Пребарај за Мастерс во Архитектура

Најди ги вашите магистерска диплома по Архитектура овде!

Архитектура

Дали сте секогаш имале талент за цртање и сакате да го применат тоа талент практично? Дали сте цениме убави згради и имаат око за дизајн? Тогаш можеби Архитектура и урбанистичкото планирање е нешто за вас.

Урбанистичко планирање значи да се биде дел од процесот на подобрување на економската и социјалната средина на градови. Како урбан планер може да помогне во лифт до заедници и придонесуваат за општеството преку грижливо планирање методи. Тоа исто така значи патуваат сајтови и присуствуваат на состаноците и расправи со заедницата за да помогнат да се изгради токму на нивните потреби. Тоа е возбудлив и високо социјалната сфера која ти овозможува да работат со луѓе, како и во областа на дизајнирање и планирање.

Тука ќе најдете мноштво на програми кои ќе ви овозможи да добиете на кариерата сакате. Значи, ако сте во потрага по магистерска диплома или докторат во планирање Архитектура и Урбан, ова е вистинското место да биде!

Читај повеќе

господар на архитектурата

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на Архитектура програма е за студентите кои се заинтересирани да студираат архитектура на ниво на постдипломски, но чии додипломски степени се добиени во областите надвор од архитектура. [+]

Мајсторот на програма Архитектура програмата е обликувана од глобалната акцент на одржливост, фактори кои влијаат на урбанизмот, а рацете на примената на принципите на дизајнот и технологијата на материјалите и градежништвото.

 

Одржливост

Во услови кога глобалната притисок за поодржлив свет, вклучувајќи згради кои ги користат енергија и еколошките фактори поефикасно да се намали целокупната јаглерод, во фокусот на многу курсеви одразуваат условите за одржлив дизајн и пракса.... [-]


господар во урбаните визија и архитектонски дизајн

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Италија Милан

Во Магистер по Урбан Визија и Архитектонски дизајн програма, ќе научат стратегии за трансформирање на градот, од приватни случувања на јавниот простор. Ќе идна урбани и архитектонски сценарија, според комплексни динамиката и на развојот на барања. [+]

Гледа. Прилагодат. Промена. Градовите се експериментални лаборатории каде што луѓето се формулираат и да се насочите одговори на нашите основни потреби: за засолниште, врски, движење, трговија. Во Магистер по Урбан Визија и архитектонски дизајн програма, ќе научат стратегии за трансформирање на град, од приватни случувања на јавниот простор. Ќе идна урбани и архитектонски сценарија, според комплексни динамиката и на развојот на барања. Публика Програмата е наменета за кандидати со диплома од прв степен во урбанистичкото планирање и / или архитектура, како и оние кои имаат завршено прв ниво во економијата, економијата, општествените науки, комуникации, или други сродни дисциплини. Исход Во текот на оваа програма, студентите ќе можат: Научете како да се применуваат соодветни истражувања и дизајн методологии за урбани и архитектонски дизајн на проекти Дизајн на проекти од почеток до крај, со користење на систематски низа на чекори кои се однесуваат на формата, структурата, технологија, и естетика. Замислиме, да предложува и да остварат истражување и презентација дизајн на професионално ниво, со избирање на најдобар комуникациска стратегија и јазици за мултикултурно публика. Програма Во Магистер по Урбан Визија и Архитектонски дизајн програма, ќе научат да се гледа трансформации на урбаните простори. Ќе имаат шанса да предложи иновациски решенија за проблемите во областа на современата архитектура, пејзаж дизајн, и урбанистичкото планирање. И ќе дојде да се разбере менување на улогата на архитекти и урбаните дизајнери во различни контексти. На програмата е на работилница со седиште, со поддршка на семинари, предавања, вежби и теренска работа. Индустриски професионалци, лидер на курсот, и лидерите на... [-]

господар на архитектонски дизајн

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Суджоу

Кина е архитектонски и урбанистички лабораторија и Одделот за две-годишна програма архитектурата март (DES) мајстори XJTLU е се спојува со овој преземањето ризик, прогресивен и предизвикувачка агенда. [+]

