курсеви се изучува на англиски јазик од страна на високо квалификувани меѓународни факултет.... [-]


Мајстори во исламски финансии практика

INCEIF The Global University of Islamic Finance
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии January 2019 Малезија Kuala Lumpur + 1 more

Програмата Магистри во исламско финансирање пракса (MIFP) програма е постдипломски курс чија цел е производство на индустријата практичари со глобален увид, холистички знаења и врвни експертиза во исламски финансии. MIFP може да се направи лице-в-лице или онлајн. [+]

MIFP е акредитирана од Малезиската агенција за квалификации (MQA) и е дизајнирана од реномирани лидери на меѓународната мисла, академици и експерти од двете конвенционални и шеријатски финансиски полиња, обезбедувајќи дека научниците дипломираат со работно познавање на двете дисциплини.

Курсот модули покриваат широк спектар на критични теми кои се движат од управување со богатството, банкарството и инвестициите на финансиски услуги, етика и управување.... [-]


Мајстор за финансии - управување со инвестиции

Faculty of Business, Hong Kong Polytechnic University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години Open Enrollment Хонг Конг Hung Hom

Програмата има за цел да обезбеди дипломирани студенти кои сакаат да се специјализираат во управувањето со инвестициите, особено оние со без или со мало работно искуство, со комбинација на солидни финансии концепти и современи индустриски know-how. Покрај тоа, програмата ги подготвува студентите за испитување на финансиски аналитичар (CFA®). [+]

Мајстор за финансии - управување со инвестиции (IMM)

Програмата има за цел да обезбеди дипломирани студенти кои сакаат да се специјализираат во управувањето со инвестициите, особено оние со без или со мало работно искуство, со комбинација на солидни финансии концепти и современи индустриски know-how. Покрај тоа, програмата ги подготвува студентите за испитување на финансиски аналитичар (CFA®).... [-]


Магистер по транспорт и логистика

Malaysia University of Science and Technology
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 18 месеци January 2019 Малезија Petaling Jaya

Магистер по транспорт [+]

Магистер по транспорт

Секоја личност и секоја индустрија во светот е под влијание на, и зависи од, транспортот и логистиката. Како резултат на тоа, постојат толку многу различни кариери на располагање во овој возбудлив, брза и постојано менување на секторот. Луѓето кои работат во транспортот и логистиката постојано се чуваат на прсти. Индустријата треба да биде флексибилна за да се приспособи на влијанието на јавното мислење, владините одлуки и факторите на животната средина.... [-]