Мајстори Архитектура диплома. Преглед Магистер на Архитектонски дизајн програма се подготвува студентите за кариера во меѓународната архитектура, создавање мостови меѓу источната и западната култура. Разбирање на мобилност, како еден од условите суштината на глобалниот модерноста, Програмата ги привлекува меѓународни подготвување на студентите за кариера поврзани со Кина, како и домашни подготвување на студентите за национални и меѓународни кариери. Програмата се фокусира на архитектонски дизајн студио, како и на хуманистички и технички модули во рамките на подготовките на било практика или д-р ниво студии професионалец. Оваа програма е направена за да овозможи сите резултати од учењето како што е дефинирано од страна на Кралскиот институт на британските архитекти (РИБА) да се квалификува за РИБА валидација дел 2, која е втора од трите фази во формалниот образовен процес мора да се регистрираат како професионален архитект во Обединетото Кралство. Оваа програма нуди меѓународна перспектива, а во исто време овозможувајќи им на студентите да се одговори на барањата на брза модернизација во Кина. Кога ќе дипломираат од оваа програма, ќе добијат меѓународна магистерска диплома од Универзитетот во Ливерпул, која е призната од страна на Министерството за образование на кинески. Уникатен продажба поени Како што Кина се соочува со невиден трансформација како и зголемување на професионални, индустриски и академска соработка со меѓународните партнери, оваа програма за едукација на идните генерации на архитекти, кои ги имаат потребните крос-културна свест, социјална и еколошка одговорност, креативно и критички способност, техничка компетентност и професионален однос за да се овозможи и да се дефинира тековните и идните трансформации во изградена... [-]

господар на архитектурата степен стручна програма

School of Architecture - Syracuse University
Студии врз за студентски град Целосна 42 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Мајсторот на архитектура е 110 кредитна 3 години прва професионална програма која има за цел да се подготват идните архитекти да се обезбеди лидерство и визија во изградбата на физичката средина, како и за заеднички осврне и да организираат различни професии и повеќе технологии да се прошири полето на архитектонски дизајн. [+]

На Господар на архитектура е 110 кредитна 3 години прва професионална програма која има за цел да се подготват идните архитекти да се обезбеди лидерство и визија во изградбата на физичката средина, како и за заеднички осврне и да организираат различни професии и повеќе технологии за проширување на областа на архитектонски дизајн. Истражување е составен дел на M.Arch текот на студијата, од прва година курсеви во дизајн, теорија, историја, медиуми и технологија, во финалето семестар насочени истражувачки проект. Програмата е акредитирана од страна на Националниот Архитектонски акредитација одбор (NAAB) и во моментов е рангирана # 8 во земјата од страна на дизајнот разузнавање. Нашиот факултет членови се признаваат за нивното ниво на посветеност на напредокот на секој студент, како и нивните професионални достигнувања. На овој факултет е составен од научници објавена, наградуван дизајнери, истражувачи финансирани, и активни професионалци. Наставна програма Studios во дизајн и медиумите, предавање курсеви и семинари во теорија и историја, како и курсеви во структурите и технологијата во текот на првите три семестри од наставната програма M.Arch сочинуваат "јадрото" на програмата. Последните четири семестри, вклучувајќи лето интензивна рок, нудат различни искуства. Во четвртиот семестар, сите студенти имаат можност да изберете од широката палета на студија учи од истакнати визитинг професори. Студентите на кои им била доделена со напредни стои врз основа на архитектонски студија на додипломски студии имаат можност за студирање во странство во центрите на Универзитетот во Фиренца и во Лондон или на Фишер центар на Универзитетот во Њујорк. Во текот на летото на втората година,... [-]

постдипломски архитектура степени

NewSchool of Architecture and Design
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години October 2017 Соединети Американски Држави San Diego

NewSchool нуди повеќе програми за постдипломски студии во архитектурата за решавање на уникатните потреби на нашата индустрија. Многу од нашите програми се NAAB акредитирани. NewSchool може да избере да се фокусира на нивните студии или во невронски мрежи за архитектура или здрави урбанизам. [+]

Мајстори Архитектура диплома. NewSchool нуди повеќе програми за постдипломски студии во архитектурата за решавање на уникатните потреби на нашата индустрија. Многу од нашите програми се NAAB акредитирани. По барање на повеќе информации нашите запишување специјалист може да се објасни различни придонеси програма подетално да ви помогне да се најде на патот кој е во право за вас. На Мајстор на Архитектура I степен е NAAB акредитирани степен што ги подготвува студентите да ги извршуваат државни архитектура licensure. Програмата е поделена во две песни во зависност од образовна позадина на студентот. Студентите кои имаат диплома во архитектурата од една програма која не беше NAAB акредитирани може да заврши програмата за две години. Студентите кои имаат диплома во неповрзани поле ќе потроши една дополнителна година за учење на основите на архитектурата и заврши степен во три години. На Господар на Архитектура II степен им овозможува на студентите кои имаат веќе завршено диплома NAAB акредитирани диплома можност да се развие подлабоко разбирање на принципи на дизајн и теорија. Студентите се стекнат со академски акредитиви и практично искуство кое е потребно да се продолжи со успешна кариера во наставата, како и слични професии. Магистер на науки во архитектурата Урбанистичкото планирање за внатрешен дизајн, многу професии денес имаат корист од во-длабочината на студија на архитектурата. Магистер на науки во архитектурата на NewSchool е наменета за студентите кои сакаат да ги подобрат своите знаења на теренот, но не планираат да се извршуваат архитектонски лиценцирање. Програмата е отворена за студентите кои имаат завршено диплома во која било... [-]

господар внатрешна архитектура

Zuyd University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Холандија Мастрихт

На мајстор внатрешна архитектура ќе учат да се развие концептот за простор врз основа на вашите сопствени идеи и уметничка визија и да се сфати дека концептот. [+]

господар внатрешна архитектура На мајстор внатрешна архитектура ќе учат да се развие концептот за простор врз основа на вашите сопствени идеи и уметничка визија и да се сфати дека концептот. Што може овој мајстор за внатрешни Архитектура ви понуди? Согледувањето и израз во архитектурата за внатрешни работи Она што ја прави одредено место, така карактеристика? Дали е тоа светло, паѓа во еден специфичен агол низ стакло прозорци? На материјалот и боите на столици, маси, завеси, ѕидовите, подот? Специфичните звуците на соба? На допир, мирис на нештата? Луѓето…? Феноменолошки аспект утврди атмосфера за внатрешни работи. Основните Внатрешни работи во нашиот мајстор за внатрешни Архитектура постои лажат, нијанса или аспект на архитектурата, но основен став кон светот кој го опкружува. Суштината на овој мајстор е разбирање на место во сите свои манифестации, пред да почнете да го трансформираат поради променливите потреби и барања. Што ќе научите? Ќе се научиш да се развие концептот на просторот врз основа на вашите сопствени идеи и уметничка визија и да сфати дека концептот. Важно дел е како да ја покажете вашата заклучоци како суштинска компонента на вашиот архитектонски дизајн. На секоја задача ќе биде побарано да се подготви врски помеѓу вашата работа и дека на другите и помеѓу вашата работа и публиката. Исто така, ќе се направи активен придонес во заеднички проекти. Во две години ќе учат во Мастрихт ќе добие шанса да се продлабочи вашиот дизајн вештини, лични толкување на професионална ситуација и уметнички талент. Вие ќе добиете предмет на знаење прашање, увид и вештини... [-]

Магистратура по урбано и регионално планирање

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединети Арапски Емирати Абу Даби

На 18-месечен Магистер по урбано и регионално планирање е наменета за студентите да се здобијат со основните знаења и вештини потребни за работа како професионален планер. На професионални мајстор 's степен во урбано и регионално планирање се шири во текот на 3 семестри, и ги опфаќа сите области кои се вклучени во урбанистичкото планирање и локалниот развој. [+]

Мајстори Архитектура диплома. Преглед На 18-месечен Магистер по урбано и регионално планирање е наменета за студентите да се здобијат со основните знаења и вештини потребни за работа како професионален планер. Погодна модерен град е успешен само ако неговите различни компоненти се ефикасно интегриран и жителите и граѓаните да имаат корист економски и социјално ќе доведе до подобрување на квалитетот на животот. Регионални и урбанистите стратешки поврзување на комплексни компоненти на градови и региони вклучувајќи ги и буџет, законитостите, достапноста на инфраструктура и копнен и визуелна жалба. Преку интелигентна планирање, тие се создаде планови за изградба и органски расте динамичен и функционален јавните простори за мали и големи популации. Планери работат заедно со инженери, архитекти, спроведување на законот, животната средина консултанти, правни советници да се создаде жив и одржливи градови и региони. Меѓународното признавање Париз-Сорбона универзитет Абу Даби дава комбиниран искуство од три глобално реномирани француски универзитети вклучувајќи го и Париз-Сорбона, Париз-Декарт Универзитетот и Универзитетот Пјер и Марија Кири. Ова богато наследство на заеднички совршеност сега е достапен во Абу Даби во рамките на Министерството за образование и е призната во светот. Структура На степенот на Градско и регионално планирање се учи на англиски и опфаќа вкупно три семестри во осумнаесет месеци, почнувајќи од септември. Курсот распоред е внимателно дизајнирана да се приспособат работат професионалци, преку обезбедување часови во текот на кратки периоди, вклучувајќи ги и викендите, со оглед на студентите кои сакаат да ги комбинира нивните студии со работа и работат професионалци. За да ја видите брошурата, кликнете овде [-]

господар во архитектурата

University of Liechtenstein
Студии врз за студентски град 4 - 10 семестри September 2018 Лихтенштајн Вадуз

Магистер по архитектура нуди: -Еден-на-еден настава на англиски јазик во мали студиа и класи. -Architectural Студии посветени на одржливост на културата и релевантност. -А Космополитски атмосфера во уникатен амбиент алпски. -На Можност за студирање во странство за еден семестар во една од партнерските универзитети во 40. Ниска школарина со некои стипендии. [+]

Наставната програма на програмата се одразува на различни и комплексни предизвици со кои се соочува архитектура денес како општествено одговорна професија. Разбирање и активен ангажман со културни одржливост е во срцето на својата програма. Различен дизајн студиа им даде на студентите можност да се вклучат со оваа тема на различни размери примена на мноштво на дизајнирање и методи на истражување, подготвување на студентите за потребите на широк областа на архитектура и планирање. Специфичните агенди развиен во студиото на дизајн се движат од архитектонски дизајн теорија на културните архитектура, одржлив дизајн и одржлив урбан дизајн. Заедно со серија од задолжителни и изборни класи, им овозможуваат на студентите да се дизајнира сопствена програма и на тој начин ги развијат своите лични интереси во длабочина. Мали класи и дизајн студиа обезбеди лични, креативна и продуктивна учење и истражување на животната средина. Во моментов, студентите од повеќе од 30 различни националности создаде уникатен космополитски атмосфера на компактен кампус во поставување прекрасен алпинистички. А задолжително размена семестар во едно од висок профил меѓународни партнери универзитети-на Институтот им помага на учениците да ги тестираат своите знаења во различни културни и академски животната средина и нуди нови перспективи и можности. Дипломирани студенти на магистерски степен програма во Архитектура се добро подготвени за кариера во архитектурата, и благодарение на звук академски и практични образование, ветувајќи перспективи можат да се јават во различни истражувачки полиња и академијата. По успешното завршување на програмата, на Универзитетот на Лихтенштајн грантови на академски степен на: Приемот на барањата Диплома или диплома во архитектурата... [-]

Господар Spécialisé® менаџер на енергија транзиција на урбаните системи

University of Technology Troyes - UTT
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Франција Troyes

Во текот на овој мајстор менаџер Spécialisé® на енергија Транзиција на урбаните системи, студентите ќе се здобијат со познавање на стандардите и регулативите, одлуките ќе вклучуваат механизми кои се одвиваат во заедници, меѓу планерите и снабдувачите на енергија и да научат да се спроведе дијагностицирање и анализа на енергетските прашања. [+]

Мајстори Архитектура диплома. LEARN на одржливи енергетска политика и да се изгради на SMART-ГРАДОВИТЕ НА УТРЕШНИНАТА Во 2050 година, околу 66% од населението во светот ќе биде во урбаните средини. Еволуција влијае особено земјите во развој. зголемување на урбанизацијата е поврзан со потреби за енергија нагло расте. Како да успееме да се помират двете? Во текот на овој мајстор менаџер Spécialisé® на енергија Транзиција на урбаните системи, студентите ќе се здобијат со знаења стандарди и прописи во сила, ќе ги вклучува механизми одлуки што се случуваат во заедници, меѓу планерите и снабдувачите на енергија, и да научат да спроведување дијагностика и анализа на енергетските прашања. Конечно, тоа ќе бидат способни да управуваат и бара поддршка за спроведување на енергетската политика среден и долг рок. вистински менаџер пост-јаглерод градотТој може да се организираат, да доведе и посредува критичните избори со кои се соочува области урбанизира. Оваа програма е развиена заеднички од страна на Универзитетот за технологија од Троја и EPF, кои носат на стручноста на нивните истражувачиВо областите: одржлив развој, животната средина, територијалниот пристап и дигитални технологии за да UTT урбанистичкото планирање, зелена зграда, паметни градови и енергија за EPF Тие ни веруваат [...] Овој вид на обука ни се чини совршено соодветни на потребите на пазарот на трудот, а особено со потребата да им понуди на потенцијалните добро обучени професионалци да се поврзат технологии, транзиција енергија и урбани системи. [...] [...] Студентите кои ќе завршат овој курс ќе има сеопфатен пристап кон прашањата на транзиција на енергија, посебно во областа... [-]

Мајстор во планирањето на пределот

Czech University Of Life Sciences Faculty of Environmental Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Програмата за планирање на пејзажи има за цел доволно да ги подготви дипломците да бидат конкурентни на меѓународниот пазар на труд. [+]

Има за цел доволно да ги подготви дипломците да бидат конкурентни на меѓународниот пазар на трудот. Студентите учат од работа на вистински проекти и да станат вешти во применетото одржливо користење на земјиштето планирање и управување со ресурси. Ние често ја фокусираме оваа работа на динамичниот и разновидниот пејзаж на Чешка, но сепак одржливите пристапи за планирање на пределот можат да се применат на друго место. Пејзаж планирање е акредитирана магистрирал програма потребна за пракса на пејзаж инженеринг и дизајн во Република Чешка, ЕУ и се примени на меѓународни локации, како и. [-]

господар во архитектурата

Academy of Art University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

На NAAB акредитирани Мајсторот на архитектура е холистички професионална програма нуди во две песни. Посветена на односот на теорија, до датум за технички развој, напредни архитектонски дизајн и практиката на донесување одлуки и за градење, на програмата има исклучително профил. [+]

Мајстори Архитектура диплома. На NAAB акредитирани Господар на архитектура е холистички професионална програма нуди во две песни. Посветена на односот на теорија, до датум за технички развој, напредни архитектонски дизајн и практиката на донесување одлуки и за градење, на програмата има исклучително профил. Преку знаење и вршење на факултет, ќе им овозможат на нашите студенти да станат одговорни лидери во својата област, кои имаат вештини да се гледа, проектирање и изградба на пожелно и одржлива иднина, а со тоа и активно да придонесуваат кон развојот на општеството. М. Арх песна Јас единица Барања Големи 48 единици Режија студија 6 единици * Изборни предмети 9 единици ВКУПНО 63 единици * По одобрувањето директор Архитектура М. Арх Степен Потребно По успешното завршување на конечна теза проект Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимум одделение на C во сите потребни 63 единици (песна I) или 87 единици (Песна II) М. Арх Песна II единица барања Големи 66 единици Режија студија 6 единици * Изборни предмети 15 единици ВКУПНО 87 единици * По одобрувањето директор МАРТ Програмата Резултати за учење Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот: дизајн: Докажување развој на истражување дизајн и разбирање во текот на програмата Визуелна комуникација: Визуелно комуницираат идеи преку рака црти / цртеж, вклучувајќи рачно нацртани концептот скици, процесот на дизајн цртежи и дијаграми Визуелно комуницираат идеи преку архитектонски цртежи (дигитален или на друг начин): сајт план, план, дел, надморска височина, и 3D репрезентација Производство на прецизни физички модели на дизајн идеи Писмена комуникација: Ефикасно ги... [-]

господар 's степен во архитектурата

Universidade Autónoma de Lisboa
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2017 Португалија Lisboa

Одделот за Архитектура на Автономниот универзитет во Лисабон е училиште основана во 1998 година со кредити веќе потпиша национални и меѓународни панорама на образование, пракса и истражување во архитектурата. Архитектурата на училиштето се базира на теоретски, технолошки и културни совршеност на обуката на идните архитекти, професори и истражувачи. [+]

На Одделот за Архитектура на Автономниот универзитет во Лисабон е школа основана во 1998 година со кредити веќе потпиша национални и меѓународни панорама на образование, пракса и истражување во архитектурата. Архитектурата на училиштето се базира на теоретски, технолошки и културни совршеност на обуката на идните архитекти, професори и истражувачи. Училиштето е поврзан со професионална пракса и истражување од страна на факултетот составен од признати професионалци заслуга, кои квалитативно се одбележи на национално и меѓународно современите архитектонски производство, како и на полето на уметноста, технологијата, хуманистички и критички архитектура. Наставната програма е поделена во два циклуси во согласност со процесот на Болоња. На 1 циклус, во траење од три години, доведе до степен на диплома за архитектонски студии и одговара на добивање 180 ЕКТС. На 2-ри циклус, во траење од две години, до степен на Магистер по архитектура, и одговара на завршување на 120 ЕКТС. Поврзани со Одделот за Архитектура има истражувачки центар - Архитектурата студии центар, градот и територија (CEPT) - и сопствената уредувачката услуга со голем број на линии и уредувачката проекти. Овие валенции обезбеди разновидни воннаставни активности за состојбата на градот, на територијата и на самата дисциплина. Таа има димензија на умерена училиште на околу 230 ученици и 45 наставници. Наставата се фокусира на работилници дизајн, концентрични текот на научни дисциплини, технолошки и хуманистички. цели Магистер по архитектура дадени од Da / моменти, сепак, има за цел да ги обучи идните архитекти со високи стандарди на техничка компетентност, стручни и хуманистичките, можност да одговори на предизвиците со кои... [-]

мајстори во урбано и регионално планирање

Eastern Washington University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Spokane

Урбано и регионално планирање е еден од општеството средства за решавање на овие проблеми во креативни, позитивен начин. Планирање е за решавање на проблемите професија која се занимава со силите кои влијаат на квалитетот на животот во соседството, град, регион, држава, нација, и во светот. Така, за планирање обезбедува единствена професионална авенија за оние кои сакаат улога во обликувањето на подобра иднина ... [+]

Мајстори Архитектура диплома. Многу социјални, физички, економски, технички и политички прашања во општеството извикам за дефиниција и резолуција. Меѓу нив се: Падот во центарот на градовите; Влошување на населби; Неефикасно и несправедлив оданочување и регулаторни политики; Метеж и други проблеми на пристапност; Влијанието на растот и промените; Ерозија на природните ресурси; и Неефикасни или отсутни човековите услуги. Урбано и регионално планирање е еден од општеството средства за решавање на овие проблеми во креативни, позитивен начин. Планирање е за решавање на проблемите професија која се занимава со силите кои влијаат на квалитетот на животот во соседството, град, регион, држава, нација, и во светот. Така, за планирање обезбедува единствена професионална авенија за оние кои сакаат улога во обликувањето на подобра иднина. Целта на Програмата за урбано и регионално планирање EWU е да се воз компетентни професионалци за кариери во планирање. За да се постигне оваа цел, на одделот нагласува стекнување на практични, аналитички и организациски способности со цел да им помогне на студентите во анализата на проблемите и организирање на активности во заедницата за решавање на проблеми. Комбинацијата на настава во училница и применети планирање областа проекти развива професионална компетентност и гарантира дека секој студент има потребните способности да функционираат во рамките на професијата, по напуштањето на програмата. На одделот се особено гордост да има само степен акредитирани додипломски планирање во северозападниот дел и еден од само 16 во нација. Кои се опциите за степен? На Одделот за планирање и јавна администрација нуди Мајстор за урбано и регионално планирање Што можам да... [-]

господар на пејзажот архитектура

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години August 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Манчестер со седиште во рамките на Факултетот за Архитектура и доделени од страна на Манчестер Метрополитен универзитет, мајстор на пејзаж Архитектура е на пат кон меѓународно призната квалификација во брзо расте, глобалната професија. [+]

Манчестер со седиште во рамките на Факултетот за Архитектура и доделени од страна на Манчестер Метрополитен универзитет, мајстор на пејзаж Архитектура е на пат кон меѓународно призната квалификација во брзо расте, глобалната професија. На MLA комбинира акцент врз поединецот пракса и истражувачка, експериментален пристап, со силна професионална поддршка. Тој е и реализација курс за дипломирани студенти од сродни предметни области и конечна постдипломски година на образование за дипломирани студенти пејзаж. Предмет се изучува во Манчестер Метрополитен за над 40 години. Нашите дипломци се светски лидери во професија и се качил на да импресивни кариери на национално и на меѓународно ниво. Алумни вклучуваат Џејмс катче на операциите на терен, олово дизајнер за Њујорк Highline и Џејсон игумен на Аеком, одговорен за masterplans Олимпискиот парк во Лондон и во Рио де Жанеиро. Како дел од Манчестер школа за архитектура, со седиште во рамките на Манчестер школа за уметност, студентите имаат пристап до импресивна палета на работилницата и студио објекти, со седиште во наградуван зграда, и сето тоа само на неколку минути пешачење од центарот на градот. Карактеристики и предности на курсот Две години, 300 кредитна програма, што доведува до меѓународно призната квалификација во брзо растечки професија. А конверзија курс за дипломирани студенти од сродни области и последна година на студии за дипломирани студенти од акредитирани Велика Британија додипломски пејзаж курсеви. Дел 1 дава широка основа во дисциплина, и го поддржува развојот на основни дизајн и комуникациски вештини. Дел 2 промовира истражување на индивидуалните дизајн пракса преку експериментални студиската работа, како и индивидуалните... [-]

господар на архитектурата

Taylor’s University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години Open Enrollment Малезија Subang Jaya

Архитектонски образование е повеќе отколку само градење структури. Тоа е, исто така, за одгледување на благодарност и создавање на архитектонски простор, природни, како и на изградена средина [+]

Мајстори Архитектура диплома. На програмата е еквивалент на Дел 2 од Lembaga Arkitek Малезија (LAM) Стручниот испит, и е професионална мајстор со полно работно време програма која се фокусира врз напредни студии на архитектурата. Таа ги зема на интегриран пристап кон учењето, архитектурата и усвојува настава филозофија на "дизајн истражување. Таа има за цел да се развие добро заоблени архитектонски дипломирани студенти, што води кон развој и примена на соодветни решенија да се сретне со барањата на глобализираниот и крос-културни средини. Студентите се обврзуваат голем број на специјализирани и истражувања базирани на студиото проекти поддржани од знаењето и примената на технологијата и животната средина, културен контекст, истражување и професионална пракса да се гради позицијата на "одржување на човештвото". Користат дизајн како истражувачки настава педагогија, дизајн студио претставува пресек на интереси низ три широки области на истрага, односно урбаност, заедница, и технологијата. Влегување Потребно: Диплома за наука или уметност во Архитектонски студии / (Архитектура) Мин. CGPA 2,67 со Lembaga Arkitek Малезија (LAM) Дел 1 признавање други квалификации Студентите со други квалификации ќе се смета за еден од случај до случај, Предуслов: СПМ / O ниво, мин. 5 кредити на англиски јазик и математика со подава во Bahasa Melayu и историја во СПМ За студенти без LAM Дел 1 призната диплома, студентите мора да се добие LAM Дел 1 признавање пред да бидат доделени на мајстор на Архитектура доделување Мин. 6 (шест) месеци практично искуство по дипломирањето на првата фаза на архитектонски образование во канцеларијата регистриран архитект, одобрена архитектонски поврзани со организацијата... [-]